Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #11 (permalink)  
Vechi 28 feb 2010, 15:56:46
ras_cristalin's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 aug 2009
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Mancare sanatoasa
Date: 171cm, 84.3kg
Mesaje: 6.253
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 163 ori in 79 mesaje
Implicit re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.

Citat:
Anterior postat de CezaraCezarului Vezi mesajul
Imi place impartirea asta pe categorii, Diana si restul slabutelor. Eu zic sa mananci trei, e duminica, ziua odihnei. Hi hi.
Sa-ti fie de bine, parca de aici miros spanacul. Si plimbare faina. Mai faci zumba 'ceea sau te-ai razgandit?
Fac ! Faci si tu, sa ne mearga mai usor?
Hai facem un concurs, care face mai multe minute. Pe incredere. Ce zici?
__________________
  #12 (permalink)  
Vechi 28 feb 2010, 16:09:44
Sabine_28's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 89kg
Mesaje: 5.609
Aprecieri acordate: 645
Am fost apreciat(a) de 868 ori in 497 mesaje
Implicit re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.

Buna Diana,
Si bun venit in grup!
Imi pare rau sa aud despre problema cantarului dupa o saptamana de mancat sanatos ( nu m-am uitat inca pe meniul tau, dar verific imediat, daca nu te deranjeaza. Parerea mea este ca , dupa atatea cure de slabire, bietul organsim nu mai reactioneaza cum ne-am dori si intra in greva. Stii f bine ca are memorie, nu, si din nefericire pt. noi, inca una f buna Asa ca el te tine minte, stie cum l-ai adus la 60, si apoi ai ajuns iarasi la 80 si lai tinut tot asa..bietul de el.
Si eu am facut asa ( pana la 18 ani am avut 75 de kg, am ajuns la 56, apoi am mai pus, dar mai mult de 67-68 n-am mai avut, deci oscilatiile au fost mai mici) si acum , in doua luni, am dat jos aproape 6, in conditiile in care la 18 ani in doua luni am dat jos 10, si nici nu faceam atata miscare cum fac acum. Nu zic, e vb si de varsta, ca ma apropii de 30 si metabolismul mai incetineste, dar e vb si de memoria organismului ( in cartea lui Monti chiar vei gasi schema cu calvarul obezului care mananca din ce in ce mai putin s tot se ingrasa...pe mine sincer m-a speriat schema respectiva, pt ca o consider adevarata, si de-asta mi-am propus sa ajung la greutatea dorita si acolo sa stau, fara motive de genul e iarna, nu se vad sunculitele, sau mi-a fost pofta si am mancat ca o vacuta, etc. ).
Si e adevarat ce zici, nu exista o dieta pe viata, singura dieta valabila e un stil de viata sanatos si cu miscare ( si abateri maxim de 2 ori pe saptamana).
Asadar: ce ti-ai propus sa mananci? Te orientezi dupa calculaorul de pe site in ceea ce priveste carbohidratii, proteinele si grasimile? Eu te sfatuiesc sa o faci, pt ca poti manca 1000 de calorii in care sa ai prea multi carbo, sau dulciuri si sa nu slabesti, ba chiar sa te ingrasi?
Si in privinta sportului, care sunt planurile?
Noi suntem aici sa te ajutam, pt ca stim toate cum este, asa ca fruntea sus, muzica antrenanta , de dans, nu cu plansete, ca asa nu rezolvi nimic!

__________________
" Ai grija de corpul tau. E singurul loc in care esti nevoit sa locuiesti. " - Jim Rohn
Sabine_28, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2417 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1643 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #13 (permalink)  
Vechi 28 feb 2010, 16:21:11
CezaraCezarului's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Bun-simț
Date: 170cm, 69.7kg
Mesaje: 1.720
Aprecieri acordate: 156
Am fost apreciat(a) de 573 ori in 246 mesaje
Implicit re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.

Citat:
Anterior postat de ras_cristalin Vezi mesajul

Fac ! Faci si tu, sa ne mearga mai usor?
Hai facem un concurs, care face mai multe minute. Pe incredere. Ce zici?
Deocamdata nu am dispozitie de dansat, poate ma catar pe banda mea lenesa si fac vreo 20 de minute. Inca nu te-ai invatat minte sa nu ai incredere in mine?

Citat:
Anterior postat de Sabine_28 Vezi mesajul
Buna Diana,
Si bun venit in grup!
Imi pare rau sa aud despre problema cantarului dupa o saptamana de mancat sanatos ( nu m-am uitat inca pe meniul tau, dar verific imediat, daca nu te deranjeaza. Parerea mea este ca , dupa atatea cure de slabire, bietul organsim nu mai reactioneaza cum ne-am dori si intra in greva. Stii f bine ca are memorie, nu, si din nefericire pt. noi, inca una f buna Asa ca el te tine minte, stie cum l-ai adus la 60, si apoi ai ajuns iarasi la 80 si lai tinut tot asa..bietul de el.
Si eu am facut asa ( pana la 18 ani am avut 75 de kg, am ajuns la 56, apoi am mai pus, dar mai mult de 67-68 n-am mai avut, deci oscilatiile au fost mai mici) si acum , in doua luni, am dat jos aproape 6, in conditiile in care la 18 ani in doua luni am dat jos 10, si nici nu faceam atata miscare cum fac acum. Nu zic, e vb si de varsta, ca ma apropii de 30 si metabolismul mai incetineste, dar e vb si de memoria organismului ( in cartea lui Monti chiar vei gasi schema cu calvarul obezului care mananca din ce in ce mai putin s tot se ingrasa...pe mine sincer m-a speriat schema respectiva, pt ca o consider adevarata, si de-asta mi-am propus sa ajung la greutatea dorita si acolo sa stau, fara motive de genul e iarna, nu se vad sunculitele, sau mi-a fost pofta si am mancat ca o vacuta, etc. ).
Si e adevarat ce zici, nu exista o dieta pe viata, singura dieta valabila e un stil de viata sanatos si cu miscare ( si abateri maxim de 2 ori pe saptamana).
Asadar: ce ti-ai propus sa mananci? Te orientezi dupa calculaorul de pe site in ceea ce priveste carbohidratii, proteinele si grasimile? Eu te sfatuiesc sa o faci, pt ca poti manca 1000 de calorii in care sa ai prea multi carbo, sau dulciuri si sa nu slabesti, ba chiar sa te ingrasi?
Si in privinta sportului, care sunt planurile?
Noi suntem aici sa te ajutam, pt ca stim toate cum este, asa ca fruntea sus, muzica antrenanta , de dans, nu cu plansete, ca asa nu rezolvi nimic!

Buna, Sabine si multumesc pentru mesajul lung si folositor. Asa e, de multe ori cautam pretexte si ne ascundem in spatele hainelor largi, in spatele anotimpului rece. Insa sunt hotarata sa nu mai fac asa. Ce-i drept, incetinirea metabolismului nu e ceva nou pentru mine, insa nu ma asteptam sa incetineasca in halul asta. Nici nu mi-am dat seama cum au trecut anii, parca doar acum aveam 16 si ma simteam (pe buna dreptate) cea mai grasa din curtea scolii. Cat despre meniurile mele... ei bine, crezusem ca ma descurc mai bine daca mananc sanatos si ce am prin casa. Cu meniurile organizate (de dieta) nu m-am prea inteles, ba nu am bani, ba nu am ce-mi trebuie, ba nu am timp sa gatesc. Dar cu multa disciplina le rezolv cumva. Cat de dulciuri... nu am mai mancat deloc deloc de o saptamana. Nici prajit, nimic cu zahar sau ulei. Probabil ca au fost prea multi carbohidrati, dupa cum mi-a spus si ras_cristalin. Nu am realizat ca pana si legumele si fructele au asa ceva. In privinta sportului.. planul e sa fac minim 3 zile pe saptamana, plan pe care l-am si respectat, in ultima saptamana am facut in fiecare zi. Ma inteleg bine cu tae-bo-ul deocamdata, si mai am in casa si o banda de "alergat", intre ghilimele pentru ca e facuta intr-un stil foarte ciudat, astfel incat nu poti decat sa mergi mai repejor pe ea. Merci frumos pentru toate cuvintele dulci! (macar cuvintele sa mai fie asa)

fetele.
CezaraCezarului, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1306 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #14 (permalink)  
Vechi 28 feb 2010, 16:30:26
Sabine_28's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 89kg
Mesaje: 5.609
Aprecieri acordate: 645
Am fost apreciat(a) de 868 ori in 497 mesaje
Implicit re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.

Buna, Sabine si multumesc pentru mesajul lung si folositor. Asa e, de multe ori cautam pretexte si ne ascundem in spatele hainelor largi, in spatele anotimpului rece. Insa sunt hotarata sa nu mai fac asa. Ce-i drept, incetinirea metabolismului nu e ceva nou pentru mine, insa nu ma asteptam sa incetineasca in halul asta. Nici nu mi-am dat seama cum au trecut anii, parca doar acum aveam 16 si ma simteam (pe buna dreptate) cea mai grasa din curtea scolii. Cat despre meniurile mele... ei bine, crezusem ca ma descurc mai bine daca mananc sanatos si ce am prin casa. Cu meniurile organizate (de dieta) nu m-am prea inteles, ba nu am bani, ba nu am ce-mi trebuie, ba nu am timp sa gatesc. Dar cu multa disciplina le rezolv cumva. Cat de dulciuri... nu am mai mancat deloc deloc de o saptamana. Nici prajit, nimic cu zahar sau ulei. Probabil ca au fost prea multi carbohidrati, dupa cum mi-a spus si ras_cristalin. Nu am realizat ca pana si legumele si fructele au asa ceva. In privinta sportului.. planul e sa fac minim 3 zile pe saptamana, plan pe care l-am si respectat, in ultima saptamana am facut in fiecare zi. Ma inteleg bine cu tae-bo-ul deocamdata, si mai am in casa si o banda de "alergat", intre ghilimele pentru ca e facuta intr-un stil foarte ciudat, astfel incat nu poti decat sa mergi mai repejor pe ea. Merci frumos pentru toate cuvintele dulci! (macar cuvintele sa mai fie asa)

Da, acum am vazut meniul.
Carbo prea sus si proteinele f jos ( am vazut intr-o zi 26 cand minim la tine e 89 ) Deci, meniul de baza: peste,carne, branza, oua , iaurt...trebuie sa ai ceva din astea la fiecare masa,altfel n-ai cum sa ajungi la minim. O sa ti se para un chin, la mine minim e 58 si tot ajungeam greu la el , dar acum mi-am invatat lectia, sper .
Incearca sa-ti faci meniul cu o zi inainte si vezi unde dai gres, si apoi schimba alimentul respectiv. Incet incet iti vei da singura seama ce trebuie si ce nu trebuie sa papi. E bine ca te abtii de la dulciuri...bravo bravo! Cu sportul...macar 20 de minute pe zi si de trei-patru ori pe saptamana o ora, ok?

Sigur vei fi o slabuta! Nu te lasam noi sa nu fii!
__________________
" Ai grija de corpul tau. E singurul loc in care esti nevoit sa locuiesti. " - Jim Rohn
Sabine_28, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2417 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1643 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #15 (permalink)  
Vechi 28 feb 2010, 16:35:43
CezaraCezarului's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Bun-simț
Date: 170cm, 69.7kg
Mesaje: 1.720
Aprecieri acordate: 156
Am fost apreciat(a) de 573 ori in 246 mesaje
Implicit re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.

Citat:
Anterior postat de Sabine_28 Vezi mesajul
Buna, Sabine si multumesc pentru mesajul lung si folositor. Asa e, de multe ori cautam pretexte si ne ascundem in spatele hainelor largi, in spatele anotimpului rece. Insa sunt hotarata sa nu mai fac asa. Ce-i drept, incetinirea metabolismului nu e ceva nou pentru mine, insa nu ma asteptam sa incetineasca in halul asta. Nici nu mi-am dat seama cum au trecut anii, parca doar acum aveam 16 si ma simteam (pe buna dreptate) cea mai grasa din curtea scolii. Cat despre meniurile mele... ei bine, crezusem ca ma descurc mai bine daca mananc sanatos si ce am prin casa. Cu meniurile organizate (de dieta) nu m-am prea inteles, ba nu am bani, ba nu am ce-mi trebuie, ba nu am timp sa gatesc. Dar cu multa disciplina le rezolv cumva. Cat de dulciuri... nu am mai mancat deloc deloc de o saptamana. Nici prajit, nimic cu zahar sau ulei. Probabil ca au fost prea multi carbohidrati, dupa cum mi-a spus si ras_cristalin. Nu am realizat ca pana si legumele si fructele au asa ceva. In privinta sportului.. planul e sa fac minim 3 zile pe saptamana, plan pe care l-am si respectat, in ultima saptamana am facut in fiecare zi. Ma inteleg bine cu tae-bo-ul deocamdata, si mai am in casa si o banda de "alergat", intre ghilimele pentru ca e facuta intr-un stil foarte ciudat, astfel incat nu poti decat sa mergi mai repejor pe ea. Merci frumos pentru toate cuvintele dulci! (macar cuvintele sa mai fie asa)

Da, acum am vazut meniul.
Carbo prea sus si proteinele f jos ( am vazut intr-o zi 26 cand minim la tine e 89 ) Deci, meniul de baza: peste,carne, branza, oua , iaurt...trebuie sa ai ceva din astea la fiecare masa,altfel n-ai cum sa ajungi la minim. O sa ti se para un chin, la mine minim e 58 si tot ajungeam greu la el , dar acum mi-am invatat lectia, sper .
Incearca sa-ti faci meniul cu o zi inainte si vezi unde dai gres, si apoi schimba alimentul respectiv. Incet incet iti vei da singura seama ce trebuie si ce nu trebuie sa papi. E bine ca te abtii de la dulciuri...bravo bravo! Cu sportul...macar 20 de minute pe zi si de trei-patru ori pe saptamana o ora, ok?

Sigur vei fi o slabuta! Nu te lasam noi sa nu fii!
Iti raspund intr-un cuvant... AMIN!
CezaraCezarului, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1306 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #16 (permalink)  
Vechi 28 feb 2010, 23:12:51
Rusu Laura's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 10 aug 2009
Locaţie: BM, Romania
Dieta: hipocalorica
Date: 170cm, 62kg
Mesaje: 3.262
Aprecieri acordate: 571
Am fost apreciat(a) de 415 ori in 357 mesaje
Implicit re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.

Bine ai venit printre slabute!!!!
iti doresc bafta si multa rabdare si perseverenta! ai nevoie!!! si oricand iti vine sa o lasi balta,intra aici si cere un sfat si descarca-te...ajuta enorm!!!!
nu te astepta la rezultate imediate! eu slabesc foarte greu....eu chiar am probleme cu tiroida, dar am depistat-o in urma cu ceva ani si am tratat-o, acum fiind la stadiul cel mai mic....daca nu slabesti in 2 sapt nu inseamna ca ai ceva probleme ...eu nu slabeam si 2 luni...dar incet, cu rabdare, sport, alimentatie sanatoasa vei da jos din kg care acum iti dau batai de cap!!!!!! si poate slabesti mai mult in cm decat kg
hai capul sus si privirea inainte!
__________________
Un sir neintrerupt de mici acte de vointa dau un REZULTAT MARE!!!
Jurnal Laura
Rusu Laura, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2091 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1574 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1058 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #17 (permalink)  
Vechi 28 feb 2010, 23:37:28
CezaraCezarului's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Bun-simț
Date: 170cm, 69.7kg
Mesaje: 1.720
Aprecieri acordate: 156
Am fost apreciat(a) de 573 ori in 246 mesaje
Implicit re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.

Citat:
Anterior postat de Rusu Laura Vezi mesajul
Bine ai venit printre slabute!!!!
iti doresc bafta si multa rabdare si perseverenta! ai nevoie!!! si oricand iti vine sa o lasi balta,intra aici si cere un sfat si descarca-te...ajuta enorm!!!!
nu te astepta la rezultate imediate! eu slabesc foarte greu....eu chiar am probleme cu tiroida, dar am depistat-o in urma cu ceva ani si am tratat-o, acum fiind la stadiul cel mai mic....daca nu slabesti in 2 sapt nu inseamna ca ai ceva probleme ...eu nu slabeam si 2 luni...dar incet, cu rabdare, sport, alimentatie sanatoasa vei da jos din kg care acum iti dau batai de cap!!!!!! si poate slabesti mai mult in cm decat kg
hai capul sus si privirea inainte!
Stiam eu ca aici voi gasi ceea ce cautam. Si anume persoane care sa ma sprijine si pe care sa le pot sprijini si eu. Felicitari pentru un corp frumos si sanatos (mi-am bagat nasul prin albumul tau ). Imi pare rau sa aud de problemele cu tiroida, insa bine ca le-ai depistat si depasit la timp. Sper sa fie adevarata treaba cu centimetrii, desi deocamdata nu am cum sa ii masor.

Noapte buna si fara tentatii tuturor!
CezaraCezarului, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1306 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #18 (permalink)  
Vechi 01 mar 2010, 00:37:51
ras_cristalin's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 aug 2009
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Mancare sanatoasa
Date: 171cm, 84.3kg
Mesaje: 6.253
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 163 ori in 79 mesaje
Implicit re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.

http://forum.slabute.ro/concursuri/c...ilie-2957.html
Vezi daca-ti place, e foarte motivant
__________________
  #19 (permalink)  
Vechi 01 mar 2010, 01:28:53
CezaraCezarului's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Bun-simț
Date: 170cm, 69.7kg
Mesaje: 1.720
Aprecieri acordate: 156
Am fost apreciat(a) de 573 ori in 246 mesaje
Implicit re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.

Citat:
Anterior postat de ras_cristalin Vezi mesajul
http://forum.slabute.ro/concursuri/c...ilie-2957.html
Vezi daca-ti place, e foarte motivant
Imi place ideea, insa niciodata nu mi-au placut concursurile si nu am reactionat bine in cadrul lor. Probabil imi lipseste gena competitiva. Insa va urez de pe acum succes!
CezaraCezarului, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1306 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #20 (permalink)  
Vechi 01 mar 2010, 08:25:38
mvthebest's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.

mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
dieta, jurnal, motivatie, sanatos, slabit, sport

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Regimul nr.7 al dr.Oshawa Slabuta Detoxifiere 60 20 iun 2013 18:11:43
“TRUCUL MAGIC” al lui Mihai Voropchievici andreyutza Alimentatia 4 05 mai 2012 02:33:22
Jurnalul Roz al lui Suzume Suzume Arhiva jurnale slabit 936 25 dec 2010 17:32:32
jurnalul de indreptare al meu,dya35 dya35 Arhiva jurnale slabit 71 19 iun 2010 00:41:18
Lecitina sau spirulina ingrasa? Sau nu? isza Suplimente 5 17 oct 2009 15:38:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole