forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=430)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3732)

anqutz 24 mai 2010 10:16:13

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de UluceanuAnaMaria (Post 198388)
Neata! Am decis sa ma tin de low carb. Pare ideala.

O intrebare: La semnatura iti calculezi tu minutele de sport sau scrii undeva si ti le calculeaza calculatorul? :-?

Nu, imi scad eu de fiecare data cand fac cardio. Am considerat ca poate asa ma motivez, dar aparent nu prea ma tin de pedalat. :( Tot fitnessul e dragostea mea. :x

lavydor 24 mai 2010 10:20:04

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de yany (Post 198390)
buna slabutelor ! ma nunumesc ioana am 25 de ani si greutatea mea este 55kg ,iar dorinta mea e ca sa ajung la 45 de kg impreuna cu voi...

Buna Ioana si bine ai venit printre slabute!>:D<Iti tin pumnii sa iti atingi targetul si ca sa te ajutam sa ne scrii aici ce papi tu de obicei si ce miscare faci (daca faci vreuna) !;;)

yany 24 mai 2010 10:36:50

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna, Ioana! Bine ai venit pe forumul slabutelor! :) Planul tau suna bine, cu exceptia unui mic amanunt.. daca nu ma insel ai cam putine calorii.. Cred ca-n jur de 600-700, in orice caz nu mai mult de 800 ceea ce e raaaau, rau de tot. Sunt sigura ca alte slabute mai pricepute ca mine te vor "lua la rost" dar o fac cu buna intentie deci sa nu te superi pe ele >:D<

Iti urez bafta in continuare!

buna Uluceanu Ana Maria multumesc de sfat ,acum daca sunt in clubul slabutelor o sa ma informez mai bine si am sa imi inbunatatesc dieta mea. Ceea ce ma prezenta eu mai sus e k asa am slabit de la 62 de kg la 55 kg.

UluceanuAnaMaria 24 mai 2010 10:42:29

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de yany (Post 198421)
Buna, Ioana! Bine ai venit pe forumul slabutelor! :) Planul tau suna bine, cu exceptia unui mic amanunt.. daca nu ma insel ai cam putine calorii.. Cred ca-n jur de 600-700, in orice caz nu mai mult de 800 ceea ce e raaaau, rau de tot. Sunt sigura ca alte slabute mai pricepute ca mine te vor "lua la rost" dar o fac cu buna intentie deci sa nu te superi pe ele >:D<

Iti urez bafta in continuare!

buna Uluceanu Ana Maria multumesc de sfat ,acum daca sunt in clubul slabutelor o sa ma informez mai bine si am sa imi inbunatatesc dieta mea. Ceea ce ma prezenta eu mai sus e k asa am slabit de la 62 de kg la 55 kg.

Stiu, se slabeste foarte repede cu o astfel de dieta, dar reduci din masa muschilor nu din masa grasimii, iar cand iti vei relua vechile obiceiuri, vei pune la loc tot ce-ai dat jos in no time.. Poate o sa ai parte si de niste surprize de genul extra 2-3 kilograme.

E normal, la inceput sa nu ai idee ce si cum. Din punctul meu de vedere, acum 4-5 luni credeam ca singura metoda era sa mananc putin spre deloc, poate si niste sport... Acum am o total alta viziune despre diete si regim :) Ai sa vezi, o sa ti se para o bagatela imediat ce o sa te obisnuiesti cu princiipile unei vieti sanatoase ;)

Pe calea asta, iti urez inca o data bine ai venit si la mai multe kilograme pierdute! :-*

lavydor 24 mai 2010 11:07:46

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de yany (Post 198421)
Buna, Ioana! Bine ai venit pe forumul slabutelor! :) Planul tau suna bine, cu exceptia unui mic amanunt.. daca nu ma insel ai cam putine calorii.. Cred ca-n jur de 600-700, in orice caz nu mai mult de 800 ceea ce e raaaau, rau de tot. Sunt sigura ca alte slabute mai pricepute ca mine te vor "lua la rost" dar o fac cu buna intentie deci sa nu te superi pe ele >:D<

Iti urez bafta in continuare!

buna Uluceanu Ana Maria multumesc de sfat ,acum daca sunt in clubul slabutelor o sa ma informez mai bine si am sa imi inbunatatesc dieta mea. Ceea ce ma prezenta eu mai sus e k asa am slabit de la 62 de kg la 55 kg.

Yany, "secretul seductiei" siluetei este cam asa: 3 mese pe zi plus 2 gustari, minim 1000 de kcal plus sport. Si eu eram camicaze si mancam fff putin spre nimic si nu mi-a servit la nimic bun doar mi-am innebunit organismul!..pana am intalnit slabutele si am inceput sa IUBESC micul dejun, sa invat ce inseamna un pranz si o cina.E minunat si slabesti fara doar si poate! Vei primi in curand sfaturi utile de la slabutele cu vechime iar tu sa le urmezi intocmai ca iti vor prinde cel mai bine! ;;)Curaj!>:D<

andra_aly 24 mai 2010 11:13:36

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de yany (Post 198390)
buna slabutelor ! ma nunumesc ioana am 25 de ani si greutatea mea este 55kg ,iar dorinta mea e ca sa ajung la 45 de kg impreuna cu voi...

Buna ioana si bine ai venit.>:D<
in primul rand as vrea sa stiu de ce ai ales ca target 45 de kg:-/ nu crezi ca e prea putin.:-s ai mai avut vreodata atatea kg? sper ca nu faci si tu ca lavy, ca m-am chinuit destul cu ea ca sa priceapa:P dar a meritat efortul. ca e constincioasa acum:)
ce dieta ai ales? sau inca nu ai decis? sport faci? spune-ne mai multe despre tine:)
noi suntem aici, gata sa te ajutam oricand v-a fi nevoie>:D<

dorina21 24 mai 2010 18:19:39

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
lavydor dak nu te superi in cat timp ai slabit cele 10kg si cu ce dieta?

Slabuta 24 mai 2010 18:43:43

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
1 ataşament(e)
Tabel saptamana II

Fetelor va spun sincer, eu nu mai fac fata la atatea.#:-s
De aceea trebuie ca cineva dintre voi sa se ocupe de el.

Daca nu se gaseste nici o voluntara mergem fara tabel.
Este prea mult pentru mine...

lavydor 24 mai 2010 18:48:32

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de dorina21 (Post 198811)
lavydor dak nu te superi in cat timp ai slabit cele 10kg si cu ce dieta?

De la sfarsitul lui martie am inceput dieta dar am inceput-o prost, manancand nu foarte bine, ci sub limita necesara ceea ce tu NU trebuie sa faci, sa scazi sub 1200-1000 kcal pe zi! Ca si dieta eu nu pot tine una anume ca ma simt si mai limitata asa ca a fost ceva personalizat si sa iti enumar ce nu am mancat: orez, cartofi, paste, sosuri, paine si derivatele ei inclusiv biscuiti etc, nimic din comert ambalat la pungi, dupa 6 seara nimic, nu am amestecat grupele (vezi la combinatii bune si interzise), am facut si fac tae bo in fiecare zi a saptamanii (dimineata am timp). Toate lactatele degresate...oricum o sa primesti o gramada de informatii de la toate fetele cu un trecut in materie de diete de pe forum. Nu am calcat niciodata stramb sa mananc ceva..interzis...acum depinde de la om la om, ce ii prieste corpului tau, ce il ajuta sa slabeasca si cu ce ambitie esti inarmata pe drumul asta. Iti tin pumnii sa atingi targetul dorit!:-*

Slabuta 24 mai 2010 18:53:38

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
1 ataşament(e)
Tabel saptamana III


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:28:38.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO