forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnalul covrigaresei :) (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=12581)

shadowdinasty 29 aug 2014 09:54:05

Re: Jurnalul covrigaresei :)
 
Multumesc! Am modificat si tickerul :D

shadowdinasty 30 aug 2014 09:59:35

Re: Jurnalul covrigaresei :)
 
Neata!!!!!! Vaaaai, ce as putea dormi... dar de 2 ore sunt deja la lucru si ma bucur ca s-a mai incalzit afara... azi ma duc sa iau stepperul, abia astept sa ii fac proba cum ajug acasa :D

Animis23 30 aug 2014 11:38:16

Re: Jurnalul covrigaresei :)
 
Citat:

Anterior postat de shadowdinasty (Post 1359819)
Neata!!!!!! Vaaaai, ce as putea dormi... dar de 2 ore sunt deja la lucru si ma bucur ca s-a mai incalzit afara... azi ma duc sa iau stepperul, abia astept sa ii fac proba cum ajug acasa :D

Mie mi-e groaza de stepper. Nu stiu de ce imi imaginez intotdeauna ca o sa imi rup gatul cumva pe el. E destul de nefondata frica asta, stiu, dar... nu reusesc sa mi-o scot din cap. Sunt coordonata,pana ma pui sa fac ceva pe stepper si atunci zici ca sunt o gaina fara cap!

Sa-l folosesti sanatoasa si fara probleme!

shadowdinasty 31 aug 2014 08:11:20

Re: Jurnalul covrigaresei :)
 
Neata!!!!!! Eu deja sunt pe drum catre lucru! Siiiii..... am luat ieri stepperul! Vai, sunt super incantata, abia l-am dus pana la etajul 2 ca e super greu. Numai papagalul nu a fost incantat, s-a speriat de el :))
Azi sunt la lucru pana diseara la 7, si de acolo ma duc la pizzeria Alexandrei (blonda mea cu care merg la aerobic) sa ma intalnesc cu fosta mea sefa, care e o fata de milioane, Andreea. Din pacate a avut niste probleme serioase de sanatate in primavara si din cauza tratamentului medicamentos s-a ingrasat incredibil de mult, poate o cooptez si pe ea in echipa de miscare :)) Din pacate multi "prieteni" i-au intors spatele din cauza bolii ei, dar macar a aflat cine ii e cu adevarat prieten. Eu cu siguranta nu o las, metaforic, o tin de mana sa nu alunece inapoi in prapastie...
Ieri am intrat in hipermarchet sa fac aprovizionare pt covrgarie si am gast ciuperci champignon foarte proaspete si frumoase, am luat o caserola de jumatate de kg. Intrebarea e: ce sa gatesc din ei?

happygirldiana 31 aug 2014 09:30:33

Re: Jurnalul covrigaresei :)
 
Neata, Noemi! Serviciu usor! :* Sa ai o duminica usoara si frumoasa!

Animis23 31 aug 2014 09:45:38

Re: Jurnalul covrigaresei :)
 
Nu stiu cat de mari sunt ciupercutele, dar poti sa le umpli cu diverse si sa le pui la cuptor. Mie imi plac la nebunie ciupercile umpute, chiar si numai cu branzica.

shadowdinasty 31 aug 2014 10:24:06

Re: Jurnalul covrigaresei :)
 
Mersi, Diana! Uite, am terminat de covrigit, imi beau cafeaua si pe urma ma apuc de curatenie. De obicei e liniste si pace duminica, pe la pranz am ceva batranei care ies de la biserica si dupa masa familii cu copii... in rest lumea e plecata....
De obicei duminica vin niste copilasi care se joaca in parculetul din fata mea. Au o casuta de lemn si se baga acolo si unul din ei ramane afara si bate in usa, si ceilalti striga: luPUUUUUUUUULEEEEEEEE! Na, pai la inceput eu nu auzeam lu-ul din fata, va dati seama ce auzeam :))
Simina, cred ca asa fac si eu cu jumatate si din jumatate fac o supa crema light. Fierb ciupercile cu morcovi si ardei, si cand ferb toate, le macin cu blenderul, in iaurt 0.1% grasime pisez usturoi si amestec tot... sper sa iasa ceva comestibil :))

Animis23 31 aug 2014 11:06:11

Re: Jurnalul covrigaresei :)
 
Citat:

Anterior postat de shadowdinasty (Post 1359868)
Mersi, Diana! Uite, am terminat de covrigit, imi beau cafeaua si pe urma ma apuc de curatenie. De obicei e liniste si pace duminica, pe la pranz am ceva batranei care ies de la biserica si dupa masa familii cu copii... in rest lumea e plecata....
De obicei duminica vin niste copilasi care se joaca in parculetul din fata mea. Au o casuta de lemn si se baga acolo si unul din ei ramane afara si bate in usa, si ceilalti striga: luPUUUUUUUUULEEEEEEEE! Na, pai la inceput eu nu auzeam lu-ul din fata, va dati seama ce auzeam :))
Simina, cred ca asa fac si eu cu jumatate si din jumatate fac o supa crema light. Fierb ciupercile cu morcovi si ardei, si cand ferb toate, le macin cu blenderul, in iaurt 0.1% grasime pisez usturoi si amestec tot... sper sa iasa ceva comestibil :))

Seamana un pic cu piurerul meu, sigur o sa fie bun! :D

shadowdinasty 31 aug 2014 12:51:50

Re: Jurnalul covrigaresei :)
 
Si gata supa!!! Sunt mai mult decat multumita. Am fiert ciupercile cu morcovi,le-am pisat cu blenderul, am pisat si 4 catei de usturoi, am pus 3 stropi de otet, piper si am amestecat cu 400 ml iaurt 2%. Deci mai am si pe mai tarziu, si pe maine! :D

shadowdinasty 01 sep 2014 06:42:34

Re: Jurnalul covrigaresei :)
 
Neata! A venit toamna!!!! Sper ca in termometre sa mai intarzie, inca nu mi-a ajuns caldura, mai ales ca vara asta a fost cam racoroasa... sandalutele mele mai vor sa se plimbe anul asta :))
Ajung la lucru in 20 de minute si ma apuc de covrigarit, iar undeva pe la 10:30 intru sa-mi beau cafeluta cu voi :)
O saptamana frumoasa fetelor! Si o toamna insorita! :*


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:41:49.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO