forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=430)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3732)

lavydor 08 mai 2010 23:03:10

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 180407)
Azi, am avut chef, m-am relaxat si cam aiurea meniu :(
CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 23:46
Sunca Praga, Campofrio, 158g - 177 calorii, 23.7 proteine, 6.3 grasimi, 0 colesterol, 6.3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Mozzarela, Delaco, 50g - 135 calorii, 10.5 proteine, 10 grasimi, 0 colesterol, 0.8 carbohidrati, 0 fibre, 400 sodiu, 0 zahar

Prânz, ora 23:45
Biscuiti cu cereale, cacao si bucatele de ciocolata, fortifiati cu vitamine si minerale, BelVita Start, 12.5g - 55 calorii, 1 proteine, 2 grasimi, 0 colesterol, 8.3 carbohidrati, 0.7 fibre, 41.4 sodiu, 3.4 zahar
Biscuiti cu cereale si fructe (portocale si stafide), fortifianti cu vitamine si minerale, BelVita Start, 25g - 113 calorii, 2.1 proteine, 4.5 grasimi, 0 colesterol, 16 carbohidrati, 1.5 fibre, 25.3 sodiu, 4.8 zahar
Biscuiti cu cereale integrale si lapte, fortifiati cu vitamine si minerale, BelVita Start, 25g - 112 calorii, 2.2 proteine, 3.8 grasimi, 0 colesterol, 17.3 carbohidrati, 0.9 fibre, 106.8 sodiu, 4.8 zahar

Cina, ora 23:46
Mititei, carne amestec, 250g - 850 calorii, 37.5 proteine, 75 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Castraveti, 150g - 23 calorii, 1.1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 5.4 carbohidrati, 0.8 fibre, 0 sodiu, 2.6 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1465 calorii, 78.1 proteine, (mult)101.6 grasimi, 0 colesterol, (mic)54.1 carbohidrati, 3.9 fibre, 573.5 sodiu, 15.6 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1296 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1296 calorii


De maine, gata rasfatul ;;)

Chiar ca' rasfat;;) Imi poti explica care e ideea cu metabolismul bazal si caloriile consumate? Multumesc frumos!

Un Pai Roz 09 mai 2010 08:25:00

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Meniul meu de ieri:

CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 10:00
Cafea, 200ml - 2 calorii

Prânz, ora 13:00
Sunca curcan, Caroli, 53g - 44 calorii
Paine Bongrana hipoglucidica, feliata, Dobrogea, 41.6g - 102 calorii
Rosii, coapte, 100g - 18 calorii
Salata cu rosii si castraveti a la Mika, 250g - 75 calorii
Creme bonjour cu verdeata, Hochland, 50g - 102 calorii
Castraveti, 350g - 53 calorii

Gustare 2, ora 15:30
Zaharina Diamant, Kruger, 1g - 1 calorii
Cafea, 200ml - 2 calorii
Baton Fibrobar-R, Redis, 20g - 57 calorii
Banane, 100g - 89 calorii

Cina, ora 17:30
Paine Bongrana hipoglucidica, feliata, Dobrogea, 63g - 154 calorii
Sardine in sos tomat, La Grande Famiglia, 100g - 162 calorii
Maioneza light, Knorr, 50g - 143 calorii
Sunca Premier, Caroli, 70g - 55 calorii

Gustare 3, ora 23:25
Chipsuri cu sare, Lay's Max, 20g - 106 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1165 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Jogging (9 km/h), 30min - 266 calorii
Lucru la PC, 120min - 194 calorii
Mers, 15min/km, 100min - 251 calorii
Metabolism bazal - 1323 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 2034 calorii

sunshine 09 mai 2010 08:54:31

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
fetele gagicile :D ce faceti? in bucuresti ploua, este urat, vroiam sa ies sa alerg, dar azi cred ca voi face start walking program. o astept pe surioara mea in vizita , poate o corup si pe ea. desi ea este slabuta are 48 de kg, putina tonifiere nu strica:)
eu beau o cafea decof si ma pun sa citesc ceva pt scoala!
o zi cat mai faina! pupici

lavydor 09 mai 2010 09:10:51

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Neata slabutele mele!>:D<Sunt dupa primele 40 min de tae bo - cardio, am zis ca incep de luni dar eram nerabdatoare sa vad cum se comporta corpul meu la efort si daca Billy face ceva din ce faceam eu la sala asa ca la 8:30 m-am pus pe treaba. Bine nu apucasem sa mananc asa de dimineata decat o gura de cafea si mi-a fost cam rau, dar, functioneaza, am transpirat, simt ca simt...;;) efortul depus si de maine incep cu Basic intai ca ma incalzeste mai bine...asta dupa ce voi manca ceva sa aiba corpul meu putin combustibl. Acum fug sa pap o grefa si va urez o zi frumoasa!
P.S. Are cineva idee cate calorii consum la un 40 min de tae bo???

LicuriciColorat 09 mai 2010 09:15:25

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de lavydor (Post 180533)
Neata slabutele mele!>:D<Sunt dupa primele 40 min de tae bo - cardio, am zis ca incep de luni dar eram nerabdatoare sa vad cum se comporta corpul meu la efort si daca Billy face ceva din ce faceam eu la sala asa ca la 8:30 m-am pus pe treaba. Bine nu apucasem sa mananc asa de dimineata decat o gura de cafea si mi-a fost cam rau, dar, functioneaza, am transpirat, simt ca simt...;;) efortul depus si de maine incep cu Basic intai ca ma incalzeste mai bine...asta dupa ce voi manca ceva sa aiba corpul meu putin combustibl. Acum fug sa pap o grefa si va urez o zi frumoasa!
P.S. Are cineva idee cate calorii consum la un 40 min de tae bo???

neataza frumoaso:-*
si mie imi place sa fac tae-bo,ai grija sa nu exagerezi din prima,e oki de 3-4 ori pe saptamana,eu cred ca o sa te modeleze foarte frumos>:D<..uite aici pt consumu de calorii:
Consum calorii

lavydor 09 mai 2010 09:45:22

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 180535)
neataza frumoaso:-*
si mie imi place sa fac tae-bo,ai grija sa nu exagerezi din prima,e oki de 3-4 ori pe saptamana,eu cred ca o sa te modeleze foarte frumos>:D<..uite aici pt consumu de calorii:
Consum calorii

Ce m-as face fara voi??:x LicuriciColorat multumesc mult pentru consum calorii, e mai mult decat ideal caci niciodata nu am scazut din ce am mancat, caloriile consumate prin ceea ce fac zilnic. Esti o scumpa! [*128*]
Ma intreb la bicicleta normala de mers in oras..in ce categorie ma incadrez? ca e eliptica si stationar in tabel:-/

anqutz 09 mai 2010 09:46:48

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Fetelor, mie mi-e o rusine, v-as zice ce mananc, dar in fiecare seara am fost pe langa dieta. x-( Ba niste covrigi, ba un mic cu cartofi prajiti, ba 2-3 maini de chipsuri. :(

ras_cristalin 09 mai 2010 09:53:56

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 180567)
Fetelor, mie mi-e o rusine, v-as zice ce mananc, dar in fiecare seara am fost pe langa dieta. x-( Ba niste covrigi, ba un mic cu cartofi prajiti, ba 2-3 maini de chipsuri. :(

Mai bine spune-ne. La mine rusinea asta are efecte pozitive, a doua zi nu mai mananc nimic, ca sa am cu ce sa ma laud slabutelor.
>:D< Probabil e si sesiunea si licenta care te fac sa ai gandirea "sunt stresata, trebuie sa mananc ceva < bun > ca sa rezist". Eu am gandirea asta din pacate, dar imi permit sa trisez doar cu alune. O sa trebuiasca sa renunt si la ele daca vreau sa slabesc. :)
>:D< Hai, curaj !

LicuriciColorat 09 mai 2010 09:57:26

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de lavydor (Post 180564)
Ce m-as face fara voi??:x LicuriciColorat multumesc mult pentru consum calorii, e mai mult decat ideal caci niciodata nu am scazut din ce am mancat, caloriile consumate prin ceea ce fac zilnic. Esti o scumpa! [*128*]
Ma intreb la bicicleta normala de mers in oras..in ce categorie ma incadrez? ca e eliptica si stationar in tabel:-/


pff asta chiar nu stiu
ar trebui so intrebi pe slabuta,poate stie ea:D
sau poate se incadreaza la ciclism dar nu stiu sigur:))

LicuriciColorat 09 mai 2010 09:59:28

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 180567)
Fetelor, mie mi-e o rusine, v-as zice ce mananc, dar in fiecare seara am fost pe langa dieta. x-( Ba niste covrigi, ba un mic cu cartofi prajiti, ba 2-3 maini de chipsuri. :(


macar e bine ca te-ai limitat la un singur covrig sau o mana de cipsuri si nu ai devorat toata punga,alata data incerca sa papi un mar cand te tenteaza ceva bun,sau un ceai(uneori la mine merge,alteori nu:()
cred ca ar trebui sa ne setam creierasul sa nu mai atentam la lucruri interzise,dar cam greu:D

anqutz 09 mai 2010 10:23:37

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 180582)
macar e bine ca te-ai limitat la un singur covrig sau o mana de cipsuri si nu ai devorat toata punga,alata data incerca sa papi un mar cand te tenteaza ceva bun,sau un ceai(uneori la mine merge,alteori nu:()
cred ca ar trebui sa ne setam creierasul sa nu mai atentam la lucruri interzise,dar cam greu:D

Faza e ca nu am voie fructe la SB in prima faza. Si ca niciodata nu s-a intamplat acasa. Ba la poker, ba in restaurant. :P Astept sa scap de ex de maine si apoi sa ma adun. :-s

anqutz 09 mai 2010 10:25:15

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 180575)
Mai bine spune-ne. La mine rusinea asta are efecte pozitive, a doua zi nu mai mananc nimic, ca sa am cu ce sa ma laud slabutelor.
>:D< Probabil e si sesiunea si licenta care te fac sa ai gandirea "sunt stresata, trebuie sa mananc ceva < bun > ca sa rezist". Eu am gandirea asta din pacate, dar imi permit sa trisez doar cu alune. O sa trebuiasca sa renunt si la ele daca vreau sa slabesc. :)
>:D< Hai, curaj !

Merci Iulia! >:D< O sa imi iau si eu alune ca sa am ce rontai cand simt ca lesin de pofta de ceva bun. Vb ta, asa nu slabim deloc. x-( Bine ca trisezi doar cu alune, banuiesc ca nu mananci multe. :P

anhelyto 09 mai 2010 10:53:15

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna,
Numele meu este Anhelyto. Am 21 de ani si ce cativa ani ma lupt cu burtica. Din punctul meu de vedere asta este cea mai mare problema a mea. Nu am tinut niciodata vreo dieta si nici cu sportul nu m-am prea omorat(imi placea in liceu gimnastica).Mi-as dori ca impreuna cu voi sa reusesc sa imi indeplinesc "visul".
Inca ceva : eu folosec anticonceptionale. Si din ce am observat la mine nu slabesc foarte usor.
Am probleme cu gastrita si daca nu mananc cand mi-e foame am dureri de stomac si mai si tremur de nu mai stiu de mine, simt cum imi tremura tot corpul.
V-as ruga dac puteti sa ma ajutati sa ma indrept catre un meniu cat mai sanatos care imi permita sa il adaptez dupa programul meu de lucru.
De vreo 10 zile fac cate jumatate de ora de bicicleta,dupa program, dar mai sunt si seri in care nu mai am chef pt ca ajung terminata din cauza clientilor"draguti'.x-(.
Ieri am descoperit acest site si de cand am dat de el nu m-am mai dezlipit de el.

Multumesc,
Anhelyto;;)

LicuriciColorat 09 mai 2010 11:33:10

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de anhelyto (Post 180631)
Buna,
Numele meu este Anhelyto. Am 21 de ani si ce cativa ani ma lupt cu burtica. Din punctul meu de vedere asta este cea mai mare problema a mea. Nu am tinut niciodata vreo dieta si nici cu sportul nu m-am prea omorat(imi placea in liceu gimnastica).Mi-as dori ca impreuna cu voi sa reusesc sa imi indeplinesc "visul".
Inca ceva : eu folosec anticonceptionale. Si din ce am observat la mine nu slabesc foarte usor.
Am probleme cu gastrita si daca nu mananc cand mi-e foame am dureri de stomac si mai si tremur de nu mai stiu de mine, simt cum imi tremura tot corpul.
V-as ruga dac puteti sa ma ajutati sa ma indrept catre un meniu cat mai sanatos care imi permita sa il adaptez dupa programul meu de lucru.
De vreo 10 zile fac cate jumatate de ora de bicicleta,dupa program, dar mai sunt si seri in care nu mai am chef pt ca ajung terminata din cauza clientilor"draguti'.x-(.
Ieri am descoperit acest site si de cand am dat de el nu m-am mai dezlipit de el.

Multumesc,
Anhelyto;;)



buna Anhelyto>:D<bine ai venit
in primul rand ai putea sa iti daci un jurnal si sa ne tii la curent cu ceea ce papi tu intr-o zi,da-ne un exemplu de meniu,cum papi tu,Cu o alimentatie sanatoasa adica 3 mese si 2 gustari pe zi +sport vei reusii sa slabesti foarte frumos,pt a da jos burtica ai nevoie de exercitii tip cardio:bicicleta,banda,sarit coarda,hip-hop abs,tae-bo,dansuri,indiferent de ceea ce alegi,pt inceput ai putea sa faci sport de 4 ori pe saptamana cate 30-45min(am vazut ca ai mai facut bicicleta),apoi sa maresti timpul si intensitatea,cu rabdare si perseverenta vei reusii,o dieta care am vazut ca la fete a dat randamente si au dat jos din burtica e SB(ai putea sa le intrebi pe ele sa afli mai multe);;)

anhelyto 09 mai 2010 11:58:17

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna din nou,
Pai ca sa fiu sincera in momentul de fata la mine nu prea exista cred decat 2 mese pe zi...:(: una cad plec la munca(daca incep la 11) si ce-a de-a 2-a seara pe la 7 8 seara, depinde cum ajung acasa.
in ultimul timp am cam "abuzat" de oua:am mancat cam des ompleta cu ceapa.
daca in timpul zilei mi se face foame dau un telefon la mama si imi aduce ceva de mancre( ce este prin frigider sau gata gatit).:D
daca incep dimimeata la 9, iainte sa ajung la munca intru la magazin si imi iau un corn si un energizant. stiu ca nu e ok dar m-am hotarat sa renunt la el si la suc de care simt ca am devenit dependanta in ultimul timp.
acum numai ce am coborat de pe bicicleta(30 min) si sunt uda toata. astept sa ma mai 'incalzesc' olraca si sa intru la dus....#:-s
acum stau cu sticla deapa langa mine...beua apa multa dar dac nu mananc merg la baie din 5 in 5 minute!
m-am hotarat pe bune de data asta si nu vreau sa renunt!
sper sa am sprijinul vostru!
eu sunt genul de persoana care e mai lasatoare asa cand e vb de mine...si nu e ok asa!

Multumesc,
Anhelyto;;)

LicuriciColorat 09 mai 2010 12:26:29

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de anhelyto (Post 180692)
Buna din nou,
Pai ca sa fiu sincera in momentul de fata la mine nu prea exista cred decat 2 mese pe zi...:(: una cad plec la munca(daca incep la 11) si ce-a de-a 2-a seara pe la 7 8 seara, depinde cum ajung acasa.
in ultimul timp am cam "abuzat" de oua:am mancat cam des ompleta cu ceapa.
daca in timpul zilei mi se face foame dau un telefon la mama si imi aduce ceva de mancre( ce este prin frigider sau gata gatit).:D
daca incep dimimeata la 9, iainte sa ajung la munca intru la magazin si imi iau un corn si un energizant. stiu ca nu e ok dar m-am hotarat sa renunt la el si la suc de care simt ca am devenit dependanta in ultimul timp.
acum numai ce am coborat de pe bicicleta(30 min) si sunt uda toata. astept sa ma mai 'incalzesc' olraca si sa intru la dus....#:-s
acum stau cu sticla deapa langa mine...beua apa multa dar dac nu mananc merg la baie din 5 in 5 minute!
m-am hotarat pe bune de data asta si nu vreau sa renunt!
sper sa am sprijinul vostru!
eu sunt genul de persoana care e mai lasatoare asa cand e vb de mine...si nu e ok asa!

Multumesc,
Anhelyto;;)



deci,ca sa slabesti ai nevoie de 3 mese si 2 gustari,ultima masa sa fie cu 3-4h inainte de culcare
incearca sa papi acasa dimineata fie:cereale cu lapte sau iaurt,fie o felie de paine cu sunca si rosii,branza slaba,ori omleta facuta pe teflon fara ulei cu branza si rosii sau legume,oricum ceva care sa iti tina tie de foame(nu foarte multa paine oricum,maxim 2 feliute pe zi),apoi incerca dupa 2-3 ore de la micul dejun sa papi un fruct sau 10 nuci ori un iaurt slab in grasimi,apoi iati pt pranz ceva de acasa pregatit de tine sau de mami tau dar mai dietetic:o salata de legume cu piep pui la gratar,peste la gratar sau cuptor cu legume,ton cu rosii,pe site gasesti cateva retete dietetice de papica foarte buna,apoi pe seara incerca sa papi o supa sau o salata,intre pranz si cina poti avea iarasi o gustare din un fruct,foarte bine ca bei apa,e foarte important sa te hidratezi.:)

laurav 09 mai 2010 12:39:51

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna fetelor!
Intru si eu in club :D
Am 56 kg vreau sa ajung la 52 kg.
Dieta: Weight Watchers - pentru ca mi-e foarte greu sa ma las de unele alimente si WW imi permite din cand in cand ceva dulce si bun ;;) Sport nu fac tare mult...merg pe jos cam 1 ora pe zi si o data pe saptamana fie inot fie alerg. Cand sunt acasa mai fac si abdomene dar cum locuiesc in camin majoritatea timpului nu prea am spatiu. Am mai incercat si alte diete de-a lungul timpului insa n-am reusit sa ma tin de nici una. De data asta ma simt mult mai motivata. Sper sa nu-mi treaca in cateva zile. Daca zic ca ma las inainte sa ajung la 52kg sa urlati la mine :P

Laura

anhelyto 09 mai 2010 12:39:53

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna,
De exemplu azi am mancat de dimineata 4 feliute de paine cu ou si cu putina dulceata de struguri(nu imi place painea cu ou fara gem sau dulceata) si am baut o cana mare de ceai cu lamaine.
Am de gand sa mai mananc mai tarziu daca reusesc niste cartofi la cuptor cu pui.
Dar intre timp trebuie sa ajung la aniversarea verisorului iubitului meu si step sa nu o dau in bara acolo.
Am sa consider asta primul meu test.
Incepand de azi am sa incerc sa respect cele 3 mese pe zi si cele 2 gustari.

Multumesc ca esti langa mine,
Anhelyto;;)

LicuriciColorat 09 mai 2010 13:06:44

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de anhelyto (Post 180733)
Buna,
De exemplu azi am mancat de dimineata 4 feliute de paine cu ou si cu putina dulceata de struguri(nu imi place painea cu ou fara gem sau dulceata) si am baut o cana mare de ceai cu lamaine.
Am de gand sa mai mananc mai tarziu daca reusesc niste cartofi la cuptor cu pui.
Dar intre timp trebuie sa ajung la aniversarea verisorului iubitului meu si step sa nu o dau in bara acolo.
Am sa consider asta primul meu test.
Incepand de azi am sa incerc sa respect cele 3 mese pe zi si cele 2 gustari.

Multumesc ca esti langa mine,
Anhelyto;;)

noi suntem aici o mare familie,ne sprijinim si ajutam
in ce consta painea cu ou?daca e maine in ou prajita ar cam trebui sa-ti iei gandu de la ea,tot ce e prajit e out,la pranz incerca sa elimini cartofii,mai degraba ar merge o salata de rosii si castraveti,incerca sa papi doar legume,carne,evita painea,in loc de suc poti bea apa minerala,sa nu exagerezi nici nu vinul,iar la desert poti gusta un pic de tort(eu zic ca e mai bine sa gusti decat sa te abtii,si apoi sa fii frustrata si sa manci singura o cioco),
deschide-ti un jurnal si incerca sa tii evidenta acolo ce manaci,ce sport faci si sa te masori,asa vei vedea diferentele foarte bine
>:D<

LicuriciColorat 09 mai 2010 13:10:30

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de laurav (Post 180732)
Buna fetelor!
Intru si eu in club :D
Am 56 kg vreau sa ajung la 52 kg.
Dieta: Weight Watchers - pentru ca mi-e foarte greu sa ma las de unele alimente si WW imi permite din cand in cand ceva dulce si bun ;;) Sport nu fac tare mult...merg pe jos cam 1 ora pe zi si o data pe saptamana fie inot fie alerg. Cand sunt acasa mai fac si abdomene dar cum locuiesc in camin majoritatea timpului nu prea am spatiu. Am mai incercat si alte diete de-a lungul timpului insa n-am reusit sa ma tin de nici una. De data asta ma simt mult mai motivata. Sper sa nu-mi treaca in cateva zile. Daca zic ca ma las inainte sa ajung la 52kg sa urlati la mine :P

Laura

Buna Laura(si eu tot Laura ma numesc:D),bine ai venit in grupul nostru>:D<
am vazut ca nu ai mult de dat jos,e foarte bine ca ai inceput o dieta,daca iti prieste sa te tii de ea,cu sportul ar trebui sa faci un pic mai des,incerca macar de 3-4 ori pe saptamana o jumate de ora sa dedici sportului pe langa ora aceea de intos sau alergat,poti dansa,sau face exercitii,eu iti recomand tae-bo si hip-hop abs sunt foarte eficiente,modeleaza foarte frumos corpul si muschii,nu o sa urlam la tine dar te vom sfatui pe viitor ce sa faci,nu uita ca toate mai gresim,mai calcam stramb,mai pacatuim culinar,dar asta e,oameni suntem si avem si noi poftele noastre,doar ca trebuie sa ne vedem de ale noastre si sa urmam in continuare dieta:)

sonrisa 09 mai 2010 13:51:43

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Propria dieta. Vreau sa ajung la 50. Am pornit de la 63... Sunt pe la 58... Spor: ciclism de 3 sau 4 ori pe saptamana.

extincteva 09 mai 2010 17:19:32

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Pornesc de la 58.1 si vreau sa ajung la 47
Voi urma o dieta personalizata, o combinatie keto hipocalorica de 800-1000 calorii zilnic
Iau un supliment cu vitamine si minerale de la Kruger
Voi face si sport, cam asa suna programul meu pe saptamana asta:
3 sedinte de forta
6 sedinte alergare la 7 dimineata de cate 5-8 minute sau daca ploua (ca zilele astea imi trebuie un plan de rezerva) sarit coarda 3x3 minute
5 sedinte cardio de cate 30 minute: ciclism, jogging, pilates sau tae-bo
1 -2 h mers pe role prin oras:D preferatele mele

Ceea ce inseamna ca la sfarsitul saptamanii ar trebui sa am -6000 cal din alimentatie
-2633 calorii sport
si mai putin cu 2, 4 kg
E adevarat ca e un regim cam strict si probabil prima saptamana va fi cea mai grea, dar sigur merita.
Daca e prea greu o sa o iau mai usor saptamana care urmeaza.

Si azi, pentru antrenament, dupa ce imi fac incalzirea, cred ca voi face un circuit de forta pentru abdomen.
Maine probabil sarit coarda 3x3 minute, ca a tot plouat pana acum:(( si cardio pilates 30 minute;;).

Va tin la curent...imi place foarte tare ideea acestui concurs. Va pup si multumesc ca existati, fetele mele nebune si slabute.;)

Red_Rose 09 mai 2010 19:28:08

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Salut,fetelor.Voi cum o mai duceti cu dieta si slabitul? :) eu n-am alergat de citeva zile ca am avut ciclu iar acum ploua :( si zilele astea doar sarbatori in care am incalcat regulile de dieta si am mincat aiurea.M-as teme sa ma urc pe cantar acum,am vro 56 precis :(As vrea pina la sfirsit de bac sa am 50.Asta e vrio luna si jumate.Nu prea cred ca voi reusi chiar atita ca slabesc ft greu ultimul timp dar macar 52 sa am peste o luna.Cine si ce regim tine?

Anca77yvb 09 mai 2010 19:30:30

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
eu hipocalorica, mie imi prieste ......

LicuriciColorat 09 mai 2010 20:17:30

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
eu vreau sa tin SB
inca ma documentez
sa vad;;)

anhelyto 09 mai 2010 20:55:13

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
si eu tot la sb m-am gandit. momentan sunt in stadiul de cercetare!!!
poopici si nb!
Multumesc,
Anhelyto;;)

LicuriciColorat 09 mai 2010 21:05:29

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de anhelyto (Post 181380)
si eu tot la sb m-am gandit. momentan sunt in stadiul de cercetare!!!
poopici si nb!
Multumesc,
Anhelyto;;)


noapte buna si vise linistite>:D<

Red_Rose 09 mai 2010 21:20:31

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
eu de maine incep din nou regimul alimentar sanatos si alergatul :) deci 10 mai,sper pina pe 10 iunie sa am 52 kg sau 53 macar.

LicuriciColorat 09 mai 2010 21:25:54

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Red_Rose (Post 181428)
eu de maine incep din nou regimul alimentar sanatos si alergatul :) deci 10 mai,sper pina pe 10 iunie sa am 52 kg sau 53 macar.


mult succes
>:D<
sa ne auzim asa cum zici peste o luna tu cu 52 si eu cu inca cateva kg date jos(ma multumesc si cu 3):D

Rosse 09 mai 2010 21:42:23

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Slabutelor eu merit o bataie buna:((:((:((:(( din pacate azi am fost la niste prieteni de familie...si chiar nu am putut defuza tot ce ne-au dat..:( M-am trezit cu prajitura in fata si cu un pahar de suc si cand l-am terminat pe ala mi l-au umplut din nou fara sa cer:-s
Am recuperat cu un pic sport dar mai mult chiar nu prea aveam chef:-s

CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 10:31
Paine neagra, 25g - 82 calorii, 2.4 proteine, 1.9 grasimi, 0 colesterol, 13.4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Banane, 90g - 81 calorii, 1 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 20.5 carbohidrati, 2.3 fibre, 0 sodiu, 11 zahar

Prânz, ora 12:30
Sunca pui, Caroli, 150g - 147 calorii, 20.3 proteine, 6 grasimi, 0 colesterol, 3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Capsuni, 150g - 48 calorii, 1.1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 11.6 carbohidrati, 3 fibre, 0 sodiu, 7.4 zahar
Rosii Cherry, 119g - 30 calorii, 0.8 proteine, 0.8 grasimi, 0 colesterol, 5 carbohidrati, 0.8 fibre, 8.4 sodiu, 0 zahar

Gustare 2, ora 14:00
Morcovi, cruzi, 100g - 41 calorii, 0.9 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 9.6 carbohidrati, 2.8 fibre, 69 sodiu, 4.7 zahar

Cina, ora 17:45
Rosii Cherry, 119g - 30 calorii, 0.8 proteine, 0.8 grasimi, 0 colesterol, 5 carbohidrati, 0.8 fibre, 8.4 sodiu, 0 zahar
Castraveti, 50g - 8 calorii, 0.4 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 1.8 carbohidrati, 0.3 fibre, 0 sodiu, 0.9 zahar
Salata verde, 50g - 9 calorii, 0.6 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 1.7 carbohidrati, 1.1 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Muschi de vita la gratar, 175g - 399 calorii, 42 proteine, 24.5 grasimi, 192.5 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Gustare 3, ora 19:00
Suc de portocale, Fanta, 500ml - 230 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 73 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Popcorn cu aroma de unt, Chio, 50g - 216 calorii, 4.2 proteine, 9.3 grasimi, 0 colesterol, 29 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Prajitura cu capsuni si fructoza Silvia, Fox Foods, 100g - 238 calorii, 6.6 proteine, 7.9 grasimi, 0 colesterol, 35 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Baton de ciocolata Mars 2 Pack, 30g - 136 calorii, 1.1 proteine, 5.3 grasimi, 0 colesterol, 20.8 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1695 calorii, 82.2 proteine, (mult)57.2 grasimi, 192.5 colesterol, (mult)229.4 carbohidrati, 11.1 fibre, 85.8 sodiu, 24 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Mers nordic, intens, 15min - 100 calorii
Jogging (9 km/h), 15min - 124 calorii
Aerobica, general, 30min - 176 calorii
Stat la birou, 420min - 585 calorii
Metabolism bazal - 1308 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 2293 calorii

LicuriciColorat 09 mai 2010 21:42:28

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
noapte buna slabutelor>:D<
ne auzim maine cu forte proaspete:-*

Un Pai Roz 10 mai 2010 08:02:15

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Neatza fetelor! :-*>:D<
ieri am mancat ca o vacuta, am observat ca in zilele cand nu fac sport sunt mai predispusa sa mananc mult si prost, ar trebui sa fie invers si de la sport sa mi se faca mai foame...dar se pare ca nu.

sper ca acesta sa fie o saptamana mai buna, saptamana trecuta ca am avut o medie de 1543 de calorii si eu imi propun o medie de 1200-1300 calorii.

http://i153.photobucket.com/albums/s...ooke_burke.gif

ghindocelu 10 mai 2010 10:14:22

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Neatza fetelor

Am revernit cu noi masuratori:
kg 51.7
bust 88
talie 68
solduri 87
fund 91
coapse 53

Eu ma cantaresc in fiecare dimineata, si in timpu zilei sa nu depasesc cu 1kg greutatea de dimineata. Masuratorile le fac doar o data pe sapt lunea.
Saptamana viitoare va spun rezultatele pe o sapt intreaga ca acuma au trecut doar 3zile si a fost si weekend si am reusit doar 0.3Kg.
Poate reusesc sa sa-mi ating targhetul de 48kg pana pe 12 iunie :).

eirene21 10 mai 2010 10:46:24

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Eu am reusit sa ma masor, pentru ca eu nu obisnuiesc sa ma cantaresc...rezultatele se vad mai bine in centrimetri.

Si am asa:

pornire 1. piept - 94 acum 94
2. talie - 70 68
3. sold - 97 96
4. brat - 27 27
5. pulpa - 52 50


Eu sunt fericita! o sa continui tot asa!;;)

nicolle 10 mai 2010 11:20:38

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
salutare slabutelor.

o saptamana usoara in activitatile voastre....fara tentatii culinare si multa miscare va doresc......si cat mai multe kg in minus.

>:D<

sunshine 10 mai 2010 14:36:29

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
10.05

kg: 56.2 (-200 gr)
bust: 84
talie: 70
burta: 84
solduri 100(-0.5)
coapsa: 55

Blondinna 10 mai 2010 14:58:08

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
fetelor ajutati-ma. peste doua saptamani am un eveniment foarte important si as dori sa scap de 3, 4 kg pana atunci. Puteti sa ma ajutati cu niste sfaturi? ritmul meu normal de slabit e de 1 kg pe sapt, dar as vrea totusi macar 2, k sa incap din nou in haine... va rog, dati-mi niste sfaturi, voi aveti mai multa experienta :)

Slabuta 10 mai 2010 15:00:34

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Blondinna (Post 182248)
fetelor ajutati-ma. peste doua saptamani am un eveniment foarte important si as dori sa scap de 3, 4 kg pana atunci. Puteti sa ma ajutati cu niste sfaturi? ritmul meu normal de slabit e de 1 kg pe sapt, dar as vrea totusi macar 2, k sa incap din nou in haine... va rog, dati-mi niste sfaturi, voi aveti mai multa experienta :)

Fa sport, incearca dieta South Beach, dar 2 kg pe saptamana este destul de mult ;)
In prima saptamana vei da jos 2 kg dar in a doua nu sunt sigura.

sunshine 10 mai 2010 15:03:02

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
poti manca cat mai multe supe. chiar citeam acum pe portal ca sunt bune pt detoxifierea organismului

LicuriciColorat 10 mai 2010 15:12:03

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Blondinna (Post 182248)
fetelor ajutati-ma. peste doua saptamani am un eveniment foarte important si as dori sa scap de 3, 4 kg pana atunci. Puteti sa ma ajutati cu niste sfaturi? ritmul meu normal de slabit e de 1 kg pe sapt, dar as vrea totusi macar 2, k sa incap din nou in haine... va rog, dati-mi niste sfaturi, voi aveti mai multa experienta :)


asa cum a spus si slabuta Sb te-ar putea ajuta
si eu o tin de azi
sper sa de-a randament
faci sport?incerca sa faci un pic mai mult sa grabesti ritmul de slabit:D


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:39:26.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO