forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   O mamica care vrea sa scape de kg (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=2057)

VUDULCIU 12 dec 2009 22:07:05

O mamica care vrea sa scape de kg
 
buna fetelor,sunt o proaspata mamica de 8 luni si vreau tare mult sa revin la normal dar este greu.am slabit pana acum doar 2 kg dar ma straduiesc

VUDULCIU 12 dec 2009 22:11:45

Re: O mamica care vrea sa scape de kg
 
buna fetelor,sunt o mamica ce a luat cam multe kg dupa nastere si vreau tare mult sa mai scap de ele:( ma poate ajuta cineva?;)

Slabuta 05 ian 2010 23:57:15

Re: O mamica care vrea sa scape de kg
 
Buna si bine ai venit printre noi :)
Multa sanatate bebe-ului tau :)

Iar tie spor la dat kg jos. :)

Iti recomand sa citesti experientele altor mamici, sunt sigura ca vei gasi sfaturi pentru a incepe un regim echilibrat care sa te scape de kg in plus :)

Vei gasi jurnalele lor aici: Jurnale slabit pentru mamici :)

ianna 06 ian 2010 16:22:34

Re: O mamica care vrea sa scape de kg
 
pai unde ai disparut? hai sa vedem ce dieta ti-ar place tie...si sa lucram impreuna la ea... sa o facem cat mai perfecta pentru arderea grasimilor;;)

VUDULCIU 07 ian 2010 18:02:03

Re: O mamica care vrea sa scape de kg
 
am fost putin plecati de sarbatori si m-am intors si cu kg de care reusisem sa scap:(acum trebuie sa o iau de la capatx-(

ianna 07 ian 2010 20:33:46

Re: O mamica care vrea sa scape de kg
 
urmezi o dieta anume?

faci miscare?sport?

ai un plan de bataie sau...?

VUDULCIU 08 ian 2010 11:43:13

Re: O mamica care vrea sa scape de kg
 
am incercat disociata pe zile,si am dat jos 4 kg dar nu am mai avut vointa,sport nu am timp sa fac ,ma gandeam sa incerc sa fac eu in casa dar inceputul e greu.as vrea si eu o dieta mai putin drastica si eficienta .

ianna 08 ian 2010 14:08:48

Re: O mamica care vrea sa scape de kg
 
  • taie painea, sucurile, zaharul si prajelile
  • papa cam tot ce ai dori in rest pana la 1600kcal si vezi daca slabesti ...daca in 3 zile acu nu a scazut nici macar un gram...mai scade din calorii ...1500 si tot asa pana la 1000...nu merge sub ca te subnutresti
  • cu sportu nu-i chiar asa greu...ia incearca genul mers aerobic cardio...adica mergi pe loc si combini cu diferite miscari...nu gasesc acu un video intreg sa iti arat clar.

VUDULCIU 16 ian 2010 11:28:42

Re: O mamica care vrea sa scape de kg
 
ti-am ascultat sfaturile si am slabit si eu 1 kg:(.mananc mai mult ciorbe si supe e bine sau si ele au multe calorii?

ianna 16 ian 2010 14:38:50

Re: O mamica care vrea sa scape de kg
 
bravo! e mai bine decat sa pui un kilo;)


pai si ele au calorii ...depinde ce fel de supitze/ciorbe sunt

practici sport, miscare?
Citat:

Anterior postat de VUDULCIU (Post 65610)
ti-am ascultat sfaturile si am slabit si eu 1 kg:(.mananc mai mult ciorbe si supe e bine sau si ele au multe calorii?



Ora este GMT +2. Ora este acum 16:06:35.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO