forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=430)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3732)

anqutz 25 aug 2010 21:15:00

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de anymaryia (Post 302448)
:D cu cat imi spuneti sa cresc nr de calori de maine avand in vedere k pana acum consumam putin:-/sa le cresc in fiecare zi?:)

Eu le-as creste cu macar 200 maine.

anymaryia 25 aug 2010 21:20:19

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
:De bn,cred k voi papa 2 oua si asa voi mai creste nr:D

anqutz 25 aug 2010 21:25:45

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de anymaryia (Post 302470)
:De bn,cred k voi papa 2 oua si asa voi mai creste nr:D

E bine. Ouale au multe proteine, tin de foame. :)

anymaryia 25 aug 2010 21:26:53

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
dap..le voi manca fierte:D

alinush Vl 25 aug 2010 21:35:37

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Meniul meu de azi:
MD:musli cu iaurt 0%
G:2 nectarine
P:supa de legume piept de pui la gratar si salata dde varza
G:1 mar
Cina: salata de rosii castraveti si cu cascaval
Fetelor cum vi se pare?:)

anqutz 25 aug 2010 21:38:55

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de alinush Vl (Post 302514)
Meniul meu de azi:
MD:musli cu iaurt 0%
G:2 nectarine
P:supa de legume piept de pui la gratar si salata dde varza
G:1 mar
Cina: salata de rosii castraveti si cu cascaval
Fetelor cum vi se pare?:)

Mi se pare ok, desi cascavalul nu este cea mai buna alegere intr-o dieta (decat daca este light). Ai idee cam ce gramaj ai mancat? Adica esti 100% sigura ca ai peste 1000 de kcal?

andra_aly 25 aug 2010 21:40:46

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Alinus, ai nimerit intr-un moment mai "prost". asa ca o sa ma iau si de tine:D ti-am vazut pozele si arati cam bine? parca te plangi de picioare, nu? pai atunci pune mana si fa sport. sa vezi cum faci niste picioare :x
sa iti mai raspund cum mii se pare? cred ca ti-ai dat seama... rau. ai mancat putin:-s
asa ai mancat bine...doar ca mi se pare putin la cina numai salata

alinush Vl 26 aug 2010 07:42:08

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 302523)
Mi se pare ok, desi cascavalul nu este cea mai buna alegere intr-o dieta (decat daca este light). Ai idee cam ce gramaj ai mancat? Adica esti 100% sigura ca ai peste 1000 de kcal?

Buna anca>:D<
Cascavalul nu era light:">:">nu am stiut ca nu este indicat(dupa cum spuneam mai am multe de invatat despre dieta):D
Mie mi se pare ca am atins 1000kcal:-/:-/
Daca nu am atins promit ca de azi mananc mai mult
pup:-*

alinush Vl 26 aug 2010 07:43:47

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 302526)
Alinus, ai nimerit intr-un moment mai "prost". asa ca o sa ma iau si de tine:D ti-am vazut pozele si arati cam bine? parca te plangi de picioare, nu? pai atunci pune mana si fa sport. sa vezi cum faci niste picioare :x
sa iti mai raspund cum mii se pare? cred ca ti-ai dat seama... rau. ai mancat putin:-s
asa ai mancat bine...doar ca mi se pare putin la cina numai salata

buna andra>:D<
cum am spus si mai sus de azi promit ca mananc mai mult
te pup :-*:-*

P.S.mersi ca ma certati ca numai asa o sa invat>:D<

alinush Vl 26 aug 2010 07:45:13

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
neata fetele!!!ce mai faceti??cum va mai merge??
nu vati sculat inca:s??
:):-*

Anycyk90 26 aug 2010 08:05:11

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Neatza,o noua zi,o noua oportunitate sa-mi indrept greselile si sa incep cu dreptu.Rog toate fetele sa ma scuze pentru greselile pe care le-a facut...Intr-adevar nu sunt in masura sa dau sfaturi daca eu nu am o alimentatie sanatoasa.De asemenea le rog sa treaca pe la mine si sa ma corecteze unde gresesc,indeosebi la alimentatie...cantitati,calitate...ce as putea sa anulez din lista,ce sa modific.Astept pareri referitor la meniu,obisnuinte...va fi greu,dar voi ati ajutat nenumarate fete...acum eu va cer ajutorul.Vreau sa-mi schimb stilul de viata,sa evit dietele nesanatoase si alimentatia dezordonata,prea hipocalorica si distrugatoare.Va multumesc pentru dojeneli si va astept cu drag.Mentionez ca pana nu voi reusi sa traiesc intr-adevar sanatos nu am sa mai dau sfaturi pe care nici eu nu le tin...voi vorbi despre meniu,sport,opinii,dar nu sunt inca in masura sa indrept greselile altora cand eu fac cele mai mari boacane.Va pup[*48*]

blonditza 26 aug 2010 10:03:32

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Anycyk90 (Post 302776)
Neatza,o noua zi,o noua oportunitate sa-mi indrept greselile si sa incep cu dreptu.Rog toate fetele sa ma scuze pentru greselile pe care le-a facut...Intr-adevar nu sunt in masura sa dau sfaturi daca eu nu am o alimentatie sanatoasa.De asemenea le rog sa treaca pe la mine si sa ma corecteze unde gresesc,indeosebi la alimentatie...cantitati,calitate...ce as putea sa anulez din lista,ce sa modific.Astept pareri referitor la meniu,obisnuinte...va fi greu,dar voi ati ajutat nenumarate fete...acum eu va cer ajutorul.Vreau sa-mi schimb stilul de viata,sa evit dietele nesanatoase si alimentatia dezordonata,prea hipocalorica si distrugatoare.Va multumesc pentru dojeneli si va astept cu drag.Mentionez ca pana nu voi reusi sa traiesc intr-adevar sanatos nu am sa mai dau sfaturi pe care nici eu nu le tin...voi vorbi despre meniu,sport,opinii,dar nu sunt inca in masura sa indrept greselile altora cand eu fac cele mai mari boacane.Va pup[*48*]

Any, azi te citesc putin trista...nu-ti face griji pt nimic.Sa stii ca si eu la 19 ani gandeam la fel ca tine, uneori cand imi doream sa slabesc, adoptam tot felul de diete drastice si nu concepeam o scadere in greutate printr-un regim echilibrat si sanatos.Nu zic ca tu gandesti neaparat la fel cum gandeam eu insa imi amintesc cum doream cu nerabdare sa slabesc rapid sub orice forma.
Ei bine,mi-am schimbat modul de gandii in ceea ce priveste "a slabi" dupa ce am vazut ca dietele minune functioneaza pt o perioada scurta de timp in schimb cele care iti promit scaderea in greutate intr-un timp mai indelungat printr-o alimentatie sanatoasa sunt cele care intr-adevar dau randament.
Eu iti recomand sa faci sport de cel putin 2 ori pe saptamana, sa mananci multe fructe si legume, peste si carne de vita si pui, sa bei cat de multa apa poti si odata la 2 zile daca nu poti mai des, cate un ceai antiadipos.Rezultatele nu vor intarzia sa apara, intr-o luna eu iti garantez ca vei ajunge la kg dorite pt ca nu mai ai multe de eliminat....4 sunt o nimica toata.
Eu am inceput de luni dieta mediteraneana si am slabit deja 900 de grame si la fel ca tine, nu am o greutate mare ca sa zici ca " eii, ai avut de unde da jos"
Eu de exemplu ieri am mancat din ora in ora cate o minola, la pranz am macat orez cu pui si o supica de legume iar aseara pe la 9 cand m-am pus cu sotul la un film, ne-am infruptat amandoi dintr-un pepene.am incercat sa beau apa dar mai mult de un litru nu am reusit sa beau.azi voi adopta aceeasi schema cu mancatu din ora in ora dar cu nectarinele, pranzul copios si seara poate iar pepene.sper sa pot bea mai multa apa azi

blonditza 26 aug 2010 10:20:22

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de alinush Vl (Post 302514)
Meniul meu de azi:
MD:musli cu iaurt 0%
G:2 nectarine
P:supa de legume piept de pui la gratar si salata dde varza
G:1 mar
Cina: salata de rosii castraveti si cu cascaval
Fetelor cum vi se pare?:)

meniul perfect dupa parerea mea
eu azi am:
mancat din ora in ora cate o nectarina, startul e de la ora 12 ca mai repede nu pot...doar cafeluta
pranzul la ora 2, un pestisor la cuptor cu salata
si cina ori pepene ori o salatica de legume

blonditza 26 aug 2010 10:24:09

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de anymaryia (Post 302243)
stiu ,dar nu am avut timp sa pap mai mult k a trebuit sa plec prin oras...de asta am si mancat inghetata aia k am mers in oras cu fratele meu venit din italia si mi-a dat o inghetata si nu am putut sa-l refuz :-/imi revin eu,si lunia trecuta am mancat inghetata si inka mai multa....in rest nu am mancat nik dulce:-/eu tin o dieta personalizata ,adevarul e k pap in jur de 500 de calorii pe zi.....mi-am socotit azi caloriile si nu am depasit 400:Doare nu imi va dauna inghetata...tin sa mentinonez k azi am umblat destul de mult..de la 8 pana la 18:30:-/sper sa mai slabesc vreo 3 kg pana pe 13 septembrie:D

maria, ai 16 ani, trebuie sa te alimentezi mai corect, incearca sa ti dieta mediteraneana, nu e doar un regim de slabire, e un mod de viata...si rezultatele nu vor intarzia sa apara, te pup

Anycyk90 26 aug 2010 10:35:50

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de blonditza (Post 302891)
Any, azi te citesc putin trista...nu-ti face griji pt nimic.Sa stii ca si eu la 19 ani gandeam la fel ca tine, uneori cand imi doream sa slabesc, adoptam tot felul de diete drastice si nu concepeam o scadere in greutate printr-un regim echilibrat si sanatos.Nu zic ca tu gandesti neaparat la fel cum gandeam eu insa imi amintesc cum doream cu nerabdare sa slabesc rapid sub orice forma.
Ei bine,mi-am schimbat modul de gandii in ceea ce priveste "a slabi" dupa ce am vazut ca dietele minune functioneaza pt o perioada scurta de timp in schimb cele care iti promit scaderea in greutate intr-un timp mai indelungat printr-o alimentatie sanatoasa sunt cele care intr-adevar dau randament.
Eu iti recomand sa faci sport de cel putin 2 ori pe saptamana, sa mananci multe fructe si legume, peste si carne de vita si pui, sa bei cat de multa apa poti si odata la 2 zile daca nu poti mai des, cate un ceai antiadipos.Rezultatele nu vor intarzia sa apara, intr-o luna eu iti garantez ca vei ajunge la kg dorite pt ca nu mai ai multe de eliminat....4 sunt o nimica toata.
Eu am inceput de luni dieta mediteraneana si am slabit deja 900 de grame si la fel ca tine, nu am o greutate mare ca sa zici ca " eii, ai avut de unde da jos"
Eu de exemplu ieri am mancat din ora in ora cate o minola, la pranz am macat orez cu pui si o supica de legume iar aseara pe la 9 cand m-am pus cu sotul la un film, ne-am infruptat amandoi dintr-un pepene.am incercat sa beau apa dar mai mult de un litru nu am reusit sa beau.azi voi adopta aceeasi schema cu mancatu din ora in ora dar cu nectarinele, pranzul copios si seara poate iar pepene.sper sa pot bea mai multa apa azi

Mersi pentru sfat>:D< Am sa tin cont!>:D<

blonditza 26 aug 2010 10:50:19

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Anycyk90 (Post 302935)

Mersi pentru sfat>:D< Am sa tin cont!>:D<

nu ai pentru ce, oricand daca ai intrebari si sunt prezenta, "s-ar in schema" hihi

blonditza 26 aug 2010 13:11:43

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
fetelor, care doriti sa participati la discutii pe topicul "mai am ultimele 5 kilograme" sunteti invitate, va atasez linkul http://forum.slabute.ro/grupul-slabi...e-5870-14.html

Oana16 26 aug 2010 17:08:02

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Ce faceti fetelor,ce a-ti mai mancat azi,la mine a fost o caldura :((,nici pofta de mancare n`am avut,am mancat pe la 3->2 covrigi si acum la 5 si cv 2 oua fierte,doar atat am macat azi,am facut 1 ora de aerobic...

anqutz 26 aug 2010 17:22:59

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Oana16 (Post 303358)
Ce faceti fetelor,ce a-ti mai mancat azi,la mine a fost o caldura :((,nici pofta de mancare n`am avut,am mancat pe la 3->2 covrigi si acum la 5 si cv 2 oua fierte,doar atat am macat azi,am facut 1 ora de aerobic...

Ai mancat putin si prost. :( Mananca supe, legume si fructe si iaurturi daca nu suporti caldura.

Oana16 26 aug 2010 17:33:24

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 303377)
Ai mancat putin si prost. :( Mananca supe, legume si fructe si iaurturi daca nu suporti caldura.

Ce ti se pare prost din ceea ce am mancat,?[Covrrigii?]azi nu stiu ce am avut :-s

anqutz 26 aug 2010 17:39:51

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Oana16 (Post 303389)
Ce ti se pare prost din ceea ce am mancat,mai mult de atat eu nu pot manca,azi nu stiu ce am avut :-s

In primul rand pt ca ai mancat putin. In al 2-lea rand covrigii nu au ce cauta intr-o dieta, au 340 de kcal/100 de gr si nu-s cine stie ce hranitori. Nu mai zic ca ai 16 ani, varsta la care nu ar trebui sa tii dieta ci sa cauti sa iti educi obiceiurile alimenteare, sa mananci sanatos si sa faci sport. Varsta te ajuta ft mult, imediat slabesti.

Ai nevoie de toate grupele alimentare: legume, fructe, cereale etc. Cauta sa ai zilnic din ele. Nu mai vb ca ai mancat extrem de putine proteine, doar vreo 12-15 gr din oua. Proteinele sunt esentiale pt organism, plus ca la varsta ta sunt esentiale in procesul de crestere fiind caramizile organismului. Nu iti mai zic de alte boli care pot sa apara, plus uscaciunea pielii, caderea parului si unghii fragile.

Oana16 26 aug 2010 17:42:36

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 303397)
In primul rand pt ca ai mancat putin. In al 2-lea rand covrigii nu au ce cauta intr-o dieta, au 340 de kcal/100 de gr si nu-s cine stie ce hranitori. Nu mai zic ca ai 16 ani, varsta la care nu ar trebui sa tii dieta ci sa cauti sa iti educi obiceiurile alimenteare, sa mananci sanatos si sa faci sport. Varsta te ajuta ft mult, imediat slabesti.

Ai nevoie de toate grupele alimentare: legume, fructe, cereale etc. Cauta sa ai zilnic din ele. Nu mai vb ca ai mancat extrem de putine proteine, doar vreo 12-15 gr din oua. Proteinele sunt esentiale pt organism, plus ca la varsta ta sunt esentiale in procesul de crestere fiind caramizile organismului. Nu iti mai zic de alte boli care pot sa apara, plus uscaciunea pielii, caderea parului si unghii fragile.

Dar eu nu tin o dieta,daca ai observat in dreptul Dietei la profil ma rog: am alimentatie sanatoasa+sport.:D

anqutz 26 aug 2010 17:45:34

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Oana16 (Post 303402)
Dar eu nu tin o dieta,daca ai observat in dreptul Dietei la profil ma rog: am alimentatie sanatoasa+sport.:D

Gresala mea in cazul acesta, am fost neatenta. Deja am zis asta la multe fete de varsta ta ca mi-a intrat in obicei, vad sub 18 ani, atentionez ca nu este bine sa tina diete. :)

In general ce mananci in o zi? Ai idee cam cate kcal? :)

Oana16 26 aug 2010 17:48:08

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Totusi voi incerca sa renunt la covrigi desi imi va fi greu :))

Oana16 26 aug 2010 17:53:13

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Pai sa-ti zic cam ce mananc,nu prea calculez caloriile,dimineata 2 nectarine,ora 10 un mar,ora 1 salata de legume,ora 3 un mar ,ora 18 -250 g iaurt dietetic 0,1%grasime,

Oana16 26 aug 2010 17:54:04

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
:D Chiar daca e trecut de ora 6 ,voi manca o portocala:D,sper sa nu "dauneze"

Anycyk90 26 aug 2010 17:59:18

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Oana16 (Post 303421)
:D Chiar daca e trecut de ora 6 ,voi manca o portocala:D,sper sa nu "dauneze"

Sa-ti fie de bine,nu dauneaza stai linistita>:D<

anqutz 26 aug 2010 18:00:33

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Oana16 (Post 303418)
Pai sa-ti zic cam ce mananc,nu prea calculez caloriile,dimineata 2 nectarine,ora 10 un mar,ora 1 salata de legume,ora 3 un mar ,ora 18 -250 g iaurt dietetic 0,1%grasime,

Nu atingi mia de kcal, nu mananci proteine, deci nu mananci sanatos chiar daca alimentele sunt sanatoase.

Citat:

Anterior postat de Oana16 (Post 303421)
:D Chiar daca e trecut de ora 6 ,voi manca o portocala:D,sper sa nu "dauneze"

Nu iti fa griji. Ar trebui sa mananci mai mult.

Oana16 26 aug 2010 18:07:04

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Voi incerca desi nu cred ca voi putea sa mananc mai mult ...:((

Slabuta 26 aug 2010 18:08:09

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Oana16 (Post 303418)
Pai sa-ti zic cam ce mananc,nu prea calculez caloriile,dimineata 2 nectarine,ora 10 un mar,ora 1 salata de legume,ora 3 un mar ,ora 18 -250 g iaurt dietetic 0,1%grasime,

Oana citeste te rog acest mesaj http://forum.slabute.ro/intre-50-kg-...tml#post302315, ai aceeasi varsta si aceleasi greseli GRAVE ca si slabuta in cauza.:-s

Oana16 26 aug 2010 18:09:07

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Tocmai am terminat-o.

Oana16 26 aug 2010 18:11:35

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Ok ms mult:)

sunshine 26 aug 2010 19:47:58

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Oana16 (Post 303418)
Pai sa-ti zic cam ce mananc,nu prea calculez caloriile,dimineata 2 nectarine,ora 10 un mar,ora 1 salata de legume,ora 3 un mar ,ora 18 -250 g iaurt dietetic 0,1%grasime,

Mananci extrem de putin!! Ai aproximativ 400 cal, foarte putine.

Fetelor vreti sa fiti sanatoase, dar cu un astfel de meniu va imbolnaviti :|

anymaryia 26 aug 2010 21:07:42

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
vin sa va zik si eu ce am mancat astazi:D
dimineata(08:00):un mar verde si o rosie
pranz:150 g urda si 2 rosi mici
apoi la 3:30 am baut un ceai andiadipos
cina(17:30):un mar si un castravete mare:D

andra_aly 26 aug 2010 21:13:34

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de anymaryia (Post 303681)
vin sa va zik si eu ce am mancat astazi:D
dimineata(08:00):un mar verde si o rosie
pranz:150 g urda si 2 rosi mici
apoi la 3:30 am baut un ceai andiadipos
cina(17:30):un mar si un castravete mare:D

Ana draga, ce am vb noi ieri?
uite, am compectat un meniu cu ce ai papat tu azi:-s si am umflat cantitatile.... pai uite-te si tu ce putin ai mancat? tu ai citit macar ce ti-am scris noi azi? pai esti mandra de tine? nu inteleg..ce vrei sa demonstrezi...ca poti sta flamanda:-/:-/:-s:-s:-o
aseara credeam ca ai inteles si tu ceva....dar NIMIC . :-s

CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 00:00
Mar verde, 200g - 102 calorii
Rosie, 80g - 20 calorii
Urda, 150g - 204 calorii
Rosii, 180g - 33 calorii
Mere verzi, 200g - 102 calorii
Castraveti, 90g - 14 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 475 calorii

anymaryia 26 aug 2010 21:21:28

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
stiu ce mi-ati spus ieri dar nu am vrut sa cresc caloriile dintr-o data cu mai mult...azi am consumat mai multe calorii fata de ieri si celelalte zile..si maine coi incerca sa mai cresc:Dadevarul e k nu stiu dak am papat chiar asa(rosiile erau mici,merele nu erau chiar mari):-/am facut si o h jum de sport(40 min dim,35 dupa-amiaza si 15 seara):D

andra_aly 26 aug 2010 21:24:53

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de anymaryia (Post 303711)
stiu ce mi-ati spus ieri dar nu am vrut sa cresc caloriile dintr-o data cu mai mult...azi am consumat mai multe calorii fata de ieri si celelalte zile..si maine coi incerca sa mai cresc:Dadevarul e k nu stiu dak am papat chiar asa(rosiile erau mici,merele nu erau chiar mari):-/am facut si o h jum de sport(40 min dim,35 dupa-amiaza si 15 seara):D

Mai fata, eu nu inteleg.... tu iti bati joc de sanatatea ta? pai daca merele erau mici si rosile la fel tu ai 400 kcal??????!!!!
auzi, driulia ti-a pus o intrebare ieri? i-ai raspuns? era vorba daca parintii tai vad ce si cum mananci.
nu se poate asa ceva. pai aici e sanatatea ta. pui mana si mananci, ori ajungi la spital:-s
e bine ca faci sport dar ar trebui atunci sa mananci cam 1200 kcal. iti dai seama? de inca 2 ori cat mananci tu.

anymaryia 26 aug 2010 21:31:03

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
da asa voi face:-/parinti stiu k mananc putin,dar nu stiu cat:-/si dak as manca acum la dieta 1100-1200 cal....la mentinere cat?//?/:">

andra_aly 26 aug 2010 21:41:02

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de anymaryia (Post 303726)
da asa voi face:-/parinti stiu k mananc putin,dar nu stiu cat:-/si dak as manca acum la dieta 1100-1200 cal....la mentinere cat?//?/:">

Pai cum adica. nu te controleaza:-s ? de cat timp mananci asa? sti ca nu e sanatos? si ca poti sa ai probleme de sanatate? cum ai ajuns sa mananci asa de putin? nu inteleg de ce unele fete cred ca pentru a slabi trebuie sa faca foamea:-s eu am reusit si am mancat destul...si cateodata mai si trisam:P
la mentinere cam 1500

sunshine 27 aug 2010 05:45:47

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de anymaryia (Post 303726)
da asa voi face:-/parinti stiu k mananc putin,dar nu stiu cat:-/si dak as manca acum la dieta 1100-1200 cal....la mentinere cat?//?/:">

La mentinere ( desi in ritmul tau nu cred ca mai ajungi acolo) poti sa mananci 1500-1600 chiar, si atentie, fara sa te ingrasi!


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:10:05.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO