forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Miicuta-Adio kilogramee ! (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=5000)

Miicuta 16 iul 2010 12:14:24

Miicuta-Adio kilogramee !
 
Buna !>:D<
Marti am inceput si eu o dieta.....mananc aproape orice mancare dar in cantitati mult mai mici, si fac sport...:">
Am slabit deja 2 kg...nu m'am infometat, si aseara am si mancat cativa covrigei si turta dulce :D

Vreau sa dau jos de la coapse, cativa cm buni :D azi am facut pilates pt. coapse si fund... si se simte...ma km dor picioarele..:-s urmeaza sa fac bicicleta eliptica..si sper intr'o luna sa fiu mai subtirica..:D cu restul corpului nu am probleme :d desi am putina burtica..

Voi cum ati reusit sa dati jos de la coapse?;;)

Adella 16 iul 2010 12:18:28

Re: Miicuta-Adio kilogramee !
 
Buna Miicuta,
Felicitari pentru noua casuta si mult succes in batalie:)
Coapsele se duc cel mai gre:-ssi eu ma chinui cu ele:Pdar cu sport si masaj poti ajunge la rezultate frumoase;)>:D<

deadcountess 16 iul 2010 12:25:03

Re: Miicuta-Adio kilogramee !
 
Citat:

Anterior postat de Miicuta (Post 256647)
Buna !>:D<
Marti am inceput si eu o dieta.....mananc aproape orice mancare dar in cantitati mult mai mici, si fac sport...:">
Am slabit deja 2 kg...nu m'am infometat, si aseara am si mancat cativa covrigei si turta dulce :D

Vreau sa dau jos de la coapse, cativa cm buni :D azi am facut pilates pt. coapse si fund... si se simte...ma km dor picioarele..:-s urmeaza sa fac bicicleta eliptica..si sper intr'o luna sa fiu mai subtirica..:D cu restul corpului nu am probleme :d desi am putina burtica..

Voi cum ati reusit sa dati jos de la coapse?;;)

Bine te-am gasit in casuta noua!
Spune-ne mai multe despre tine: ce varsta ai, in cat timp ai slabit cele 2 kg.

Este bine sa ai o alimentatie variata cu atentie la calorii, dar nu chiar "orice mancare". In primul rand nu fast food, nu prajeli, nu produse de patiserie.
La covrigei si turta dulce mai bine ai renunta, cel putin macar pana ajungi la mentinere.

http://forum.slabute.ro/exercitii-mu...gini-2400.html

Miicuta 16 iul 2010 12:30:09

Re: Miicuta-Adio kilogramee !
 
Multumesc ca va implicati! >:D<

De marti am dat jos 2 kg...am aproape 14 ani :) si cand am zis ca mananc orice mancare..nu m'am referit la fast food si prajeli...ci la faptul ca nu mananc doar 4 tipuri de mancare( legume fructe iaurt si carne) si mai combin si cu mancaruri gatite..doar ca in cantitati mici...covrigeii si turta dulce sunt preferatele mele..si m'am scapat in ele :"> dar stiu ca nu e ibne sa mananc..

ink o data multumesc de incurajari !

deadcountess 16 iul 2010 12:36:42

Re: Miicuta-Adio kilogramee !
 
Citat:

Anterior postat de Miicuta (Post 256668)
Multumesc ca va implicati! >:D<

De marti am dat jos 2 kg...am aproape 14 ani :) si cand am zis ca mananc orice mancare..nu m'am referit la fast food si prajeli...ci la faptul ca nu mananc doar 4 tipuri de mancare( legume fructe iaurt si carne) si mai combin si cu mancaruri gatite..doar ca in cantitati mici...covrigeii si turta dulce sunt preferatele mele..si m'am scapat in ele :"> dar stiu ca nu e ibne sa mananc..

ink o data multumesc de incurajari !

Pai la 14 ani slabesti si fara o dieta anume daca faci destula miscare si eviti mancarurile nesanatoase si mai reduci din dulciuri. 2 kg la 3 zile e cam mult ca iti poate afecta ritmul de crestere, in plus risti sa pui imediat la loc. Maxim un kg pe saptamana, ideal 1 la 2 sapt.

Bafta %%-

Miicuta 16 iul 2010 12:41:24

Re: Miicuta-Adio kilogramee !
 
Sincer nu m-am infometat....am mancat normal..inainte sa incep sa fac sport...eu mancat knd imi era pofta, nu knd imi era foame..si asa am depus..aqm sper sa reusesc sa mananc doar cand imi e foame..:D

ras_cristalin 16 iul 2010 12:44:55

Re: Miicuta-Adio kilogramee !
 
Citat:

Anterior postat de Miicuta (Post 256684)
Sincer nu m-am infometat....am mancat normal..inainte sa incep sa fac sport...eu mancat knd imi era pofta, nu knd imi era foame..si asa am depus..aqm sper sa reusesc sa mananc doar cand imi e foame..:D

Infometarea nu inseamna sa rabzi foame, ci sa nu mananci cat are nevoie corpul tau. Minim 1000 de calorii pe zi.
Programul de masa nu trebuie sa fie fixat dupa cum ti-e foame, ci la ore fixe, pentru 5 mese pe zi. MD + gustare + pranz + gustare + cina

Degetica 16 iul 2010 12:46:14

Re: Miicuta-Adio kilogramee !
 
Bunaa :-*
pai e super daca ai slabit 2 kg doar reducand papica ;;)
success :*:*:*:**:*:*:*
>:D<

Miicuta 16 iul 2010 12:47:48

Re: Miicuta-Adio kilogramee !
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 256690)

Infometarea nu inseamna sa rabzi foame, ci sa nu mananci cat are nevoie corpul tau. Minim 1000 de calorii pe zi.
Programul de masa nu trebuie sa fie fixat dupa cum ti-e foame, ci la ore fixe, pentru 5 mese pe zi. MD + gustare + pranz + gustare + cina

Eu mananc cele 5 mese..
si cand am zis infometat, nu m'am gandit sa rabd de foame :"> pentru ca stiu ca voi pune kg alea la loc imediat si ma chinui degeaba :)

Miicuta 16 iul 2010 12:49:12

Re: Miicuta-Adio kilogramee !
 
Citat:

Anterior postat de Degetica (Post 256695)
Bunaa :-*
pai e super daca ai slabit 2 kg doar reducand papica ;;)
success :*:*:*:**:*:*:*
>:D<

multumesc mult >:D<
imi place ca aici ne ajutam reciproc :D
de knd am intrat pe site, voi imi dati vointa ;;) si sper sa reusesc ce mi'am propus :-bd


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:16:38.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO