forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=430)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3732)

Oana16 15 aug 2010 12:51:08

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de DitaVonTeese (Post 289650)
Hello! :)

Si eu ma incadrez in categoria '50-60', mai exact 59 :-s. 59 kg la 163 cm inaltime. Vreau sa ajung la... hmmm... undeva sub 55 de kg. Nu conteaza neaparat nr de kg, vreau doar sa arat mai bine, sa ma subtiez si sa fiu tonifiata :D. Am asadar:

92 cm bust - perfect! :) Aci pot sa raman la fel.
74 cm talie - aci nu pot sa mai raman la fel!!! x-(
95 cm fese - as vrea sa mai pun ceva la fund, in sensul 'sa-l mai bombez - sport', nu in sensul 'sa-l cresc aiurea - mancare'
54 cm coapsa

Am inceput de azi Montignac la recomandarea unei prietene - faza I. O sa trec si pe forumul dedicat acestei diete.
Ca sport aleg orice tip de miscare fizica, abonamentul la tae'bo fiind primul pe lista, apoi un program fix de exercitii fizice de facut acasa. Celelalte activitati le plasez in functie de situatie: luni merg la mare... so... inot si jogging seara. Prin oras - bicicleta, mers pe jos etc.

Eu n-am probleme cu sportul, chiar imi place sa fac miscare... orice fel de miscare, cat mai variat posibil. Problema cea mare e alimentatia, aici gresesc tot timpul.

Sincera sa fiu n-am stat sa citesc cele 100 si ceva de pagini de pe acest topic... so... sper sa nu ma lipesc ca nuca de perete cu mesajele mele :">. Dar o sa incerc sa recuperez, promit! b-)

Buna slabuto,bine ai venit in gasca noastra de gagici ;)) care vor sa arate misto ;)) :*

Anycyk90 15 aug 2010 12:55:08

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Bravo!Tine-o tot asa asa!Eu nu cred k imi mai fac astazi poftele k dimineata am mancat deja ce era"interzis"...oricum dupa am mai fost pe jos pana la magazin si am mai dansat prin camera...diseara am de gand sa fac zumba vreo 40 de minute.Cu toate k mananc dulciuri cu ochiul liber vad schimbare inspre bine la abdomen si pulpe...sper sa reusesc sa fac maine dimineata masuratorile inainte de a pleca la servici,..dak nu atunci marti am sa trec totul in condica:D

Oana16 15 aug 2010 14:07:26

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de DitaVonTeese (Post 290015)
@ IxXi28 Multumesc pentru incurajare! >:D< Simt ca am inceput cu dreptul. Ce fel de sport faci?

Eu am trecut cu bine de prima zi de dieta... Am fost mirata ca m-am trezit cu burta supta (senzatia aia minunata de abdomen plat :>). Ieri am mancat ca la carte dar mai mult decat mancam eu deobicei. Pesemne mancam putin si prost, si pe deasupra si foarte haotic. Au ele ceva - orele fixe in care iei masa :).

Dimineata: lapte cu o felie paine integrala
Gustare: niste struguri
Apoi mai vedem...

Si ca sport... hmmm... e prea cald afara (desi as merge cu foarte mare mare mare placere la o piscina :x). Home - sarit coarda pana cad lata :P. Haideti si voi! Rupeti cablul de la televizor si jump-jump!

Ai grija cum papi strugurii in ce cantitati ca ei si ingrasa,mai bine mananci mere sau piersici.

DitaVonTeese 15 aug 2010 17:21:55

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
@ Oana16 Da, da, da! Si eu sunt o gagica care vrea sa arate misto :D. Azi am inceput adevarata documentare despre Montignac. Am rasfoit totul cu privire la Faza I, si am fost foarte captivata de carte. Pana acum am mai citit de pe net, dar nu e acelasi lucru. In legatura cu fructele... trebuie consumate singure, si neaparat cele cu IG scazut (strugurii au IG scazut :P, in schimb n-am voie banane); fructele pot fi consumate si ca un fel de masa principal, cu conditia sa nu fie combinate cu absolut nimic altceva (asta o stiam, dar nu stiam ca e chiar atat de strict - eu mancam lejer fructele cu un iaurt sau cu branza). Poti sa le mananci dimineata, pe stomacul gol - cu 30 min inaintea unui mic dejun glucidic sau cu o ora inainte de mic dejunul proteino-lipidic; sau seara tarziu, inainte de culcare - la 2-3 ore dupa cina. In concluzie... e o adevarata strategie asta cu mancatul fructelor, cu necombinarea lor, cu digestia, cu fermentarea, cu, cu, cu... dar Montignac a tinut foarte mult sa argumenteze serios si sa ma convinga si pe mine :">

Pranz proteino-lipidic: salata de rosii, 2 oua fierte, un iaurt mic (Monti mi-a dat voie sa mananc un iaurt mic - glucido-lipidic - cu conditia sa nu fie prea des)

Sport... sarit coarda... obosit... cazut lata... stresat vecinii de jos... obiectiv indeplinit :D

@ Anycyk90 Tu faci zumba la o sala speciala sau faci dupa dvd? Vreau si eu b-)

Oana16 15 aug 2010 18:13:56

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
[QUOTE=DitaVonTeese;290201]@ Oana16 Da, da, da! Si eu sunt o gagica care vrea sa arate misto :D. Azi am inceput adevarata documentare despre Montignac. Am rasfoit totul cu privire la Faza I, si am fost foarte captivata de carte. Pana acum am mai citit de pe net, dar nu e acelasi lucru. In legatura cu fructele... trebuie consumate singure, si neaparat cele cu IG scazut (strugurii au IG scazut :P, in schimb n-am voie banane); fructele pot fi consumate si ca un fel de masa principal, cu conditia sa nu fie combinate cu absolut nimic altceva (asta o stiam, dar nu stiam ca e chiar atat de strict - eu mancam lejer fructele cu un iaurt sau cu branza). Poti sa le mananci dimineata, pe stomacul gol - cu 30 min inaintea unui mic dejun glucidic sau cu o ora inainte de mic dejunul proteino-lipidic; sau seara tarziu, inainte de culcare - la 2-3 ore dupa cina. In concluzie... e o adevarata strategie asta cu mancatul fructelor, cu necombinarea lor, cu digestia, cu fermentarea, cu, cu, cu... dar Montignac a tinut foarte mult sa argumenteze serios si sa ma convinga si pe mine :">

Pranz proteino-lipidic: salata de rosii, 2 oua fierte, un iaurt mic (Monti mi-a dat voie sa mananc un iaurt mic - glucido-lipidic - cu conditia sa nu fie prea des)

Sport... sarit coarda... obosit... cazut lata... stresat vecinii de jos... obiectiv indeplinit :D


:)) e generos Montignac cu tine...:x:-*:-*

Oana16 15 aug 2010 18:17:20

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Vreau si eu niste clip-uri cu zumba :x,Anycyk90 vreau si euu :* Help me girl!

Anycyk90 15 aug 2010 18:30:32

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Eu pe aceste clipuri fac zumba:
YouTube - zumba

YouTube - zumba special k rutina 2

YouTube - zumba special k rutina 3

http://www.youtube.com/watch?v=cbfwIsw874U.Gasesti f multe pe Youtobe depinde care parte a corpului vrei sa lucrezi mai mult:*

Anycyk90 16 aug 2010 07:06:00

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Neatzaaaaaaa.mi-am facut masuratorile m-am mentinut \:D/ am scazut la solduri 89-->88 .Sunt happy totusi k dupa atatea dulciuri m-am mentinut...zumba asta face minuni...yuppee

Oana16 16 aug 2010 08:33:41

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Anycyk90 (Post 290505)
Neatzaaaaaaa.mi-am facut masuratorile m-am mentinut \:D/ am scazut la solduri 89-->88 .Sunt happy totusi k dupa atatea dulciuri m-am mentinut...zumba asta face minuni...yuppee


Si eu sunt happy,nu am pus chiar deloc pe mine ,din contra am mai slabit la cm ..
Greutate 51
Bust94
Talie 65,5--->64
sold 91.5
burtica sub buric 81
coapsa 52,5 --> 51,3
:x:x:x:x:x:x

anymaryia 16 aug 2010 08:40:09

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
hey fetelor ce ziceti e bn la o dieta daka mananci in cea mai mare parte fructe si doar legume?sau e bn sa mai consumi si cate o felie de paine integrala,un ou ?:D

Anycyk90 16 aug 2010 08:58:32

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Felicitari slabuto,tine-o tot asa!!!>:D<

Anycyk90 16 aug 2010 09:02:04

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Esti vegetariana sau te-ai gandit sa adopti o dieta disociata?(doar legume si fructe?)Pentru o alimentatie sanatoasa trebuie sa incluzi putin din toate in meniu(mai putin prajeli,dulciuri,junk food ,fast food) deoarece organismul are nevoie de proteine,minerale,subt nutritive pe care legumele si fructele nu le pot furniza in totalitate.>:D<

Anycyk90 16 aug 2010 09:06:58

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Se pare ca reusim sa slabim si daca mai facem scapari:))) noi doua in weekend am cam dat-o in bara:"> s-o tinem tot asa...apropo te-ai uitat peste clipuri?Eu m-am cam plictisit de astea s-ar putea sa caut altele de sapt viitoare.Maine seara plec la tara ...acolo nu am zumba:| oricum voi fi mai activa si voi manca doar de 3 ori/zi + cred k imi aduc coarda de sarit si sar 20-30/minute+ mai dau o tura cu bici:D sper sa ma mentin:D >:D<

Anycyk90 16 aug 2010 09:07:34

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Adik s-o tinem tot asa cu slabitu&mentinerea:D

DitaVonTeese 16 aug 2010 10:01:48

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Felicitari fetelor! :)

Eu plec la mare, ma cantaresc sambata, dupa ce vin... ma duc rapid :(. Il iau si pe Montignac cu mine ( I think this is the beginning of a beautiful friendship ) :P. Azi incep cu programul de exercitii de facut acasa pentru luni, si pana plec... poate mai dau niste ture cu bicicleta (plec pe seara).

Mai aveti idei ce se mai poate face la mare (miscare) in afara de jogging si inot? b-) Solutii simple, ma duc doar pe cateva zile... :)

Anycyk90 16 aug 2010 10:21:20

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Multumim:D...pai dak ai cu cine,poti juca volley,badmington...cv de genu...Faza cu "( I think this is the beginning of a beautiful friendship )"am auzit intr-un film da nu mai stiu care:d da imi place;)) Bine faci k "il duci si pe Monti cu tine la mare";)) >:D<

Oana16 16 aug 2010 11:27:23

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Anycyk90 (Post 290700)
Se pare ca reusim sa slabim si daca mai facem scapari:))) noi doua in weekend am cam dat-o in bara:"> s-o tinem tot asa...apropo te-ai uitat peste clipuri?Eu m-am cam plictisit de astea s-ar putea sa caut altele de sapt viitoare.Maine seara plec la tara ...acolo nu am zumba:| oricum voi fi mai activa si voi manca doar de 3 ori/zi + cred k imi aduc coarda de sarit si sar 20-30/minute+ mai dau o tura cu bici:D sper sa ma mentin:D >:D<

Da chiar am ramas uimita,am mancat chiar mult in week,si nu am pus nimic ba din contra am slabit :D,si nici nu am facut exercitii in weekend,m-am uitat peste clipuri,nu stiu cand sa ma apuc de ele,eu fac aerobic dp[ youtube ,cu instructoarea mea virtuala[una roscata]

Oana16 16 aug 2010 11:28:38

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de DitaVonTeese (Post 290791)
Felicitari fetelor! :)

Eu plec la mare, ma cantaresc sambata, dupa ce vin... ma duc rapid :(. Il iau si pe Montignac cu mine ( I think this is the beginning of a beautiful friendship ) :P. Azi incep cu programul de exercitii de facut acasa pentru luni, si pana plec... poate mai dau niste ture cu bicicleta (plec pe seara).

Mai aveti idei ce se mai poate face la mare (miscare) in afara de jogging si inot? b-) Solutii simple, ma duc doar pe cateva zile... :)

Poti face sport pe plaja,eu cand am fost am vazut foarte multe fete si baieti alegand pe plaja.Iti poti lua si o coarda mai sari..

Cllaudia 16 aug 2010 12:00:44

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna Slabutelor, sunt noua pe site dar imi doresc sa fiu un a dintre voi sa mai slabesc . cum pot gasi diete care ma vor ajuta sa slabesc? :)

Ralu C 16 aug 2010 13:21:14

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Bine ai venit!>:D<..buna slabutelor si felicitari celor care au reusit sa arunce din kg eu m-am cantarit sambata aveam 56 :D.dar apoi am avut o petrecere in familie si nu prea am reusit sa ma abtin de la mancaruri si tort..duminica la fel..sper sa nu fi luat in greutate...maine dim ma cantaresc..de sport nu prea am chef..este foarte clad..o sa incep sa sar coarda seara cand se mai racoreste :))..va pup

anymaryia 16 aug 2010 13:34:18

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
:(si eu am gresit...am mancat pe la ora 8 dim tort de inghetata si inka destul de mult:(sper ca de maine sa-mi revin:-/

IxXi28 16 aug 2010 17:45:52

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Anycyk90 (Post 290232)
Eu pe aceste clipuri fac zumba:
YouTube - zumba

YouTube - zumba special k rutina 2

YouTube - zumba special k rutina 3

http://www.youtube.com/watch?v=cbfwIsw874U.Gasesti f multe pe Youtobe depinde care parte a corpului vrei sa lucrezi mai mult:*

Foarte simpatice exercitiile alea...am facut si eu din ele...e singurul sport care nu ma plictiseste :)) (de facut acasa) Eu am reusit sa mai adaug vreo 400 de grame.:| Nici nu imi vine sa ma mai masor. Cred ca o las pe saptamana viitoare. :(

sunshine 16 aug 2010 18:06:51

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de DitaVonTeese (Post 290791)
Felicitari fetelor! :)

Eu plec la mare, ma cantaresc sambata, dupa ce vin... ma duc rapid :(. Il iau si pe Montignac cu mine ( I think this is the beginning of a beautiful friendship ) :P. Azi incep cu programul de exercitii de facut acasa pentru luni, si pana plec... poate mai dau niste ture cu bicicleta (plec pe seara).

Mai aveti idei ce se mai poate face la mare (miscare) in afara de jogging si inot? b-) Solutii simple, ma duc doar pe cateva zile... :)

Dita eu cand am am fost la mare am facut aerobic:) M-am trezit la 6, si o ora am facut acolo in camera. dupa nu-ti spune ce energie aveam:D
Citat:

Anterior postat de Cllaudia (Post 290998)
Buna Slabutelor, sunt noua pe site dar imi doresc sa fiu un a dintre voi sa mai slabesc . cum pot gasi diete care ma vor ajuta sa slabesc? :)

Intri aici Diete si alimentatie
Sa ne spui la ce te-ai hotarat:)

Anycyk90 16 aug 2010 19:13:22

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Azi numa prostii am mancat:)))) da makr am mers pe jos si acuma ma apuc de zumba vreo 40 de minute makr>:) dupa greseala si pedeapsa:))

ghindocelu 17 aug 2010 08:54:16

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Neatza fetelor
cum va mai merge????
La mine e frig[*97*] si ploua[*95*] sunt vreo12-15grade si am racit[*gripa*] de sambata si sunt varza si din cauza raceli a trebuit sa mananc[*paste*][*pranz*] mai consistent:-s si ieri dimineata cand m-am suit pe cantar aveam 52.1 [*plans*]si m-am suparat rau de tot,ce sa fac cu raceala asta sa-mi treaca mai repede sa revin la ritmul meu???
Va rog sa mai trimite-ti si la mine vreo 10 grade [*rugaciune*]

Anycyk90 17 aug 2010 08:58:30

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Neatzaaa slabutelor...azi mi-am facut mai atent masuratorile:D si surpriza...s-a clintit si cantaru 53->52.7 si talia 65->64 \:d/ yuppyyyyy

Anycyk90 17 aug 2010 09:08:17

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
:( nu-i bine ca te-ai racit...nu-ti forta acuma organismul cand are imunitate scazuta...lasa k revii u in forta dupa cu exercitii:-> insanatosire grabnica>:D<

ghindocelu 17 aug 2010 09:12:39

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Anycyk90 (Post 292058)
:( nu-i bine ca te-ai racit...nu-ti forta acuma organismul cand are imunitate scazuta...lasa k revii u in forta dupa cu exercitii:-> insanatosire grabnica>:D<


Mersi mult
la min e tare deprimant ploua de 3 saptamani :( nu-ti mai arde de nimic:(

Anycyk90 17 aug 2010 09:22:09

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Chiar k ii nasol asa:( Aici a plouat azi noapte da acuma vad k a iesit soarele...sper sa ramana tot asa pe saptamana asta:D...Cu dieta cum mai stai?

IxXi28 17 aug 2010 09:41:47

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Ce bine ar fi sa mai fie si pe la noi racoare. In Bucuresti e ingrozitor de cald...nici nu poti sa stai afara. :-s

IxXi28 17 aug 2010 09:42:37

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Anycyk90 (Post 292040)
Neatzaaa slabutelor...azi mi-am facut mai atent masuratorile:D si surpriza...s-a clintit si cantaru 53->52.7 si talia 65->64 \:d/ yuppyyyyy

Felicitari Anycyk pentru rezultate! Eu o las pe saptamana viitoare...:))

Anycyk90 17 aug 2010 09:44:28

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Multumesc...mi-am facut azi masuratorile deoarece maine plec la tara si stau pana duminica...problema e k va aceste zile vor fi putin mai diferente...alta alimentatie...fara zumba nush sper makr sa ma mentin...:D sper....

ghindocelu 17 aug 2010 09:44:34

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Anycyk90 (Post 292082)
Chiar k ii nasol asa:( Aici a plouat azi noapte da acuma vad k a iesit soarele...sper sa ramana tot asa pe saptamana asta:D...Cu dieta cum mai stai?


Pana sa racesc a fost ok dar acum am mai adaugat ceva cartofi si 50g paine adica o chifla dimineata la md in rest mananc mai mult gratar, supe, fructe si legume.
Din pacate eu nu pot sa mananc cereale cu lapte la md ca am facut o intoleranta la lactoza:( si pu mai pot manca lactate decat de soia:-s :-& care sunt groaznice :(

ghindocelu 17 aug 2010 09:47:31

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de IxXi28 (Post 292117)
Ce bine ar fi sa mai fie si pe la noi racoare. In Bucuresti e ingrozitor de cald...nici nu poti sa stai afara. :-s

Da
dar nici ca in germania aici ploua torential 15 ore pe zi :( nici la cumparaturi nu te poti duce ca te uda leoarca mai bine sa fie cald:D sa ma mai bronzez si eu umpic:D

Anycyk90 17 aug 2010 10:07:01

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Nu te necaji,acea cantitate mica pe care o consumi nu cred k dauneaza...uite eu numai dulciuri mananc de o sapt incoace si fac exercitii si reusesc sa ma mentin...deci eu sapt asta am dat-o in bara cu alimentatia sanatoasa...atat k am facut sport.

ghindocelu 17 aug 2010 10:30:08

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Anycyk90 (Post 292168)
Nu te necaji,acea cantitate mica pe care o consumi nu cred k dauneaza...uite eu numai dulciuri mananc de o sapt incoace si fac exercitii si reusesc sa ma mentin...deci eu sapt asta am dat-o in bara cu alimentatia sanatoasa...atat k am facut sport.

E asta e nu am ce sa fac acuma recuperez eu dupa ce ma fac bine ca nu m nici chef de sport ma tar asa prin casa de colo colo nu fac mai nimica .

Oana16 17 aug 2010 13:04:56

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Anycyk90 (Post 292040)
Neatzaaa slabutelor...azi mi-am facut mai atent masuratorile:D si surpriza...s-a clintit si cantaru 53->52.7 si talia 65->64 \:d/ yuppyyyyy

Ma bucur pt tine :x:-*:-*

Ralu C 17 aug 2010 14:12:38

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Anycyk90 (Post 292040)
Neatzaaa slabutelor...azi mi-am facut mai atent masuratorile:D si surpriza...s-a clintit si cantaru 53->52.7 si talia 65->64 \:d/ yuppyyyyy


Felicitari..eu inca n-am indraznit sa fac masuratori...poate reusesc maine..:DSaptamana viitoare intru in concediu si mi-e cam teama pentru ca voi fi plecata si nu stiu ce se va alege de alimentatia mea si mai ales de sport:((..dar vom vedea...poate reusesc sa ma mentin si apoi recuperez eu :))..mai am o problema..am inceput sa poftesc la dulciuri,iar eu nu eram cu dulciurile:-/..va pup >:D<

alinush Vl 17 aug 2010 15:35:53

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna fetelor!!!Eu sunt noua pe site!Cautam o dieta de slabire si am gasit acest site care mia placut foarte mult si mam inregistrat!Sper ca mai aveti loc de inca o grasuta care vrea sa devina slabuta!!:)
Daca sunteti amabile as vrea sa imi sugerati si mie niste diete care dau rezultate si poate si ceva sport.
Este prima data in viata cand mam gandit ca trebuie sa slabesc chiar daca am fost din copilarie grasuta si nu stiu numic despre slabit...poate ma ajutati voi:)
Va pup:-*

alinush Vl 17 aug 2010 15:39:26

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Fetelor cum pot modifica anul nasterii??
Din neatentie am scris 1995 in loc de 1996:(


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:55:24.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO