forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Vreau sa port iar toti blugii din dulap - Jurnal Ella 78 (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=6673)

VentoFreddo 21 oct 2010 17:30:11

Re: Vreau sa port iar toti blugii din dulap - Jurnal Ella 78
 
Buna, Ella, iti urez si eu bun venit cam tarziu, ce-i drept:P>:D<>:D<
Am vazut ca ziceai intr-un mesaj ca nu prea stii care sunt alimentele cu proteine, ca esti in Ita..Si eu sunt, asa ca de orice ai aveanevoie, ajunge sa intri pe unde imi fac eu veacul(de obicei la gasca fetelor peste 30 de ani:P) sau aici la tine, si sa ma intrebi tot ce doresti:-*
Mie mi se pare sanatos ce mananci tu, dar sa nu cazi in extrema si sa mananci sub 1000 de cal, pt ca mi se pare ca ai cam putin:-/
Cand ai putin timp liber familiarizeaza-te cu calculatorul de calorii, asa vezi si cate cal mananci pe zi, dar si cati carbo, grasimi si proteine..Iti va fi de mare ajutor sa-ti echilibrezi mesele, sa nu ai multe grasimi dar nici multi c<rbo, daca ai multe proteine e super, astea te ajuta sa slabesti.:-*
Te-ai hotarat pana la urma pt Soth Beach?Eu si Azra tinem Monty, cu rezultate f bune, eu zic ca ti s-ar potrivi si tie, nu faci foamea si e maimult decat o dieta, te invata cum sa combini alimentele pt toata viata.
Pupici, bafta!:-*>:D<

ella 78 22 oct 2010 07:40:16

Re: Vreau sa port iar toti blugii din dulap - Jurnal Ella 78
 
Citat:

Anterior postat de curly.light (Post 375039)
Sper sa reusesti sa faci tot ce ti-ai propus! E ok meniul tau,daca ai timp si de abdomene e super!>:D<

Timp de abdomene nu am avut dar am avut o zi plina la servici#:-s8 ore intregi de genoflexiuni si inclinari in fata:( ma dor toate mai ales muschii fesieri:P.Multumesc de sustinere:-*:x:x:x

ella 78 22 oct 2010 07:44:58

Re: Vreau sa port iar toti blugii din dulap - Jurnal Ella 78
 
Citat:

Anterior postat de Alynuta (Post 374454)

e f. bun meniul tau pe azi,eu ieri am avut zi de fructe,azi am 56 kg. dar nu mut inca tickerul. Azi nici nu stiu ce sa pap,cu miscarea stau mai rau ,am pierdut 2 zile . Azi merg la aerobic ,sper sa recuperez ceva acolo.

Bravo.asa hotarire as vrea sa am si eu.o sa fac si eu sport azi tae bo ca cine se scoala de dimineata departe ajunge;).Felicitari esti nemaipomenita:-*:x:x:x

ella 78 22 oct 2010 07:52:22

Re: Vreau sa port iar toti blugii din dulap - Jurnal Ella 78
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 375093)
Buna, Ella, iti urez si eu bun venit cam tarziu, ce-i drept:P>:D<>:D<
Am vazut ca ziceai intr-un mesaj ca nu prea stii care sunt alimentele cu proteine, ca esti in Ita..Si eu sunt, asa ca de orice ai aveanevoie, ajunge sa intri pe unde imi fac eu veacul(de obicei la gasca fetelor peste 30 de ani:P) sau aici la tine, si sa ma intrebi tot ce doresti:-*
Mie mi se pare sanatos ce mananci tu, dar sa nu cazi in extrema si sa mananci sub 1000 de cal, pt ca mi se pare ca ai cam putin:-/
Cand ai putin timp liber familiarizeaza-te cu calculatorul de calorii, asa vezi si cate cal mananci pe zi, dar si cati carbo, grasimi si proteine..Iti va fi de mare ajutor sa-ti echilibrezi mesele, sa nu ai multe grasimi dar nici multi c<rbo, daca ai multe proteine e super, astea te ajuta sa slabesti.:-*
Te-ai hotarat pana la urma pt Soth Beach?Eu si Azra tinem Monty, cu rezultate f bune, eu zic ca ti s-ar potrivi si tie, nu faci foamea si e maimult decat o dieta, te invata cum sa combini alimentele pt toata viata.
Pupici, bafta!:-*>:D<

Am incercat dar cu salamurile,fructele si legumele nu prea am o relatie prea buna in ultima vreme(de la gastrita):(( imi provoaca reflux si mi-a fost tare rau luni si marti;abia ieri am revenit la normal adica nu ma mai doare stomacul.Sincer am citit un pic si eu cartea lui Monti de curiositate(nu toata) si mi se pare interesanta dar cum spuneam trebuie sa mai invat multe.Multumesc:x:x:x de sfaturi ,poop:-*:-*:-*

Alynuta 22 oct 2010 09:24:08

Re: Vreau sa port iar toti blugii din dulap - Jurnal Ella 78
 
Citat:

Anterior postat de ella 78 (Post 375627)
Bravo.asa hotarire as vrea sa am si eu.o sa fac si eu sport azi tae bo ca cine se scoala de dimineata departe ajunge;).Felicitari esti nemaipomenita:-*:x:x:x

Te pup Ella,abia astept sa intru aici la tine si sa -ti scriu''Am intrat in blugii noi'' Cred ca va mai dura ,dar eu sper sa reusesc sa mai intru in ei. Si astept sa faci si tu acelasi lucru.>:D<

polyana 22 oct 2010 12:13:14

Re: Vreau sa port iar toti blugii din dulap - Jurnal Ella 78
 
Bine te-am gasit si la tine in jurnal, sper sa ma primesti si pe mine;). O zi minunata!>:D<:-*

http://magnolia.ro/Images/Produs_min...446_medium.jpg

polyana 22 oct 2010 12:18:19

Re: Vreau sa port iar toti blugii din dulap - Jurnal Ella 78
 
Citat:

Anterior postat de ella 78 (Post 375641)
Am incercat dar cu salamurile,fructele si legumele nu prea am o relatie prea buna in ultima vreme(de la gastrita):(( imi provoaca reflux si mi-a fost tare rau luni si marti;abia ieri am revenit la normal adica nu ma mai doare stomacul.Sincer am citit un pic si eu cartea lui Monti de curiositate(nu toata) si mi se pare interesanta dar cum spuneam trebuie sa mai invat multe.Multumesc:x:x:x de sfaturi ,poop:-*:-*:-*

Si mie mi se pare Monti mai mult un stil sanatos de viata nu o dieta,sper sa te acomodezi repede cu ea si mai ales cu practica ei:):-*>:D<

Citat:

Anterior postat de Alynuta (Post 375804)
Te pup Ella,abia astept sa intru aici la tine si sa -ti scriu''Am intrat in blugii noi'' Cred ca va mai dura ,dar eu sper sa reusesc sa mai intru in ei. Si astept sa faci si tu acelasi lucru.>:D<

Alynuta, aici esti?, aha, vreti sa slabiti fara mine;) .
da, si eu am o pereche de blugi care ma asteapta:P

sa aveti o zi buna!>:D<:-*


Diana D 23 oct 2010 19:29:02

Re: Vreau sa port iar toti blugii din dulap - Jurnal Ella 78
 
Am venit si eu in vizita.
eu tin Monty si de 9 saptamani de cand tin am slabit 4 kg, incet dar sigur, iar in cm se vede fff mult diferenta.
asa ca te astept in gasca monty sa fii si tu o slabuta care intra in orice pereche de blugi vrea.
Pupici

Alynuta 24 oct 2010 19:01:28

Re: Vreau sa port iar toti blugii din dulap - Jurnal Ella 78
 
Alynuta, aici esti?, aha, vreti sa slabiti fara mine;) .
da, si eu am o pereche de blugi care ma asteapta:P

sa aveti o zi buna!>:D<:-*

[/QUOTE]
Poly ,ce ma bucur ca te intalnesc si aici ,nu vreau sa slabesc fara tine ,mai ales daca si pe tine te asteapta o pereche de blugi in dulap, atunci sa-i dam bice.:D

polyana 24 oct 2010 20:22:42

Re: Vreau sa port iar toti blugii din dulap - Jurnal Ella 78
 
Citat:

Anterior postat de Alynuta (Post 378756)



Poly ,ce ma bucur ca te intalnesc si aici ,nu vreau sa slabesc fara tine ,mai ales daca si pe tine te asteapta o pereche de blugi in dulap, atunci sa-i dam bice.:D
[/QUOTE]

Atat va trebuie sa intrati in blugi inaintea mea;)
Ella unde esti :-/ca ne facem de cap aici la tine in casuta:P
Pup>:D<:-*



Ora este GMT +2. Ora este acum 02:07:40.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO