forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal de slabit "Un nou inceput" - Youlightupmyworld (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=12151)

Youlightupmyworld 18 iun 2013 18:06:28

Re: Jurnal de slabit "Un nou inceput" - Youlightupmyworld
 
Citat:

Anterior postat de otiliaa (Post 1271108)
Felicitari pt rezultatele obtinute pana acum!!!!!!
1,7 kg e un rezultat bun si trebuie sa te motiveze si mai mult...
Si eu mai sunt pe langa dieta la sf de saptamana,dar in restul zilelor nici nu ma gandesc sa mananc ceva neconform...
Spune bine cine spune ca,slabitul nu e greu,mai greu e mentinutul kg dupa slabit#:-s:))...
Sa ai o seara frumoasa!!!

O seara frumoasa si tie. Ieri si azi nu am fost pe langa ceea ce e bine. Inca nu mi-a intrat in cap ideea ca slabitul sanatos nu inseamna multe kg pe saptamana:))

Youlightupmyworld 18 iun 2013 18:07:59

Re: Jurnal de slabit "Un nou inceput" - Youlightupmyworld
 
Meniu:
G1: alune sarate
Pranz: omleta din 3 oua, branza de vaca si salata din 2 rosii + 4 felii de sunca de pui
G2: 3 patratele ciocolata neagra fara zahar
Cina: macrou in dry cooker cu putin ulei si zeama de lamaie

Exercitii pentru brate cu gantere si 10 genoflexiuni pentru fiecare picior.

Youlightupmyworld 28 iun 2013 08:59:50

Re: Jurnal de slabit "Un nou inceput" - Youlightupmyworld
 
Of draga jurnalule,

Zilele astea, mai exact de cand s-a terminat scoala, am fost plecata putin, am facut o gramada de lucruri si pe langa faptul ca nu am mai intrat aici si alimentatia mea si south beach s-au dus. Dar acum ca sunt mai libera, o sa continui sa imi scriu mesele aici si azi incep din nou cu faza I din south beach cu 84.7 kg (m-am cantarit de dimineata). Partea buna este ca de luni am mers la alergat in parc in fiecare zi. Mi-am gasit partenera de alergat :x . Pe prietena mea cea mai buna care si ea vrea sa slabeasca asa ca ne motivam una pe alta mergand la alergat de luni pana vineri si incercand sa mancam adecvat.
Deci, revin mai tarziu cu meniul pe ziua de azi. >:D<

Youlightupmyworld 28 iun 2013 14:50:29

Re: Jurnal de slabit "Un nou inceput" - Youlightupmyworld
 
Meniu pe ziua de azi inclusiv cu cina(care o sa o servesc mai incolo). Ziua 1 SB

Md: 1 ora in parc de alergat alternand cu mers rapid cand oboseam
G1: un iaurt danone dietetic 0% grasime
Pranz: salata de rosii, ardei si castraveti cu 2 felii de branza de vaca si 4 felii sunca de pui
G2: cateva lingurite de tort pentru ca a trebuit sa comand un tort si trebuia sa degust pentru a alege compozitia :(
Cina: macrou in dry cooker cu putin ulei si lamaie

Youlightupmyworld 01 iul 2013 13:34:16

Re: Jurnal de slabit "Un nou inceput" - Youlightupmyworld
 
Draga jurnalule,

Se pare ca weekendul devin un dusman din ce in ce mai rau. Merg bine pe parcursul saptamanii si in weekend BAM dau cu cate o prajitura, cate un cartof prajit. Incerc si tot incerc insa se pare ca nici ai mei nu ma prea ajuta. Adica sambata vine tati cu cozonacul cald si il pune pe masa iar eu pofticioasa pana la cer si inapoi mi-am taiat o felie ca deh. Nu incerc sa ma scuz dar parca ar fi mai usor daca nu ar mai venii tentatiile la mine...
In orice caz, azi o iau din nou cu South Beach si cu alergatul pe care nu l-am intrerupt.
Deci meniu de azi - ziua 1 de SB cu cina inclusiv

MD: la 8:15 am fost in parc - 3 km din care alergat si mers (am mai prins rezistenta asa ca alergatul a predominat)
G1: 10:20 - jumatate de cutie de branza cu smantana slaba de la hochlland
Pranz: 14:10 salata de rosii, ardei, castraveti, putin ulei si 1 cotoi + 1 piept din gaina de tara deci au fost mai mici decat puiul din magazin + 2 linguri branza cu smantana
G3: probabil 20 migdale sau cajou
Cina: 1.5 ardei umplut cu carne tocata de pui (fara morcov, orez)

Youlightupmyworld 02 iul 2013 16:37:20

Re: Jurnal de slabit "Un nou inceput" - Youlightupmyworld
 
Ziua 2:
MD: 2.5 km petrecuti in parc (alergare si pauze de mers)
G1: 4 linguri branza cu smantana slaba
Pranz: piept de pui pe gratar cu mirodenii si ardei copti intr-un sos de rosii
G2: tort (am avut o onomastica :( )
Cina: o sa mananc o salata/friptura de pui


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:08:47.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO