forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   jurnalul meu (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=1641)

Irina2607 27 oct 2009 11:56:40

jurnalul meu
 
Salut!:-*..ma numesc Irina,am 15 ani:"> si sunt din Pitesti.Poate va intrebati ce caut eu aici,ca sunt cam mica,dar vreau sa va impartasesc povestea mea....Inca de mica am avut probleme cu kg in plus deoarece mereu am fost "grasuta" dar niciodata nu m-a preocupat acest lucru
Asta pana in cls a8a cand colegii faceau glume pe seama mea:((x-( dar eu nu ii luam in seama si credeam ca arat bine si cine ma place,ma place asa.Nu aveam nici un stres,mancam orice,dulciuri,cipsuri etc.,cartofii prajiti nu lipseau din meniul zilnic iar sport nicidecum nu faceam:)).Dar,totul s-a terminat la sfarsitul anului scolar,pe 28.06.2009(tin bine minte ziua:D) cand m-am dus in vizita la o verisoara,si acolo am facut cunostinta cu CANTARUL>:).M-am urcat si am vazut 75kg:-o.Atunci m-am "schimbat la fata"total:( pt ca eu nu credeam ca am mai mult de 70(asa credeam eu;)).Atunci m-am hotarat:TREBUIE sa slabesc.Si am inceput:am eliminat definitiv painea,carnea de porc,prajelile si dulciurile si nu mancam dupa ora 6 seara(ceea ce nu fac nici acum:D:)).Mancam carne de pui(piept in special),peste la gratar,cartofi fierti sau la cuptor,salate,fructe,chiar si mancaruri gatite,pufuleti,biscuiti etc.si sucuri fara zahar sau apa.Desigur ca in fiecare seara saream coarda de vreo 500 de ori pana curgeau apele pe mine dar nu conta...pt mine conta doar sa slabesc.Primele 4 kg le-am dat dat jos dupa aprox.3 sapt si am fost foarte incantata si am continuat.Apoi m-am cantarit mai tarziu,cred ca dupa inca o luna jumatate si ajunsesem la 65kg:):x.Am inceput scoala,liceul;;) si ma simt foarte bine cand ma numar printre fetele "slabute" din clasa si ca nu ma mai priveste nimeni ciudat si nu face nimeni glume pe seama mea.Chiar am vreo 2 fete in clasa grasute si nu fac niciodata misto de ele sau ceva de genul asta pt ca stiu cum e:) si as fi chiar nesimtita sa fac lucrul asta.In prezent, am 62kg si icerc sa continui asa,mananc in functie de calorii(nu mai tarziu de ora 18:00),iar la sfarsitul saptamanii in permit sa mananc ceva pe placul inimii mele:D:D.
Acum toate rudele imi spun ca arat bine;;) si unele verisoare sunt chiar invidioase;))intrebandu-ma mirate: "cum ai facut?cum ai reusit?".Ma simt mult mai bine acum,ca nu mai obosesc,pot sa fac sport la scoala si pot cumpara hainele pe care le doresc fara sa imi fie jena ca mi se vede burta sau ca par cat o balena:)).Abia astept vara urmatoare:x sa merg la plaja sa-mi arat noua silueta:>;;).Cam atat am avut de spus,iar toate fetele care doriti sa slabiti faceti-o cu mult curaj,vointa si incredere in voi insine.Numai asa VETI REUSI!

madaEM 27 oct 2009 12:01:40

Re: jurnalul meu
 
bravo pentru reusita ta...as vrea si eu 4 kg in minus:(bravo ca ai putut sa te abtii de la toate...bv ca nu mai mananci dupa ora 6...bravo ca faci sport in special...bravo pt kg in minus...bravo pt ambitia care o ai...bravo pt tot>:D<>:D<>:D<>:D<http://www.floribucuresti.ro/images/...-Bucuresti.jpg

niste flori din partea mea!!!si bine ai venit printre noi>:D<>:D<>:D<

mada_lina22 27 oct 2009 12:13:30

Re: jurnalul meu
 
felicitari, irina pentru ambitia ta si bine ai venit printre noi:-*

mayadyz 27 oct 2009 12:19:26

Re: jurnalul meu
 
Citat:

Anterior postat de Irina2607 (Post 44427)
Salut!:-*..ma numesc Irina,am 15 ani:"> si sunt din Pitesti.Poate va intrebati ce caut eu aici,ca sunt cam mica,dar vreau sa va impartasesc povestea mea....Inca de mica am avut probleme cu kg in plus deoarece mereu am fost "grasuta" dar niciodata nu m-a preocupat acest lucru
Asta pana in cls a8a cand colegii faceau glume pe seama mea:((x-( dar eu nu ii luam in seama si credeam ca arat bine si cine ma place,ma place asa.Nu aveam nici un stres,mancam orice,dulciuri,cipsuri etc.,cartofii prajiti nu lipseau din meniul zilnic iar sport nicidecum nu faceam:)).Dar,totul s-a terminat la sfarsitul anului scolar,pe 28.06.2009(tin bine minte ziua:D) cand m-am dus in vizita la o verisoara,si acolo am facut cunostinta cu CANTARUL>:).M-am urcat si am vazut 75kg:-o.Atunci m-am "schimbat la fata"total:( pt ca eu nu credeam ca am mai mult de 70(asa credeam eu;)).Atunci m-am hotarat:TREBUIE sa slabesc.Si am inceput:am eliminat definitiv painea,carnea de porc,prajelile si dulciurile si nu mancam dupa ora 6 seara(ceea ce nu fac nici acum:D:)).Mancam carne de pui(piept in special),peste la gratar,cartofi fierti sau la cuptor,salate,fructe,chiar si mancaruri gatite,pufuleti,biscuiti etc.si sucuri fara zahar sau apa.Desigur ca in fiecare seara saream coarda de vreo 500 de ori pana curgeau apele pe mine dar nu conta...pt mine conta doar sa slabesc.Primele 4 kg le-am dat dat jos dupa aprox.3 sapt si am fost foarte incantata si am continuat.Apoi m-am cantarit mai tarziu,cred ca dupa inca o luna jumatate si ajunsesem la 65kg:):x.Am inceput scoala,liceul;;) si ma simt foarte bine cand ma numar printre fetele "slabute" din clasa si ca nu ma mai priveste nimeni ciudat si nu face nimeni glume pe seama mea.Chiar am vreo 2 fete in clasa grasute si nu fac niciodata misto de ele sau ceva de genul asta pt ca stiu cum e:) si as fi chiar nesimtita sa fac lucrul asta.In prezent, am 62kg si icerc sa continui asa,mananc in functie de calorii(nu mai tarziu de ora 18:00),iar la sfarsitul saptamanii in permit sa mananc ceva pe placul inimii mele:D:D.
Acum toate rudele imi spun ca arat bine;;) si unele verisoare sunt chiar invidioase;))intrebandu-ma mirate: "cum ai facut?cum ai reusit?".Ma simt mult mai bine acum,ca nu mai obosesc,pot sa fac sport la scoala si pot cumpara hainele pe care le doresc fara sa imi fie jena ca mi se vede burta sau ca par cat o balena:)).Abia astept vara urmatoare:x sa merg la plaja sa-mi arat noua silueta:>;;).Cam atat am avut de spus,iar toate fetele care doriti sa slabiti faceti-o cu mult curaj,vointa si incredere in voi insine.Numai asa VETI REUSI!

Buna Irina, bine ai venit!>:D<
Aici varsta nu conteaza, deci stai linistita.
Te felicit sincer pentru modul in care ai slabit, sanatos si fara infometare:), iar pentru asta multe avem de invatat de la tine:)
Eu sunt mai la inceput, dar si eu adopt cam acelasi stil, sa renunt la alimentele nesanatoase, sa incep un regim de viata sanatos.
Aici o sa gasesti o gramada de prieteni, care o sa-ti fie alaturi, si o sa se bucure alaturi de tine de succesele tale:)

Irina2607 27 oct 2009 21:42:19

Re: jurnalul meu
 
Va multumesc:x>:D< si va doresc si voua sa aveti parte de reusita:),sa aveti incredere in voi si vointa si sa nu renuntati niciodata chiar daca vedeti ca dieta nu prea da rezultate sau daca vreti sa va mentineti si ati pus 1kg sau 2 nu va descurajati;) pt ca nu este un capat de tara,ba din contra este o "provocare"ca sa spun asa:D care va face sa va ambitionati mai tare si va da puterea de a continuab-).



Mult succes tuturor slabutelor>:D<>:D<>:D<:-*:-*http://flori.myblog.ro/files/sapte_trandafiri.jpg

mayadyz 28 oct 2009 10:04:06

Re: jurnalul meu
 
Neata Irina!>:D< Cum mai merge?
Eu dupa primele intrari pe forumul slabutelor, recunosc cu mana pe inima ca am devenit dependenta, si de aceasta dependenta nu vreau sa ma vindec;;)
Iti doresc o zi frumoasa.:)

Slabuta 29 oct 2009 16:41:02

Re: jurnalul meu
 
Felicitari Irina pentru ca ai ales sa slabesti sanatos :)
Bravo tie, sunt sigura ca vei fi o slabuta, asa cum iti doresti :)

mika_me 29 oct 2009 17:29:52

Re: jurnalul meu
 
bravo irina..multe multe felicitari si din partea mea:D..
la mine nu s-au facut prea multe glume pe seama mea...si majoritatea imi spuneau ca vai arati bine...majoritatea mint..minteau...eu ma vedeam in oglinda...
asa ca m-am hotart sa dau si eu 10 kg jos, asa cum vad ca si tu ai avut intentia..ce-i drept mai ai vreo 5:D...
dar e ibucurator atunci cand capeti incredere in tine si t enumeri printre slabute..multa bafta;)

Irina2607 29 oct 2009 20:49:40

Re: jurnalul meu
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 45375)
Felicitari Irina pentru ca ai ales sa slabesti sanatos :)
Bravo tie, sunt sigura ca vei fi o slabuta, asa cum iti doresti :)

ms>:D<sper sa ai si tu parte de rezultate bune

denissaa1 29 oct 2009 20:51:03

Re: jurnalul meu
 
buna irina>:D<
ce faci:-*?
cum merge treaba?:>


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:04:13.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO