forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=430)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3732)

Yoshi 06 mai 2010 11:37:38

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna, intru si eu in clubul vostru.
Momentan ma invart in jurul a 57kg, adica am 56.4, 56.7, 56.8 etc, deci depinde oricum pana in 57kg. Scopul meu este sa ajung la 52 de kilograme. Am inceput de aprox o saptamana o dieta personalizata, in sensul ca am grija la ce mananc.

Fac in fiecare zi powerplate, si de asemenea 40 de min de alergat. Sper sa vin cu rezultate noi cat de curand. Mie una sincera sa fiu mi-e frica sa ma cantaresc saptamanal :) pt ca eu dau jos f greu. Mai bine o data la 2 saptamani :)

anqutz 06 mai 2010 12:33:25

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de DrIulia2010 (Post 177224)
Neata Anqutz.:)

De ce ai ales South Beach?Ai urmat-o si in trecut,cat timp a trecut?

Buna! :) Am tinut-o si in trecut. Sa fi trecut vreo 3 luni de cand nu am mai tinut SB, sau poate chiar mai bine.

A vazut ca ma impac bine cu dietele low carb. Daaar, cand am cate o perioada stresanta (cum e acum, sesiune, apoi licenta) sa nu scap in carbo, ca apoi pun iar la loc.

Cu SB am avut rezultate frumoase, oricum, o sa tin faza 1 2 sapt si apoi faza 2 pana scap de suncan.

Vreau sa dau jos burtica si SB m-a ajutat cel mai tare sa scap de ea. Din pacate, iar am pus la burta.

Un Pai Roz 06 mai 2010 12:38:59

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna fetelor!
revin si eu cu forte proaspete dupa ce ieri am dat-o in bara... :-s deci:

1. acum am 59,2 kg si urmatoarele masuri:

BUST: 91
TALIE: 76
SOLD: 95
FUND: 98
COAPSA: 58

2. as vrea sa ajung la 50 kg ca prima tinta, pana la sfarsitul anului, astfel:

pana pe 1 iunie - 57 kg
pana pe 1 iulie - 55 kg
pana pe 1 august: 54 kg
si apoi pana pe 1 ianuarie sa dau jos cate 1 kg pe luna.
nu imi doresc sa slabesc repede pentru ca am mai avut experiente de acest gen in trecut si kg au revenit la fel de repede.
si daca s-ar putea as vrea masurile astea:

BUST: 90
TALIE: 68
SOLD: 90
FUND: 90
COAPSA: 55

3. tin o dieta personalizata, bazata pe numaratul caloriilor si pe mancare cat pot eu de sanatoasa. O mai iau si razna cateodata, dar am grija sa revin la dieta a doua zi.

4. incerc sa fac cardio zilnic cel putin 30 minute pe zi : bicicleta sau jogging. Imi propun ca pana la sfarsitul verii sa ajung sa fac minim o ora.

Multa bafta tuturor fetelor si sa avem rezultate cat mai frumoase! :-* >:D<

lavydor 06 mai 2010 14:12:41

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Nici Lavydor nu lipseste asadar sa incep insiruirea:
57 Greutate (dupa cantarul meu, cam face figuri, dar am pana in 57)
85 Bust
63 Talie
96 Solduri
Doresc sa ating un 54 de kg pana in august, la nunta.(greutatea ideala dorita este de 50 kg)
Dieta: personalizata
Sport: Cu bicicleta prin oras zilnic, cel putin jumate de ora (exceptand cand ploua)
Va pup!

talitakumi 06 mai 2010 14:29:53

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
nu stiu ce sa fac ca sa ies din faza de platou. de la 63 am ajuns la 57 si nu mai reusesc de ceva timp sa dau jos niciun kilogram:(( recunosc ca am devenit mai lenesa si nu prea mai fac sport si ca am inceput sa pap mai mult. acum m-am hotarat sa ma reapuc serios de treaba si sa mai slabesc pana la 52 de kg. ce sfaturi imi mai dati?

Slabuta 06 mai 2010 14:37:08

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de talitakumi (Post 177629)
nu stiu ce sa fac ca sa ies din faza de platou. de la 63 am ajuns la 57 si nu mai reusesc de ceva timp sa dau jos niciun kilogram:(( recunosc ca am devenit mai lenesa si nu prea mai fac sport si ca am inceput sa pap mai mult. acum m-am hotarat sa ma reapuc serios de treaba si sa mai slabesc pana la 52 de kg. ce sfaturi imi mai dati?

Ce meniu zilnic ai?

LicuriciColorat 06 mai 2010 14:37:34

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de talitakumi (Post 177629)
nu stiu ce sa fac ca sa ies din faza de platou. de la 63 am ajuns la 57 si nu mai reusesc de ceva timp sa dau jos niciun kilogram:(( recunosc ca am devenit mai lenesa si nu prea mai fac sport si ca am inceput sa pap mai mult. acum m-am hotarat sa ma reapuc serios de treaba si sa mai slabesc pana la 52 de kg. ce sfaturi imi mai dati?


hey talita,bine ai venit,poi se pare ca ti-ai raspuns singura la intrebare: nu faci sport si papi mai mult,intr-o dieta conteaza si calitatea alimentelor nu numai cantitatea(daca papi cartofi,orez,paine,atunci normal ca nu slabesti),poi in primul rand ar trebui sa-ti faci un jurnal,in care sa ne scrii despre tine,sa ne spui cum mancai la dieta,cum papi acum si cum ar trebui sa papi ca sa slabesti,daca te reapuci de sport si esti atenta la dieta,o sa slabesti foarte usor,tu nu ai ajuns la faza de platou ci esti la un fel de mentinere:D
mult succes si sa ne tii la curent>:D<

alinutza656 06 mai 2010 17:25:05

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna si bine v-am gasit.Pana acum nu am participat la nici un concurs mi se parea complicat.Acum insa vreau sa ma alatur voua in drumul catre cat mai putine kilograme.
Acum am 55.5 kg si as vrea cam pana la sfarsitul luni-inceputul luni viitoare sa am 53 de kg.Masurile nu le pot pune pentru ca nu reusesc niciodata sa ma masor bine:-s.Daca ajung la 53 de kilograme si nu sunt multumita mai continui cu dieta daca nu o sa trec la mentinere pentru ca nu vreau sa fiu foarte slaba(:Dmai pastrez carne pe mine).Insa in ultimul timp am o lene de sport de mor...pana ma apuc dureaza o vesnicie:-s.
Succes

Slabuta 06 mai 2010 21:58:23

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Deci, m-am apucat sa fac un excel care o sa ne monitorizeze greutatea :) si evolutia, in fiecare saptamana. :)
De maine dam, oficial startul. :)

anqutz 06 mai 2010 22:01:07

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 178219)
Deci, m-am apucat sa fac un excel care o sa ne monitorizeze greutatea :) si evolutia, in fiecare saptamana. :)
De maine dam, oficial startul. :)

Abia astapt! :D

Dar nu ar fi mai bine sa ne punem si un deadline, ca sa ne motivam? Sa zicem 1 iulie? Ca mai sunt aprox. 2 luni pana atunci.


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:04:25.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO