forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=430)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3732)

Tequilla 01 sep 2010 12:47:39

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
si eu am observat ca in general dupa ce fac sport intens (nu aerobic) cantaresc mai mult, nu-mi explic de ce :)))

blonditza 01 sep 2010 12:55:02

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
probabil imediat dupa sport creste masa musculara si de aia cantaresti mai mult, eu am observat pe haine ca ma strang usor dupa efort fizic dar imi revin repede
ar mai fi o varianta in cazul femeilor, ca inainte de ciclu sa retinem apa in corp si logic si cantarul arata mai mult

UluceanuAnaMaria 01 sep 2010 12:56:01

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Tequilla (Post 310633)
si eu am observat ca in general dupa ce fac sport intens (nu aerobic) cantaresc mai mult, nu-mi explic de ce :)))

Probabil muschii isi maresc densitatea, continuand sa fie contractati inca dupa exercitiu.. ma gandesc.. Nu sunt expert in asa ceva, deci ar putea fi foarte gresit ceea ce spun dar era doar o teorie..

sunshine 01 sep 2010 13:25:49

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de blonditza (Post 310603)
da dar uite un exemplu ciudat : seara inainte de culcare ai o anumita greutate, peste noapte nu mergi la pipi deloc, te trezesti dimineata si te urci pe cantar si constati ca ai mai putin.care e explicatia?slabim peste noapte ?:p

Se metabolizeaza mancarea peste noapte, pierzi lichide prin trasnpiratie, respiratie. Mancarea papata se transforma in energie, pe care corpul o utileaza pt a trai.
Te cantaresti dimineata pe stomacul gol, dupa ce ai fost la baie, si ai sa afli greutatea reala.

Renne 01 sep 2010 16:31:06

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Frumusica96 (Post 310626)
eu am o problema ... nu mai slabesc .. :(( am facut alalta-ieri sport ff mult 2 ore de gimnastica + mers pe role si in ziua aia nici nu m-am atins de dulce ... a 2 zi aveam mai mult cu 200 de grame + o febra musculara in tot corpul ... si ieri am facut miscare si tot am 58.4 kg ... dar totusi am mancat dulce ... biscuiti cu crema ... off ... sper ca cineva sa ma ajute...

se poate si asa. cantarul nu trebuie sa fie judecatorul care iti spune "arati bn" sau "arati rau". judecatorul tau ar trebuie sa fie oglinda. dc spun asta? pai, muschii cantaresc mai mult decat grasimea, daca faci mult sport se poate sa topesti grasimea si sa o inlocuiesti cu muschi, de aceea cantarul tau mai poate avea si toane. muschii arata bn in comparatie cu grasimea, e bn sa fii tonifiata, deci nu te lua mereu dupa cantar :-*
o alta explicatie ar mai fi si faptul k in acele zile dinaintea perioadei din luna in care orice fata si'ar dori sa fie baiat, corpul pastreaza in organism mai multa apa. cel mai bn e sa te masori dupa menstruatie si vei vedea ca ai scapat de cateva sute de grame fara sa faci nimic, deoarece nivelul de apa din corp revine la normal.
si mai poate fi o explicatie: daca nu "te'ai usurat" inainte de culcare sa stii k dimineata urmatoarei zile e normal ca acul afurisitului ala de cantar sa arate un pic mai mult.
:):):):):):):):):):):):):):):):):):)
si chiar daca ai mai fi pus de pe o zi pe alta mai mult, nu iti distruge moralul. fara perseverenta nici o dieta si nici un sport nu te ajuta sa slabesti.

>:D<

Slabuta 01 sep 2010 16:54:21

Re: Jurnalul Mioarei
 
Citat:

Anterior postat de mioaravasile (Post 300095)
Multumesc pentru incurajari!
Eu sunt constienta ca fara sport si fara o dieta echilibrata din toate punctele de vedere nu o sa reusesc. Asa ca nu tin o dieta oarecare sau un regim. Mie sincer mi se par cam absurde 90% din ele. Asa ca incerc sa manac normal, dar cu portii mai mici. Si evit prajeli, mancaruri grele, dulciurile, sucurile.... Iar sport incerc sa fac, cam de 3 ori pe saptamana alerg vreo 3km, de 3 ori pe sapt joc tenis la simplu cam 3 ore, sar coarda iar aproape zilnic merg pe bicicleta aprox 6-7 km.
Probabil va intrebati daca fac atat sport de ce nu am slabit pana acum? Pentru ca am mancat prea mult.. si ceea ce v-am spus sus e o medie, au fost si saptamani cand nu am alergat deloc de exemplu. Sper ca de data asta sa nu mai ma opresc din program.

Buna Mioara :)

Esti foate activa fizic, felicitari :)

Daca vrei, poti posta meniurile tale, sa discutam despre ele, eventual sa faci unele corectii :)

Renne 01 sep 2010 18:17:49

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Azi dimineata m'am trezit cu 100 g mai putin fata de ieri... eh, o diferenta mica pt cantar=o diferenta mare pt moralb-)

tot astazi am mers si la prima mea sedinta de masaj anticelulitic :x. am gradul 1 de celulita, femeia la care am fost a spus ca se rezolva repede, cu o serie de 5 sedinte in 5 zile consecutive(o sedinnta dureaza o ora si costa 20 lei) am sa scap de ea. :x:x:x va dati seama ce happy pot fi.

acum am si un jurnal. " sunt doar un jurnal al unei fete(viitoare slabuta!)"
ca sa stiti pe scurt despre ce e vorba in el: imi place sa discut deschis in genul "a face haz de necaz". va fi un jurnal spontan, nu stiu ce voi nota de azi pe maine in el, mereu mi'am dorit sa am ocazia sa scriu "draga jurnalule" 8->

cam atat... :)

>:D<>:D<>:D<

sunshine 01 sep 2010 18:37:10

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Renee felicitari pt ambitie si pt kilogramele date jos:) Pt celulita e f importanta alimentatia :D cat mai putine e uri :D dar vad ca stii deja

sunshine 01 sep 2010 18:44:48

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Renee eu acum am vazut ca ai 13 ani:) Trebuie neaparat sa adaugi si gustarile , sa te aiguri ca nu privezi organismul de nici un nutrient. Nu ai nevoie de dieta, ste bine ca eviti alimentele rele si numai prin asta vei slabi:)
Poti manca un fruct, un iaurt, sau alune, nuci, fructe uscate.

Renne 01 sep 2010 19:02:42

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
sunshine, voi incerca sa respect ce mi'ai propus.

(ps: peste cateva zile fac 14 ani... hmmm, nu stiu dc am spus asta, poate ca sunt un pic mandra ca sunt cu un am mai aproape de disparitie :D...)

ma bucur ca exista slabute.ro. :x e bn sa te bazezi pe sfaturile si parerile altor persoane, te simti mult mai bn cand are cn sa te sprijine. chiar va apreciez pe toate(totzi)...

>:D<

Oana16 01 sep 2010 19:22:13

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Fetelor AM TRISAT :)),fratele meu a cumparat paine yammmii :x calda si pufoasa si am mancat cam in jur de 300 g :)),e mult si e bomba de calorii...

Si acum...parca`mi pare rau,mai ales ca-i seara,cum mai ard caloriile?

Lariiisa 01 sep 2010 22:54:54

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna fetelor >:D<
Ma-am facut si eu cont pe slabute.ro in urma cu cateva zile:> dar abia acuma am intrat din nou.Si as vrea sa slabesc si eu cateva kilograme ca sa-mi dispara burtica aripioarele in fine grasimile care nu ma lasa sa port orice haine...:-s
Greutate initiala : 53 kg:(
Greutate dorita :48-47kg:)
Sport:Zumba,aerobic, tae-bo ... depinde... cam de 3 ori pe saptamana cate o orab-)
Dieta inca nu stiu ce dieta sa tin pentru ca nu stiu care ar fi una mai sanatoasa care sa nu ma infometeze si care sa dea rezultate adica ,sa ma ajute ca macar prin 2011 adica peste vreo 4 luni sa ajung la greutatea dorita si sa nu mai am sunculite :P
Si cum sunt mai noua aici pe forum nu ma prea pricep la lucrurile care se petrec si mi-ar fii de mare ajutor daca ati putea sa ma ajutati...
In primul rand sa-mi aleg o dieta si dupa am sa incerc sa fiu suficent de ambitioasa sa reusesc si sa ajung la 48-47kg:">
Va multumesc si sper sa ajungem sa fim prietene>:D<

Lariiisa 01 sep 2010 22:56:12

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Ai putea incerci un alergat sau saritul coardei sau ceva abdomene:-?

Renne 02 sep 2010 07:01:50

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Oana16 (Post 311135)
Fetelor AM TRISAT :)),fratele meu a cumparat paine yammmii :x calda si pufoasa si am mancat cam in jur de 300 g :)),e mult si e bomba de calorii...

Si acum...parca`mi pare rau,mai ales ca-i seara,cum mai ard caloriile?

ehe, chiar acum cateva zile m citit intr'o revista cunoscuta(nu cred ca pot pomeni numele revistei, cred ca e "ilegal":-??) ce sa faci dupa ce te "porcesti"(nu e un cuvant inventat de mn, era in revista, deci nu te supera;;):Do:-)).
ce faci imediat: 1. miscare, ca sa arzi caloriile nedorite. 2. bei apa multa (si mai era un sfat contra indigestiilor dar nu iti trebuie...)
ce faci mai tarziu: papi mai multe legume si fructe. asta poate fi numita si o pedeapsa pt mica ta "crima"...

hmm,:-@ acum observ ca nu sunt niste sfaturi cn stie ce, in revista pareau mai spectaculoase din cauza imaginilor... :D

>:D<


sunshine 02 sep 2010 08:03:45

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Larisaaa (Post 311495)
Buna fetelor >:D<
Ma-am facut si eu cont pe slabute.ro in urma cu cateva zile:> dar abia acuma am intrat din nou.Si as vrea sa slabesc si eu cateva kilograme ca sa-mi dispara burtica aripioarele in fine grasimile care nu ma lasa sa port orice haine...:-s
Greutate initiala : 53 kg:(
Greutate dorita :48-47kg:)
Sport:Zumba,aerobic, tae-bo ... depinde... cam de 3 ori pe saptamana cate o orab-)
Dieta inca nu stiu ce dieta sa tin pentru ca nu stiu care ar fi una mai sanatoasa care sa nu ma infometeze si care sa dea rezultate adica ,sa ma ajute ca macar prin 2011 adica peste vreo 4 luni sa ajung la greutatea dorita si sa nu mai am sunculite :P
Si cum sunt mai noua aici pe forum nu ma prea pricep la lucrurile care se petrec si mi-ar fii de mare ajutor daca ati putea sa ma ajutati...
In primul rand sa-mi aleg o dieta si dupa am sa incerc sa fiu suficent de ambitioasa sa reusesc si sa ajung la 48-47kg:">
Va multumesc si sper sa ajungem sa fim prietene>:D<

Buna Larisa.
Opreste te la un BMI 18.5, la 47 kg vi avea 17.3, deja vei fi subponderala si nu este in regula nu este sanatos. Mai multe detalii aici http://forum.slabute.ro/slabit-extre...tml#post192888
Pt ce vrei tu, nu este nevoie de o diete anume:) Sportul este f ok, cu cardio vei da jos grasimea de care spui, iar in privinta alimentatiei te poti limita la alegerile cele mai sanatoase, cum ii spunem noi " dieta personalizata" :)
Adica elimini toate fast food urile, sucurile, dulciuri, grasimi rele, iti faci meniul aici Calculator calorii, calculator nutritional - Calorii.Slabute.ro si te uiti sa te incadrezi in limitele nutritionale: carbo, proteine, grasimi

blonditza 02 sep 2010 08:27:25

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
buna dimi la toate frumoasele !!!

Citat:

Anterior postat de Oana16 (Post 311135)
Fetelor AM TRISAT :)),fratele meu a cumparat paine yammmii :x calda si pufoasa si am mancat cam in jur de 300 g :)),e mult si e bomba de calorii...

Si acum...parca`mi pare rau,mai ales ca-i seara,cum mai ard caloriile?

oana, am trisat si eu aseara :)) "hazbandul" meu si-a facut ditamai castronul de popcorn si s-a pus langa mine sa ne uitam la film.iti dai seama ca am infulecat si eu cu mareeeeee pofta:-s ei dar cum zice si scumpica noastra renee azi imi dau toata silinta la kangoo jumps, sa-mi ard toate caloriile papate aseara.nu e o crima....dar eu dimineata n-am indraznit sa ma urc pe cantar :))
o s-o fac maine dupa ce imi "ispasesc" pedeapsa:))

blonditza 02 sep 2010 08:31:59

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Larisaaa (Post 311495)
Buna fetelor >:D<
Ma-am facut si eu cont pe slabute.ro in urma cu cateva zile:> dar abia acuma am intrat din nou.Si as vrea sa slabesc si eu cateva kilograme ca sa-mi dispara burtica aripioarele in fine grasimile care nu ma lasa sa port orice haine...:-s
Greutate initiala : 53 kg:(
Greutate dorita :48-47kg:)
Sport:Zumba,aerobic, tae-bo ... depinde... cam de 3 ori pe saptamana cate o orab-)
Dieta inca nu stiu ce dieta sa tin pentru ca nu stiu care ar fi una mai sanatoasa care sa nu ma infometeze si care sa dea rezultate adica ,sa ma ajute ca macar prin 2011 adica peste vreo 4 luni sa ajung la greutatea dorita si sa nu mai am sunculite :P
Si cum sunt mai noua aici pe forum nu ma prea pricep la lucrurile care se petrec si mi-ar fii de mare ajutor daca ati putea sa ma ajutati...
In primul rand sa-mi aleg o dieta si dupa am sa incerc sa fiu suficent de ambitioasa sa reusesc si sa ajung la 48-47kg:">
Va multumesc si sper sa ajungem sa fim prietene>:D<

raportul inaltime greutate este foarte bun.sfatul meu ca sa slabesti este sa faci sport, si sa incerci sa elimini painea,pastele, dulciurile,sucurile si prajelile.Bea multa multa apa !:-* succes !

Lariiisa 02 sep 2010 11:41:42

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Multumesc pentru raspuns blonditza si sunshine>:D<
Dar chestia este ca eu de un an si ceva nu mananc fast food deloc sucuri foarte rar prajeli foarte rar ...
In general mananc destul de sanatos si tot ma ingras :(
Si nu mananc nici mult

sunshine 02 sep 2010 11:44:04

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Larisaaa (Post 311943)
Multumesc pentru raspuns blonditza si sunshine>:D<
Dar chestia este ca eu de un an si ceva nu mananc fast food deloc sucuri foarte rar prajeli foarte rar ...
In general mananc destul de sanatos si tot ma ingras :(
Si nu mananc nici mult

Eu zic sa treci la mentinere:)
Daca spui ca te ingrasi ceva trebuie sa faci gresit, poate mananci prea multi carbo:-/ Si cu cat te ingrasi?

Lariiisa 02 sep 2010 11:50:55

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Cu putin... dar in timp se vede pe burtica pe coapse...
Cu cateva sute de grame pe luna...
Dar trece o luna trec 2 trec 3 si se aduna...

Oana16 02 sep 2010 14:17:45

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Slabutelor tocmai am terminat aerobicul,am facut o or si 10 minute,am cam "luat-o" si azi dimineata cu dulce si am zis ca trebuie sa fac ceva sa ard caloriile,diseara mai dau nu sfert de ora la bicla :X
Voi ati facut azi sport? Cate minute?

Va pup :*

IxXi28 02 sep 2010 14:37:24

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Oana16 (Post 312181)
Slabutelor tocmai am terminat aerobicul,am facut o or si 10 minute,am cam "luat-o" si azi dimineata cu dulce si am zis ca trebuie sa fac ceva sa ard caloriile,diseara mai dau nu sfert de ora la bicla :X
Voi ati facut azi sport? Cate minute?

Va pup :*

Oana, vad ca te ti tare cu sportul. Eu abia fac 20 de minute pe zi....ar trebui sa maresc si eu ...macar cu 10 minute...:-<. Poate deasta am si stagnat...:-? Acum o sa ma duc sa pictez...sambata e ziua lu' tata...si i-am promis mai de mult un tablouas ...:)

Oana16 02 sep 2010 16:18:23

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de IxXi28 (Post 312215)
Oana, vad ca te ti tare cu sportul. Eu abia fac 20 de minute pe zi....ar trebui sa maresc si eu ...macar cu 10 minute...:-<. Poate deasta am si stagnat...:-? Acum o sa ma duc sa pictez...sambata e ziua lu' tata...si i-am promis mai de mult un tablouas ...:)

Eh... asa faceam eu inainte,dar de 1 luna si mi-am zis ca pot mai mult,si ajung la o ra o ora jumatate cand am chef,doar aerobic +10 min bicicleta medicinala.:D La muylti ani tatalui tau de pe acum sa-ti traiasca :)

sunshine 02 sep 2010 18:44:37

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Larisaaa (Post 311955)
Cu putin... dar in timp se vede pe burtica pe coapse...
Cu cateva sute de grame pe luna...
Dar trece o luna trec 2 trec 3 si se aduna...

Greutatea este normal sa oscileze intre 100-500 gr, chiar mai mult in perioada menstruatiei.
Daca mananci sanatos si faci sport de 3 ori pe sapt, nu ar trebui sa te ingrasi.
Ai grija totusi, poate consumi prea multi carbo la cina. Vezi micul dejun sa fie cel mai consistent, sa nu exagerezi cu fructele, in rest nu stiu ce ar putea fi :-/
Incearca sa te cantaresti in perioade diferite

Mi e greu sa cred ca se vad 2 3 sute de gr pe coapse :P

Lariiisa 02 sep 2010 21:44:49

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 312496)

Greutatea este normal sa oscileze intre 100-500 gr, chiar mai mult in perioada menstruatiei.
Daca mananci sanatos si faci sport de 3 ori pe sapt, nu ar trebui sa te ingrasi.
Ai grija totusi, poate consumi prea multi carbo la cina. Vezi micul dejun sa fie cel mai consistent, sa nu exagerezi cu fructele, in rest nu stiu ce ar putea fi :-/
Incearca sa te cantaresti in perioade diferite

Mi e greu sa cred ca se vad 2 3 sute de gr pe coapse :P

ok:D
merci mult de sfaturi >:D<

blonditza 03 sep 2010 09:04:50

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
neatza ce faceti? eu beau cafeluta...
ca tot ati vorbit de menstruatie...trebuie sa apara si la mine si sunt o gurmanda in perioada asta, mi-e foame incontinuu si pofta de orice....asa ca iau o scurta pauza de o saptamana la dieta pana trece "mos craciun", nu de alta dar am niste stari de nervi daca nu mananc ce imi cere inima acum...oricum nu abuzez dar acum imi fierb niste cremvrusti, o sa-i mananc goi fara paine, doar cu mustar.
si oricum cantarul meu arata mai mult in perioada asta "stralucita" daca retin apa in organism asa ca nu ma mai urc pe el pana saptamana viitoare:((

Inimioara 03 sep 2010 09:12:50

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
buna:) sunt noua pe aiki :D. fetelor vreau sa slabim impreuna:) va doresc toturor spor la slabit sa ajungeti la greutatea dorita:-* va pup:-*

Inimioara 03 sep 2010 09:20:42

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de blonditza (Post 313117)
neatza ce faceti? eu beau cafeluta...
ca tot ati vorbit de menstruatie...trebuie sa apara si la mine si sunt o gurmanda in perioada asta, mi-e foame incontinuu si pofta de orice....asa ca iau o scurta pauza de o saptamana la dieta pana trece "mos craciun", nu de alta dar am niste stari de nervi daca nu mananc ce imi cere inima acum...oricum nu abuzez dar acum imi fierb niste cremvrusti, o sa-i mananc goi fara paine, doar cu mustar.
si oricum cantarul meu arata mai mult in perioada asta "stralucita" daca retin apa in organism asa ca nu ma mai urc pe el pana saptamana viitoare:((

buna blonditza ...asa e in perioada aia''stralucita''. eu ma balonez ff mult fac o burtica maree. de mancat nu am pofte in plus. in timpul acestei perioade am cv dureri si nu mai am nici chef de mancare:D mai bn mai slabesc:)). momentan tin o dieta si treb sa mananc cremwursti doar 100 g:D. stiu ca mezelurile ascund multa grasime si sare,dar dieta asta e buna:) multi au slabit cu ea:). u ce dieta ai tinut de ai slabit?:D te pup:-*>:D<

pitic zuz 03 sep 2010 10:09:03

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
buna slabutelor, ce mai faceti? am lipsit o perioada, am fost in vacanta si am neglijat si forumul si dieta :( am avut insa noroc ca nu m-am ingrasat, dar acu trebuie sa trag tare sa recuperez. va pup si spor la slabit

sunshine 03 sep 2010 10:11:04

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Inimioara (Post 313133)
buna:) sunt noua pe aiki :D. fetelor vreau sa slabim impreuna:) va doresc toturor spor la slabit sa ajungeti la greutatea dorita:-* va pup:-*

De acum esti la 50-60:) bv, primul kg s a dus!!
Citat:

Anterior postat de pitic zuz (Post 313207)
buna slabutelor, ce mai faceti? am lipsit o perioada, am fost in vacanta si am neglijat si forumul si dieta :( am avut insa noroc ca nu m-am ingrasat, dar acu trebuie sa trag tare sa recuperez. va pup si spor la slabit

Bine ai revenit:)
Daca nu te ai ingrasat atunci e bine, n ai de ce sa fii trista, te ai mentinut:x

blonditza 03 sep 2010 10:15:57

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Inimioara (Post 313149)
buna blonditza ...asa e in perioada aia''stralucita''. eu ma balonez ff mult fac o burtica maree. de mancat nu am pofte in plus. in timpul acestei perioade am cv dureri si nu mai am nici chef de mancare:D mai bn mai slabesc:)). momentan tin o dieta si treb sa mananc cremwursti doar 100 g:D. stiu ca mezelurile ascund multa grasime si sare,dar dieta asta e buna:) multi au slabit cu ea:). u ce dieta ai tinut de ai slabit?:D te pup:-*>:D<

eu am facut sport, am mancat mai sanatos, fara dulciuri, paine, sare etc si am mers la masaje si impachetari, am slabit mult pt ca am avut si ff multa apa in corp in urma sarcinii.oricum toata chestia e sa ai ambitie si rabdare, rezultatele nu apar de pe-o zi pe alta, apar daca esti perseverent si te tii de lucrurile bune si sanatoase.bafta mare si tie !!!!!!!

sunshine 03 sep 2010 10:18:00

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Inimioara (Post 313149)
buna blonditza ...asa e in perioada aia''stralucita''. eu ma balonez ff mult fac o burtica maree. de mancat nu am pofte in plus. in timpul acestei perioade am cv dureri si nu mai am nici chef de mancare:D mai bn mai slabesc:)). momentan tin o dieta si treb sa mananc cremwursti doar 100 g:D. stiu ca mezelurile ascund multa grasime si sare,dar dieta asta e buna:) multi au slabit cu ea:). u ce dieta ai tinut de ai slabit?:D te pup:-*>:D<

Si in restul zilei ce mananci?

Inimioara 03 sep 2010 10:43:59

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 313225)

Si in restul zilei ce mananci?

dimineata pap carne fiarta apoi branza mai tarziu cremwursti sunca presata si seara carne fiarta sau gratar dar de obicei o mananc fiarta.
Da am mai slabit 1kg. luni m-am cantarit si am avut 61 kg azi dim m-am cantarit si am 60kg:x:x chiar ma bucur:):D. am fost si la doctorul de familie. mi-a recomandat crom(pt ca persoanele mai grasute nu prea au) si spiruluina pt a-mi taia pofta de mancare:D. in prima zi simpteam o greata in stomac si nu mai puteam sa pap ,dar acum nu o mai simt. sunt bine si cu 1 kg in minus:x>:D<

sunshine 03 sep 2010 10:49:53

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Inimioara (Post 313262)
dimineata pap carne fiarta apoi branza mai tarziu cremwursti sunca presata si seara carne fiarta sau gratar dar de obicei o mananc fiarta.
Da am mai slabit 1kg. luni m-am cantarit si am avut 61 kg azi dim m-am cantarit si am 60kg:x:x chiar ma bucur:):D. am fost si la doctorul de familie. mi-a recomandat crom(pt ca persoanele mai grasute nu prea au) si spiruluina pt a-mi taia pofta de mancare:D. in prima zi simpteam o greata in stomac si nu mai puteam sa pap ,dar acum nu o mai simt. sunt bine si cu 1 kg in minus:x>:D<

Fa ti meniul azi aici Calculator calorii, calculator nutritional - Calorii.Slabute.ro si la final sa ai 1000 cal minim, daca esti sub mai adauga ceva

Inimioara 03 sep 2010 11:11:25

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 313269)

Fa ti meniul azi aici Calculator calorii, calculator nutritional - Calorii.Slabute.ro si la final sa ai 1000 cal minim, daca esti sub mai adauga ceva

l-am facut si am 562 calorii dar am scos branza pt ca deja simt ca nu o mai pot manca. nu imi plac lactatele. pap doar iaurt si branza si asta mai rar. lapte dulce niciodata:D.nu am calciu.:Ddar asta e nu imi plac lactatele nu mananc:D

sunshine 03 sep 2010 11:20:39

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Inimioara (Post 313301)
l-am facut si am 562 calorii dar am scos branza pt ca deja simt ca nu o mai pot manca. nu imi plac lactatele. pap doar iaurt si branza si asta mai rar. lapte dulce niciodata:D.nu am calciu.:Ddar asta e nu imi plac lactatele nu mananc:D

Mai trebuie sa adaugi, trebuie sa ai minimum 1000 cal.
Chiar adineauri am raspuns unei fete care zicea ca desi mananca 600 cal pe zi, nu mai slabeste deloc. Asa vrei si tu?!
Adauga legume langa carne, papa niste peste, branza sau crema de branza

Inimioara 03 sep 2010 14:13:45

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 313309)

Mai trebuie sa adaugi, trebuie sa ai minimum 1000 cal.
Chiar adineauri am raspuns unei fete care zicea ca desi mananca 600 cal pe zi, nu mai slabeste deloc. Asa vrei si tu?!
Adauga legume langa carne, papa niste peste, branza sau crema de branza

eu am slabit asa:)putin si des:Dnumai cate 100 g odata. mi-a dat doctorul de familie spirulina si asta actioneaza ca un burete in stomac.o iau cu 30 min inainte de masa si ma face sa pap putin.am papat 100 g de cremwursti si apoi cand am mai luat 3 guri din altceva am simtit ca am mancat fffff mult. te face sa te simti satul sa simti k ai mancat mult ca ai stomacul plin. probabil si de asta nu mai pot manca mult pt ca se ''umfla''in stomac. si am mai si slabit:x. nu adaug legume.in dieta asta st 2 faze: una de proteine si una legume fructe supe.sper sa slabesc in continuu si tu la fel:)stiu ca nu e sanatos sa mananc decat vreo 600 cal, dar asa reusesc si eu sa slabesc. nu simt foamea. nu consider infometare pt ca nu mi-e foame. asta cred ca de la spirulina:D pupici:-*>:D<

Inimioara 03 sep 2010 14:19:42

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
primele 3 kg le-am slabit mancand supe multe supe si alergat in fiecare zi.in niki 2 sapt am slabit 3 kg. mancam la pranz supa si apoi la 3-4 daca imi era foame un fruct o leguma. si multa multa apa 2-3 l de apa pe zi. dupa ora 4 nik. si acum mananc destul de bn nu simt foamea.ma simt bn si am mai slabit 1 kg desi nu am mai alergat. o sa incep sa alerg iar dar zilele astea a fost cam frig si din cauza asta nu am mai alergat:D in schimb am mers pe jos:). vreo 4 km:D.

sunshine 03 sep 2010 14:30:39

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Inimioara (Post 313534)
eu am slabit asa:)putin si des:Dnumai cate 100 g odata. mi-a dat doctorul de familie spirulina si asta actioneaza ca un burete in stomac.o iau cu 30 min inainte de masa si ma face sa pap putin.am papat 100 g de cremwursti si apoi cand am mai luat 3 guri din altceva am simtit ca am mancat fffff mult. te face sa te simti satul sa simti k ai mancat mult ca ai stomacul plin. probabil si de asta nu mai pot manca mult pt ca se ''umfla''in stomac. si am mai si slabit:x. nu adaug legume.in dieta asta st 2 faze: una de proteine si una legume fructe supe.sper sa slabesc in continuu si tu la fel:)stiu ca nu e sanatos sa mananc decat vreo 600 cal, dar asa reusesc si eu sa slabesc. nu simt foamea. nu consider infometare pt ca nu mi-e foame. asta cred ca de la spirulina:D pupici:-*>:D<

Poate tu nu simti foame, dar corpul tau simte. Trebuie sa mananci minim cat ai metabolismul bazal http://forum.slabute.ro/pregatirea-s...bazal-941.html
Cum iti suna sa mananci 600 cal zilnic si sa te ingrasi in momentul in care mananci 700?
Tu procedezi cum vrei, este sanatatea ta, dar ma gandesc ca daca alte fete au putut sa slabeasca manancand 1200-1300 pe zi, cred ai putea si tu, depinde numai de cat de mult tii la sanatatea ta;)

IxXi28 03 sep 2010 21:32:11

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Oana16 (Post 312349)
Eh... asa faceam eu inainte,dar de 1 luna si mi-am zis ca pot mai mult,si ajung la o ra o ora jumatate cand am chef,doar aerobic +10 min bicicleta medicinala.:D La muylti ani tatalui tau de pe acum sa-ti traiasca :)

Merci mult...:-* Poate o sa reusesc si eu sa mai maresc doza de sport :)) doar ca acum incepe si scoala...si va fi mai greu....


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:30:02.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO