Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1 (permalink)  
Vechi 27 feb 2010, 17:42:55
CezaraCezarului's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Bun-simț
Date: 170cm, 69.7kg
Mesaje: 1.720
Aprecieri acordate: 156
Am fost apreciat(a) de 573 ori in 246 mesaje
Implicit Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.

Sa incep cu o scurta prezentare. Ma numesc Diana, sunt studenta in Bucuresti (mi-au mai ramas cateva luni de studentie) si originile-mi sunt pe undeva prin Ardeal. Am inceput acest jurnal pentru a-mi concentra intr-un loc amaraciunea cauzata de kilograme si frustrarea pe care am dobandit-o dupa ani buni in care am tot refuzat sa accept ca am o problema. Cu kilogramele in plus ma lupt de ceva timp, ani in care am avut parte de tot felul de fluctuatii. De la 60 la 70, 70 la 80, 80 la 65 si tot asa. Din pacate mi-au lipsit atat ambitia, cat si devotamentul necesar unei schimbari de mod de viata, din moment ce am realizat ca nu prea exista diete, in sensul stric al cuvantului. O dieta, in momentul in care te vei lasa de ea si iti vei relua obiceiurile alimentare gresite, se va transforma intr-o greseala. Asadar acum 6 zile, pe 22 februarie am hotarat ca-mi voi schimba viata. Cum? Mancand sanatos si facand sport. Am mancat in fiecare zi in jur de 1000 de calorii si am facut sport zilnic. Asteptam cu nerabdare momentul cantaririi (azi-dimineata) pentru a ma felicita. Mare greseala. Imediat dupa ce m-am urcat pe cantar am realizat ca dupa 6 zile de chin aveam exact aceeasi greutate. Si de atunci zac ba prin pat, ba la calculator, ascultand cele mai triste melodii cu lacrimi in ochi. Nu reusesc sa pricep. Stiam ca am un metabolism groaznic, insa nu ma asteptam sa fie asa. Ca o saptamana sa nu insemne nimic. Sper totusi sa nu imi pierd speranta din cauza dezamagirii acesteia si sa gasesc cumva forta de a continua (o forta pe care speram sa o dobandesc dupa consultarea cantarului). Cam atat pentru 27 februarie.
CezaraCezarului, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1306 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2 (permalink)  
Vechi 27 feb 2010, 18:25:58
karemina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 nov 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Disociata
Date: 174cm, 73.5kg
Mesaje: 2.438
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.

Citat:
Anterior postat de CezaraCezarului Vezi mesajul
Sa incep cu o scurta prezentare. Ma numesc Diana, sunt studenta in Bucuresti (mi-au mai ramas cateva luni de studentie) si originile-mi sunt pe undeva prin Ardeal. Am inceput acest jurnal pentru a-mi concentra intr-un loc amaraciunea cauzata de kilograme si frustrarea pe care am dobandit-o dupa ani buni in care am tot refuzat sa accept ca am o problema. Cu kilogramele in plus ma lupt de ceva timp, ani in care am avut parte de tot felul de fluctuatii. De la 60 la 70, 70 la 80, 80 la 65 si tot asa. Din pacate mi-au lipsit atat ambitia, cat si devotamentul necesar unei schimbari de mod de viata, din moment ce am realizat ca nu prea exista diete, in sensul stric al cuvantului. O dieta, in momentul in care te vei lasa de ea si iti vei relua obiceiurile alimentare gresite, se va transforma intr-o greseala. Asadar acum 6 zile, pe 22 februarie am hotarat ca-mi voi schimba viata. Cum? Mancand sanatos si facand sport. Am mancat in fiecare zi in jur de 1000 de calorii si am facut sport zilnic. Asteptam cu nerabdare momentul cantaririi (azi-dimineata) pentru a ma felicita. Mare greseala. Imediat dupa ce m-am urcat pe cantar am realizat ca dupa 6 zile de chin aveam exact aceeasi greutate. Si de atunci zac ba prin pat, ba la calculator, ascultand cele mai triste melodii cu lacrimi in ochi. Nu reusesc sa pricep. Stiam ca am un metabolism groaznic, insa nu ma asteptam sa fie asa. Ca o saptamana sa nu insemne nimic. Sper totusi sa nu imi pierd speranta din cauza dezamagirii acesteia si sa gasesc cumva forta de a continua (o forta pe care speram sa o dobandesc dupa consultarea cantarului). Cam atat pentru 27 februarie.
Buna Diana . In primul rand felicitari pt ca ai acceptat ca totusi kg in plus nu sunt bune, nu sunt bune pentru sanatate si plus ca de cele mai multe ori scad si respectul de sinem in al doilea rand nu te debusola din cauza cantarului, fa-ti un set de analize cei care au probleme cu glanda tiroida dau mult mai greu jos kg daca nu asta e problema atunci au fost greseli in alimentatie chiar daca au fost doar 1000 calorii pe zi. Pentru ca iti doresti un stil de viata nou s nu o dieta te-as sfatui sa te informezi despre Monti sa vezi daca ti se potriveste eu zic ca aceea nu este o dieta ci un stil de viata care ajuta si la slabit prin asocierea corecta a alimentelor. Multa bafta iti doresc si nu fi trista noi suntem aici sa fiim alaturi de tine
  #3 (permalink)  
Vechi 27 feb 2010, 18:33:22
CezaraCezarului's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Bun-simț
Date: 170cm, 69.7kg
Mesaje: 1.720
Aprecieri acordate: 156
Am fost apreciat(a) de 573 ori in 246 mesaje
Implicit re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.

Buna, karemina. Incep prin a-ti multumi pentru raspuns si prin a te felicita pentru kilogramele pierdute. Abia astept sa pot modifica si eu ticker-ul, sper sa vina si ziua aceea. Mi-ai vorbit despre glanda tiroida. Eu banuiam ca nu am probleme, mai ales din moment ce inainte (sa spunem ca in urma cu cateva luni) reuseam sa slabesc foarte usor. Nu stiu daca sunt pregatita pentru mers la doctor, desi sunt constienta ca e un gest destul de iresponsabil (e una dintre fobiile mele). Cunosc cate ceva despre toate dietele, problema nu e aceasta, problema e sa ma tin de ele. Insa de data asta sunt pregatita. Nu am stat niciodata prea bine la capitolul "optimism", insa am inteles ca fara o atitudine pozitiva nu am cum sa fac fata acestei "schimbari" (folosesc ghilimelele pentru ca am mai trecut prin asta de atat de multe ori incat mi-e si rusine ca dupa atatia ani m-am intors din nou la greutatea asta).
Iti urez o seara frumoasa!
CezaraCezarului, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1306 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4 (permalink)  
Vechi 27 feb 2010, 22:09:27
ras_cristalin's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 aug 2009
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Mancare sanatoasa
Date: 171cm, 84.3kg
Mesaje: 6.253
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 163 ori in 79 mesaje
Implicit re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.

Buna, Di.
Nu te intreb ce dieta tii, ce sport faci sau daca planuiesti sa te infometezi. Ca te stiu
Tot ce vreau sa iti spun e sa tii cu dintii de Slabute si de jurnal si de sanatate.
Vorba unei slabute de aici, pe curand si pe mai slabute !
Welcome !
__________________
  #5 (permalink)  
Vechi 27 feb 2010, 22:38:04
Liviutzza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 08 ian 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Mananc sanatos!
Date: 164cm, 65.6kg
Mesaje: 4.356
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.

Cezara eu nu cred sa ai probleme cu glanda doar ptr ca in 6 zile nu ai avut rezultate...ce rezultate vroiai tu sa ai in 6 zile?sunt fete aici care slabesc si 2-3 kg pe luna si nici una nu are reactiile tale!Sa stii ca si eu slabesc mult mai greu decat inainte,si nu am decat 22 de ani!Totul inseamna RABDARE,PERSEVERENTA!Nu ai de ce sa plangi..eu zic ca in loc sa zaci si sa asculti muzica plangacioasa mai bine pui niste muzica antrenanta si mai faci niste sport!Pana la urma cantarul va ceda!Si sa te mai intreb ceva..ok n-am vazut nici o schimbare la cantar..dar asa pe tine nu te-ai vazut altfel?burtica mai supla?nu te-ai simtit mai usoara?
Liviutzza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2426 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1909 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1393 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #6 (permalink)  
Vechi 28 feb 2010, 10:53:46
Suzume's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 13 feb 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 34
Dieta: South Beach Faza 1
Date: 160cm, 73kg
Mesaje: 1.509
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.

Citat:
Anterior postat de CezaraCezarului Vezi mesajul
Sa incep cu o scurta prezentare. Ma numesc Diana, sunt studenta in Bucuresti (mi-au mai ramas cateva luni de studentie) si originile-mi sunt pe undeva prin Ardeal. Am inceput acest jurnal pentru a-mi concentra intr-un loc amaraciunea cauzata de kilograme si frustrarea pe care am dobandit-o dupa ani buni in care am tot refuzat sa accept ca am o problema. Cu kilogramele in plus ma lupt de ceva timp, ani in care am avut parte de tot felul de fluctuatii. De la 60 la 70, 70 la 80, 80 la 65 si tot asa. Din pacate mi-au lipsit atat ambitia, cat si devotamentul necesar unei schimbari de mod de viata, din moment ce am realizat ca nu prea exista diete, in sensul stric al cuvantului. O dieta, in momentul in care te vei lasa de ea si iti vei relua obiceiurile alimentare gresite, se va transforma intr-o greseala. Asadar acum 6 zile, pe 22 februarie am hotarat ca-mi voi schimba viata. Cum? Mancand sanatos si facand sport. Am mancat in fiecare zi in jur de 1000 de calorii si am facut sport zilnic. Asteptam cu nerabdare momentul cantaririi (azi-dimineata) pentru a ma felicita. Mare greseala. Imediat dupa ce m-am urcat pe cantar am realizat ca dupa 6 zile de chin aveam exact aceeasi greutate. Si de atunci zac ba prin pat, ba la calculator, ascultand cele mai triste melodii cu lacrimi in ochi. Nu reusesc sa pricep. Stiam ca am un metabolism groaznic, insa nu ma asteptam sa fie asa. Ca o saptamana sa nu insemne nimic. Sper totusi sa nu imi pierd speranta din cauza dezamagirii acesteia si sa gasesc cumva forta de a continua (o forta pe care speram sa o dobandesc dupa consultarea cantarului). Cam atat pentru 27 februarie.
Buna Diana si bine ai venit!
Eu am slabit de-abia dupa 2 saptamani de mancam sanatos, nu infometare, nu regim drastic. S-au dus 2kg doar si am fost foarte multumita.
Incearca sa bei ceai verde, cat poti de mult (2L maxim) si daca ai probleme cu digestia incearca si ceaiuri laxative (doar daca apare constipatie!!).

Multa bafta
__________________
Jurnalul meu: Jurnalul Roz al lui Suzume
Citat:
Anterior postat de Art Williams
"I'm not telling you it is going to be easy. I'm telling you it's going to be worth it."
Suzume, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1927 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1410 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 636 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #7 (permalink)  
Vechi 28 feb 2010, 13:23:23
ras_cristalin's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 aug 2009
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Mancare sanatoasa
Date: 171cm, 84.3kg
Mesaje: 6.253
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 163 ori in 79 mesaje
Implicit re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.

Neatza, Di !
Te salut si aici, chiar daca ai dormit la mine si acum bem cafeaua impreuna
Eu iti recomand sa incepi South Beach cu mine. De maine !
Ah?
__________________
  #8 (permalink)  
Vechi 28 feb 2010, 14:46:26
CezaraCezarului's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Bun-simț
Date: 170cm, 69.7kg
Mesaje: 1.720
Aprecieri acordate: 156
Am fost apreciat(a) de 573 ori in 246 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertacinilor.

Citat:
Anterior postat de ras_cristalin Vezi mesajul
Buna, Di.
Nu te intreb ce dieta tii, ce sport faci sau daca planuiesti sa te infometezi. Ca te stiu
Tot ce vreau sa iti spun e sa tii cu dintii de Slabute si de jurnal si de sanatate.
Vorba unei slabute de aici, pe curand si pe mai slabute !
Welcome !
Ma stii prea bine, ce-i drept. Ma voi tine de data asta, doar aici pot gasi sfaturi si incurajari personalizate, si acum de lucrurile acestea am cea mai mare nevoie. Merci ca ai fost alaturi de mine in ultimii ani si ca inca mai esti. Pe curand si pe... spanac. (Daca s-a facut).

Citat:
Anterior postat de Liviutzza Vezi mesajul
Cezara eu nu cred sa ai probleme cu glanda doar ptr ca in 6 zile nu ai avut rezultate...ce rezultate vroiai tu sa ai in 6 zile?sunt fete aici care slabesc si 2-3 kg pe luna si nici una nu are reactiile tale!Sa stii ca si eu slabesc mult mai greu decat inainte,si nu am decat 22 de ani!Totul inseamna RABDARE,PERSEVERENTA!Nu ai de ce sa plangi..eu zic ca in loc sa zaci si sa asculti muzica plangacioasa mai bine pui niste muzica antrenanta si mai faci niste sport!Pana la urma cantarul va ceda!Si sa te mai intreb ceva..ok n-am vazut nici o schimbare la cantar..dar asa pe tine nu te-ai vazut altfel?burtica mai supla?nu te-ai simtit mai usoara?
Liviutzzza, eu ma asteptam ca dupa 6 zile macar 500 de grame sa dau jos. Ma rog, ceva oi fi facut eu gresit. Iar in ceea ce-mi priveste reactiile, cred ca fiecare om este diferit si in consecinta reactioneaza diferit. Eu aveam in cap rezultatele de acum cativa ani, pe cand dadadeam jos macar 2 kilograme dupa o saptamana de regim si sport intens. Ce-i drept, m-am simtit mai usoara si asta ma bucura. Multumesc pentru sfaturi, o sa incerc sa nu ma mai intristez atat de usor.

Citat:
Anterior postat de Suzume Vezi mesajul
Buna Diana si bine ai venit!
Eu am slabit de-abia dupa 2 saptamani de mancam sanatos, nu infometare, nu regim drastic. S-au dus 2kg doar si am fost foarte multumita.
Incearca sa bei ceai verde, cat poti de mult (2L maxim) si daca ai probleme cu digestia incearca si ceaiuri laxative (doar daca apare constipatie!!).

Multa bafta
Buna, Suzume. O sa beau si ceaiul verde, desi recunosc ca nu imi place, dar ce nu face baba pentru frumusete! Felicitari pentru kilogramele pierdute si pentru rabdare (o lectie pe care va trebui sa o invat si eu).

Citat:
Anterior postat de ras_cristalin Vezi mesajul
Neatza, Di !
Te salut si aici, chiar daca ai dormit la mine si acum bem cafeaua impreuna
Eu iti recomand sa incepi South Beach cu mine. De maine !
Ah?
Si eu te salut, chiar daca am dormit la tine si inca mai simt gustul cafelei si al acelui shake minunat. Incepem, bineinteles. Am nevoie de ceva structurare, vad ca asa de capul meu nu fac bine.
CezaraCezarului, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1306 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #9 (permalink)  
Vechi 28 feb 2010, 14:58:14
ras_cristalin's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 aug 2009
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Mancare sanatoasa
Date: 171cm, 84.3kg
Mesaje: 6.253
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 163 ori in 79 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertacinilor.

Citat:
Anterior postat de CezaraCezarului Vezi mesajul
Merci ca ai fost alaturi de mine in ultimii ani si ca inca mai esti. Pe curand si pe... spanac. (Daca s-a facut).

...

Si eu te salut, chiar daca am dormit la tine si inca mai simt gustul cafelei si al acelui shake minunat. Incepem, bineinteles. Am nevoie de ceva structurare, vad ca asa de capul meu nu fac bine.
S-a facut, tu. Si e si bun, pe deasupra !

PS : Eu nu rezist azi toata ziua in camera de camin, ma duc in Cismigiu pe jos. Dupa care vin inapoi si mananc doua shaorma mari (pentru celelalte slabute : nu o sa fac treaba asta cu mancatul)
__________________
  #10 (permalink)  
Vechi 28 feb 2010, 15:51:40
CezaraCezarului's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Bun-simț
Date: 170cm, 69.7kg
Mesaje: 1.720
Aprecieri acordate: 156
Am fost apreciat(a) de 573 ori in 246 mesaje
Implicit re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.

Citat:
Anterior postat de ras_cristalin Vezi mesajul


S-a facut, tu. Si e si bun, pe deasupra !

PS : Eu nu rezist azi toata ziua in camera de camin, ma duc in Cismigiu pe jos. Dupa care vin inapoi si mananc doua shaorma mari (pentru celelalte slabute : nu o sa fac treaba asta cu mancatul)
Imi place impartirea asta pe categorii, Diana si restul slabutelor. Eu zic sa mananci trei, e duminica, ziua odihnei. Hi hi.
Sa-ti fie de bine, parca de aici miros spanacul. Si plimbare faina. Mai faci zumba 'ceea sau te-ai razgandit?
CezaraCezarului, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1306 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
dieta, jurnal, motivatie, sanatos, slabit, sport

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Regimul nr.7 al dr.Oshawa Slabuta Detoxifiere 60 20 iun 2013 18:11:43
“TRUCUL MAGIC” al lui Mihai Voropchievici andreyutza Alimentatia 4 05 mai 2012 02:33:22
Jurnalul Roz al lui Suzume Suzume Arhiva jurnale slabit 936 25 dec 2010 17:32:32
jurnalul de indreptare al meu,dya35 dya35 Arhiva jurnale slabit 71 19 iun 2010 00:41:18
Lecitina sau spirulina ingrasa? Sau nu? isza Suplimente 5 17 oct 2009 15:38:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole