forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=430)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3732)

sunshine 08 mai 2010 08:02:27

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
neata gasca!!
imi beau cafeluta, si dupa ma duc sa alerg un pic prin parc, e f frumos afara, soareeee:) cel putin asa pare pe geam.

o zi faina !!

Un Pai Roz 08 mai 2010 08:56:31

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Neatza fetelor! :-*
azi pare o zi mai frumoasa, decat ieri, ca a fost innorat si a si plouat... :D

http://i206.photobucket.com/albums/b...22-04-1060.gif

Un Pai Roz 08 mai 2010 08:57:56

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
meniul meu de ieri:

CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 09:00
Cafea, 200ml - 2 calorii
Zaharina Diamant, Kruger, 1g - 1 calorii

Gustare 1, ora 11:00
Banane, 90g - 81 calorii

Prânz, ora 11:30
Mustar clasic, Carrefour, 20g - 8 calorii
Paine Bongrana hipoglucidica, feliata, Dobrogea, 63g - 154 calorii
Rosii, coapte, 125g - 23 calorii
Castraveti, 400g - 60 calorii
Sunca afumata, 20g - 76 calorii

Gustare 2, ora 17:34
Baton Fibrobar-R, Redis, 40g - 114 calorii

Cina, ora 18:30
Paine Bongrana hipoglucidica, feliata, Dobrogea, 41.6g - 102 calorii
Maioneza light, Knorr, 50g - 143 calorii
Salata cu rosii si castraveti a la Mika, 400g - 120 calorii
Salata verde, 50g - 9 calorii
Banane, 100g - 89 calorii

Gustare 3, ora 19:30
Mango, 260g - 169 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1151 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Jogging (9 km/h), 30min - 266 calorii
Lucru la PC, 60min - 97 calorii
Mers, 10min/km, 40min - 133 calorii
Mers, 15min/km, 200min - 501 calorii
Metabolism bazal - 1323 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 2320 calorii

LicuriciColorat 08 mai 2010 09:08:08

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Neatza fetelor>:D<
un weekend superb si ferit de tentatii sa aveti:-*

Un Pai Roz 08 mai 2010 09:09:04

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 179827)
Neatza fetelor>:D<
un weekend superb si ferit de tentatii sa aveti:-*

sa fie!
ca de obicei in we simt nevoia sa ma "rasfat" :-s

miro 08 mai 2010 11:50:19

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna slabutele!
Am 1.60m, 55 kg si trebuie sa ajung la 46 kg. Stiu ca poate parea putin de slabit dar de cam 6 luni nu mai reusesc sa slabesc deloc. Nu tin o dieta anume dar ma feresc de paine, dulciuri, grasimi si prajeli. Beau insa din pacate sucuri carbogazoase (in general dietetice), cate o berica de 0.33l dau noaptea mamai trezesc si sutesc sucul de fructe al fetitei mele.
Ce am mancat azi:
- dimineata nimic
- acum beau un suc carbogazos 0.33 l light
- urmeaza un gratar cu prietenii si tare mi-e frica sa nu mananc prea mult sau combinatii aiurea. Tineti-mi pumnii.
Sper sa invat din experienta voastra si pana la sfarsitul lui iunie sa ajung si eu cum eram inainte de sarcina.
Apropos, ce sa fac sa retin cat mai putina apa? Ca nu mananc sarat dar daca beau apa seara mai ales ma trezesc dimineata cu degetele umflate ca niste baloane.

Rosse 08 mai 2010 18:05:49

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de miro (Post 180028)
Buna slabutele!
Am 1.60m, 55 kg si trebuie sa ajung la 46 kg. Stiu ca poate parea putin de slabit dar de cam 6 luni nu mai reusesc sa slabesc deloc. Nu tin o dieta anume dar ma feresc de paine, dulciuri, grasimi si prajeli. Beau insa din pacate sucuri carbogazoase (in general dietetice), cate o berica de 0.33l dau noaptea mamai trezesc si sutesc sucul de fructe al fetitei mele.
Ce am mancat azi:
- dimineata nimic
- acum beau un suc carbogazos 0.33 l light
- urmeaza un gratar cu prietenii si tare mi-e frica sa nu mananc prea mult sau combinatii aiurea. Tineti-mi pumnii.
Sper sa invat din experienta voastra si pana la sfarsitul lui iunie sa ajung si eu cum eram inainte de sarcina.
Apropos, ce sa fac sa retin cat mai putina apa? Ca nu mananc sarat dar daca beau apa seara mai ales ma trezesc dimineata cu degetele umflate ca niste baloane.

Incearca sa renunti la sucurile light ingrasa foarte mult si nici nu sunt sanatoase:-s
Dimineata incearca sa respecti cele 3 mese pe zi...nu sari peste micul dejun pt ca este cea mai importanta masa a zilei...:">



Blondinna 08 mai 2010 18:08:30

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
buna fetelor :) ma primiti si pe mine alaturi de voi? vreau sa ma pun si eu pe treaba serios, iar pana la vara vreau sa ma pot plimba mandra la plaja ;;) sper sa ma sustineti, pt k am nevoie de ajutor si de incurajari. Am inceput de fapt de luni, dar recunosc k am trisat cu duciurile si am consumat putin cam multi carbohidrati. problema e k raman in pana de idei, nu stiu ce sa mai mananc sa fie sarac in calorii.... dupa 6 zile cantarul nu s-a miscat deloc si sunt putin ca dezamagita, dar sper sa fie mai bine de saptamana viitoare incepand. Masuratorile mele actuale sunt:
Sani: 89
Talie: 78
Brat sus: 29 :(
Solduri : 102
Picior sus : 62
Genunche: 62 :(:( asta e zona care ma deranjeaza cel mai tare, + burtica binenteles.... sper sa reusesc. Scopul meu e sa ajung la 53 pana la 11 iunie dak se poate. Apoi, daca reusesc, la 50 pana in 1 august. Va pup slabutelor si va urez succes. Abia astept sa vina saptamana viitoare sa ma masor iar si sa vad rezultate :D :*:*

mititika 08 mai 2010 18:11:41

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Salut!

Greutatea actuala:57.2kg
Greutate dorita:50kg
Sport: bicicleta eliptica 30 de min si mult mers pe jos.

Vreau sa ajung la 50 de kg pana in iulie, la nunta lui frate-meu.

Rosse 08 mai 2010 18:15:43

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Blondinna (Post 180236)
buna fetelor :) ma primiti si pe mine alaturi de voi? vreau sa ma pun si eu pe treaba serios, iar pana la vara vreau sa ma pot plimba mandra la plaja ;;) sper sa ma sustineti, pt k am nevoie de ajutor si de incurajari. Am inceput de fapt de luni, dar recunosc k am trisat cu duciurile si am consumat putin cam multi carbohidrati. problema e k raman in pana de idei, nu stiu ce sa mai mananc sa fie sarac in calorii.... dupa 6 zile cantarul nu s-a miscat deloc si sunt putin ca dezamagita, dar sper sa fie mai bine de saptamana viitoare incepand. Masuratorile mele actuale sunt:
Sani: 89
Talie: 78
Brat sus: 29 :(
Solduri : 102
Picior sus : 62
Genunche: 62 :(:( asta e zona care ma deranjeaza cel mai tare, + burtica binenteles.... sper sa reusesc. Scopul meu e sa ajung la 53 pana la 11 iunie dak se poate. Apoi, daca reusesc, la 50 pana in 1 august. Va pup slabutelor si va urez succes. Abia astept sa vina saptamana viitoare sa ma masor iar si sa vad rezultate :D :*:*

Bine ai venit printre noi>:D<
Daca nu mai sti ce sa papi uitate un pic la dietele de pe aici
Diete si poate gasesti ceva ce sa ti se potriveasca...
Mie mi se pare mai usor sa urmez o dieta decat sa numar calorii..

Sport faci?


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:15:11.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO