forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal terentitzat (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=6025)

amy0404 25 dec 2010 17:16:52

Re: Jurnal terentitzat
 
Fie ca sarbatorile de anul acesta sa iti umple sufletul de bucurie, incredere, speranta si iubire. Iar Mosul sa iti aduca cele mai dorite si neasteptate cadouri tie si celor apropiati.
Craciun fericit!!!

terentitzat 26 dec 2010 13:44:11

Re: Jurnal terentitzat
 
Va multumesc :)...sunt bucuroasa ca am intrat in comunitatea slabutelor...aici e unul din putinele locuri unde ma simt intr adevar sprijinita!Realizarile mele de cand am ajuns aici sunt unele modeste in ce priveste aspectul fizic dar la nivel psihic ma simt un alt om:x...am scapat de griji!asta era povara cea mai mare!Gandesc ca un om normal in privinta mancarii.Daca inainte nu treceau cateva ore fara sa ma gandesc,,oare tb sa mananc?","nu cumva am mancat prea putin si o sa imi fie rau?","e suficient cat mi am pus in farfurie"? etc...Si abia acum descopar ca am fost si lacoma.IMi dau seama de lucrul asta cand ajung la magazin si nu imi explic nici eu de ce am tendinta sa cumpar mai multe decat imi trebuie.Sunt multumita ca detin controlul...inainte mergeam din esec in esec,ma doborau psihic mesele copioase.Anul asta este primul in care de sarbatori nu sunt ghiftuita>:D<Inca nu au trecut dar de obicei in a doua zi de Craciun nu mai puteam sa respir de atatea placinta si cozonac...Va doresc si voua,celor care va regasiti in asemenea situatii sa gasiti echilibrul psihic...eu minimalizam intotdeauna cand auzeam peste tot ca de la psihic pleaca toata suferinta grasilor.Ma consideram un om perfect din pct asta de vedere,cand eu de fapt eram atat de..." ingrijorata" de starea mea=D>Ne doresc ca de sarbatori sa fim usoare ca niste fulgisori>:D<

terentitzat 07 ian 2011 13:38:33

Re: Jurnal terentitzat
 
bun,sa trec direct la destainuiri...pana in a treia zi de Craciun am mancat normal,atat de normal ca dadeam semne de slabire...incepusem sa ma trag la fata.In a treia zi,gata,ceva s a intampla...mi am umflat stomacul la o masa si de acolo mesele mele au fost din ce in ce mai mari si mai dese...De ceva vreme mi am revenit,m am apucat de miscare o ora pe zi...E greu...degeaba slabesti daca in subconstient ai ramas la fel de bolnav,si infometat...Aproape ca ma deruteaza problema mea...niciodatata nu mananc cand imi este foame...trebuie sa fiu cumpatata!!!niciodata nu astept sa mi se faca foame...mancat emotional,stiu.Dar si in subconstientse petrece ceva.Da,iarasi o sa mi se spuna ca gandesc prea mult si fac prea putin.Dar eu sunt sigura de un lucru,atunci cand o sa se schimbe ceva in mine,in suflet si in minte atunci o sa slabesc.Nu ma pronunt decat in privinta mea,altii poate nu au aceesi problema.Eu simt ca asta imi este problema.Stand ani de zile cu un stomac umflat si fizic si psihic imi e greu sa ma dezvat,poate si asta e un lucru greu...Am realizat un lucru interesant.In seara de revelion mi am propus sa mananc la miez noptii un piscot cu frisca.Cand a venit momentul nu l am mai mancat.Ceva ma nelinistea in legatura cu frisca.A doua zi mi am dat seama ca undeva departe de ceea ce gandeam(constient)era un gand ascuns ca as fi putut manca tot ce era in spray de frisca(subconstient).Si in general cam asta mi e senzatia,ca ma mint.desi mintea imi spune,,o sa gust" din secunda urmatoare parca un gand mai indepartat imi da liber sa mananc mult.Sa ne fie bine tuturor...

dara 08 ian 2011 12:41:53

Re: Jurnal terentitzat
 
Buna, am observat ca zici "se intampla" si "cand o sa se schimbe" si poate nu asa ai intentionat, dar e ca si cum tu nu ai un rol legat de acestea doua. Cred ca poti spune linistita ca exista vreun gand al tau care duce la comportamentul respectiv si ca TU esti cea care poti schimba ceva la tine. In loc sa astepti sa nu se mai intample si sa se schimbe ceva, ca si cum tu nu ai avea control. Pentru ca invers, uneori mancam si ca intr-un mod bizar sa preluam controlul (ca sa facem ceva - chiar daca gresit, cand nu putem face altceva) - spre deosebire de anorexie unde se cauta controlul invers prin a controla cantitatea de mancare sau silueta.
Nu renunta si "sapa" in interior, adica macar observa-te, ca sa poti schimba ce iti doresti, intr-un mod sanatos. Da' intai tre' sa te cunosti bine ca sa poti schimba ceva. Multa baftutza!

terentitzat 19 ian 2011 17:09:21

Re: Jurnal terentitzat
 
sunt agitata,as manca dar nu pentru ca mi e foame...sper sa imi treaca,incerc sa nu ma mai gandesc..vreau sa reusesc si eu candva[*rugaciune*]

Alina82 19 ian 2011 17:13:59

Re: Jurnal terentitzat
 
Citat:

Anterior postat de terentitzat (Post 482166)
sunt agitata,as manca dar nu pentru ca mi e foame...sper sa imi treaca,incerc sa nu ma mai gandesc..vreau sa reusesc si eu candva[*rugaciune*]

pai stai pe aici mai vb cu noi...mai citesti una alta si uite asa uiti de pofte:Dapp k sa te motivezi mai mult de ce nu te inscrii si tu intr-un concurs??

terentitzat 20 ian 2011 17:27:53

Re: Jurnal terentitzat
 
:)hai ca m ai facut sa zambesc...mai intai treb sa castig concursu cu mine si dupa cu voi,slabutele ambitioase:)astazi mi a mai trecut...m am hotarat ,schimb tactica...vreau sa nu mai stie nimeni ca m am ambitionat sa slabesc.inafara de voi

ras_cristalin 02 feb 2011 13:34:15

Re: Jurnal terentitzat
 
Citat:

Anterior postat de terentitzat (Post 484165)
:)hai ca m ai facut sa zambesc...mai intai treb sa castig concursu cu mine si dupa cu voi,slabutele ambitioase:)astazi mi a mai trecut...m am hotarat ,schimb tactica...vreau sa nu mai stie nimeni ca m am ambitionat sa slabesc.inafara de voi

Cum merge dieta cu ambitie proaspata? :)
Ai rezultate bune?
Sper ca nu ti-a scazut motivatia si ca esti in continuare "in priza" :D te mai asteptam pe aici, sa nu ne uiti !

lovemyself 10 feb 2011 18:44:54

Re: Jurnal terentitzat
 
Heyy Teo:-*
Ce mai faci?cum mai esti?

Miss you girl>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:30:55.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO