forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Mami de David, viitoare slabuta (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=8610)

ana303maria 20 mar 2011 16:41:10

Re: Mami de David, viitoare slabuta
 
Ispita nu a trecut! Nu am mancat prajitura dar am mancat 4 cubulete de ciocolata. Acum asta e, voi lungi cu o zi prima faza si merg mai departe. Nu vreau sa ma descurajez din cauza unei slabiciuni!

nicoleta100 20 mar 2011 21:27:04

Re: Mami de David, viitoare slabuta
 
Citat:

Anterior postat de ana303maria (Post 579507)
Buna NIco!

Ti-am citit partial jurnalul! Felicitari pt baiat si pt bb2. Apropo, ce e al doialea bb? Si noi ne dorim enorm pe bb2, dra vad ca iar nu apare. Sotul si-l doreste de cand avea David 8 luni si am crezut ca am ramas. El era extrem de fericit, iar eu, eram si nu prea. Imi doream pt bb2, dar ma gandeam ca am multe kg in plus si sa incep o noua sarcina cu aceste kg nu e bine. Atunci, cand am vazut ca nu e bb, am fost f dezamagita si am cinstientizat amandoi ca il vrem si pe bb2. Noi acum lucram serios la proiectul bb2, luat temparatuta bazala, calculat si urmarit ovulatie, etc, dar nimic. Totodata, pana apare bb vreau sa tin dieta Dukan.

Tie cum ti-a fost in prima sarcina? Cate kg ai luat? Acum cum e?

Salutare!
Multumesc!!!
Bb 2 este tot baietel!:)Asa ne-am si dorit!!!:D
La prima sarcina am luat in greutate 11 kg ,din care 10 le-am lasat la maternitate!Bb 1 a avut 4100g!
Acum ,la a doua sarcina ,am intrat in saptamana 25 ,si deja am luat 11,5 kg in greutate!:((:((

Nu fi necajita ,sunt sigura ca se va intampla si la voi minunea ,si bb2 isi va face aparitia!!!:)

ana303maria 20 mar 2011 22:02:52

Re: Mami de David, viitoare slabuta
 
Uau, ce bine de tine. Eu la bb1 am luat 17 kg... Noi ne dorim o fetita, dar pt Dave ar fi mai bine sa fie tot baietel. Dar sincer, nu conteaza ce e, doar sa fie sanatos!

ana303maria 22 mar 2011 11:20:01

Re: Mami de David, viitoare slabuta
 
Draga jurnalule!

Sunt in ultima zi de PP si ma simt f bine. Nu am mai mancat nimic dulce, nu m-am mai abatut. Sunt bucuroasa ca cantarul merge in jos iar eu ma simt bine, plina de energie. Abia astept sa vina timpul frumos, sa petrec si mai mult timp prin parc, sa fac mai multa miscare.

ana303maria 26 mar 2011 14:04:29

Re: Mami de David, viitoare slabuta
 
Draga jurnalule!

Stiu ca te-am neglijat, insa am inceput, pe langa dieta, sa fac mai mult sport. Am inceput sa alerg prin parc, sa fac un program de aerobic, ma plimb mult mai mult cu Dave si tati.

Imi pare totusi rau ca nu prea avem multi musafiri in casuta noastra! Nu ne mai viziteaza nimeni!:(

Slabuta 26 mar 2011 14:17:59

Re: Mami de David, viitoare slabuta
 
Citat:

Anterior postat de ana303maria (Post 590349)
Draga jurnalule!

Stiu ca te-am neglijat, insa am inceput, pe langa dieta, sa fac mai mult sport. Am inceput sa alerg prin parc, sa fac un program de aerobic, ma plimb mult mai mult cu Dave si tati.

Imi pare totusi rau ca nu prea avem multi musafiri in casuta noastra! Nu ne mai viziteaza nimeni!:(

Buna Ana si bine ai venit printre noi :)

Felicitari pentru programul sportiv, este un plus mare pe langa dieta. :)

Cu dieta cum te descurci? Iti prieste Dukan? :)

Mult succes in ceea ce ti-ai propus! :)

ana303maria 27 mar 2011 08:45:31

Re: Mami de David, viitoare slabuta
 
Buna Slabuta!!!!

Iti multumesc mult ca ai venit si in casuta mea!>:D<

Dieta e ok, mi se potriveste, ma simt f bine si cu alergatul, ceea ce nu ma asteptam. Acum abia astept sa treaca timpul (we) si sa merg si sa alerg iar.

Ma enerveaza si descurajeaza ca in primele 2-3 zile am slabit pana la 76.3 si de atunci stagnez. Nu se mai misca deloc in jos!

Acum, uitandu-ma la calendar, imi dau seama ca temp bazala (pe care o masor in fiecare dim, inainte sa ma dau jos) este in crestere, ceea ce inseamna ca as fi gravi. Daca se mentine si in urmatoarele zile este clar, daca scade, inseamna clar ca nu! In mod normal, maine ar fi treb sa vina cm, deci temp trebuia sa scada de acum cateva zile. Vedem dc e dereglare sau bb (cm clar nu vine maine).

Acest lucru ma face sa ma indoiesc dc voi continua cu aceasta dieta. Daca se adevereste ca e bb atunci renunt la Dukan, dar voi continua sa mananc putin si sanatos. Daca nu vor fi probleme ca la sarcina trecuta, voi continua si cu sportul.

iony07 27 mar 2011 22:36:47

Re: Mami de David, viitoare slabuta
 
Bine te-am gasit, Ana! desi am citit mereu ce ai scris nu am avut nimic de comentat INSA....... acum vreau sa-ti spun ca abia astept sa-mi dai vestea cea mare :x. pupici si succes maine la dr!

ana303maria 28 mar 2011 09:32:50

Re: Mami de David, viitoare slabuta
 
Iony, bine ai venit in casuta mea! Te astept mereu aici! Tu cand iti faci o casuta a ta? Cum te simti? Ce face Mara?

Slabuta 29 mar 2011 13:51:18

Re: Mami de David, viitoare slabuta
 
Citat:

Anterior postat de ana303maria (Post 591244)
Buna Slabuta!!!!

Iti multumesc mult ca ai venit si in casuta mea!>:D<

Dieta e ok, mi se potriveste, ma simt f bine si cu alergatul, ceea ce nu ma asteptam. Acum abia astept sa treaca timpul (we) si sa merg si sa alerg iar.

Ma enerveaza si descurajeaza ca in primele 2-3 zile am slabit pana la 76.3 si de atunci stagnez. Nu se mai misca deloc in jos!

Acum, uitandu-ma la calendar, imi dau seama ca temp bazala (pe care o masor in fiecare dim, inainte sa ma dau jos) este in crestere, ceea ce inseamna ca as fi gravi. Daca se mentine si in urmatoarele zile este clar, daca scade, inseamna clar ca nu! In mod normal, maine ar fi treb sa vina cm, deci temp trebuia sa scada de acum cateva zile. Vedem dc e dereglare sau bb (cm clar nu vine maine).

Acest lucru ma face sa ma indoiesc dc voi continua cu aceasta dieta. Daca se adevereste ca e bb atunci renunt la Dukan, dar voi continua sa mananc putin si sanatos. Daca nu vor fi probleme ca la sarcina trecuta, voi continua si cu sportul.

Buna Anamaria :)

Stagnarea poate avea mai multe motive, unul dintre ele este si tranzitul. :)

Cam toate dietele low-carb fac aceasta problema.

Ce veste minunata! :) Daca esti insarcinata, asa cum ai spus si tu, trebuie sa schimbi putin dieta. :)

ps: Inca nu ti-ai facut testul? :)

Sa ai o zi munata. :-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:06:49.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO