forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=430)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3732)

sunshine 17 aug 2010 15:42:23

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de alinush Vl (Post 292649)
Buna fetelor!!!Eu sunt noua pe site!Cautam o dieta de slabire si am gasit acest site care mia placut foarte mult si mam inregistrat!Sper ca mai aveti loc de inca o grasuta care vrea sa devina slabuta!!:)
Daca sunteti amabile as vrea sa imi sugerati si mie niste diete care dau rezultate si poate si ceva sport.
Este prima data in viata cand mam gandit ca trebuie sa slabesc chiar daca am fost din copilarie grasuta si nu stiu numic despre slabit...poate ma ajutati voi:)
Va pup:-*

Bine ai venit.
Ti-am vazut pozele si nu arati deloc a 59.5 kg.

Intai spune-ne care este meniul tau de obicei. Ce mananci si daca ai vreun fel de activitate.
Citat:

Anterior postat de alinush Vl (Post 292659)
Fetelor cum pot modifica anul nasterii??
Din neatentie am scris 1995 in loc de 1996:(

Scrie aici pentru modificare: http://forum.slabute.ro/intrebari-ra...highlight=data.

alinush Vl 17 aug 2010 15:47:08

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 292665)
Bine ai venit.
Ti-am vazut pozele si nu arati deloc a 59.5 kg.

Intai spune-ne care este meniul tau de obicei. Ce mananci si daca ai vreun fel de activitate.

Scrie aici pentru modificare: http://forum.slabute.ro/intrebari-ra...highlight=data

Buna sunshine si mersi pentru intampinare!>:D<>:D<
Pai mananc destul de rau si nesanatos de asta mam inscris aici sa incep incetul cu icetul sa imi schimb stilul de viata...Sport faceam volei la scoala 8 ore pe saptamana dar acum in vacanta nu am facut nimic:">:">

sunshine 17 aug 2010 15:53:08

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de alinush Vl (Post 292679)
Buna sunshine si mersi pentru intampinare!>:D<>:D<
Pai mananc destul de rau si nesanatos de asta mam inscris aici sa incep incetul cu icetul sa imi schimb stilul de viata...Sport faceam volei la scoala 8 ore pe saptamana dar acum in vacanta nu am facut nimic:">:">

Cum adica rau si nesanatos? Concret, ce mananci?

Volei poti sa joci si acum in vacanta, numai bine, iti pastrezi antrenamentul. Sau poti sa sari coarda, se ard multe calorii la ambele activitati. Uite poti sa te uiti la categoriile de sport sa vezi ce consum caloric ai Calorii consumate - Calorii.Slabute.ro Si aici ai exemple de sport Sport

alinush Vl 17 aug 2010 16:07:49

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 292692)
Cum adica rau si nesanatos? Concret, ce mananci?

Volei poti sa joci si acum in vacanta, numai bine, iti pastrezi antrenamentul. Sau poti sa sari coarda, se ard multe calorii la ambele activitati. Uite poti sa te uiti la categoriile de sport sa vezi ce consum caloric ai Calorii consumate - Calorii.Slabute.ro Si aici ai exemple de sport Sport

Cand am zis rau si nesanatos ma refeream ca nu prea mananc fructe si legume,acum cand este vara mananc foarte des inghetata,mananc dulciuri,cipsuri,patiserie:-s:-s

Mersi pentru sugestiile de sport!!>:D<>:D<

justbelieve 17 aug 2010 16:13:17

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de alinush Vl (Post 292649)
Buna fetelor!!!Eu sunt noua pe site!Cautam o dieta de slabire si am gasit acest site care mia placut foarte mult si mam inregistrat!Sper ca mai aveti loc de inca o grasuta care vrea sa devina slabuta!!:)
Daca sunteti amabile as vrea sa imi sugerati si mie niste diete care dau rezultate si poate si ceva sport.
Este prima data in viata cand mam gandit ca trebuie sa slabesc chiar daca am fost din copilarie grasuta si nu stiu numic despre slabit...poate ma ajutati voi:)
Va pup:-*

Daca vrei o dieta uita-te pe aici si gaseste-o pe cea care ti se potriveste Diete
Daca nu ,tine o dieta personalizata,bazata pe fructe,legume,lactate,cereale integrale,carne slaba:)

alinush Vl 17 aug 2010 16:16:15

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de justbelieve (Post 292713)
Daca vrei o dieta uita-te pe aici si gaseste-o pe cea care ti se potriveste Diete
Daca nu ,tine o dieta personalizata,bazata pe fructe,legume,lactate,cereale integrale,carne slaba:)

Mersi pentru sugestii!!>:D<>:D<

justbelieve 17 aug 2010 16:20:08

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de alinush Vl (Post 292722)
Mersi pentru sugestii!!>:D<>:D<

Cu mare placere.

sunshine 17 aug 2010 16:43:34

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de alinush Vl (Post 292705)
Cand am zis rau si nesanatos ma refeream ca nu prea mananc fructe si legume,acum cand este vara mananc foarte des inghetata,mananc dulciuri,cipsuri,patiserie:-s:-s

Mersi pentru sugestiile de sport!!>:D<>:D<

OK:)
In primul rand la cei 14-15 ani pe care ii ai, nu este nevoie de dieta. Ai corpul in dezvoltare, si arderile accelerate. Insa renunta la produsele de patiserie si chipsuri, pt ca pe viitor isi vor pune amprenta pe silueta. La fel si fast food, si sucuri cat mai rar.
Continua sa fii cat mai activa si in perioada vacantei.


Si tu cand te-ai cantarit, te-ai cantarit dimineata, pe stomacul gol, dupa ce ai fost la baie?
Intreb pt ca nu pari deloc de 59 kg

alinush Vl 17 aug 2010 16:47:22

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 292746)

OK:)
In primul rand la cei 14-15 ani pe care ii ai, nu este nevoie de dieta. Ai corpul in dezvoltare, si arderile accelerate. Insa renunta la produsele de patiserie si chipsuri, pt ca pe viitor isi vor pune amprenta pe silueta. La fel si fast food, si sucuri cat mai rar.
Continua sa fii cat mai activa si in perioada vacantei.


Si tu cand te-ai cantarit, te-ai cantarit dimineata, pe stomacul gol, dupa ce ai fost la baie?
Intreb pt ca nu pari deloc de 59 kg

Mersi pentru sfaturi!>:D<
Iti fac o corectie:))nu am 14-15 ani ci implinesc 16 in mai putin de o luna;)

Mam cantarit acum cateva ore!Dar ce legatura are cu grautatea daca nu te cantaresti dimineata?:-/:-/

sunshine 17 aug 2010 17:11:39

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de alinush Vl (Post 292749)
Mersi pentru sfaturi!>:D<
Iti fac o corectie:))nu am 14-15 ani ci implinesc 16 in mai putin de o luna;)

Mam cantarit acum cateva ore!Dar ce legatura are cu grautatea daca nu te cantaresti dimineata?:-/:-/

Ah scuze atunci:)
Acelasi lucru se aplica chiar de ai 16 ani.

Greutatea nu este cea corecta.
Cantareste te maine dimineata, pe stomacul gol dupa ce ai fost la baita:) Acum dupa masa ai mancat azi, ai baut apa.
Ai sa vezi ca maine dimineata cantaresti mai putin

alinush Vl 17 aug 2010 17:14:10

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 292760)
Ah scuze atunci:)
Acelasi lucru se aplica chiar de ai 16 ani.

Greutatea nu este cea corecta.
Cantareste te maine dimineata, pe stomacul gol dupa ce ai fost la baita:) Acum dupa masa ai mancat azi, ai baut apa.
Ai sa vezi ca maine dimineata cantaresti mai putin

este bine atunci:xsper sa cantaresc mai putin:xmersi ca mi-ai spus>:D<>:D<

Oana16 17 aug 2010 19:23:45

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de alinush Vl (Post 292649)
Buna fetelor!!!Eu sunt noua pe site!Cautam o dieta de slabire si am gasit acest site care mia placut foarte mult si mam inregistrat!Sper ca mai aveti loc de inca o grasuta care vrea sa devina slabuta!!:)
Daca sunteti amabile as vrea sa imi sugerati si mie niste diete care dau rezultate si poate si ceva sport.
Este prima data in viata cand mam gandit ca trebuie sa slabesc chiar daca am fost din copilarie grasuta si nu stiu numic despre slabit...poate ma ajutati voi:)
Va pup:-*


Buna,bine ai venit printre noi ! Nu prea arati de 59 de kg, eu am 1.60 si 51 de kg si nu arat asa :)):)),in fine...sa ne zici la ce dieta te-ai hotarat :*

Oana16 17 aug 2010 19:26:50

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Fetelor a trecut o luna fara prajeli si ma simt minunat :X

Anycyk90 18 aug 2010 08:05:42

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Felicitari Oana>:D< eu imed plec la tara si tare sper sa ma mentin...vreau sa ma lipsesc de dulciuri in aceste cateva zile si sper k dupa sa ma pot stapani mai bine:D mi-am pus doua corzi de sarit in caz de se rupe 1:D si voi merge cu bici cat mai mult ....tine-mi pumnii sa reusesc>:D< pup:*

carinush 18 aug 2010 09:50:32

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna dimineata fetelor :-*
Am trecut sa va salut :D
Ce faceti? ;;)

IxXi28 18 aug 2010 10:37:24

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
well, saptamana asta am reusit (pana acum) sa nu mananc dulciuri :D daca ma tine pana lunea viitoare cred ca o sa am vesti bune la cantar :))

Oana16 18 aug 2010 11:53:38

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Anycyk90 (Post 293262)
Felicitari Oana>:D< eu imed plec la tara si tare sper sa ma mentin...vreau sa ma lipsesc de dulciuri in aceste cateva zile si sper k dupa sa ma pot stapani mai bine:D mi-am pus doua corzi de sarit in caz de se rupe 1:D si voi merge cu bici cat mai mult ....tine-mi pumnii sa reusesc>:D< pup:*


Multa bafta,si ai grija cand vrei sa pi eva dulce in gura gandeste-te de 2 ori,sau spune-ti in gand ca acel dulce e un aliment "nociv" pentru organismul tau...
si ti se duce pofta,:-*:-*:-*:-*,pedaleaza mult...:*

Oana16 18 aug 2010 11:54:55

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de carinush (Post 293432)
Buna dimineata fetelor :-*
Am trecut sa va salut :D
Ce faceti? ;;)

Bine ,bine uite in 5 minute ma bag la o ora de aerobic :x si am citit pe site cateva remedii naturiste pentru vergeturi ,le pun in aplicare azi dupa sport,tu ce faci?:*

Oana16 18 aug 2010 11:56:16

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Fetelor ce a-ti papat azi?
Eu dimineata am mancat un iaurt fara grasimi,pe la 10 jumatate de mar si la 12 [2 felii de pepene c`un covrig,pana diseara mai mananc un mar si 150 g branzica degresata.

Ralu C 18 aug 2010 12:48:10

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna fetelor..ce faceti?..eu ma pregatesc sa iau pranzul..pui la cupto cu castraveti..de dimineata am mancat o banana si o piersica..bafta anycyk..sper sa am vointa si eu saptamana urmatoare in concediu...apropo..bine ai venit alinish,dar chiar nu arati de 57 kg..oricum..alimentatia sanatoasa e binevenita oricand..va pup pe toate

carinush 18 aug 2010 22:18:01

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Oana16 (Post 293672)
Bine ,bine uite in 5 minute ma bag la o ora de aerobic :x si am citit pe site cateva remedii naturiste pentru vergeturi ,le pun in aplicare azi dupa sport,tu ce faci?:*

O foarte bine >:D<
pai nu fac foarte bine :( sunt trista ca mancai cartofi prajiti.. obligata ! :))

sunshine 19 aug 2010 05:44:46

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de IxXi28 (Post 293568)
well, saptamana asta am reusit (pana acum) sa nu mananc dulciuri :D daca ma tine pana lunea viitoare cred ca o sa am vesti bune la cantar :))

Ohoo e ceva, bravo:D
Sa rezisti cat mai mult,ok?

Aliy nico 19 aug 2010 13:31:43

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna fetelor, am "rasfoit" un pic pe aici si sprijinul pe care vi-l acordati una celeilalte m-a determinat sa ma inscriu :) Eu am avut 57.5 kg, acum am 54 (uneori mai arata cantarul si 53, dar asta pentru ca ma cantaresc de fiecare data cand intru in baie:D ) si as vrea sa ajung la 48. Astazi este si prima zi in care incerc sa tin dieta disociata 3+3. Sper sa ma pot tine de ea. Va pup

anymaryia 19 aug 2010 13:51:02

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
hey fetelor as vrea sa va intreb ceva...e bn dak mananc la 2-3 zile 250 ml lapte de vaca ,dar nu din magazin....ci exact de la sursa????:)

alexagreen 19 aug 2010 14:03:37

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna fetelor! :)

M-am hotarat sa ma inscriu! jos 5 kg! :D fara dulciuri si de azi sport!


succes si voua!

autumn faerie 19 aug 2010 14:40:14

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
M-am intors si eu dupa o groaza de timp! Am fost in concediu 10 zile si dupa ce am venit mi-a fost chiar frica sa ma urc pe cantar, desi primele 4 zile am tinut strict regimul (nu paste fainoase, dulciuri, prajeli etc. si nu mancat dupa 6 seara). Dar, surpriza! Nu m-am ingrasat deloc, bine, am si mers toata ziua in concediu, ca am vizitat x locuri! Acum, de 1 sapt., am mai slabit 1 kg, tot doar prin regim si mers mult peste zi. Dar vreau sa reincep sa ma duc la sala, ca pana dau restul de 10 kg jos mai e... Voua cum v-a mers? :)

Cllaudia 19 aug 2010 16:13:04

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
nu ma pot hotara la nici o dieta,ma gandesc zilnic k mi-ar fi greu sa depind de un anumit regim....eu mananc obisnuit dar in cantitati ffff mici si doar 2 mese pe zi....intre mese mai mananc cate un iaurt ,fructe....incerc sa ma stapanesc de la multa mancare de aprox 2 sapatamani si ceva, inca nu mam cantarit sa vad daca am slabit. as vrea sa imi spuneti daca este bine ceea ce fac.....sper k ma voi putea apuca sa tin o anumita dieta. ast un raspuns din partea voastra fetelor. Va multumesc anticipat:):):)

Aliy nico 19 aug 2010 17:38:09

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
cat vrei sa slabesti? eu cred ca atata timp cat mananci sanatos este ok...dar daca vezi ca nu slabesti incearca sa iti personalizezi o dieta plus cel putin o jumatate de ora de exercitii pe zi si sigur vei avea rezultate. a, sa nu uitam sa consumi cat mai multa apa;) spor la treaba;)

sunshine 19 aug 2010 19:55:02

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Cllaudia (Post 295268)
nu ma pot hotara la nici o dieta,ma gandesc zilnic k mi-ar fi greu sa depind de un anumit regim....eu mananc obisnuit dar in cantitati ffff mici si doar 2 mese pe zi....intre mese mai mananc cate un iaurt ,fructe....incerc sa ma stapanesc de la multa mancare de aprox 2 sapatamani si ceva, inca nu mam cantarit sa vad daca am slabit. as vrea sa imi spuneti daca este bine ceea ce fac.....sper k ma voi putea apuca sa tin o anumita dieta. ast un raspuns din partea voastra fetelor. Va multumesc anticipat:):):)

Tii o dieta personalizata:) Ce alimente iti plac tie si renunti la tot ce este rau, stii tu: dulciuri, fainoase albe, grasimi multe.

Este ok 2 mese consistente pe azi, atata timp cat este mic dejun si pranz. La cina poti sa mananci mai usor, gen un iaurt, o salata

sunshine 19 aug 2010 19:57:07

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de anymaryia (Post 295039)
hey fetelor as vrea sa va intreb ceva...e bn dak mananc la 2-3 zile 250 ml lapte de vaca ,dar nu din magazin....ci exact de la sursa????:)

Hmm nu e cam gras:-/Direct de la sursa inseamna integral. Nu cred ca e chiar asa rau daca bei 2 pahare pe saptamana.



Bun venit fetelor noi>:D< Va asteptam la raport aici, ce papati , ce sport ati facut

Cllaudia 19 aug 2010 23:52:10

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
va ,multumesc mult,mult, fetelor k mi-ati raspuns....sper sa ma cantaresc zilele astea sa vad daca am slabit,iar daca nu....voi incerca tot ce pot sa urmez o dieta. va multumesc pt sfaturi. PS: ceea ce mananc sunt retete de pe sait. si imi calculez cu aproximatie caloriile. va multumesc inca odata.:)

sunshine 20 aug 2010 07:21:00

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Pai atunci nu este neaparat nevoie de dieta. Trebuie sa ai un pic grija de carbohidrati, ca aia se aduna cel mai repede. Vezi daca ai slabit ceva pana acum si continui asa.


PS: sa nu intri la retete - dulciuri :D
si sa intri si la sport

alexagreen 20 aug 2010 08:29:16

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
am si eu o mica intrebare :-/

cum imi fac jurnal?

justbelieve 20 aug 2010 08:50:36

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de alexagreen (Post 296099)
am si eu o mica intrebare :-/

cum imi fac jurnal?

Buna:)
Intri in categoria jurnale,dai 'adauga subiect nou' si scrii numele jurnalului si date despre tine.

sunshine 20 aug 2010 11:00:22

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de alexagreen (Post 296099)
am si eu o mica intrebare :-/

cum imi fac jurnal?

Uite aici http://forum.slabute.ro/intrebari-ra...rnal-2446.html

alexagreen 20 aug 2010 11:56:09

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
multumesc mult de tot pt raspuns. mai dureaza ceva pana ma obisnuiesc :D

Aliy nico 20 aug 2010 12:13:29

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
yupii, azi cantarul a aratat 52,7 :D sunt happy [*3*] ce bine te simti cand iti vezi rezultatele, te face sa mergi mai departe oricat de greu ar parea. desi nu am apucat sa socializez foarte mult cu voi fetelor, pt ca inca sunt noua, m-ati ajutat fara sa vreti prin povestile voastre si prin acest site minunat. pupici la toata lumea [*117*]

anymaryia 20 aug 2010 12:58:17

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
bv alyi..continua tot asa....tu ce papi de ai slabit?????:D

Aliy nico 20 aug 2010 13:24:06

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
pai acum incerc sa tin disociata 3+3:) si pana sa incep dieta am slabit 2 kg prin mancat sanatos si un pic de sala, dar cum nu mai pot ajunge la sala a trebuit sa ma apuc de o dieta ca imi pierd rabdarea :D

Emyma 20 aug 2010 14:36:05

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Fetelor .. o intrebare. E bine daca am renuntat la carne total?:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:03:53.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO