Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #16061 (permalink)  
Vechi 20 iul 2021, 15:48:06
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Iaca... Apar si eu dupa aproape doua saptamani de cand nu am mai scris aici. Mi-am permis sa intru azi, vremea de zilele acestea ne-a dat programul peste cap. A plouat, in camp nu se recolteaza, asadar nici eu nu am ce acte sa intocmesc. Este prima zi libera. Libera pana la aceasta ora, ma astept sa ma sune in orice moment sa ma anunte ca au fost trimise masini spre descarcare si sa imi iau si eu zborul
Asadar, azi curatenie, m-am ocupat putin si de mine, astept sa vina si sotul sa mai stam la povesti.
Am avut copilul acasa, de data aceasta a facut rosu in gat, a venit mama cu el, noi fiind amandoi plecati la serviciu, dar am vrut sa il am aici aproape sa stiu mereu cum se simte. A stat o saptamana, acum e bine, ieri a plecat inapoi la tara, spre bucuria lui si spre greul meu
Sunt, oarecum disciplinata, in sensul ca mananc curat, beau apa la greu. Mai mananc uneori seara , tarziu, cand ies din tura de dupa amiaza, adica la ora 24, dar se intampla rar. In general mananc acasa, mancare usoara, mai rontai oleaginoase din cand in cand la serviciu/beau un iaurt.
Sport nici nu mai stiu de cand nu am mai facut. Cand sunt acasa ma impart intre curatenie/gatit/raspuns la telefoane/raspuns la emailuri.
Cu toate acestea, cantarul meu e iertator si intelegator, 83.3 imi afisa azidimineata.
Cam atat de la mine, momentan. Vreme buna sa avem si sanatate!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de happygirldiana; 20 iul 2021 at 15:50:37.
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui happygirldiana:
nikytour (20 iul 2021), Zoe (21 iul 2021)
  #16062 (permalink)  
Vechi 14 aug 2021, 18:28:54
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Va salut, daca mai sunteti pe aici, fetelor!
Aproape o luna de cand am fost ultima data pe aici. Nu pot sa tin pasul, drept sa va spun. Ma oboseste in special naveta. Nu am mult de parcurs, suta de km zilnic, dar tot obositor mi se pare. Au incheiat campania la grau si rapita, asadar am lucrat numai la birou in ultimele 3 saptamani. Si e de lucru din plin. Acte multe de prelucrat, de arhivat, etc. Am avut si arendele de platit oamenilor, alta nebunie. Dar e frumos. Ma tine in priza. As putea spune ca m-am acomodat desi mai am multe de invatat. De luni ma mut iar pe teren intrucat incepe recoltarea florii soarelui.
Weekendul trecut am facut si noi o iesire, un soi de miniweekend dar nu prra a fost cu noroc. Am plecat cu masina tatalui, noi trei. La 50 de metri de cabana, in spatele cabanei, la Ranca, a cedat discul de ambreiaj si planetara si uite asa weekendul nostru s-a transformat in cosmar... Copilul s-asimtit bine si am incercat sa depasim momentul pentru a fi el vesel. Am venit acasa cu masina pe platforma, ne-am scuturat de 2000 de lei cu totul pentru reparatii si transport. Am zis ca nu mai plecam niciunde )
Am avut o perioada plina de incercari Ieri dimineata, dupa 30 de km parcursi de la plecarea de acasa spre birou, am fcut pana. Prima mea pana. Si eu cum sunt panicoasa... Facut si eu pana la cap ) Am chemat sotul, pana sa ajunga el a ajuns si un coleg de-ai mei, care se indrepta spre birou, mi-au rezolvat ei masina dar acum plec cu teama cu masina.
Weekendul acesta suntem la Dunare cu cortul. Sper sa fie un weekend bun si frumos fara intampalti neplacute, ca ajunge.

Cat despre "dieta" mea ... Ma mentin in jurul a 81-82 de kilograme, cred ca deocamdata sunt ok asa cu mine desi m-as vrea mai slaba de atat dar... Dupa ora 18:30, cand ajung acasa, nu imi mai arde de sport, desi sotul ajunge inaintea mea si gasesc gatit, ordine in casa, spalat, tot )
M-am lenevit, ce sa mai... Cand ajung acasa mi-e si frica sa ma gandesc la sport )

Acestea fiind scrise, va urez un weekend frumos si linistit si... Sper sa reusesc sa vin mai des aici, ca in vremurile trecute.
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui happygirldiana:
Axenya (15 aug 2021), lidiuta (14 aug 2021), niculina04 (18 aug 2021), nikytour (15 aug 2021), Zoe (16 aug 2021)
  #16063 (permalink)  
Vechi 14 aug 2021, 20:14:01
lidiuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 05 iul 2010
Locaţie: Buzau, Romania
Dieta: alimentatie sanatoasa si miscare
Date: 167cm, 82.4kg
Mesaje: 11.668
Aprecieri acordate: 14.373
Am fost apreciat(a) de 13.775 ori in 7.872 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Mă bucur că ai revenit, Diana! Chiar mă gândeam la tine în ultimul timp. Așa e viata, cu bune, cu rele, cu peripeții uneori. E super că te-ai acomodat la serviciu. Cele bune!
__________________
"Când sunt slab, atunci sunt tare".

14.01.22 84.7; 18.01 83.7 4.02 84.2
lidiuta, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Acest membru apreciaza mesajul lui lidiuta:
happygirldiana (15 aug 2021)
  #16064 (permalink)  
Vechi 15 aug 2021, 07:21:05
Axenya's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 ian 2012
Locaţie: Iasi, Romania
Date: 165cm, 83.2kg
Mesaje: 307
Aprecieri acordate: 250
Am fost apreciat(a) de 251 ori in 158 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Bună Diana!
Știu ca nu e forum de călătorii, dar daca te am prins in plina vacanta poate imi recomanzi un loc unde se mănâncă bine si eventual o cazare nu fiță ci decenta.
Vrem sa mergem si noi la început de septembrie, dar vom merge cumva la întâmplare fara cazare programata pentru ca nu stim exact in ce weekend.
Nu știm unde.. Dar stim ca vrem in delta..
Ai ceva recomandari de vizitat, ceva pensine, restaurant drăguț, te rog?
Observ ca cantarul nu arata kg in plus, sunt momente cand si menținerea e f bună, so good job! Keep going!
  #16065 (permalink)  
Vechi 15 aug 2021, 17:55:19
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

[FONT="Verdana"][COLOR="SeaGreen"][SIZE="3"]
Citat:
Anterior postat de lidiuta Vezi mesajul
Mă bucur că ai revenit, Diana! Chiar mă gândeam la tine în ultimul timp. Așa e viata, cu bune, cu rele, cu peripeții uneori. E super că te-ai acomodat la serviciu. Cele bune!

Asa e, Lidi! Le luam ca atare Acesta a fost un concediu pr care, cu siguranta, ni-l vom aminti mereu
Sa stii ca si eu ma gandesc mai mereu aici dar nu prea reusesc sa intru...
Numai bine si tie!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui happygirldiana:
lidiuta (16 aug 2021)
  #16066 (permalink)  
Vechi 15 aug 2021, 18:02:23
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de Axenya Vezi mesajul
Bună Diana!
Știu ca nu e forum de călătorii, dar daca te am prins in plina vacanta poate imi recomanzi un loc unde se mănâncă bine si eventual o cazare nu fiță ci decenta.
Vrem sa mergem si noi la început de septembrie, dar vom merge cumva la întâmplare fara cazare programata pentru ca nu stim exact in ce weekend.
Nu știm unde.. Dar stim ca vrem in delta..
Ai ceva recomandari de vizitat, ceva pensine, restaurant drăguț, te rog?
Observ ca cantarul nu arata kg in plus, sunt momente cand si menținerea e f bună, so good job! Keep going!
Buna, Axenya!
Drept sa iti spun, in Delta nu prea stiu ce sa recomand.. Eu merg la Dunare dar la noi in oras, locuim pe malul Dunarii dar in Calafat Iar cand alegem sa plecam in vacanta sau plimbari, alegem munte mai mereu. Imi pare rau ca nu te pot ajuta. Eu, spre exemplu folosesc site-urile pentru rezervari pensiuni, acolo citesc recenzii si am mers in locatii la sigur, ca sa zic asa.
Cat despre ticker, e neactualizat de vara trecuta, fix august. E o problema pe forum si nu pot fi actualizate. Dar greutatea mea nu a fost constanta. Asta-iarna, o data cu sarbatorile, am pus niste kile si am ajuns, prin februarie, la aproape 90, de unde plecasem. Acum sunt inapoi la ticker dar nu pot sa spun ca de data asta am scapat de kg cu sport strict ca si pana acum. Sportul lipseste, din pacate, din programul meu in ultimele doua luni si tot zic ca il reintroduc dar mereu las pe altadata.
Mananc destul de ordonat si sanatos si asta ma ajuta, cred.
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #16067 (permalink)  
Vechi 23 sep 2021, 08:58:04
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Buna dimineata!
Prin si eu o dimineata libera si apuc sa mai scriu aici. Jurnalul meu nu mai avea mult si ajungea arhiva, iar...
A inceput scoala, fetelor, program de la 8 la 16, cu emotii dar, spre fericirea noastra, copilului ii place mult, s-a acomodat si doamna vorbeste frumos despre el. Sper sa se mentina situatia. Ritm alert .. Am inceput, din nou, munca de teren, de o saptamana, pauza de la birou. Incerc sa tin pasul. Am dimineti cand sunt acasa, merg mai tarziu la serviciu, dar, implicit ajung mai tarziu acasa si nu prea mai apuc sa petrec timp cu ai mei, dar stiu ca nu tine mult aceasta perioada si dau inainte.
Stam cu teama, ca multi altii, cu Covidul asta... Se mai gasesc cazuri in scoala, in oras si speram sa scapam o data de el, sa nu se inchida din nou scolile si sa trecem in online.
Perioada aglomerata, bunicul sotului a murit, grea incercare pentru noi, toti, dupa doar 4 zile a urmat ziua copilului, implinea 6 ani, ii promisesem petrecere. Am facut, totusi, un tortulet si ne-am adunat cu bunicii si nasii, cat sa nu treaca neobservata aniversarea. Vesnicele probleme cu masina, vesnicele drumuri, una peste alta , au revenit si starile mele de panica. S-a acumulat oboseala, stres si ma resimt. Dar dau cu magneziu, cafea, somn cat pot si imi revin.
De sport nici nu poate fi vorba, ce sa zic .. Cand vin de pe teren, la 9-10 seara, zic Doamne ajuta ca a gatit sotul si s-a ocupat de toate, schimb doua vorbe cu copilul, dus si somn. Ce sport .. Alimentatie ok-ish. Intermitent fasting in ultimele luni, merge bine. Saptamana asta cred ca scad sub 80. 80,6 aveam azidimineata. Merge greu, dar merge. Si sper ca si sigur si definitiv. Asa vrea si planuiesc.
Planuiesc sa urmez un curs de laborant/gradator, nu stiu inca sigur, consider ca nu mi-ar strica, data fiind activitatea si domeniul in care lucrez. Imi place, am invatat si invat in continuare lucruri noi si interesante.
Atat de la mine deocamdata, amestecate si pe repede inainte
Voi?
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui happygirldiana:
lidiuta (23 sep 2021), nikytour (23 sep 2021), Zoe (23 sep 2021)
  #16068 (permalink)  
Vechi 09 nov 2021, 06:30:39
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Buna dimineata!
Ce faceti, fetelor? Mai sunteti pe aici? Toata lumea bine, sanatoasa?
Mi-am amintit si eu de jurnalul meu si de faptul ca nu am mai venit aici de aproape doua luni... Doua luni tumultoase, pline de zbucium si interior si exterior... Sunt obosita, dar, cu ajutorul lui Dumnezeu, trecem peste toate...
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui happygirldiana:
lidiuta (09 nov 2021), nikytour (09 nov 2021), Zoe (09 nov 2021)
  #16069 (permalink)  
Vechi 17 nov 2021, 06:23:56
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Daca acum aproape doua luni eram undeva la 80.5-81, acum ma invartesc in jurul a 82.5-83 de kile. Am pus si vad, simt pe mine. Mananc la fel. La fel inseamna cafea de dimineata, la pranz mai mananc cu colegii uneori, dar rar, de obicei doar rontai alune, singurele care nu imi pica greu la stomac cat sunt la serviciu. Cina acasa, de regula mancare gatita, o ciorba, o tocanita, daaar, aici vine problema, am seri cand mai stam la povesti/desene/jocuri si mai spargem cate o punga cu chipsuri... In rest apa. Apa multa... Ma simt usoara in felul asta, nu stiu ce program de masa asta e asta dar nu ma simt supraincarcata. E drept, rontaielile din ultima perioada au pus pe mine "bonusul" asta de kile dar imi propun sa incetez cu ele.
Sport nici vorba, ajung acasa dupa ora 18 avand in vedere ca fac naveta, singura miscare este intre departamente, nu mereu depasesc 2000 de pasi zilnic.
Perioada incarcata la serviciu, desi imi imaginam ca o data ce trece vara, se termina si perioada aglomerata. Slava Domnului, nu e asa. Este de lucru mereu, mereu altceva, ma tine ocupata si mereu invat lucruri noi, desi am aproape 6 luni de cand lucrez aici.
Traversam o perioada dificila cu copilul, trece prin niste momente de slabiciune si spaima pe care nu stie cum sa le gestioneze, iar eu incerc din rasputeri sa il ajut. Se confrunta cu teama de a nu pati ceva, are nevoie de sustinere si promisiunea ca a doua zi nu va pati nimic, ceva l-a speriat si, desi clinic este sanatos, isi induce dureri. A vazut accidental o stire despre o fetita oarba, l-a impresionat foarte tare si speriat, in egala masura, incat se teme ca va orbi, ca nu ii bate inima cum trebuie, ca il doare una, ca il doare alta si asta ii influenteaza si activitatea la scoala. Daca pana acum era fericit si incantat de scoala, in ultimele doua saptamani plange so se teme ca va pati ceva in lipsa noastra. Cautam solutii, incercam sa il ajutam, sa il sustinem dar este dureros sa iti vezi copilul in starea asta... Avem un stres continuu...
Sper sa gasim o cale si sa rezolvam aceasta problema.
Stiu ca nu este un forum despre asa ceva aici, dar uneori simti nevoia sa te descarci. Sa mai usurezi putin sufletul...
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #16070 (permalink)  
Vechi 17 nov 2021, 10:27:03
Zoe's Avatar
Zoe Zoe este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 08 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: mâncat normal
Date: 172cm, 81kg
Mesaje: 7.736
Aprecieri acordate: 11.147
Am fost apreciat(a) de 10.558 ori in 5.263 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

de multe ori copiii mai preiau sau transformă în spaime temeri sau probleme de-ale celor dragi. poate merită să vă uitați un pic și în lungul familiei? eu am o familie apropiată unde fata a preluat, prin mamă, o frică majoră și întemeiată de-a bunicii, dar care nu are nici o legătură cu ea și pe care o manifestă în cu totul alt registru.
îmi pare rău că se chinuie micul. sper să găsiți o soluție cât mai curând.
__________________

love yourself, trust yourself.
what is the kindest thing I can do for myself right now?



Zoe, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Zoe, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2025 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1508 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Zoe; 17 nov 2021 at 10:29:05.
 

Informatii despre slabit
alimentatie, calorii, dieta, dieta hipocalorica, greutate, jurnal, kilograme, sanatos, slabire

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ce va doriti cel mai mult de la viata? Slabuta Discutii off-topic 26 23 iun 2012 10:10:34
Fii mai frumoasa peste noapte! Roxana Ingrijire corporala 31 29 apr 2012 16:32:26
O noua viata - jurnal de sarcina Mailin mailin Sunt insarcinata 268 18 aug 2011 22:26:12
Viata noua...jurnal nou! - Dienusha dienusha Arhiva jurnale slabit 164 14 mar 2011 00:20:22
Jurnal Molive - Pentru o viata sanatoasa! molive Arhiva jurnale slabit 12 20 aug 2010 23:19:23

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole