forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=6088)

happygirldiana 29 mai 2012 22:17:37

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Animis23 (Post 1054646)
L-am vazut si eu pe baiat :)) repede si eu pe facebook. Mie mi se pare chiar dragutel, de ce sa mint. Si daca s-a purtat si frumos, cu atat mai bine. Sa stii ca si eu sunt ca tine - nu am prea fost pusa in situatia sa mi se faca complimente. Baietii cu care am fost mi-au fost aproape intotdeauna mai intai prieteni, sau ne-am cunoscut in afara contextului unui interes reciproc, deci totul a fost cursiv, nu am fost curtata propriu-zis.

Nu stiu sa reactionez in situatii din astea, ma emotionez. Si ma simt bine, ma simt placuta si admirata, chiar daca tipul nu imi place si nu prezinta interes, sunt flatata si sunt cu capul in nori o zi-doua si zambesc cand imi aduc aminte. Eu nu inteleg fetele care zic ca ii flituiesc si ii gonesc si le raspund urat. Nu vad de ce ai face asa ceva. Daca omul a simtit nevoia sa se exprime, macar zambesti si spui mersi. A fost o intamplare neobisnuita si mi se pare ca ai procedat cat se poate de firesc si de corect. Nici eu nu inteleg de ce ne-am schimba parerea despre tine, ai reactionat exact asa cum ma asteptam sa reactionezi. Nu iti mai face probleme. Numai tu stii ce e in sufletul tau si pe iubi nu il inlocuieste nimeni. Dar ai dreptul sa te bucuri de un compliment si sa te simti mai bine in pielea ta pentru ca te remarca un strain. Asta e viata - nu avem aceeasi fluturasi cand ne zice omul care stim ca ne iubeste zi de zi ca suntem frumoase. E mult mai emotionant sa o auzi si sa o simti de la cineva care nu iti e apropiat!

Te pup! Noapte buna!

Ma asteptam la un asa raspuns.:-*:-*:-* Si ma bucur ca intelegi cum m-am simtit.Da, e dragutel, nu stiu, am tot evitat sa il rivesc,desi statea chiar la 1 pas de mine si ma privea non stop....Doar la baie a mers:))Inrest, in picioare, de pe la 12 seara pana la 7 jum:))Si eu, nesimtita, l-am oprit exact cand a simtit ca trebuie sa faca pasul.Si asa a plecat dezamagit.:))Nu stiu, mie mi-a parut sincer, dupa toata sporovaiala de noaptea trecuta si dupa felul in care a vorbit, mi-a parut sincer.Si de-asta m-am si simtit ciudatel;))Dar tu ai inteles sentimentul:);))

happygirldiana 29 mai 2012 22:19:35

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Puffoasa (Post 1054651)
Diana, cam aiurea prima zi de vitamine, am cam busit-o acu pe seara , dar nu grav. A fost greseala mea ca nu mi-am gatit nimic si am tot mancat salate de tot felul zilele astea si azi cand mi-am facut tot salata a fost cam trista treaba :))) Oricum e ok. Data viitoare la vitamine imi fac o supa de legume si-o tocanita de ciuperci .

Eaaah, ma speriassem cand am vazut scurtatura mesajului.Dar nu e grav!Lasa, e bine pentru inceput:)
Sa vedem cum evoluez si eu maine.Am mai tinut vitamine si a fost ok, dar ramane de vazut:-s

Of...nu mai ajunge iubi meu...Mi-e somn si as vrea sa stau a il primesc, sa mai stam si noi un pic la taclale...

GCM 30 mai 2012 07:05:40

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
http://i388.photobucket.com/albums/o...cafea-toti.jpg

bzzz 30 mai 2012 07:44:09

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
O zi minunata Dia..... Daca tot sunt matinala am spus sa trec pe la toate sa va urez o zi usoara si frumoasa...eu astazi merg la prima proba a rochiei de mireasa..Sunt curioasa cum e:D Vedem mai incolo...:) Te pup...

Prapadeala 30 mai 2012 08:04:11

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Neata :)

O zi frumoasa Dienush :-*

cris85 30 mai 2012 09:28:14

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de bzzz (Post 1054776)
O zi minunata Dia..... Daca tot sunt matinala am spus sa trec pe la toate sa va urez o zi usoara si frumoasa...eu astazi merg la prima proba a rochiei de mireasa..Sunt curioasa cum e:D Vedem mai incolo...:) Te pup...

Iti faci la comanda rochia ;;)? Si eu am prima proba sambata aceasta, dar e etapa aia de ales materialele si tipul de dantela :D Deja am emotii :))

Polux 30 mai 2012 09:31:21

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1054652)
Ma asteptam la un asa raspuns.:-*:-*:-* Si ma bucur ca intelegi cum m-am simtit.Da, e dragutel, nu stiu, am tot evitat sa il rivesc,desi statea chiar la 1 pas de mine si ma privea non stop....Doar la baie a mers:))Inrest, in picioare, de pe la 12 seara pana la 7 jum:))Si eu, nesimtita, l-am oprit exact cand a simtit ca trebuie sa faca pasul.Si asa a plecat dezamagit.:))Nu stiu, mie mi-a parut sincer, dupa toata sporovaiala de noaptea trecuta si dupa felul in care a vorbit, mi-a parut sincer.Si de-asta m-am si simtit ciudatel;))Dar tu ai inteles sentimentul:);))


Neata, draga mea!>:D<

Cum sa te judecam?
Mi se pare normal sa te simti bine, sa fii flatata, tipul te-a placut serios daca a star o noapte cu tine doar sa te priveasca... Si nu inteleg de unde lipsa asta de incredere... Nu e primul client sau angajat de la tine care iti face complimente si te place...

Si mie, daca s fi barbat, mi-ar placea mult de tine: esti foarte draguta, dar nu asta e totul: transmiti multa caldura si feminitate. Asta mi se pare esential la o femeie.

Scortoasa merita sa fii cu badaranii, nesimtitii (eu starea aiurea pe care ai descris-o tu dupa un astfel de episod o am), dar cu cei amabili si politicosi, merita sa fii asa cum esti in realitate: o scumpa!>:D<

oricum, daca vrei lectii de scortosenie, te astept la Bucuresti: aici rareori gasesti pe cineva amabil:D

Animis23 30 mai 2012 10:34:53

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1054652)

Ma asteptam la un asa raspuns.:-*:-*:-* Si ma bucur ca intelegi cum m-am simtit.Da, e dragutel, nu stiu, am tot evitat sa il rivesc,desi statea chiar la 1 pas de mine si ma privea non stop....Doar la baie a mers:))Inrest, in picioare, de pe la 12 seara pana la 7 jum:))Si eu, nesimtita, l-am oprit exact cand a simtit ca trebuie sa faca pasul.Si asa a plecat dezamagit.:))Nu stiu, mie mi-a parut sincer, dupa toata sporovaiala de noaptea trecuta si dupa felul in care a vorbit, mi-a parut sincer.Si de-asta m-am si simtit ciudatel;))Dar tu ai inteles sentimentul:);))

Nu cred ca ar fi avut vreun motiv sa nu fie sincer. Te inteleg de ce ai fi banuitoare, si eu as fi, dar nu cred ca si-ar pierde cineva o noapte pentru o gluma proasta sau rautacioasa, nu crezi?

Eu ma intorc in pat, sunt rapusa de dureri de burta. O zi frumoasa! Te pup!

nikole89 30 mai 2012 10:36:55

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1054603)

usor usor le faci pe toate, Nico, nu te panica:D
Ei, mai intalnesc eu clienti din astea draguti cu gura multa:)):))
Pupici!Ne auzim cand ai si tu mai mult timp!

Ohooo,t einteleg,draguta mea Ella!Normal ca esti binedispusa, ai scapat iar de bataie, ai facut sport, ba chiat HIIT!Super!O sa dormi ca un prunc!>:D<
Pupici,scumpa mea!Noapte buna!:-*

Nu stiu,Miha, asa aveam impresia, ca daca ma apuc sa povestsc aici intreaga intamplare o sa credeti cine stie ce:))
Picior in prag, normal!!:);))

Iubita, nici eu nu am gasit caju crud.E tot copt, cu sare.Dar merge:);))

Ce ai facut azi?

salut iubita o zi minunata de ce sa ne schimbam parerea despre tine? chiar deloc eu spuneam asa sa nui dai iluzii apoi sa fie obraznic ca eu am patito de vreo 2 ori daca ii bagi mult in seama isi iau nasu la purtare te pup o zi frumoasa[*47*]:-*

niculina04 30 mai 2012 10:43:58

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
http://s1.220.t1.ro/?mmid=62a1124087480c58f
Salut Dienush,eu acum servesc cafeluta ,te invit;)
Ce fc azi:-/o zi minunata >:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:23:24.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO