forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=430)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3732)

iulika97 06 iun 2010 13:44:30

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
ras_cristalin, tu ce dieta tii?

ras_cristalin 06 iun 2010 14:02:34

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de iulika97 (Post 211351)
ras_cristalin, tu ce dieta tii?

Uite scrie in dreapta sus la fiecare mesaj de-al meu. South Beach, faza 2.
E o dieta care respecta ce ti-am recomandat si tie > proteine, carbo buni, grasimi bune :)

UluceanuAnaMaria 06 iun 2010 14:06:23

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 211362)

Uite scrie in dreapta sus la fiecare mesaj de-al meu. South Beach, faza 2.
E o dieta care respecta ce ti-am recomandat si tie > proteine, carbo buni, grasimi bune :)

Buna! :D O intrebare: nu ti-a fost greu in prima faza? Eu am incercat sa o tin acum mult timp, si nu am reusi, dupa 3 zile am cedat. Pur si simplu, nu pot trai fara fructe in alimentatia de zi cu zi :)
Acum nu as mai putea s-o tin mai ales ca incerc sa adop un regim de tip vegetarian si stiu ca in mare parte South Beach se bazeaza pe consumul de carne.. Dar in schimb, stiu ca slabeste foarte mult si exact in zona taliei ceea ce ii ofera acestei diete un plus enorm.. Tu cat ai slabit cu South Beach? :)

iulika97 06 iun 2010 15:19:28

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
fetelor voi cam cat slabiti intr-o saptamana?

Anca77yvb 06 iun 2010 15:26:57

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
eu cam 1,5 kg pe saptamana .........

UluceanuAnaMaria 06 iun 2010 15:34:09

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de iulika97 (Post 211394)
fetelor voi cam cat slabiti intr-o saptamana?

In jur de 600-700 grame. Nu cred c-am depasit de prea multe ori 1 kilogram/saptamana si ma bucur :) Cu cat dispar mai greu cu atat sansele sa se mai intoarca sunt mai mici :D

iulika97 06 iun 2010 15:34:52

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
vi se pare ca sunt grasa pentru inaltimea mea???...am dat jos 17 kg dar pana la greutatea la care mi-am propus sa ajung (45kg)mai e drum lung mai ales ca acum se dau jos mi greu...

Anca77yvb 06 iun 2010 15:38:00

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
tu trebuie sa stii asta, inteleg ca atunci cand te uiti in oglinda tu nu vezi diferenta si parca tot gra esti, dar na fii mai bine atenta la ce haine porti acum si la ce purtai ianinte ......

UluceanuAnaMaria 06 iun 2010 15:56:16

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de iulika97 (Post 211399)
vi se pare ca sunt grasa pentru inaltimea mea???...am dat jos 17 kg dar pana la greutatea la care mi-am propus sa ajung (45kg)mai e drum lung mai ales ca acum se dau jos mi greu...

Exact cum a spus si Anca, asta o stii cel mai bine tu pentru ca tu te vezi in oglinda si observi diferentele dintre felul in care aratai cand aveai 17 kg si felul in care arati acum. Si depinde si de conformatie: sunt unele persoane care la inaltimea si greutatea mea arata minunat. Eu nu sunt una dintre persoanele acelea! :)) Deci depinde si de felul in care se distribuie grasimea..
Dar daca apreciez dupa inaltimea si greutatea ta, categoric nu esti grasa dar probabil mai e nevoie sa-ti modelezi corpul. Tu stii cel mai bine, noi putem doar aprecia si da sfaturi dar trebuie sa vedem si poze cu tine.. :) Si-n plus ai doar 13 anisori, nu ar trebui sa-ti bati atata capul cu problema greutatii mai ales ca esti in crestere! Singurul lucru pe care ar trebui sa-l faci este sport mult.. Acum e vara, poti sa inoti, sa mergi cu bicicleta, sa joci volei, tenis, basket sau ce-ti mai place tie! :) Si sa te plimbi e o activitate bine venita.. deci nu te da-n laturi de la sport ca aduce numai beneficii ;)

adinutze 06 iun 2010 16:18:10

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
gata cu tortul de nunta, ultimul kg l-am luat acasa si l-am mancat direct din frigider cu degetele, gata cu alcoolul odata cu incheierea FITS 2010 de la Sibiu, gata cu prajiturelele si alunele care cantaresc 52 kg. plec de la aceste cifre spre cele 47 kg visate ca sa le port cu mandrie in costumul de baie pe plaja in concediul din vara unde vom merge cu cativa prieteni in "luna de miere" :) plus ca in octombrie o sa fiu dsoara de onoare, sic !, domnisoarei mele de onoare iar pt acest eveniment planuiesc o rochie superba impusa de mireasa de la inceput albastra. vara asta ma vreau sexy. am deja stoc de ceaai verde, piept de pui, varza si salate.
bafta tutuor slabutelor! ;)

lavydor 06 iun 2010 16:18:39

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de UluceanuAnaMaria (Post 211404)
Exact cum a spus si Anca, asta o stii cel mai bine tu pentru ca tu te vezi in oglinda si observi diferentele dintre felul in care aratai cand aveai 17 kg si felul in care arati acum. Si depinde si de conformatie: sunt unele persoane care la inaltimea si greutatea mea arata minunat. Eu nu sunt una dintre persoanele acelea! :)) Deci depinde si de felul in care se distribuie grasimea..
Dar daca apreciez dupa inaltimea si greutatea ta, categoric nu esti grasa dar probabil mai e nevoie sa-ti modelezi corpul. Tu stii cel mai bine, noi putem doar aprecia si da sfaturi dar trebuie sa vedem si poze cu tine.. :) Si-n plus ai doar 13 anisori, nu ar trebui sa-ti bati atata capul cu problema greutatii mai ales ca esti in crestere! Singurul lucru pe care ar trebui sa-l faci este sport mult.. Acum e vara, poti sa inoti, sa mergi cu bicicleta, sa joci volei, tenis, basket sau ce-ti mai place tie! :) Si sa te plimbi e o activitate bine venita.. deci nu te da-n laturi de la sport ca aduce numai beneficii ;)

Chiar depinde de conformatie foarte mult, si eu am vazut fete la inaltimea mea care aveau un pic gresit distribuita greutatea..iar eu la mai putin de 55 devin...prea...schilodica!:D

sashenka 06 iun 2010 16:35:06

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Dragelor, am 53 kg si de azi am intrat si eu cu toata determinarea inainte! Va admir motivarea, dar aveti grija sa nu "obositi" la un moment dat- eu una, dupa 2-3 saptamani de dieta in care totul merge grozav, cedez, de obicei, si fac ravagii. Cedez mai ales in perioadele de sters de la scoala. Acum ca vine vara si reincep antrenamentele vreau sa revin la 46 kg! Sper sa ne ajutam, motivam reciproc:-*

iulika97 06 iun 2010 17:01:21

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
mersi pentru sfaturi...diferenta se vede mai ales ca port cu 2-3 marimi mai putin dar inca mai trebuie pentru a ajunge la corpul pe care il vreau eu

Anca77yvb 06 iun 2010 17:03:30

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
odata ce ai fost grasa ramai cu sechele ...... niciodata nu va fi bine ....... multumeste-te cum esti acum , si gandeste-te ca se poate mai rau adica cum ai fost ......

sashenka 06 iun 2010 17:06:32

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Nu renunta! tocmai de dragul acelor 2-3 marimi! satisfactia va fi mare la sfarsitul drumului- dar sa nu suprasoliciti corpul! mergi in ritmul tau>:D<

lavydor 06 iun 2010 17:11:28

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de sashenka (Post 211453)
Nu renunta! tocmai de dragul acelor 2-3 marimi! satisfactia va fi mare la sfarsitul drumului- dar sa nu suprasoliciti corpul! mergi in ritmul tau>:D<

Eu insist ca nu este vorba de nici un sfarsit de drum! Ci de un nou stil de viata, sanatos si binenteles pentru toata viata!>:D<

sashenka 06 iun 2010 17:24:58

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Scuza-ma, lavydor, n-am vrut sa para ca te contrazic. Poate mi-am ales gresit cuvintele, "sfarsit de drum" nu e ok....oricum, ideea e sa atinga o greutate in concordanta cu ceea ce vrea ea, atata timp cat e sanatoasa, si sa o mentina- altfel care ar fi rostul?! numai ar bulversa organismul. dar pentru asta e nevoie de timp, de aceea ii spuneam " in ritmul tau".

lavydor 06 iun 2010 17:32:09

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de sashenka (Post 211472)
Scuza-ma, lavydor, n-am vrut sa para ca te contrazic. Poate mi-am ales gresit cuvintele, "sfarsit de drum" nu e ok....oricum, ideea e sa atinga o greutate in concordanta cu ceea ce vrea ea, atata timp cat e sanatoasa, si sa o mentina- altfel care ar fi rostul?! numai ar bulversa organismul. dar pentru asta e nevoie de timp, de aceea ii spuneam " in ritmul tau".

Nu, nu ma contrazici, doar ca noi trebuie sa ne schimbam punctul de vedere si sa nu ne oprim la o dieta ci doar la un stil de viata sanatos. Eu am facut greseli mari, dar invat incet si sigur si incerc sa transmit mai departe:)..ca doar de aceea suntem aici, sa ne sprijinim, sa ne ajutam si sa schimbam unele aspecte!>:D<

eirene21 07 iun 2010 08:56:07

Re: Jurnal "Slabuta"
 
Neata slabutelor,

Va doresc o saptamana frumoasa si plina de reusite.
Eu am avut un weekend incarcat, dar n-am facur excese cu hrana, dar nici nu m-am mentinut in cele minim 1000 de calorii pentru ca nu am putut sa mananc atat incat sa le acopar.
La mine in general cand vine caldura, manac foarte putin.

Acum masuratorile. Nu stiu de ce, dar de tonifiat se tonifica, de dat jos centrimetri nu am mai dat si nici kilograme, doar ca m-am mentinut la aceeasi greutate 59.5(asta este bine;)).

In general la mine perioada de stagnare este destul de mare :(dupa primele doua kilograme. Asa pateam si cand ma duceam la sala si nu faceam acasa.

Vineri am facut Hip Hop Abs, 45 minute
Sambata am fost in parc si apoi la gratar(unde am mancat un mic:D), in rest nimic altceva, si apoi cand am ajuns acasa am bagat jumatate de ora de abdomene si exercitii pentru fesieri si picioare.
Duminica am fost in Herastrau si am mers vreo 45 de minute cu rolele,apoi o ora si 40 de minute de mers pe bicicleta(doua ture de lac).
Azi revenim cu Hip Hop si continuam pana Vineri...apoi in weekend variam(Duminica fiind rezervata pentru bicicleta;;)).

Va promit ca-mi fac si poze, sa ma vedeti cum sunt acum.Si apoi cu evolutia cum fac si celelalte slabute.:-*

eirene21 07 iun 2010 09:14:59

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de sashenka (Post 211453)
Nu renunta! tocmai de dragul acelor 2-3 marimi! satisfactia va fi mare la sfarsitul drumului- dar sa nu suprasoliciti corpul! mergi in ritmul tau>:D<

Citat:

Anterior postat de iulika97 (Post 211444)
mersi pentru sfaturi...diferenta se vede mai ales ca port cu 2-3 marimi mai putin dar inca mai trebuie pentru a ajunge la corpul pe care il vreau eu


Fetelor:D,
Ma uit la varsta voastra si ma gandesc ca este prea devreme sa va faceti astfel de probleme. Nu zic sa nu aveti grija cu alimentatia, pentru ca acum exista mult mai multe tentatii decat atunci cand eram noi mici sau de cand erau parintii nostri tineri.
Alimentele nu mai sunt asa de bune si la tot pasul dai de mii si mii de tentatii.
Eu zic sa mancati de toate, referindu-ma la tot ceea ce este sanatos, sa evitati fast food-urile si sa nu mancati seara prea tarziu.
In rest orice tip de sport este binevenit la orice varsta. Procura energie si sentimentul de revigorare.
Si sa nu va apucati de fumat...ca nu va aduce nimic bun, din contra, va incetineste cresterea si dezvoltarea la o varsta prea frageda...mult succes!>:D<

ella 07 iun 2010 10:45:44

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
M-am cantarit si eu din nou azi-dimineata .. se pare ca am mai slabit un kg, am ajuns la 49 acum, mai am doar putin de munca :), dar o sa fie mai greu.

Sunt de acord cu tine eirene21, la o varsta ft frageda niste diete drastice iti pot dauna organismului ft mult, insa daca te controlezi mai bine in asa fel incat sa nu mai mananci des junk food si faci destul sport, ar trebui sa fie okay. Am auzit destul de des persoane tinere care beau lapte complet degresat (daca beau) de teama ca o sa puna kg pe ele, ceea ce mi se pare o mare prostie si renunta la astfel de alimente care sunt sanatoase si ajuta la functionarea buna a organismului.

andra_aly 07 iun 2010 10:48:18

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de ella (Post 211942)
M-am cantarit si eu din nou azi-dimineata .. se pare ca am mai slabit un kg, am ajuns la 49 acum, mai am doar putin de munca :), dar o sa fie mai greu.

Sunt de acord cu tine eirene21, la o varsta ft frageda niste diete drastice iti pot dauna organismului ft mult, insa daca te controlezi mai bine in asa fel incat sa nu mai mananci des junk food si faci destul sport, ar trebui sa fie okay. Am auzit destul de des persoane tinere care beau lapte complet degresat (daca beau) de teama ca o sa puna kg pe ele, ceea ce mi se pare o mare prostie si renunta la astfel de alimente care sunt sanatoase si ajuta la functionarea buna a organismului.

Buna ella>:D

andra_aly 07 iun 2010 10:49:17

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de ella (Post 211942)
M-am cantarit si eu din nou azi-dimineata .. se pare ca am mai slabit un kg, am ajuns la 49 acum, mai am doar putin de munca :), dar o sa fie mai greu.

Sunt de acord cu tine eirene21, la o varsta ft frageda niste diete drastice iti pot dauna organismului ft mult, insa daca te controlezi mai bine in asa fel incat sa nu mai mananci des junk food si faci destul sport, ar trebui sa fie okay. Am auzit destul de des persoane tinere care beau lapte complet degresat (daca beau) de teama ca o sa puna kg pe ele, ceea ce mi se pare o mare prostie si renunta la astfel de alimente care sunt sanatoase si ajuta la functionarea buna a organismului.

Buna ella>:D< bravo. dar totusi am ceva de obiectat:D ai aceeasi inaltime ca mine... mi se par cam putine kg. cum esti acum? de ce mai vrei sa slabesti?:-/

ella 07 iun 2010 11:05:31

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 211945)


Buna ella>:D< bravo. dar totusi am ceva de obiectat:D ai aceeasi inaltime ca mine... mi se par cam putine kg. cum esti acum? de ce mai vrei sa slabesti?:-/

Sincera sa fiu, nu e atat vb despre slabit, cat e vb despre ceva remodelare prin mai mult sport, eu de fapt asta urmaresc. E adevarat, insa, ca inainte sa ma ingras nitel, aveam 48 de kg si din cauza asta am intentional initial sa ajung la aceeasi greutate.

nicolle 07 iun 2010 11:46:35

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de ella (Post 211965)
Sincera sa fiu, nu e atat vb despre slabit, cat e vb despre ceva remodelare prin mai mult sport, eu de fapt asta urmaresc. E adevarat, insa, ca inainte sa ma ingras nitel, aveam 48 de kg si din cauza asta am intentional initial sa ajung la aceeasi greutate.


repet si eu intrebarea andrei......tu te incadrezi deja la subponderal daca te uiti la indicele tau din ticker........nu inteleg de ce vrei sa mai slabesti inca 1 kg,,,,,poate ar trebui sa te mai ingrasi 1 kg...dar sa faci mult sport pentru remodelare.....daca asta te intereseaza.

e important sa arati sanatos......ca daca esti prea slaba......si punctul meu de vedere nu devii mai atragatoare......mie tipele astea extrem de slabe mi se par bolnavicioase.....
cand eram eu ceva mai tanara.....si slaba.....vreau sa zic ca aveam un sistem imunitar varza.....raceam mai des....nu mai zic ca la 23 de ani am facut varsat de vant...datorita imunitatii scazute.....
asa ca....ai mare grija de tine.
pupici

dorina21 07 iun 2010 11:46:58

Re: Jurnal "Slabuta"
 
buna fetelor
ma cam ingrijoreaza cantarul asta,nush ce sa fac k nu scade nicicum sub 56...oare de ce?uitati-va putin pe meniul meu si vedeti ce nu e in regula k nu mai inteleg nimic...in 2saptamani nu am reusit sa dau jos nici macar 100gr nu mai zic makr un kg...va multumesc

lavydor 07 iun 2010 12:18:54

Re: Jurnal "Slabuta"
 
Citat:

Anterior postat de dorina21 (Post 212016)
buna fetelor
ma cam ingrijoreaza cantarul asta,nush ce sa fac k nu scade nicicum sub 56...oare de ce?uitati-va putin pe meniul meu si vedeti ce nu e in regula k nu mai inteleg nimic...in 2saptamani nu am reusit sa dau jos nici macar 100gr nu mai zic makr un kg...va multumesc

Pai mai Dorina21, cred ca am mai avut o discutie cu tine:( tu vezi cate calorii ai pe zi? Ti-au spus si fetele MINIM 1000KCAL / ZI, pe cand tu nu dai organismului motive sa slabeasca ca nu are cu ce! Daca nu te indrepti nu vei avea rezultate oricat ai astepta!!!!!!!! De vei incepe cu 1000-1200 kcal pe zi ne vei da vesti bune, pana atunci nu cauta alte raspunsuri!:)

alinutza656 07 iun 2010 12:36:23

Re: Jurnal "Slabuta"
 
Citat:

Anterior postat de dorina21 (Post 212016)
buna fetelor
ma cam ingrijoreaza cantarul asta,nush ce sa fac k nu scade nicicum sub 56...oare de ce?uitati-va putin pe meniul meu si vedeti ce nu e in regula k nu mai inteleg nimic...in 2saptamani nu am reusit sa dau jos nici macar 100gr nu mai zic makr un kg...va multumesc

Buna Dorina.
M-am uitat si eu pe meniul tau.In primul rand ai inceput gresit, ai 500-800 de kcal pe zi ceea ce este foarte rau, organismul tau se va resimti infometat...chiar daca tu nu iti dai seama.
In al doilea rand am vazut asa inghetata cam in fiecare zi,bakerolls,pepsi,shaorma,ciocolata,pizza...incea rca sa le elimini sau rasfata-te macar o data pe saptamana cu ele.
intr-o emisiune de alimentatie am vazut ca o inghetata mica are mai multe calorii ca o friptura.
Deci nu zicem sa nu mananci, ca ar fi frustrant sa ne refuzam micile placeri...insa un pic mai rar.
Succes>:D<

lavydor 07 iun 2010 12:43:56

Re: Jurnal "Slabuta"
 
Citat:

Anterior postat de dorina21 (Post 212016)
buna fetelor
ma cam ingrijoreaza cantarul asta,nush ce sa fac k nu scade nicicum sub 56...oare de ce?uitati-va putin pe meniul meu si vedeti ce nu e in regula k nu mai inteleg nimic...in 2saptamani nu am reusit sa dau jos nici macar 100gr nu mai zic makr un kg...va multumesc

Scuza-mi indrazneala (acum am vazut si eu ce papi) dar pot sa spun ca tu nu esti nici la dieta nici la un stil de viata sanatos, ca vad ca papi bakerolls, cioco, inghetata, pizza...toate aceste bombe calorice...pffff.:-o
Cum spunea Slabuta, nu conteaza numai nr de calorii CI si de unde provin ele..iar tu nu papi sanatos deloc. Ar trebui sa te mobilizezi si daca vrei sa slabesti, sa incepi sa mananci sanatos si CAT trebuie!:)
P.S. Eu la dieta nu am stiu ce e ala rasfat..mi-am potolit poftele de dulciuri cu fructe..Sunt atatea alimente bune si sanatoase...si atatea combinatii..Uita-te la ce mananca fetele, inspira-te daca nu ai idei..dar ai grija de tine inainte de toate!

sunshine 07 iun 2010 15:02:18

Re: Jurnal "Slabuta"
 
Citat:

Anterior postat de dorina21 (Post 212016)
buna fetelor
ma cam ingrijoreaza cantarul asta,nush ce sa fac k nu scade nicicum sub 56...oare de ce?uitati-va putin pe meniul meu si vedeti ce nu e in regula k nu mai inteleg nimic...in 2saptamani nu am reusit sa dau jos nici macar 100gr nu mai zic makr un kg...va multumesc

citeste asta Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Fii o slabuta inteligenta, spune NU infometarii!!! - Slabute.ro
la inceput slabesti, dupa stagnezi, si daca o tii tot asa cu 500-800 cal pe zi, o sa ai probleme de sanatate, plus ca este posibil sa incepi sa te ingrasi ;)
asa ca pune si mananca normal

ella 07 iun 2010 17:09:29

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de nicolle (Post 212015)
repet si eu intrebarea andrei......tu te incadrezi deja la subponderal daca te uiti la indicele tau din ticker........nu inteleg de ce vrei sa mai slabesti inca 1 kg,,,,,poate ar trebui sa te mai ingrasi 1 kg...dar sa faci mult sport pentru remodelare.....daca asta te intereseaza.

e important sa arati sanatos......ca daca esti prea slaba......si punctul meu de vedere nu devii mai atragatoare......mie tipele astea extrem de slabe mi se par bolnavicioase.....
cand eram eu ceva mai tanara.....si slaba.....vreau sa zic ca aveam un sistem imunitar varza.....raceam mai des....nu mai zic ca la 23 de ani am facut varsat de vant...datorita imunitatii scazute.....
asa ca....ai mare grija de tine.
pupici

Nu cred ca e important sa arati sanatos, ci sa fii sanatos/a :). Iar eu am fost si sunt in continuare, iar in perioada asta in care am vrut sa slabesc nu am facut foamea, ba chiar am mancat si inghetata cateodata, am baut si bere, deci nu ma tarasc anemica pe strada :)). Probabil ca depinde si de constitutie, dar oricum eu nu tin neaparat sa ma compar cu alte persoane la greutate sau la alte chestii. In plus, ma duc la doctor frecvent si nu mi s-a intamplat niciodata sa ma atentioneze in privinta greutatii mele. Apreciez grija ( presupun ..), insa nu e cazul.

sunshine 07 iun 2010 18:17:52

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
ella sa nu te astepti sa-ti spuna vreo slabuta"da, poti sa mananci sub 1000 cal , ca o sa fie ok". si da, ai dreptate, important este sa fii sanatos, de aceea este bine sa eliminam cat putem alimentele pline de chimicale si e-uri care mai de care nocive organismului, cum ar fi bake rolls

iulika97 07 iun 2010 21:14:24

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
buna slabutelor cum va merge cu slabitul?

andra_aly 07 iun 2010 21:50:40

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de iulika97 (Post 212540)
buna slabutelor cum va merge cu slabitul?

Buna:) Merge destul de bine. am inceput cu dreptul, si e si luni:D
sper sa ajung la mentinere odata ca m-amm saturat de dieta#:-s
tie cum iti merge?>:D<

eirene21 08 iun 2010 10:26:28

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna slabutelor>:D<:-*,
Mi-am postat meniul si in jurnal, dar aici sunteti mai multe si intrati mai des.
Sper sa va placa:D ce pap eu astazi;;)


CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 07:00
Iaurt Nutriday 0% grasime, Danone, 140g - 42 calorii, 5 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 5.5 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Biscuiti cu cereale, cacao si bucatele de ciocolata, fortifiati cu vitamine si minerale, BelVita Start, 50g - 220 calorii, 4.1 proteine, 8 grasimi, 0 colesterol, 33 carbohidrati, 2.6 fibre, 165.5 sodiu, 13.5 zahar
Gustare 1, ora 11:10
Ardei verde, 120g - 24 calorii, 1.1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 5.5 carbohidrati, 2 fibre, 0 sodiu, 2.9 zahar
Prânz, ora 12:15
Ton bucati, Victory Taste, 170g - 210 calorii, 44.2 proteine, 3.6 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 770.1 sodiu, 0 zahar
Porumb dulce, Olympia, 100g - 95 calorii, 3.4 proteine, 1.7 grasimi, 0 colesterol, 16.5 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Ceapa, 100g - 42 calorii, 0.9 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 10.1 carbohidrati, 1.4 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Gustare 2, ora 14:00
Kiwi, 60g - 37 calorii, 0.7 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 8.8 carbohidrati, 1.8 fibre, 0 sodiu, 5.4 zahar
Grepfruit (roz sau rosu), 150g - 63 calorii, 1.2 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 16.1 carbohidrati, 2.4 fibre, 0 sodiu, 10.4 zahar
Cina, ora 19:00
Rosii, 50g - 9 calorii, 0.5 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 2 carbohidrati, 0.6 fibre, 2.5 sodiu, 1.3 zahar
Ceapa, 100g - 42 calorii, 0.9 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 10.1 carbohidrati, 1.4 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Branza Cheddar, Dubliner, 50g - 197 calorii, 13 proteine, 15.5 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0.4 sodiu, 0 zahar
Iaurt NutriDay 0.1% grasime, Danone, 140g - 44 calorii, 5 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 5.5 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1025 calorii, 80 proteine, 29.6 grasimi, 0 colesterol, (mic)113.1 carbohidrati, 12.2 fibre, 938.5 sodiu, 33.5 zahar
ACTIVITATI FIZICE
Aerobica, general, 45min - 286 calorii
Badminton, 60min - 355 calorii
Masaj, realizat in picioare, 10min - 40 calorii
Stat la birou, 360min - 543 calorii
Metabolism bazal - 1360 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 2584 calorii

eirene21 08 iun 2010 10:49:19

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Am uitat sa adaug painica de la pranz.Acum este ok.

CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 07:00
Iaurt Nutriday 0% grasime, Danone, 140g - 42 calorii, 5 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 5.5 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Biscuiti cu cereale, cacao si bucatele de ciocolata, fortifiati cu vitamine si minerale, BelVita Start, 50g - 220 calorii, 4.1 proteine, 8 grasimi, 0 colesterol, 33 carbohidrati, 2.6 fibre, 165.5 sodiu, 13.5 zahar
Gustare 1, ora 11:10
Ardei verde, 120g - 24 calorii, 1.1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 5.5 carbohidrati, 2 fibre, 0 sodiu, 2.9 zahar
Prânz, ora 12:15
Paine integrala din grau, 25g - 62 calorii, 3.3 proteine, 0.8 grasimi, 0 colesterol, 10.3 carbohidrati, 1.7 fibre, 118 sodiu, 1.4 zahar
Ceapa, 100g - 42 calorii, 0.9 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 10.1 carbohidrati, 1.4 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Porumb dulce, Olympia, 100g - 95 calorii, 3.4 proteine, 1.7 grasimi, 0 colesterol, 16.5 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Ton bucati, Victory Taste, 170g - 210 calorii, 44.2 proteine, 3.6 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 770.1 sodiu, 0 zahar
Gustare 2, ora 14:00
Kiwi, 60g - 37 calorii, 0.7 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 8.8 carbohidrati, 1.8 fibre, 0 sodiu, 5.4 zahar
Grepfruit (roz sau rosu), 150g - 63 calorii, 1.2 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 16.1 carbohidrati, 2.4 fibre, 0 sodiu, 10.4 zahar
Cina, ora 19:00
Rosii, 50g - 9 calorii, 0.5 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 2 carbohidrati, 0.6 fibre, 2.5 sodiu, 1.3 zahar
Ceapa, 100g - 42 calorii, 0.9 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 10.1 carbohidrati, 1.4 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Branza Cheddar, Dubliner, 50g - 197 calorii, 13 proteine, 15.5 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0.4 sodiu, 0 zahar
Iaurt NutriDay 0.1% grasime, Danone, 140g - 44 calorii, 5 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 5.5 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1087 calorii, 83.3 proteine, 30.4 grasimi, 0 colesterol, 123.4 carbohidrati, 13.9 fibre, 1056.5 sodiu, 34.9 zahar
ACTIVITATI FIZICE
Aerobica, general, 45min - 286 calorii
Badminton, 60min - 355 calorii
Masaj, realizat in picioare, 10min - 40 calorii
Stat la birou, 360min - 543 calorii
Metabolism bazal - 1360 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 2584 calorii

nicolle 08 iun 2010 10:56:22

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de ella (Post 212321)
Nu cred ca e important sa arati sanatos, ci sa fii sanatos/a :). Iar eu am fost si sunt in continuare, iar in perioada asta in care am vrut sa slabesc nu am facut foamea, ba chiar am mancat si inghetata cateodata, am baut si bere, deci nu ma tarasc anemica pe strada :)). Probabil ca depinde si de constitutie, dar oricum eu nu tin neaparat sa ma compar cu alte persoane la greutate sau la alte chestii. In plus, ma duc la doctor frecvent si nu mi s-a intamplat niciodata sa ma atentioneze in privinta greutatii mele. Apreciez grija ( presupun ..), insa nu e cazul.



ella.......ai dreptate e important sa fii sanatoasa.....nu incerc sa te conving sa mai slabesti sau sa nu mai slabesti......era doar o sugestie ..... ca sa nu faci prostii si sa dai in alte probleme.....
fiecare ia decizii pentru el....si daca tu te simti bine asa.....atunci foarte bine....
numai ca e important sa ne gasim echilibrulsi sa ne oprim acolo.....sa nu trecem in cealalta extrema......
ai grija de tine..
pupici.

iulika97 08 iun 2010 13:51:27

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
buna andra_aly si mie imi merge foarte bine cu slabitul si ma tin de dieta fara ezitari

iulika97 08 iun 2010 13:55:37

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
fetelor voi ce sporturi faceti?

sunshine 08 iun 2010 14:44:43

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de iulika97 (Post 213217)
fetelor voi ce sporturi faceti?

aerobic, step aerobic, tae bo, jogging, mers pe role, patinaj, mers pe jos( asta nu prea se pune:)) ) din cand in cand ceva exercitii cu greutati. toate astea alternate

a si ma mai blimb cu bicicleta

tu ce sport faci?


Ora este GMT +2. Ora este acum 22:19:18.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO