forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=430)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3732)

eirene21 15 iun 2010 08:27:53

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de lavydor (Post 219220)
Indeed...se vede diferenta si iti sta muuult mai bine cu o culoare deschisa la par:x Imi place ca te rasfeti cu electrostimulari..etc..sa inteleg ca ai celulita?:-/ Eu o dieta anume NU pot tine, e ca si cum as tine post, nu pot, mi se pare obositor sa mananc fix anumite chestii, sa alerg dupa ele la piata sau supermarket, asa ca mananc ce am chef pe ziua respctiva! Al meu nu tb sa slabeasca, chiar ma dezaproba si mereu avem ciocniri ..pe tema asta ca ar vrea sa ma mai ingras macar 2-3 kg:((

Si eu ma bucur ca am avut posibilitatea sa merg sa-mi fac, dar am niste vanatai oribile si nu cred ca este normal. o sa sun astazi sa ii intreb pentru ca nu mi se pare ok.
Prefer sa renunt la vacuum decat sa fiu vanata pe picioare si sa inlocuiesc cu electrostimulare.

Eu am un pachet de 5 sed eletrostimulare, 5 vacuum si 5 dermocell(ventuze) + doua impachetari, dar vreau sa renunt la vacuum si sa-mi dea doua de electro in loc, ca nu mi se pare ok sa ma fac asa.

Apropos, poza de la avatar este de anul trecut, din octombrie. Eu zic ca aratam foarte bine, fata de poza din mai la 63, de aceea vreau sa ajung iar la 54, pentru ca era perfect.

lavydor 15 iun 2010 08:31:42

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de eirene21 (Post 219596)
Si eu ma bucur ca am avut posibilitatea sa merg sa-mi fac, dar am niste vanatai oribile si nu cred ca este normal. o sa sun astazi sa ii intreb pentru ca nu mi se pare ok.
Prefer sa renunt la vacuum decat sa fiu vanata pe picioare si sa inlocuiesc cu electrostimulare.

Eu am un pachet de 5 sed eletrostimulare, 5 vacuum si 5 dermocell(ventuze) + doua impachetari, dar vreau sa renunt la vacuum si sa-mi dea doua de electro in loc, ca nu mi se pare ok sa ma fac asa.

Apropos, poza de la avatar este de anul trecut, din octombrie. Eu zic ca aratam foarte bine, fata de poza din mai la 63, de aceea vreau sa ajung iar la 54, pentru ca era perfect.

Stiu ca si masajul anticelulitic (face o prietena de a mea) este destul de dureros / dur si are vanatai pe picioare..chiar sa intrebi, nu m-ar mira....sincera sa fiu, acum vezi ce iti spun ele! Nu am facut niciodata nici ce faci tu nici masaj..doar prin alimentatie am scapat de celulita ca de vergeturi..sanatate si virtute! Ele acolo raman!:-s

andriuti elena 15 iun 2010 13:36:23

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
buna tuturor!
eu am 172 si 60 de kg, nu sunt supraponderala, dar am o problema: am o burtica destul de maricica, si celulita din plin. Am 20 de ani si pana acum am fost foarte slaba, da cand am inceput sa iau in greutate mi s-au cam ingrosat manile,si observ excese chiar si la genunchi si barbie.
In septembrie ma casatoresc si as vrea sa ajung la 55 de kg. cam de o luna incerc sa slabesc, dar nu m-am bazat pe o dieta anume sau un sport anume. Eu fac in urmatorul fel: de cate ori am de ales dintre anumite tipuri de mancare, o aleg pe aceea cu mai putine calorii: de exemplu salata in loc de friptura, iaurt in loc de parjolutze...etc, in plus, ies la jogging, inot, pedalez la bicicleta ortopedica, fac abdomene, folosesc o crema anticelulita(pe care logodnicul meu o maseaza puternic de vreo 3 ori pe saptamana).
Acum vreo 3 saptamani am slabit 2,5 kg.....dar acum cand ma pun pe cantar am iar 60 kg, desi nu am schimbat nimic in dieta.
Este posibil ca din cauza faptului ca rinichii mei nu functioneaza foarte bine, corpul meu sa sa nu elimine prea multa apa? (este atat de cald incat beau si cate 3 litri de apa pe zi, degetele de la mani mi s-au umflat atat de tare incat nu pot scoate nici un inel).
Alta problema este si gastrita pe care o am. mancand mai multe fructe si legume, simt senzatia aceea insuportabila de foame mai mereu, in special noaptea...deci nu stiu cat rau imi poate face "slabirea " aceasta.

Ma puteti ajuta cu niste sfaturi va rog? :D

eirene21 15 iun 2010 13:42:35

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de andriuti elena (Post 220073)
buna tuturor!
eu am 172 si 60 de kg, su sunt supraponderala, dar am o problema: am o burtica destul de maricica, si celulita din plin. Am 20 de ani si pana acum am fost foarte slaba, da cand am inceput sa iau in greutate mi s-au cam ingrosat manile,si observ excese chiar si la genunchi si barbie.
In septembrie ma casatoresc si as vrea sa ajung la 55 de kg. cam de o luna incerc sa slabesc, dar nu m-am bazat pe o dieta anume sau un sport anume. Eu fac in urmatorul fel: de cate ori am de ales dintre anumite tipuri de mancare, o aleg pe aceea cu mai putine calorii: de exemplu salata in loc de friptura, iaurt in loc de parjolutze...etc, in plus, ies la jogging, inot, pedalez la bicicleta ortopedica, fac abdomene, folosesc o crema anticelulita(pe care logodnicul meu o maseaza puternic de vreo 3 ori pe saptamana).
Acum vreo 3 saptamani am slabit 2,5 kg.....dar acum cand ma pun pe cantar am iar 60 kg, desi nu am schimbat nimic in dieta.
Este posibil ca din cauza faptului ca rinichii mei nu functioneaza foarte bine, corpul meu sa sa nu elimine prea multa apa? (este atat de cald incat beau si cate 3 litri de apa pe zi, degetele de la mani mi s-au umflat atat de tare incat nu pot scoate nici un inel).
Alta problema este si gastrita pe care o am. mancand mai multe fructe si legume, simt senzatia aceea insuportabila de foame mai mereu, in special noaptea...deci nu stiu cat rau imi poate face "slabirea " aceasta.

Ma puteti ajuta cu niste sfaturi va rog? :D

Supraponderala la 1.72 inaltime si 60 de kilograme:-o. De unde pana unde?
Eu zic sa mananci sanatos, sa te hidratezi si sa faci sport sa te mentii asa, nu sa mai slabesti...:-s e grav daca la inaltimea si greutatea ta te vezi grasa.
Si du-te la doctor si vezi ce-i cu rinichii, ca nu-i de joaca!!!!:-o

eirene21 15 iun 2010 13:44:28

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de lavydor (Post 219599)
Stiu ca si masajul anticelulitic (face o prietena de a mea) este destul de dureros / dur si are vanatai pe picioare..chiar sa intrebi, nu m-ar mira....sincera sa fiu, acum vezi ce iti spun ele! Nu am facut niciodata nici ce faci tu nici masaj..doar prin alimentatie am scapat de celulita ca de vergeturi..sanatate si virtute! Ele acolo raman!:-s

Am sunat si am intrebat si mi-au spus ca e normal sa-mi apara vanatai si ca acolo unde am sa ma dau cu Varixinal gel.

andriuti elena 15 iun 2010 13:52:21

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de eirene21 (Post 220085)
Supraponderala la 1.72 inaltime si 60 de kilograme:-o. De unde pana unde?
Eu zic sa mananci sanatos, sa te hidratezi si sa faci sport sa te mentii asa, nu sa mai slabesti...:-s e grav daca la inaltimea si greutatea ta te vezi grasa.
Si du-te la doctor si vezi ce-i cu rinichii, ca nu-i de joaca!!!!:-o

:)) scuza-ma, am gresit, era " nu sunt supraponderala", nu ma vad grasa, dar ma deranjeaza burtica si grasimea pe ici pe colo. In plus, toata lumea imi face remarci rautacioase. vreau sa scap de ea, fac exercitii, nu mananc mult gras si dulce si totusi nu vad nici un rezultat.
In legatura cu rinichii....am fost de atatea ori la doctor, si fac tratamente de 9 ani, dar degeaba, doar de inrautateste totul. si nu umblu cu spatele gol sau sa stau pe jos, pe rece....

lavydor 15 iun 2010 13:52:32

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de eirene21 (Post 220090)
Am sunat si am intrebat si mi-au spus ca e normal sa-mi apara vanatai si ca acolo unde am sa ma dau cu Varixinal gel.

Ai vazut?>:D<Si mai sus a spus ca NU e supraponderala!;;)

Nokia 15 iun 2010 19:41:37

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna!!
Felicitari pentru aceasta comunitate!! Sunt f incanata ca v-am gasit :)
Sper ca impreuna sa reusim sa slabim intr'un mod placut :)

lavydor 15 iun 2010 19:48:00

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Nokia (Post 220525)
Buna!!
Felicitari pentru aceasta comunitate!! Sunt f incanata ca v-am gasit :)
Sper ca impreuna sa reusim sa slabim intr'un mod placut :)

Bine ai venit Nokia, suntem incantate ca ne-ai gasit! Sa slabim, doar ca pentru moment seteaza-ti tickerul, si povesteste-ne daca tii vreo dieta, urmeaza sa alegi una, ce papi de regula, daca faci spot ce anume faci!:) Asteptam vesti! >:D<

bianca 16 iun 2010 09:49:26

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Eu incep de la 53 pana la 47 .momentan am inceput cu doar 2 mese pe zi . dimineata biscuiti din cereale iar la amiaza salate .


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:41:56.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO