forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Un nou stil de viata - Roxie style :P (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=282)

Roxie 08 apr 2009 19:57:13

Imi cer scuze pentru ca in ultimul timp am cam absentat. Facultatea, proiecte, partiale, cursurile pentru specializari m-au cam terminat. Am fost super ocupata, dar nu v-am uitat!>:D<;)

Cu regimul meu merge binisor. Nu m-am mai cantarit pentru ca deja am inceput sa fac o obsesie din asta. Ma cantaream in fiecare dimineata. Acum am sa o fac doar o data pe saptamana...ca e mai sanatos si mai frumos:P. Nu vreau sa ma considerati vreo nebuna:">

Am mancat conform programului meu, am avut o singura zi cand am cam calcat stramb. A facut mama clatite si purcelusul din mine nu s-a putut abtine si a mancat trei:">. Dar m-am dus a doua zi la sala si s-a rezolvat:D. Oricum, nu se va mai repeta. Dupa ce le-am terminat nici nu mi s-au parut atat de bune. Cred ca obisnuinta mai mult m-a facut sa cedez. Voi mai cedati din cand in cand sau sunt eu singura mai slaba din fire de pe aici? Oricum, e prima abatere asa ca nu cred ca o sa ma pedepsiti prea tare, nu?;);;)

Va pup! Am sa va tin la curent cu evolutia mea. Sper sa fiu din ce in ce mai des prezenta aici:-*. Ma intorc la marketing-ul meu, deoarece am un partial maine si nu e de bine:)):-s

Slabuta 08 apr 2009 23:22:14

Citat:

Anterior postat de Roxie (Post 3012)
Imi cer scuze pentru ca in ultimul timp am cam absentat. Facultatea, proiecte, partiale, cursurile pentru specializari m-au cam terminat. Am fost super ocupata, dar nu v-am uitat!>:D<

Cu regimul meu merge binisor. Nu m-am mai cantarit pentru ca deja am inceput sa fac o obsesie din asta. Ma cantaream in fiecare dimineata. Acum am sa o fac doar o data pe saptamana...ca e mai sanatos si mai frumos:P. Nu vreau sa ma considerati vreo nebuna:">

Am mancat conform programului meu, am avut o singura zi cand am cam calcat stramb. A facut mama clatite si purcelusul din mine nu s-a putut abtine si a mancat trei:">. Dar m-am dus a doua zi la sala si s-a rezolvat. Oricum, nu se va mai repeta. Dupa ce le-am terminat nici nu mi s-au parut atat de bune. Cred ca obisnuinta mai mult m-a facut sa cedez. Voi mai cedati din cand in cand sau sunt eu singura mai slaba din fire de pe aici? Oricum, e prima abatere asa ca nu cred ca o sa ma pedepsiti prea tare, nu?;);;)

Va pup! Am sa va tin la curent cu evolutia mea. Sper sa fiu din ce in ce mai des prezenta aici. Ma intorc la marketing-ul meu, deoarece am un partial maine si nu e de bine:)):-s

Hey, ce mai faci? imi era dor de tine.

ia sa vedem ce ne-ai povestit aici. :D
merci ca nu ne-ai uitat.
nu esti, tu, nebuna si eu inainte eram toata ziua calare pe cantar. :)) dar m-am mai calmat, e mai buna cantarirea o data pe saptamana, se vad mai bine rezultatele.

ei, parca numai tu esti mai slaba de fire. :)) mai dam si noi prin "strachini" . :)) se mai intampla, important sa nu ne facem o obisnuinta din asta. ;)

Bafta la examen, te astept cu mare drag pe aici, mai des. :D :P

ali 21 apr 2009 13:05:39

Hristos a inviat !

Akasareea 27 iul 2009 14:11:35

Re: Un nou stil de viata - Roxie style :P
 
sportul ajuta in orice situatie , eu tin dieta calorica : 1200 medie + mers cu rolele cat pot de des , in 1 sap am dat jos 1 , 5 kg , nu stiu daca e bine sau nu , dar e un inceput

Roxie 16 nov 2009 12:37:15

Re: Un nou stil de viata - Roxie style :P
 
Buna, slabutelor!:) Am revenit!:-*

Asa, am lipsit cateva luni! Sa va zic de evolutia mea in ceea ce priveste slabitul. De slabit am slabit, dar nu sunt multumita. Am avut 75 la inceperea acestui jurnal, acum am 64 si mai am de slabit inca vreo 6 kg. Nu sunt multumita pentru ca metoda mea nu a fost una deloc sanatoasa. M-am apucat de fumat, mancam dezorganizat, extrem de multa cafea = pe viitor un ulcer preconizez daca o mai tin in stilul asta.

Acum vreau sa ma redresez. Sa ma apuc de mancat ceva mai sanatos, mai organizat si mai cu cap. Sala vreau sa o reincep din decembrie pentru ca atunci ma mut (din nou:(() si nu am deocamdata timp.

Acum sa va zic ce am mancat azi pana la ora asta:
08:00 un dynamix;
09:00 o conserva de peste in ulei.
Nu am gasit in suc propriux-(.

Mai tarziu urmeaza sa merg la un supermarket sa fac cumparaturi pentru ca nu mai am nimic ok de mancat in casa.:">:)) Aripioarele si tocanita facute de mama i le las prietenului meu. Eu n-am voie!;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:39:29.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO