forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=6088)

happygirldiana 06 iul 2021 09:20:21

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Multumesc, Alina!
Buna dimineata!
Sunt intr-o continua alergatura. Cand ajung acasa intru direct la dus, mananc aproape adormita :)))
Pana ieri am lucrat la biroul firmei, care se afla la 50 de km departare de casa. Am spart gheata si mi-am luat inima in dinti si am condus pana acolo singura, desi nu mai fusesem pana atunci. De ieri a inceput recoltarea, m-am mutat la locul de descarcare a cerealelor, unde intocmesc avizele, actele, le inregistrez si le transmit mai departe si unde supraveghez ca probele prin care trec cerealele sunt facute cum trebuie si nu ies din anumiti parametri. De azi voi lucra in ture, pana ieri am fost toata ziua plecata. Asa ca sper ca de azi sa ma asez putin si sa revin la normal cat de cat.
Fiind pe drumuri mai mereu si tot mai mereu contratimp, am mancat seara, acasa, direct cina si am mai ciugulit un baton de cereale, un iaurt de baut.
E greu fara copil, care e in vacanta, ma aud putin cu el, la finalul zilei. E fericit, cu joaca toata ziua dar imi lipseste tare mult. De cealalta parte, imi prinde si mie bine schimbarea, ies din carapace si din rutina.

Zoe 06 iul 2021 10:38:25

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
ah, e bine că intri un pic în priză și profesional, o să vezi, chiar dacă acum ești chiaunită. și să faci bine să conduci, lasă sfioșenia! :)

lidiuta 06 iul 2021 10:38:36

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Bravo, te/ai adaptat rapid. E bine ca iti place ce faci si orice schimbare e buna. Munca e complexa, din cate inteleg. Succes in continuare!>:D<

happygirldiana 06 iul 2021 10:55:39

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Da, da, incerc sa tin pasul cu masina desi am parte si de drumuri surpriza. Sfantul Waze ma indruma.
E complet diferit, fetelor, la birou lucrez cu inca doua fete si doi barbati, pe teren sunt inconjurata numai de barbati, soferi de tir. A fost cam incomod la inceput dar cred ca reusesc sa ma adaptez.
Multumesc pentru vorbe si sustinere :)

happygirldiana 08 iul 2021 05:54:32

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Buna dimineata!
Ieri am reusit sa ma cantaresc si eu, dupa 10 zile de la ultima cantarire. Pe 28 iunie aveam 86.6 kg, iar ieri 85.1.
Tickerul tot nu reusesc sa il actualizez.
Ieri din nou am avut prima si ultima masa la cina, pe la ora 19. Imi este foarte greu sa mananc cat timp sunt pe teren. Am puncte de lucru unde nu am acces usor la magazin, asadar mai vin de acasa cu un baton de cereale, rondele de paine prajita, biscuiti sarati. Mancare nu pot lua, pe caldurile astea cu siguranta nu s-ar pastra foarte bine. Si in plus, ar insemna sa car dupa mine mereu pachetul intre punctele de cantarire, laboratoare etc. E suficient ca am mereu in brate laptop, agenda, hartoage.
Dupa cina aseara, la interval de vreo ora si-un pic, am mancat si o felie de lubenita.
Sport... Zero! Lucrez in ture de 8 ore, de la 8 la 16 si de la 16 la 22. Dar in tura de dimineata niciodata nu ajung acasa la ora 16. Pana predau tura, pana actualizez programul in care lucrez, drumul pana acasa, care e, fie de 7 km, fie de 40, fie de 50, in functie de punctul de lucru.

lidiuta 08 iul 2021 08:15:08

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
O banana, un iaurt la sticla nu ar merge? Un pumn de migdale, nuci, alune?
In principiu, trebuie sa te organizezi si cu mesele, in ciuda programului haotic. O zi frumoasa!

happygirldiana 08 iul 2021 09:54:34

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de lidiuta (Post 1454170)
O banana, un iaurt la sticla nu ar merge? Un pumn de migdale, nuci, alune?
In principiu, trebuie sa te organizezi si cu mesele, in ciuda programului haotic. O zi frumoasa!

Da, o sa ma ocup. Adevarul este ca a venit totul atat de repede incat, efectiv, nu am avut timp sa ma organizez. Ajungeam seara acasa, direct la somn :))) Saptamana asta sunt bine, fata de precedenta. Urmatoarea cu siguranta va fi si mai bine.

adinico 08 iul 2021 10:18:18

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
buna Diana, am rasfoit jurnalul tau, am citit trairile tale si despre noile orizonturi si ma bucur ca sunteti bine si copilul este ok si se poate bucura de vacanta si iti doresc mult succes in job, oameni buni in cale si sporrrr!!! va fi bine!>:D< >:D<

happygirldiana 09 iul 2021 07:50:03

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de adinico (Post 1454177)
buna Diana, am rasfoit jurnalul tau, am citit trairile tale si despre noile orizonturi si ma bucur ca sunteti bine si copilul este ok si se poate bucura de vacanta si iti doresc mult succes in job, oameni buni in cale si sporrrr!!! va fi bine!>:D< >:D<

Buna!
Multumesc din suflet! Asemenea iti doresc! >:D<:x:-*

happygirldiana 09 iul 2021 09:26:12

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Buna dimineata!
Azi lucrez tura dupa amiaza, de la ora 16, asadar, acum, de dimineata fac curatenie si bag un epilat :))
Mic dejun - cafea, un iaurt de baut
Pranz - rosii, castraveti, branza; lubenita sigur!
Cina - probabil voi lua ceva la bine, ca sa nu mananc cin ala 12 noaptea, cand vin acasa :))
Maine tura de dimineata, am nevoie de dupa amiaza libera maine pentru aniversarea nepotelei, implineste 2 anisori :x
Zi buna sa avem!


Ora este GMT +2. Ora este acum 03:13:30.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO