forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=430)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3732)

ghindocelu 26 mai 2010 09:20:13

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Mai este cineva din germania abonat la acest subiect?

ghindocelu 26 mai 2010 09:27:46

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de lavydor (Post 200551)
30-50 min tae-bo fac si eu in fiecare dimineata si daca chiar NU am chef ma sui pe bicicleta si plec in oras!:-*


Dar la mine ploua!!! Deci nu pot alerga si nici nu pot sa ies cu bicicleta nici sa ma plimb nu pot:((. Vreau sa vina vara ca nu mai rezist cred ca voi intra in depresie~X(
Dupa ce voi veni dim RO imi voi cumpara o bici de camera sa nu mai am aceasta problema

lavydor 26 mai 2010 09:46:12

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de ghindocelu (Post 200571)
Dar la mine ploua!!! Deci nu pot alerga si nici nu pot sa ies cu bicicleta nici sa ma plimb nu pot:((. Vreau sa vina vara ca nu mai rezist cred ca voi intra in depresie~X(
Dupa ce voi veni dim RO imi voi cumpara o bici de camera sa nu mai am aceasta problema

Faci tae-bo in casa ca e super misto! Eu am zile cand trag de mine, mi-e lene si de azi sunt si in perioada aia a lunii, ma doare burtica si NU am chef...nici de mine, dar am facut sport!:)

lavydor 26 mai 2010 09:55:13

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de ghindocelu (Post 200571)
Dar la mine ploua!!! Deci nu pot alerga si nici nu pot sa ies cu bicicleta nici sa ma plimb nu pot:((. Vreau sa vina vara ca nu mai rezist cred ca voi intra in depresie~X(
Dupa ce voi veni dim RO imi voi cumpara o bici de camera sa nu mai am aceasta problema

Si ce mai vroiam sa te inteb Ghindocelu, vad ca tii dieta personalizata 1000 kcal. Spune-mi si mie ce mananci?;;)

ghindocelu 26 mai 2010 09:55:20

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de lavydor (Post 200578)
Faci tae-bo in casa ca e super misto! Eu am zile cand trag de mine, mi-e lene si de azi sunt si in perioada aia a lunii, ma doare burtica si NU am chef...nici de mine, dar am facut sport!:)

Da:( in casa
Ca sa merg la o sala de fitness e foarte departe si eu nu am carnet sa pot merge cu masina ca e la 25Km poate la anu imi iau carnetu, darv atunci voi si lucra si nu cred ca voi mai avea timp de sport. Sportul meu preferat atunci va fi alergatul de la o sarcina la alta :))de la servici la tren si asa mai departe de la tren acasa tot asa.

lavydor 26 mai 2010 09:57:19

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de ghindocelu (Post 200584)
Da:( in casa
Ca sa merg la o sala de fitness e foarte departe si eu nu am carnet sa pot merge cu masina ca e la 25Km poate la anu imi iau carnetu, darv atunci voi si lucra si nu cred ca voi mai avea timp de sport. Sportul meu preferat atunci va fi alergatul de la o sarcina la alta :))de la servici la tren si asa mai departe de la tren acasa tot asa.

Aceeasi problema o am si eu aici, ca nu am carnet si totul este la distante foarte mari, noroc ca am bicicleta si in virtutea siluetei ma duc pe ea...undeva mai aproape unde am intreaba in perimetrul orasului. Fara carnet esti fara picioare!:(

ghindocelu 26 mai 2010 10:01:12

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de lavydor (Post 200583)
Si ce mai vroiam sa te inteb Ghindocelu, vad ca tii dieta personalizata 1000 kcal. Spune-mi si mie ce mananci?;;)


supe, carne de pui, multe multe legume, fructe, crenvursti.
tot ce contine putine kcal
daca vrei te poti uita peste meniul meu.

DrIulia2010 26 mai 2010 10:01:48

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de lavydor (Post 200583)
Si ce mai vroiam sa te inteb Ghindocelu, vad ca tii dieta personalizata 1000 kcal. Spune-mi si mie ce mananci?;;)


Eiii,s-a intors roata;) le tragi pe fete la raspundere...:)

Cum esti,cum merge cu alimentatia?


ghindocelu 26 mai 2010 10:09:31

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de lavydor (Post 200586)
Aceeasi problema o am si eu aici, ca nu am carnet si totul este la distante foarte mari, noroc ca am bicicleta si in virtutea siluetei ma duc pe ea...undeva mai aproape unde am intreaba in perimetrul orasului. Fara carnet esti fara picioare!:(


Din pacate asa este, eu am dat de carnet in RO prin toamna si in brasov atunci se modernizau intersectiile se faceau sensurii giratorii si ca naiba a picat ca trebuia sa intru pe prima banda ce langa insula si mi-a pus politistu frana ca cica nu aveam timp si daca intram era posibil sa fac accident. Prostii ca instructoru era in spate in alta masina si a zis ca aveam timp. Oricum vroia ceva bani ca la sfarsi mi-a spu "hai sa discutam" dupa ce la dat pe martor jos.
Asta e o voi face dinou aici unde e in jur de 2500euro nu ma ce face in RO nu ma timp sa mai fac inca o data scoala.

ghindocelu 26 mai 2010 10:19:48

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de DrIulia2010 (Post 200589)
Eiii,s-a intors roata;) le tragi pe fete la raspundere...:)

Cum esti,cum merge cu alimentatia?



nu ma deranjaza cand cineva ma trage la raspundere ca poate eu nu procedez tocmai corect, oricum orice sfat e bine venit.>:D<
promit sa nu ma supar:)

DrIulia2010 26 mai 2010 10:25:13

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de ghindocelu (Post 200587)
supe, carne de pui, multe multe legume, fructe, crenvursti.
tot ce contine putine kcal
daca vrei te poti uita peste meniul meu.


Spui ca urmezi o dieta personalizata insumand 1000 kcal,dar m-am uitat peste meniul tau si in majoritatea zilelor am vazut ca mancai 500-800 kcal,in unele zile chiar sub 500 kcal..:-ode ce??

Nu-ti priva organismul de cantatitea calorica necesara, iti vei deregla metabolismul,si vei incetini procesul de slabire,

Evita mezelurile(chiar daca sunt de pui),trebuie consumate cat mai rar sau deloc,popcornul,chipsurile,arahidele sarate si prajite(consuma nuci,migdale,alune de padure,nesarate si neprajite de 2-3/sapt ,20-30 gr).

ghindocelu 26 mai 2010 10:25:52

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de lavydor (Post 200583)
Si ce mai vroiam sa te inteb Ghindocelu, vad ca tii dieta personalizata 1000 kcal. Spune-mi si mie ce mananci?;;)

Citat:

Anterior postat de ghindocelu (Post 200587)
supe, carne de pui, multe multe legume, fructe, crenvursti.
tot ce contine putine kcal
daca vrei te poti uita peste meniul meu.


crezi ca mananc prea putine kcal

DrIulia2010 26 mai 2010 10:27:24

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de ghindocelu (Post 200607)
nu ma deranjaza cand cineva ma trage la raspundere ca poate eu nu procedez tocmai corect, oricum orice sfat e bine venit.>:D<
promit sa nu ma supar:)


Nu era vorba de asta,Lavy stie de ce.;)

Bineinteles ca orice e sfat e constructiv.

lavydor 26 mai 2010 10:36:44

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de DrIulia2010 (Post 200589)
Eiii,s-a intors roata;) le tragi pe fete la raspundere...:)

Cum esti,cum merge cu alimentatia?


Un lucru e cert pentru mine, acum, datorita voua, ca sub 1000 kcal nu e de bine si eram curioasa ce poate manca ea in caloriile astea...sa fac un schimb de experienta cu dieta mea (inca nu m-am uitat peste meniul ei dar trag cu ochiul acum).
Eu sunt bine, am renuntat la cantar ca obosisem destul sa pun fiecare dumicat in taler:) si mananc din ochi dar cred ca uneori o mai comit adica mananc mai putin. Alimentatia e cam aceeasi, in functie de ce imi doreste sufletul, am ramas la lactate degresate, la legume in stare naturala si pe gratar, la carne fiarta (o exceptie intr-o seara: un cartofior la cuptor cu putin mujdei de usturoi ca leshinam de pofta). Cica sunt la mentinere, astept pe saptamana viitoare sa ma cantaresc, uneori nu am chef de sport dar ma fortez cu toate astea ca sa accelerez metabolismul si tind sa nu depasesc 1200 de kcal ...hai 1300. M-ar bate Dumnezeu sa spun ca nu sunt multumita de cum arat si tot ce pretind de la mine este sa ma pot mentine.Iubesc micul dejun (dupa 29 de ani in care nu am cunoscut aceasta notiune);;), dar, inca am teama aceea a rezultatului...ramane corpul la greutatea asta sau nu? Oricum mai am de invatat multe, greseli am comis cu sacul in trecut, sper sa ajung sa imi insusesc toate notiunile unei alimenatii sanatoase si sa pot ajuta cu un sfat in masura in care il pot da, fetele care vin in comunitatea slabutelor si cauta raspunsuri!:x O zi frumoasa, Dr. Iulia!

Frumusica96 26 mai 2010 10:42:27

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Salutari :* , sunt noua pe aici ;;) as dori sa ma alatur si eu !
Stiu k sunt mica ( am 14 ani :D ) dar mereu am avut probleme cu kilogramele si nu m-am simtit bine in pielea mea . In vara lui 2008 aveam 51 de kilograme si 1 57 inaltime ( ce mica eram :( ) da si imi placea f mult cum aratam ( slabisem ptr. k am fost in turcia si deabea ma atingeam de mancare ... f nesanatos ;) )ANu trecut prin sept. aveam 63 de kilog.( :(( ) si acuma am ajuns la 59 dar nu sunt multumita :( )
Dieta este personalizata ( dar mie greu sa ma abtin de la dulciuri ) asa ca dupa 6 30 nu mai mananc si da roade ( beau doar apa ) . Faza este k am oasele grele si nu par de 59 :| par de 53 , dar am solduri si picioarele km grase si ma dezavantajeaza :(
Orc. sper sa ma ajutati sa slabesc pana la inceputul lui iulie:D

ghindocelu 26 mai 2010 10:46:15

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
in unele zile nu am apucat sa trec chiar tot poate doar md si pranzul, si legat de cipsuri mai fur cate 2-3 de la prietenul meu cand mananca el nu fac exces de nimica sunt constienta ca nu prea fac miscare si incerc sa ma abtim de la multe. Cand eram in RO mergeam la servici pe jos cam 3km si apoi la scoala si mai ajungeam seara acasa cand trebuia sa fac si mancare si curat cand mai era cazu si multe alte treburri caznice ca si in RO stateam tot inpreuna si nu avea cine sa ne ajute, acolo puteam sa mananc ce vroiam eu .............in schimb aici nu mai pot manca multe din cauza ca nu stiu inca limba asa bine nu pot inca lucra si stau mai mult in casa de plimbat nu prea am pe unde si aici tot timpul e inorat sta sa ploua in concluzie nu prea fac miscare mai mergem o data pe saptamana la piscina dar pt organismul meu e tot putin.
Asta e cand vom veni inapoi din RO (plecam pe 13.06 si venim pe 04.07) voi incepe un curs de limba intensiv si dupaia imi voi cauta de munca si totul va fi altfel .
Pana atunci..................................fac si eu ce pot

lavydor 26 mai 2010 10:48:03

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de ghindocelu (Post 200587)
supe, carne de pui, multe multe legume, fructe, crenvursti.
tot ce contine putine kcal
daca vrei te poti uita peste meniul meu.

Da, eu am fost o slabuta cu probleme de aceea ma mentioneaza Dr. Iulia, caci am fost un camicaze si mancam foarte putin spre nimic pana m-am dezmeticit si am inceput sa calculez pe foaie si cu cantarul in fata tot ce pap dar sa NU fie sub 1000 kcal si chiar functioneaza sa mananci cele 3 mese pe zi si alte 2-3 gustari. Concluzia mea a fost ca...daca numarul caloriilor este sub 1000 corpul nu are putere sa arda ce vrei tu sa dai jos..e simplu..in fine! Altceva legat de dieta ta: am vazut ca mananci cremwusti. Mie una imi este frica sa mananc mezeluri din 2 motive solide: unul ar fi ca nu stii ce pun aia acolo ce resturi de gheare si unghii toaca ei cu niste colorant de arata spectaculos, iar al doilea ar fi ca toate aceste mezeluri au ca temelie: grasimea, daca citesti etichetele si ca atare ingrasa. Eu, mananc cum spuneam mai sus, legume, pe gratar , simple, salate, lactate degresate, fructe NU foarte multe caci in cantitati mari si ele ingrasa,ficatei de pasare, carne doar de pui si curcan fara piele. Nu ma impac cu supele deloc, nu mananc mancaruri gatite, nici un fel de paine sau derivate,paste si alti carbohidrati mai "grei":P. Beau ceai verde si apa!:)

lavydor 26 mai 2010 10:52:33

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de ghindocelu (Post 200639)
in unele zile nu am apucat sa trec chiar tot poate doar md si pranzul, si legat de cipsuri mai fur cate 2-3 de la prietenul meu cand mananca el nu fac exces de nimica sunt constienta ca nu prea fac miscare si incerc sa ma abtim de la multe. Cand eram in RO mergeam la servici pe jos cam 3km si apoi la scoala si mai ajungeam seara acasa cand trebuia sa fac si mancare si curat cand mai era cazu si multe alte treburri caznice ca si in RO stateam tot inpreuna si nu avea cine sa ne ajute, acolo puteam sa mananc ce vroiam eu .............in schimb aici nu mai pot manca multe din cauza ca nu stiu inca limba asa bine nu pot inca lucra si stau mai mult in casa de plimbat nu prea am pe unde si aici tot timpul e inorat sta sa ploua in concluzie nu prea fac miscare mai mergem o data pe saptamana la piscina dar pt organismul meu e tot putin.
Asta e cand vom veni inapoi din RO (plecam pe 13.06 si venim pe 04.07) voi incepe un curs de limba intensiv si dupaia imi voi cauta de munca si totul va fi altfel .
Pana atunci..................................fac si eu ce pot

In aceeasi situatie sunt si eu, nu reusesc sa vorbesc cursiv limba ca sa pot munci, si nu o vorbesti cursiv pana nu stai printre ei si uite asa lantul slabiciunilor, stau acasa, turbez, nu imi castig banul meu si sunt atat de frustata de nu ai idee! Cursuri am facut si eu dar pana nu vorbesti cu ei...Nu am inteles, daca nu stii limba nu poti manca multe? sub aspect financiar sau ca nu cunosti produsele? Apropo de miscare, si eu stau acasa dar incep dimineata cu tae-bo si apoi am toata ziua la dispozitie sa merg pe bicicleta, sa fac tonifiere si poti fi activa, daca vrei!>:D<

DrIulia2010 26 mai 2010 10:56:53

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de lavydor (Post 200629)
Un lucru e cert pentru mine, acum, datorita voua, ca sub 1000 kcal nu e de bine si eram curioasa ce poate manca ea in caloriile astea...sa fac un schimb de experienta cu dieta mea (inca nu m-am uitat peste meniul ei dar trag cu ochiul acum).
Eu sunt bine, am renuntat la cantar ca obosisem destul sa pun fiecare dumicat in taler:) si mananc din ochi dar cred ca uneori o mai comit adica mananc mai putin. Alimentatia e cam aceeasi, in functie de ce imi doreste sufletul, am ramas la lactate degresate, la legume in stare naturala si pe gratar, la carne fiarta (o exceptie intr-o seara: un cartofior la cuptor cu putin mujdei de usturoi ca leshinam de pofta). Cica sunt la mentinere, astept pe saptamana viitoare sa ma cantaresc, uneori nu am chef de sport dar ma fortez cu toate astea ca sa accelerez metabolismul si tind sa nu depasesc 1200 de kcal ...hai 1300. M-ar bate Dumnezeu sa spun ca nu sunt multumita de cum arat si tot ce pretind de la mine este sa ma pot mentine.Iubesc micul dejun (dupa 29 de ani in care nu am cunoscut aceasta notiune);;), dar, inca am teama aceea a rezultatului...ramane corpul la greutatea asta sau nu? Oricum mai am de invatat multe, greseli am comis cu sacul in trecut, sper sa ajung sa imi insusesc toate notiunile unei alimenatii sanatoase si sa pot ajuta cu un sfat in masura in care il pot da, fetele care vin in comunitatea slabutelor si cauta raspunsuri!:x O zi frumoasa, Dr. Iulia!


Multumesc Lavy.Sa ai o zi cum iti doresti.:)

Ma bucur ca ai invatat ceva din greselile pe care le-ai facut,
Daca vei manca sanatos si nu-ti lipsesti organismul de nutrientii esentiali nu vei avea probleme pe viitor,vei avea mereu o greutate constanta,continua sa faci sport,poti sa diversifici tipul de antrenament pentru a nu crea o rutina.;)

lavydor 26 mai 2010 11:09:44

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de DrIulia2010 (Post 200649)
Multumesc Lavy.Sa ai o zi cum iti doresti.:)

Ma bucur ca ai invatat ceva din greselile pe care le-ai facut,
Daca vei manca sanatos si nu-ti lipsesti organismul de nutrientii esentiali nu vei avea probleme pe viitor,vei avea mereu o greutate constanta,continua sa faci sport,poti sa diversifici tipul de antrenament pentru a nu crea o rutina.;)

Da, la sport m-a plesnit rutina, recunosc si incerc sa alternez cu bicicleta. Un alt aspect doar si nu mai pun intrebari:D ar fi acela ca uneori simt ca mor de foame prin ceea ce mananc, seara e cea mai trista parte a zilei si uneori ori nu adorm de foame ori ma trezesc de foame. Poate ar trebui sa mananc un...picut mai mult?

ghindocelu 26 mai 2010 11:47:03

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de lavydor (Post 200641)
In aceeasi situatie sunt si eu, nu reusesc sa vorbesc cursiv limba ca sa pot munci, si nu o vorbesti cursiv pana nu stai printre ei si uite asa lantul slabiciunilor, stau acasa, turbez, nu imi castig banul meu si sunt atat de frustata de nu ai idee! Cursuri am facut si eu dar pana nu vorbesti cu ei...Nu am inteles, daca nu stii limba nu poti manca multe? sub aspect financiar sau ca nu cunosti produsele? Apropo de miscare, si eu stau acasa dar incep dimineata cu tae-bo si apoi am toata ziua la dispozitie sa merg pe bicicleta, sa fac tonifiere si poti fi activa, daca vrei!>:D<

Nu, eu sunt din fire mai lasatoare daca nu e obligatoriu poate sa mai astepte ,deci daca nu am o viata activa cum o aveam in RO e clae ca nu pot manca tot ce vreau. Sport fac dar nu cat trebe. Daca asi sti limba bine asi avea un servici asi face mai multa miscare asi avea o viata mult mai activa. Asa........................mai mult stau

DrIulia2010 26 mai 2010 11:55:27

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de lavydor (Post 200659)
Da, la sport m-a plesnit rutina, recunosc si incerc sa alternez cu bicicleta. Un alt aspect doar si nu mai pun intrebari:D ar fi acela ca uneori simt ca mor de foame prin ceea ce mananc, seara e cea mai trista parte a zilei si uneori ori nu adorm de foame ori ma trezesc de foame. Poate ar trebui sa mananc un...picut mai mult?

Da,creste cantitatea calorica si diversifica alimentele,am observat ca mananci cam aceleasi alimente.

Pentru a nu interveni rutina poti sa faci si alte workout-uri,Insanity Beachbody,P90X,Chalean Extreme(un program foarte bun ;))Hip-Hop Abs,etc.

lavydor 26 mai 2010 11:57:34

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de DrIulia2010 (Post 200689)
Da,creste cantitatea calorica si diversifica alimentele,am observat ca mananci cam aceleasi alimente.

Pentru a nu interveni rutina poti sa faci si alte workout-uri,Insanity Beachbody,P90X,Chalean Extreme(un program foarte bun ;))Hip-Hop Abs,etc.

Multumesc din suflet!:)

anndreea 26 mai 2010 13:03:21

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
buna fetelorr !!! m-am invartit cateva ore pe aici prin site si mi-a placut ce am vazut..as vrea sa slabesc si cred ca voi reusi cu ajutorul vostru ..mi-ar prinde bine niste incurajari si certuri atunci cand este nevoiee !!

lavydor 26 mai 2010 13:12:46

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de anndreea (Post 200735)
buna fetelorr !!! m-am invartit cateva ore pe aici prin site si mi-a placut ce am vazut..as vrea sa slabesc si cred ca voi reusi cu ajutorul vostru ..mi-ar prinde bine niste incurajari si certuri atunci cand este nevoiee !!

Bine ai venit Andreea! Ti-am raspuns la comment'ul de la poza, familiarizeaza-te, citeste, intreaba si aici gasca de slabute te va ajuta cu tot ce tine de diete si de pierderea kilogramelor!

anndreea 26 mai 2010 13:17:58

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
astazi am inceput o dieta, dar eu nu o vad ca pe o dieta..tine 3 saptamani insa am de gand sa o prelungesc si sa o transform intr`un mod de viata ..
in prima saptamana:
md: un ou tare, 2 felii de sunca praga, 1 rosie
g1: o portocala/un grapefruit
p:piept de pui cu salata
g2: 3 felii de ananas
c: 1 iaurt dietetic

saptamana 2:
md: un ou tare, o felie de paine prajita, 1 ardei gras
g1: un mar/ o piersica
p: file de peste si legume
g2: kiwi/portocala
c: branza de vaca degresata

saptamana 3:
md: 2 felii de paine prajita cu branza degresata
g1: un mar/ o para
p: piept de pui cu salata
g2: kiwi/portocala/grapefruit
c:1 iaurt dietetic


diferenta e ca eu nu mananc oua asa de des.,maxim de 2 ori pe saptamana..si in ceea ce priveste sportul, incerc sa alerg in fiecare seara atat cat pot pt ca sunt la inceput..
ce ziceti de dieta aceasta ?

eirene21 26 mai 2010 16:11:35

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de anndreea (Post 200743)
astazi am inceput o dieta, dar eu nu o vad ca pe o dieta..tine 3 saptamani insa am de gand sa o prelungesc si sa o transform intr`un mod de viata ..
in prima saptamana:
md: un ou tare, 2 felii de sunca praga, 1 rosie
g1: o portocala/un grapefruit
p:piept de pui cu salata
g2: 3 felii de ananas
c: 1 iaurt dietetic

saptamana 2:
md: un ou tare, o felie de paine prajita, 1 ardei gras
g1: un mar/ o piersica
p: file de peste si legume
g2: kiwi/portocala
c: branza de vaca degresata

saptamana 3:
md: 2 felii de paine prajita cu branza degresata
g1: un mar/ o para
p: piept de pui cu salata
g2: kiwi/portocala/grapefruit
c:1 iaurt dietetic


diferenta e ca eu nu mananc oua asa de des.,maxim de 2 ori pe saptamana..si in ceea ce priveste sportul, incerc sa alerg in fiecare seara atat cat pot pt ca sunt la inceput..
ce ziceti de dieta aceasta ?


Mie una mi se pare cam drastic. Nu stiu cat de bine o sa-ti faca din punct de vedere al sanatatii eu zic ca ar trebui sa mai cauti un pic. Ai pe site o multime de sfaturi, de diete si de moduri de viata sanatoase.
Nu cred ca aduni pe zi 1000 de calorii. Si nu este indicat. Asa faceam si eu si nu ma simteam bine, eram slabita si obosita.

eirene21 26 mai 2010 16:19:49

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Astazi sunt un pic cam trista. Nu as putea sa va spun de ce pnetru ca este o poveste lunga...care la un moment dat o sa apara in jurnalul meu.
Totusi astazi am umblat pe aici mai mult ca niciodata si sunt putin confuza.
Ieri am facut Zumba si azi am descoperit Hip Hop Abs Total Body Burn, care mi-l recomandati in materie de sport?
De mancat am mancat de dimi un pachet cu biscuiti din tarate si un ceai, la pranz fripturica de porc fara pic de grasime cu ciuperci si cand ajung acasa nu stiu....sunt in criza de bani si nu-mi permit sa-mi cumpar nimic acum pentru regimul (Scarsdale) care as vrea sa-l tin si incerc pana reusesc sa ma mentin in limite cat mai normale.
A si am baut cam 2 l de apa aproape. E bine penru mine acum ca este foarte cald la serviciu si imi este sete in permanenta:D

Va pup!

smonsterp 26 mai 2010 19:55:34

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna fetelor, am revenit si eu dupa 2 saptamini. In iulie plec la mare, iar pina atuci vreau sa mai slabesc 5 kilograme. Am 1.65 si 55 kilograme. Ce costume mia-ti recomanda??? Va rog ff frumos am mare nevoie, fiindc trebuie sa ma duc degraba la cumparaturi. Mersi mult!!!

lavydor 26 mai 2010 21:19:48

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Slabutele, ce credeti, e eficient mersul pe bicicleta (prin oras)? Ca imi place mai mult decat sa mor de cald in casa cu tae-bo si vroiam sa stiu daca am de castigat sau pierdut..la afacerea asta!

andra_aly 26 mai 2010 21:22:39

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de lavydor (Post 201279)
Slabutele, ce credeti, e eficient mersul pe bicicleta (prin oras)? Ca imi place mai mult decat sa mor de cald in casa cu tae-bo si vroiam sa stiu daca am de castigat sau pierdut..la afacerea asta!

E foarte bun:D ce mi-ar place si mie:x si asa iti modelezi piciorusele ca si asa le vrei slabe:)

andra_aly 26 mai 2010 21:30:37

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Frumusica96 (Post 200636)
Salutari :* , sunt noua pe aici ;;) as dori sa ma alatur si eu !
Stiu k sunt mica ( am 14 ani :D ) dar mereu am avut probleme cu kilogramele si nu m-am simtit bine in pielea mea . In vara lui 2008 aveam 51 de kilograme si 1 57 inaltime ( ce mica eram :( ) da si imi placea f mult cum aratam ( slabisem ptr. k am fost in turcia si deabea ma atingeam de mancare ... f nesanatos ;) )ANu trecut prin sept. aveam 63 de kilog.( :(( ) si acuma am ajuns la 59 dar nu sunt multumita :( )
Dieta este personalizata ( dar mie greu sa ma abtin de la dulciuri ) asa ca dupa 6 30 nu mai mananc si da roade ( beau doar apa ) . Faza este k am oasele grele si nu par de 59 :| par de 53 , dar am solduri si picioarele km grase si ma dezavantajeaza :(
Orc. sper sa ma ajutati sa slabesc pana la inceputul lui iulie:D

Buna frumosica si bine ai venit:) Deci, imi pare bine sa vad ca esti constienta ca nu e sanatos ce ai facut. ca nu papai:-s ai grija sa papi sanatos. esti micuta inca deci esti in crestere si trebuie sa papi bine:) Deci e bine sa nu exagerezi cu dieta:)
daca merge treaba cu hipocalorica, foarte bine. numai sa ai grija sa papi destul. nicoadata sub 1000 kcal:-s
cred ca cel mai bine pentru tine este sportul. practici vreun sport?
mult succes. asteptam mai multe detalii:) si suntem cu ochii pe tine:P:D

lavydor 26 mai 2010 21:51:26

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 201286)

E foarte bun:D ce mi-ar place si mie:x si asa iti modelezi piciorusele ca si asa le vrei slabe:)

Multumesc ca mi-ai raspuns Andra_aly, mi-ai facut o bucurie cu vestea asta ca e super sa iesi la aer. In seara asta am papat un cartof copt cu mujdei...putinel, dar pentru asta, dupa 3 drumuri cu pungile...umido...vetro...si carta cu plastica (stii povestea si e departe de blocul meu) m-am decis sa fac si o tura cu bicicleta iar de la planul de a ajunge in parc am deviat drumul in oras o tura...si era cald...si foarte linistit si nu imi venea sa ma mai intorc acasa (am simtit la picioruse efortul ca ma cam ardeau..mai mult urc ..cand ma intorc spre casa si o am setata si la cel mai greu nivel de pedalare):xMaine dupa cafea am fugit la pedalat. O seara frumoasa!>:D<

Luli 26 mai 2010 22:21:08

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna slabutelor. As avea si eu o intrebare, am cautat pe site si nu am gasit...
Este ok...sa fac sport (fac p90x deci cam o ora) noaptea inainte de culcare, cam la 30 de minute diferenta?

andra_aly 26 mai 2010 22:27:48

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de lavydor (Post 201341)
Multumesc ca mi-ai raspuns Andra_aly, mi-ai facut o bucurie cu vestea asta ca e super sa iesi la aer. In seara asta am papat un cartof copt cu mujdei...putinel, dar pentru asta, dupa 3 drumuri cu pungile...umido...vetro...si carta cu plastica (stii povestea si e departe de blocul meu) m-am decis sa fac si o tura cu bicicleta iar de la planul de a ajunge in parc am deviat drumul in oras o tura...si era cald...si foarte linistit si nu imi venea sa ma mai intorc acasa (am simtit la picioruse efortul ca ma cam ardeau..mai mult urc ..cand ma intorc spre casa si o am setata si la cel mai greu nivel de pedalare):xMaine dupa cafea am fugit la pedalat. O seara frumoasa!>:D<

bravo lavy:) foarte bine. mi-ar placea si mie dar pe aci nu am unde si nici cu cine. dar cel mai important, nu am bici;))
profita acum ca dupa aia vin caldurile si nu stiu daca iti mai vine sa iesi din casa:P eventual numai seara, ca vampirii;))

luizacamy 26 mai 2010 22:28:33

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 177017)
eu am 56.6 kg. target final 52 kg. dar pentru inceput , imi doresc sa vad 55.6 kg, apoi 54.6 kg s.a.m.d.
dieta: monti
sport: exercitii usoare dimineata,mult mers pe jos, aprox 1 ora zilnic, mers cu role - se arde si aici ceva calorii, si in weekend alergat prin parc
pupicici!!

;;) mult succes!!!>:D<

andra_aly 26 mai 2010 22:29:40

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Luli (Post 201401)
Buna slabutelor. As avea si eu o intrebare, am cautat pe site si nu am gasit...
Este ok...sa fac sport (fac p90x deci cam o ora) noaptea inainte de culcare, cam la 30 de minute diferenta?

Buna luli>:D< sport poti sa faci si in somn:P numai sa nu papi seara:)

anhelyto 26 mai 2010 22:32:27

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
nb slabutelor si sa aveti o zi usoara maine>:D<:x:-*

Luli 26 mai 2010 22:36:22

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 201417)

Buna luli>:D< sport poti sa faci si in somn:P numai sa nu papi seara:)

Stiu regula cu papatul, nu stiam si cu sportul cum e. Imi era sa nu transpir degeaba daca ma culc dupa sport :)) (prefer seara pentru ca nu mananc inainte de exercitiu, am timp liber si acum e mai racoare seara :D )

andra_aly 26 mai 2010 22:37:25

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Luli (Post 201429)
Stiu regula cu papatul, nu stiam si cu sportul cum e. Imi era sa nu transpir degeaba daca ma culc dupa sport :)) (prefer seara pentru ca nu mananc inainte de exercitiu, am timp liber si acum e mai racoare seara :D )

important e ca arzi calorii:x si seara e mai bine ca nu mori atat de cald#:-s


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:38:28.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO