forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=430)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3732)

andra_aly 06 mai 2010 23:19:22

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 178329)

Anqutz... cardio dauneaza inimii? :-/:-/:-/ Eu stiam exact contrariul...

SI EU STIAM CA AJUTA FOARTE MULT:-/ vad si batrani pe strada care alearga de nebuni si la sala ...

Slabuta 06 mai 2010 23:23:15

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de codynutza (Post 178332)
arata foarte bine, Slabuta!>:D< crezi ca pot face si eu parte din grupa aceasta? eu vreau sa ajung la 49kg si nu stiu daca ma potrivesc aici:-s
sau e putin cam tarziu din cauza ca ai facut deja excelul?

poopici!

Se poate inscrie oricine care intra in grupa 50-60 kg, mai tarziu, nu e nici o problema ;)

Slabuta 06 mai 2010 23:27:59

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Slabutelor, de maine putem discuta despre dieta si sportul practicat, in jurnalul nostru de slabit. :)

Sa va masurati, ca sa trecem si masurile, bineinteles este optional, dar pentru cine vrea sa urmareasca si evolutia cm, am adaugat acelea coloane. :)

codynutza 06 mai 2010 23:31:06

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 178339)


Se poate inscrie oricine care intra in grupa 50-60 kg, mai tarziu, nu e nici o problema ;)

pai, atunci vreau sa ma inscriu si eu:D
1. greutate actuala: 50.2
2. greutate dorita: 49
3. sport: hip hop abs si aerobic pt coapse inferioare
4. dieta: personalizata, bazata pe dieta hipocalorica

Slabuta 06 mai 2010 23:36:50

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de codynutza (Post 178344)
pai, atunci vreau sa ma inscriu si eu:D
1. greutate actuala: 50.2
2. greutate dorita: 49
3. sport: hip hop abs si aerobic pt coapse inferioare
4. dieta: personalizata, bazata pe dieta hipocalorica

Te-am si adaugat :)
Lista cu excel am pus-o la semnatura mea, ca sa o gasim repede :)

codynutza 06 mai 2010 23:45:00

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 178347)


Te-am si adaugat :)
Lista cu excel am pus-o la semnatura mea, ca sa o gasim repede :)

Ms mult!:D E geniala ideea cu semnatura!>:D<>:D<>:D<
Maine ma masor sa vedem cum stau in centimetri ;;)

Noapte buna, Slabuta si vise placute![*3*]

Red_Rose 07 mai 2010 05:13:52

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
kg actuale:55.
Kg dorite:52-50.
timpul in carea vrea sa slabesc:indiferent :D
dimensiuni:
Talie:65
buric:79-80
fund:93
alimentatie sanatoasa ,cel putin ma stradui sa fie cit mai sanatoasa :)
sport:alergari(jogging)
Cam astea deocamdata :) sper sa scap si de astea 3-5 kg odata ca demult ma chinui.

sclipici 07 mai 2010 07:08:30

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna, eu am 58 de kg la 163 cm inaltime, Vreau sa ajung la 54 de kg pana in luna iulie.:)

merg la fitness o data sau de doua ori pe saptamana si am grija ce manananc si cat mananc, nu tin o dieta, dar iau pastile de slabire Ananas, poate imi vor scadea pofta de mancare. :D
Sper sa reusesc ce mi-am propus b-)

codynutza 07 mai 2010 07:54:30

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna dimineata, slabutelor!>:D<

M-am masurat de dimineata si am cam asa:

BUST: 84 (atata am avut tot timpul:-s)
TALIE: 64
SOLD: 78
FUND: 89
COAPSA: 51

Daca ma uit bine la masuratori cred ca mai am de slabit doar vreo 4 centimetri din talie si poate 1 la coapse:D

Succes la toata lumea![*65*]

Aidil 07 mai 2010 07:54:51

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
ieri am trisat.. :( am sarit peste jumatatea de h de bicicleta si am depasit nr de calorii necesar...


deja am procese de constiinta...

cred ca azi o sa incerc sa echilibrez balanta...

de ce, la petrecerile din ziua de azi, nu se serveste si mancare sanatoasa?

intrebare retorica!

sa nu faceti ca mine, slabutzelor...

codynutza 07 mai 2010 08:04:00

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Aidil (Post 178506)
ieri am trisat.. :( am sarit peste jumatatea de h de bicicleta si am depasit nr de calorii necesar...


deja am procese de constiinta...

cred ca azi o sa incerc sa echilibrez balanta...

de ce, la petrecerile din ziua de azi, nu se serveste si mancare sanatoasa?

intrebare retorica!

sa nu faceti ca mine, slabutzelor...

cred ca in primul rand nu se serveste mancare sanatoasa pt ca nu toata lumea e la dieta!;) de obicei la petreceri se papa de toate si asa cum ai zis tu nu e tocmai buna pentru silueta noastra! oricum eu zic ca putina lume se poate abtine sa nu pape la o petrecere:P
sa incerci sa echilibrezi azi balanta cum ai zis si tu, ca sa ai rezultatele dorite! [*128*] mult succes!

Un Pai Roz 07 mai 2010 08:04:41

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Neatza fetelor! :-* >:D<
Slabuta, arata foarte bine tabelul, multumim :-* >:D<
daca azi dam startul la noul concurs vreau sa urez multa bafta fetelor si sa ne atingem scopurile cat mai curand! :D

codynutza 07 mai 2010 08:06:32

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Un Pai Roz (Post 178513)
Neatza fetelor! :-* >:D<
Slabuta, arata foarte bine tabelul, multumim :-* >:D<
daca azi dam startul la noul concurs vreau sa urez multa bafta fetelor si sa ne atingem scopurile cat mai curand! :D

Neatza alexandra!

mult succes si tie! sa ai rezultate cat mai bune si satisfacatoare!>:D<

Un Pai Roz 07 mai 2010 08:07:56

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de codynutza (Post 178516)
Neatza alexandra!

mult succes si tie! sa ai rezultate cat mai bune si satisfacatoare!>:D<

Multumesc Codynutza! >:D<
wow, tu mai super putin de slabit, bravo si tine-o tot asa, o sa ajungi perfecta in curand >:D<

codynutza 07 mai 2010 08:12:42

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Un Pai Roz (Post 178519)


Multumesc Codynutza! >:D<
wow, tu mai super putin de slabit, bravo si tine-o tot asa, o sa ajungi perfecta in curand >:D<

mai am putin, dar se pare ca acest kg si ceva nu vrea sa se duca:)):)):)) oricum sper sa reusesc, ca nu ma las:D de obicei daca imi pun ceva in cap, ma lupt si cu morile de vant sa reusesc ce vreau;;)

sunshine 07 mai 2010 08:13:29

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
neata

slabuta deci masuratori pt tabel:
bust. 83 :">
talie:70
solduri 100.5
coapsa 55

Un Pai Roz 07 mai 2010 08:14:22

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de codynutza (Post 178523)
mai am putin, dar se pare ca acest kg si ceva nu vrea sa se duca:)):)):)) oricum sper sa reusesc, ca nu ma las:D de obicei daca imi pun ceva in cap, ma lupt si cu morile de vant sa reusesc ce vreau;;)

Asa se intampla de obicei cu ultimele kg, corpul nu vrea sa renunte prea usor...tine si de ultima picatura de grasime :))
ma bucur sa aud ca esti ambitioasa, eu nu prea eram pana sa va cunosc pe voi, dar parca incet incet ma apuca si pe mine febra ambitiei :D

lavydor 07 mai 2010 08:15:50

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Un Pai Roz (Post 178513)
Neatza fetelor! :-* >:D<
Slabuta, arata foarte bine tabelul, multumim :-* >:D<
daca azi dam startul la noul concurs vreau sa urez multa bafta fetelor si sa ne atingem scopurile cat mai curand! :D

Unde este tabelul ca eu nu dau de el:-s

Un Pai Roz 07 mai 2010 08:16:06

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 178525)
neata

slabuta deci masuratori pt tabel:
bust. 83 :">
talie:70
solduri 100.5
coapsa 55

chiar am masurat ieri o prietena de-a mea si avea cam aceleasi masuri ca si ale tale...si arata destul de bine...doar putina burtica avea.
eu ma intrebam de ce nu ma incap pantalonii marime mica...pai daca se opresc la pulpanele mele de 58 cm fiecare ....dar lasa ca ajung si eu la 55...soon :D

codynutza 07 mai 2010 08:19:37

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Un Pai Roz (Post 178528)


Asa se intampla de obicei cu ultimele kg, corpul nu vrea sa renunte prea usor...tine si de ultima picatura de grasime :))
ma bucur sa aud ca esti ambitioasa, eu nu prea eram pana sa va cunosc pe voi, dar parca incet incet ma apuca si pe mine febra ambitiei :D

pai asa se intampla de obicei. daca vezi pe cineva ca poate, te intrebi si tu de ce nu ai putea:D felicitari pentru ambitia pe care o ai acum>:D<
eu, sincer, cred ca sunt 3 factori care ne ajuta sa slabim: ambitia (ca daca nu avem putem noi vrea sa slabim ca nu prea reusim), sportul si mancarea sanatoasa!
cat despre ultimele kg le vin eu de hac...nici nu o sa stie ce au patit>:)

Un Pai Roz 07 mai 2010 08:22:45

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de codynutza (Post 178539)

cat despre ultimele kg le vin eu de hac...nici nu o sa stie ce au patit>:)

:)) :)) :))

lavydor 07 mai 2010 08:23:21

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de codynutza (Post 178505)
Buna dimineata, slabutelor!>:D<

M-am masurat de dimineata si am cam asa:

BUST: 84 (atata am avut tot timpul:-s)
TALIE: 64
SOLD: 78
FUND: 89
COAPSA: 51

Daca ma uit bine la masuratori cred ca mai am de slabit doar vreo 4 centimetri din talie si poate 1 la coapse:D

Succes la toata lumea![*65*]

Sunt in mare ceata: coapsa echivaleaza cu pulpa piciorului? iar cand masor soldurile, o fac cu fund cu tot, vad ca unele au masuri la solduri si masuri la fund:-/

eirene21 07 mai 2010 08:24:57

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Neatza,

Eu nu am cum sa ma masor acum pentru ca sunt in perioada aceea si degeaba...maine ma duc la un botez:-s si sper sa ma pot abtine de la mancare.
O sa incerc sa sortez ce-i in aperitiv si creds ca ma mai imprietenesc cu pestele, in rest apa si un pahar de vin sau ce-o avea...:>
Arata foarte bine tabelul si sper sa ne ambitioneze pe toate sa dam rezultate.

codynutza 07 mai 2010 08:26:20

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de lavydor (Post 178548)
Sunt in mare ceata: coapsa echivaleaza cu pulpa piciorului? iar cand masor soldurile, o fac cu fund cu tot, vad ca unele au masuri la solduri si masuri la fund:-/

la mine e asa: coapsa e de fapt pulpa picioarului, iar soldurile sunt putin mai sus de fund, asadar nu include fundul.

sper ca ti-am fost de ajutor! sa ai o zi frumoasa lavy!>:D<:-*

Un Pai Roz 07 mai 2010 08:29:10

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de eirene21 (Post 178554)
Neatza,
Eu nu am cum sa ma masor acum pentru ca sunt in perioada aceea si degeaba...maine ma duc la un botez:-s si sper sa ma pot abtine de la mancare.
O sa incerc sa sortez ce-i in aperitiv si creds ca ma mai imprietenesc cu pestele, in rest apa si un pahar de vin sau ce-o avea...:>
Arata foarte bine tabelul si sper sa ne ambitioneze pe toate sa dam rezultate.

distractie placuta la botez si cat mai putine tentatii!
scria undeva ca te ajuta sa iei o imbucatura de mancare si sa lasi furculita jos apoi, asa se presupune ca mananci mai putin :D mult spor la vorbit si mai putin spor la mancat, ceva de genul asta :D
Citat:

Anterior postat de lavydor (Post 178548)
Sunt in mare ceata: coapsa echivaleaza cu pulpa piciorului? iar cand masor soldurile, o fac cu fund cu tot, vad ca unele au masuri la solduri si masuri la fund:-/

eu una ma masor in zona soldurilor unde sunt oasele acelea in lateral... ( bine, la mine nu se vad, sunt ascunse in grasime, dar se simt :D )
la fund unde e el mai bombat
iar la coapse la fiecare picior, mai in sus, unde e mai gros

codynutza 07 mai 2010 08:30:21

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de eirene21 (Post 178554)
Neatza,

Eu nu am cum sa ma masor acum pentru ca sunt in perioada aceea si degeaba...maine ma duc la un botez:-s si sper sa ma pot abtine de la mancare.
O sa incerc sa sortez ce-i in aperitiv si creds ca ma mai imprietenesc cu pestele, in rest apa si un pahar de vin sau ce-o avea...:>
Arata foarte bine tabelul si sper sa ne ambitioneze pe toate sa dam rezultate.

Buna dimi, eirene!

distractie placuta la botez si succes la abtinut>:D< eu sincer niciodata nu reusesc sa ma abtin la evenimente din acestea chiar daca imi propun:">:(( dar daca tu imi demonstrezi ca se poate, promit sa ma abtin si eu data viitoare:D

lavydor 07 mai 2010 08:36:18

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Un Pai Roz (Post 178558)

distractie placuta la botez si cat mai putine tentatii!
scria undeva ca te ajuta sa iei o imbucatura de mancare si sa lasi furculita jos apoi, asa se presupune ca mananci mai putin :D mult spor la vorbit si mai putin spor la mancat, ceva de genul asta :D


eu una ma masor in zona soldurilor unde sunt oasele acelea in lateral... ( bine, la mine nu se vad, sunt ascunse in grasime, dar se simt :D )
la fund unde e el mai bombat
iar la coapse la fiecare picior, mai in sus, unde e mai gros

Multumesc mult fetelor. Eu am 56 la coapse , 63 talie , 82 solduri si 96 fund si intru in marimea 26 la blugi. voi in cemarime va strecurati??
Va pup:-*

lavydor 07 mai 2010 08:38:21

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Unde este tabelul facut de slabutza? ca nu il vad..pe nicaieri

sunshine 07 mai 2010 08:40:37

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Un Pai Roz (Post 178532)


chiar am masurat ieri o prietena de-a mea si avea cam aceleasi masuri ca si ale tale...si arata destul de bine...doar putina burtica avea.
eu ma intrebam de ce nu ma incap pantalonii marime mica...pai daca se opresc la pulpanele mele de 58 cm fiecare ....dar lasa ca ajung si eu la 55...soon :D

si eu am burta, dar cel mai rau ma enerveaza ca am talia lata, exact acolo la buric, unde am multi cv. vreo 84 cred, nici nu vreau sa ma masor aclo:))

Sabine_28 07 mai 2010 08:51:15

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Neata fetelor,
Bineinteles ca intru si eu in grup!;;)
De dimineata aveam asa:
Bust : 91 ( - 1 cm :-s )
Talie : 65
Solduri : 91 ( -1 cm)
Coapsa : 50
De dimineata imi arata cantarul 57.7 kg, am pus ca target 54, dar daca ma voi simti bine la 55 ma opresc acolo:D
As vrea ca pana la sfarsitul lui mai, de ziua mea, sa ajung la 56. As fi ajuns de mult acolo daca nu-mi puneam bete in roate singura, dar asta e, nu-i timp de regrete, trebuie sa ma mobilizez.
Cel mai greu imi e sa reiau sportul, saptamana asta am reusit sa ma trezesc de dimineata sa fac 10-15 min de pilates, dar seara ajung franta acasa si nu mai am energie sa fac sport, sau poate m-am plictisit de tae bo si zumba, nu stiu exact care e cauza...poate o sa caut alte filmulete. Oricum stiu ca fara sport nu se poate, ma simteam asa bine cand faceam zilnic, acum m-am dezobisnuit si tare greu imi e:-s
Ce ma enerveaza in momentul de fata la mine: burtica, as vrea sa fie mai tare abdomenul, la solduri mai am pernute de grasime care ma scot din sarite, as mai vrea 1 cm sau 2 in minus la coapsa si din suncile de pe spate:)) da, stiu , n-am pretentii deloc.
Aseara ma probam cu niste pantaloni ai sora-mii , care e super skinny ( 44-45 de kile) si culmea, imi erau buni la picior, dar mi se revarsau soldurile peste ei:-s Bine, nu vreau sa fiu ca ea, ca e mai mica de inaltime, dar ziceam asa:D

Pupici si o zi minunata!
>:D<

anqutz 07 mai 2010 08:54:18

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 178329)
Anqutz... cardio dauneaza inimii? :-/:-/:-/ Eu stiam exact contrariul...

Dar nu am zis asta. Am zis ca o sa o las mai moale cu cardio , dar o sa fac pt a imi pastra inima sanatoasa. Numai ca nu o sa mai fac la fel cat intentionez sa fac in perioada de slabire, ca sa nu ajung sfrijita.

Citat:

Anterior postat de lavydor (Post 178548)
Sunt in mare ceata: coapsa echivaleaza cu pulpa piciorului? iar cand masor soldurile, o fac cu fund cu tot, vad ca unele au masuri la solduri si masuri la fund:-/

Citat:

Anterior postat de codynutza (Post 178555)
la mine e asa: coapsa e de fapt pulpa picioarului, iar soldurile sunt putin mai sus de fund, asadar nu include fundul.

sper ca ti-am fost de ajutor! sa ai o zi frumoasa lavy!>:D<:-*

FUND = SOLDURI. Solduri nu inseamna zona colacelului. Stit voi, se zice ca o femeie cu soldurile late naste mai usor. La ce va duce cu gandul? :P

Masurile mele:
BUST: 86 de cm
TALIE: 71,1 cm
SOLDURI: 95,5 cm
COAPSE: 52 cm

codynutza 07 mai 2010 08:55:32

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Sabine_28 (Post 178600)
Neata fetelor,
Bineinteles ca intru si eu in grup!;;)
De dimineata aveam asa:
Bust : 91 ( - 1 cm :-s )
Talie : 65
Solduri : 91 ( -1 cm)
Coapsa : 50
De dimineata imi arata cantarul 57.7 kg, am pus ca target 54, dar daca ma voi simti bine la 55 ma opresc acolo:D
As vrea ca pana la sfarsitul lui mai, de ziua mea, sa ajung la 56. As fi ajuns de mult acolo daca nu-mi puneam bete in roate singura, dar asta e, nu-i timp de regrete, trebuie sa ma mobilizez.
Cel mai greu imi e sa reiau sportul, saptamana asta am reusit sa ma trezesc de dimineata sa fac 10-15 min de pilates, dar seara ajung franta acasa si nu mai am energie sa fac sport, sau poate m-am plictisit de tae bo si zumba, nu stiu exact care e cauza...poate o sa caut alte filmulete. Oricum stiu ca fara sport nu se poate, ma simteam asa bine cand faceam zilnic, acum m-am dezobisnuit si tare greu imi e:-s
Ce ma enerveaza in momentul de fata la mine: burtica, as vrea sa fie mai tare abdomenul, la solduri mai am pernute de grasime care ma scot din sarite, as mai vrea 1 cm sau 2 in minus la coapsa si din suncile de pe spate:)) da, stiu , n-am pretentii deloc.
Aseara ma probam cu niste pantaloni ai sora-mii , care e super skinny ( 44-45 de kile) si culmea, imi erau buni la picior, dar mi se revarsau soldurile peste ei:-s Bine, nu vreau sa fiu ca ea, ca e mai mica de inaltime, dar ziceam asa:D

Pupici si o zi minunata!
>:D<

Bine ai venit printre noi, Sabine! mult succes in obtinerea rezultatelor dorite si din cate am vazut eu nu ai foarte multe kg si cm de dat jos!

lavydor 07 mai 2010 09:01:50

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 178603)
Dar nu am zis asta. Am zis ca o sa o las mai moale cu cardio , dar o sa fac pt a imi pastra inima sanatoasa. Numai ca nu o sa mai fac la fel cat intentionez sa fac in perioada de slabire, ca sa nu ajung sfrijita.





FUND = SOLDURI. Solduri nu inseamna zona colacelului. Stit voi, se zice ca o femeie cu soldurile late naste mai usor. La ce va duce cu gandul? :P

Masurile mele:
BUST: 86 de cm
TALIE: 71,1 cm
SOLDURI: 95,5 cm
COAPSE: 52 cm

Asa stiam si eu de aceea sunt in ceata ca si pe net gasesti informatii despre masuri si soldurile sunt solduri fara sa mai spuna de o masuna solduri si alta la fund!>:D<

anqutz 07 mai 2010 09:02:52

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de lavydor (Post 178621)
Asa stiam si eu de aceea sunt in ceata ca si pe net gasesti informatii despre masuri si soldurile sunt solduri fara sa mai spuna de o masuna solduri si alta la fund!>:D<

E si pe slabute un sb despre cum sa te masori corect. Si arata clar care e care. :P >:D<

ghindocelu 07 mai 2010 09:15:51

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna fetelor ma alatur si eu voua,
de dimineata aveam 52kg si vreau sa ajung la 49-48kg pana pe 12 iunie cand plec in romania pt cununia civila si apoi o saptamana in turcia. Greutatea ideala este intre 49kg si 50kg dar vreau 48 ca sa pot minca si eu cate ceva in concediu

ghindocelu 07 mai 2010 09:34:03

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna fetelor ma alatur si eu voua,
de dimineata aveam 52kg si vreau sa ajung la 49-48kg pana pe 12 iunie cand plec in romania pt cununia civila si apoi o saptamana in turcia. Greutatea ideala este intre 49kg si 50kg dar vreau 48 ca sa pot minca [*31*] si eu cate ceva in concediu[*evantai*].
Eu nu tin o diete anuma dim maninc o omlete sau un crenwusti sau un bol de cereale la pranz maninc o supa sau ceva la gratar rar mai maninc si cate 1-2 cartofi fierti iar seara fructe (mere sau portocale) sau legume (rosi, castraveti, ridichi morcov).
Sport fac cam putin ca mi-e lene sa ma apuc dar mai fac cam de 3 ori pe saptamana merg 6km, mai fac tae-bo si ceva gimnastica [*gimnastica*] prin casa. O data pe saptamana merg la piscina(inot aqua-gim si sauna).

Mult spor la slabit

alinutza656 07 mai 2010 10:23:49

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de alinutza656 (Post 177842)
Buna si bine v-am gasit.Pana acum nu am participat la nici un concurs mi se parea complicat.Acum insa vreau sa ma alatur voua in drumul catre cat mai putine kilograme.
Acum am 55.5 kg si as vrea cam pana la sfarsitul luni-inceputul luni viitoare sa am 53 de kg.Masurile nu le pot pune pentru ca nu reusesc niciodata sa ma masor bine:-s.Daca ajung la 53 de kilograme si nu sunt multumita mai continui cu dieta daca nu o sa trec la mentinere pentru ca nu vreau sa fiu foarte slaba(:Dmai pastrez carne pe mine).Insa in ultimul timp am o lene de sport de mor...pana ma apuc dureaza o vesnicie:-s.
Succes

Neatza salbutelor
Am adus si eu niste masuri...cum am putut mai bine sa ma masor eu
Bust 90,Talie 70,Solduri 88,Coapsa 52:)

Luli 07 mai 2010 11:01:24

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna fetelor, ma alatur voua. Eu ma masor lunea asa ca masuratorile mele de lunea asta sunt:
Masuratori actuale-----------------> Target

Deasupra bustului: 76------------>72
Bust: 93------------------------------->90
Sub bust:74-------------------------->70
Talie: 68------------------------------->60(poate chiar mai putin ca sunt marunta)
Solduri: 80---------------------------->75
Fund: 93------------------------------->90
Coapse sus: 52--------------------->47
Brat sus 27--------------------------->24
Greutate: 60-------------------------->48

Targetul meu este nelimitat, nu mi-am propus o data exacta. Vreau insa pana pe 10 iunie (banchetul) sa ajung la 55 :-s .
Regimul: personalizat (o cominatie intre mai multe diete)
Sport: tae-bo, aerobic, pilates, stepper, depinde de dispozitie.

doulcineea 07 mai 2010 13:09:43

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Salut, imi doresc si eu sa mai slabesc 5 kg... si nici cum nu vor sa plece :)

Rosse 07 mai 2010 13:55:02

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Pot sa ma alatur grupuli sau e prea tarziu..:-s
Greutate actuala: 55kg
Greutate dorita: 50kg
Dieta: 1000-1200 calorii pe zi
Sport: aerobic, tae-bo, exercitii tip cardio si jogging
Bust:91
Talie:72
Solduri:95
Coapsa: 58

Sper ca am scris tot ce trebuie:D



Ora este GMT +2. Ora este acum 11:07:34.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO