forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=430)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3732)

ghindocelu 11 mai 2010 16:19:26

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
fetelor am nevoie de ajutor
ce se poate manca la diete SB

ras_cristalin 11 mai 2010 16:30:15

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de adinutzay (Post 182630)
ma alatur si eu fetelor...greutate actuala:54.5 kg
greutate dorita:44 kg.
de maine ma apuc marti 10 mai si pe 31 mai voi avea 44 kg pentru ca intr'o dieta fara ambitie si vointa nu o sa reusim . pupici!!:*:*

Buna Adinuta, eu sunt Iulia.
Vad ca ai 15 anisori si banuiesc ca nu stii prea multe despre slabitul sanatos. N-am de gand sa te cert, doar iti explic ce inseamna sa ramai sanatoasa si dupa ce slabesti. :)
10 kg in 3 saptamani? Nu se poate. Esti in crestere, ai nevoie de nutrienti ca sa iti ajuti corpul sa se devolte armonios. Inca mai cresti, chiar si in inaltime, nu poti sa iti permiti sa incepi diete nebunesti.
Poate ai vazut ca avem stabilite target-uri si ca vrem sa slabim cu toate. Insa noi avem 2-3 kg pe luna, nu 10. Cu 3 kg pe luna corpul nici nu simte ca slabeste.
Pentru asta trebuie sa mananci sanatos. Tot ce ai tu de facut e sa renunti la dulciuri, sucuri, paine si sa faci miscare zilnic. :) Se slabeste foarte usor la 15 ani 8->
>:D< Spor la treaba

ras_cristalin 11 mai 2010 16:31:19

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de ghindocelu (Post 183835)
fetelor am nevoie de ajutor
ce se poate manca la diete SB

Faci clic pe SB-ul de la semnatura mea :)

ghindocelu 11 mai 2010 17:00:15

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
multumesc mult ras_critalin de maine voi incepe sa tin si eu SB si va spun luni cat am slabit.

multi pupici si bafta la slabit

Slabuta 11 mai 2010 18:23:07

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de ghindocelu (Post 183865)
multumesc mult ras_critalin de maine voi incepe sa tin si eu SB si va spun luni cat am slabit.

multi pupici si bafta la slabit

Vezi ca ai multe retete aici: Dieta South Beach - Retete Faza I

Sabine_28 11 mai 2010 20:29:07

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 183813)


Buna Sabi :)

Ca desert eu fac lapte batut cu o lingurita de fructoza si una de cacao.
Sau branza de vaci cu cacao si fructoza.
Ia-ti ciocolata cu fructoza ;) Si mananca cateva patratele.
Cred ca desert merge si cheesecake ;) Cheese cake – Prajitura dietetica de branza - Slabute.ro fara stafide si cu fructoza, trebuie incercat ;)

Urda o gasesti in real, eu de acolo iau si la piata sigur aveau cand am fost ;)

Multumesc mult Slabuta, o sa-mi iau cacao si fructoza la serviciu, si cand imi mai vine pofta de dulce imi cumpar un iaurt sau branzica si ma calmez:D
Acum am facut drob de ficatei de pui si ciuperci, cu ceapa si usturoi verde...a iesit super bun, abia astept sa pap maine;;)

O seara placuta!
>:D<

anqutz 11 mai 2010 20:32:38

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Sabine_28 (Post 184119)
Multumesc mult Slabuta, o sa-mi iau cacao si fructoza la serviciu, si cand imi mai vine pofta de dulce imi cumpar un iaurt sau branzica si ma calmez:D
Acum am facut drob de ficatei de pui si ciuperci, cu ceapa si usturoi verde...a iesit super bun, abia astept sa pap maine;;)

O seara placuta!
>:D<

Dar ficatei nu ai voie. :P

codynutza 11 mai 2010 20:36:21

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 184126)
Dar ficatei nu ai voie. :P

hmm, de ce nu are voie ficatei? am tot citit pe tema asta, dar nu m-am lamurit deloc:-/:-s

anqutz 11 mai 2010 20:37:14

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de codynutza (Post 184131)
hmm, de ce nu are voie ficatei? am tot citit pe tema asta, dar nu m-am lamurit deloc:-/:-s

LA SB sunt interzisi in prima faza. Si cred ca si in faza a 2-a. Sunt organe, probabil ca au multa grasime.

codynutza 11 mai 2010 20:38:17

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 184133)
LA SB sunt interzisi in prima faza. Si cred ca si in faza a 2-a. Sunt organe, probabil ca au multa grasime.

ce prompta esti ankutz:-*:-*:-*
ms mult pentru raspuns!>:D<

anqutz 11 mai 2010 20:40:18

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de codynutza (Post 184134)
ce prompta esti ankutz:-*:-*:-*
ms mult pentru raspuns!>:D<

Cu placere! :-*

codynutza 11 mai 2010 20:42:25

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 184138)
cu placere! :-*


[*117*][*52*][*10*]

anqutz 11 mai 2010 20:45:54

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de codynutza (Post 184141)
[*117*][*52*][*10*]

:"> Concurs de pupicei? :P :-*:-*:-*

codynutza 11 mai 2010 20:48:01

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 184145)
:"> Concurs de pupicei? :P :-*:-*:-*

oh, da! cine merita, merita ankutz! ca doar pupiceii nu sunt pe gratis! totul costa in lumea asta![*30*]

anqutz 11 mai 2010 20:53:23

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de codynutza (Post 184149)
oh, da! cine merita, merita ankutz! ca doar pupiceii nu sunt pe gratis! totul costa in lumea asta![*30*]

:"> Sincer, mi-ai luminat seara. :)) >:D<

anhelyto 11 mai 2010 21:05:53

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
fetelor am o mare intrebare: ce reprezinta la bicicleta statica nivelele acelea? de ex 1-5?

anhelyto;;)

anqutz 11 mai 2010 21:08:48

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de anhelyto (Post 184175)
fetelor am o mare intrebare: ce reprezinta la bicicleta statica nivelele acelea? de ex 1-5?

anhelyto;;)

Sunt nivele de rezistenta la pedalare. La nivelul 1 pedalezi cel mai usor si la 8 (in cazul bicilcetei mele) abia poti invarti pedalele. :))

sunshine 11 mai 2010 21:18:23

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
fetelor eu mi-am pus un target pana pe 31.05 54.6 kg. dar sincer nu cred ca ajung:( acum ce imi doresc e sa vad o data cantarul asta cu 55 in fata, chit ca este 55.9, imi place ,mai mult decat 56. sper sa mi iasa si mie. acum beau un ceai de papadie, imi fac unghiile si fug repede la somn
o seara buna! zmuah:-*

anhelyto 11 mai 2010 21:18:32

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
am inteles......
inseamna ca in categoria asta ma inc adrez...ca eu pe bicicleta nu am nivele, nu am decat un + si un - pt intensitatea vitezei...dar acum simt ca mi s-a slabit cureaua...:(

dar ma descurc si asa....pana maine....

ms mult!
anhelyto;;)

lavydor 11 mai 2010 22:26:42

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Stateam si ma gandeam : cel mai bine a functionat la mine dieta disociata pe zile si mancam cum vroiam..si 4 zile la rand lactate sau carne...legume...dar aceeasi grupa toata ziua. A incercat cineva?;;)

codynutza 11 mai 2010 22:36:22

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de lavydor (Post 184282)
Stateam si ma gandeam : cel mai bine a functionat la mine dieta disociata pe zile si mancam cum vroiam..si 4 zile la rand lactate sau carne...legume...dar aceeasi grupa toata ziua. A incercat cineva?;;)

am incercat eu dieta disociata pe zile! si am avut rezultate foarte bune cu ea! a trebuit doar sa fiu atenta ce mananc dupa ce am terminat-o!:D
ce varianta de disociata ai tinut? ca sunt o multime...

lavydor 12 mai 2010 07:54:34

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de codynutza (Post 184291)
am incercat eu dieta disociata pe zile! si am avut rezultate foarte bune cu ea! a trebuit doar sa fiu atenta ce mananc dupa ce am terminat-o!:D
ce varianta de disociata ai tinut? ca sunt o multime...

Pai asta e ideea...nu prea pot tine o dieta caci imi sunt impuse prea multe chestii si ma simt constransa. Am tinut disociat pe zile dar nu vreuna din variante CI pur si simplu am mancat ce am vrut cand am vrut, adica nu am avut o ordine anume a alimentelor pe zile!Mancam si 5 zile la rand lactate sau si 2 zile la rand legume..depinde ce simteam sa mananc ...si imi cream un confort psihic al meu ..dar a functionat de minune! Ajunsesem la 48 de kg si nici macar nu imi numaram caloriile.;;) Am mai incercat dar nu mereu am putut sa o mai tin..consider ca iti tebuie momentul ala in care se declanseaza factorul volitiv ca sa te poti apuca de un regim!>:D<

lavydor 12 mai 2010 07:57:57

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Neazta slabute dragute ! Azi schimb tickerul..am scazut la 56 de kg si sunt foarte fericita. Mi-am facut curaj sa ma urc pe cantar, am aruncat toate hainutele de pe mine si am avut o surpriza placuta! Va pup si va mai pup ca tare fericita mai sunt>:D<! Sa aveti o zi reusita!

anhelyto 12 mai 2010 08:11:55

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de lavydor (Post 184485)
Neazta slabute dragute ! Azi schimb tickerul..am scazut la 56 de kg si sunt foarte fericita. Mi-am facut curaj sa ma urc pe cantar, am aruncat toate hainutele de pe mine si am avut o surpriza placuta! Va pup si va mai pup ca tare fericita mai sunt>:D<! Sa aveti o zi reusita!

Ma bucur mult pentru tine...sper ca si eu in curand sa vad rezultatele...va poop si sa aveti o zi placuta!!;;)

ghindocelu 12 mai 2010 09:02:25

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 183940)


Vezi ca ai multe retete aici: Dieta South Beach - Retete Faza I

Multumesc mult slabuta dar eu nu stiu si nu pot sa gatesc in cantitati mici pentru o persoana il voi intreba si pe prietenul meu daca vrea sa slabeasca cu dieta asta, numa ca el mananca multa paine, fainoasa si dulciuri. Sper sa poata renunta la ele pentru 2 saptamani.:-s
Va spun maine daca vrea si el sa arate bine la cununie sau nu. :))

nicolle 12 mai 2010 09:07:33

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de lavydor (Post 184485)
Neazta slabute dragute ! Azi schimb tickerul..am scazut la 56 de kg si sunt foarte fericita. Mi-am facut curaj sa ma urc pe cantar, am aruncat toate hainutele de pe mine si am avut o surpriza placuta! Va pup si va mai pup ca tare fericita mai sunt>:D<! Sa aveti o zi reusita!


felicitari Lavydor........un mod placut de a incepe o zi....;)
sa-ti atingi obiectivul cat mai curand cu putinta..
pupici

anqutz 12 mai 2010 09:19:35

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de lavydor (Post 184485)
Neazta slabute dragute ! Azi schimb tickerul..am scazut la 56 de kg si sunt foarte fericita. Mi-am facut curaj sa ma urc pe cantar, am aruncat toate hainutele de pe mine si am avut o surpriza placuta! Va pup si va mai pup ca tare fericita mai sunt>:D<! Sa aveti o zi reusita!

Felicitari! >:D<

Slabuta 12 mai 2010 12:56:03

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de lavydor (Post 184485)
Neazta slabute dragute ! Azi schimb tickerul..am scazut la 56 de kg si sunt foarte fericita. Mi-am facut curaj sa ma urc pe cantar, am aruncat toate hainutele de pe mine si am avut o surpriza placuta! Va pup si va mai pup ca tare fericita mai sunt>:D<! Sa aveti o zi reusita!

Lavy felicitari :)
Deseara, treci raportul sa vedem daca esti cuminte si ascultatoare :P stii tu ce am in vedere :)

lavydor 12 mai 2010 13:27:35

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 184958)


Lavy felicitari :)
Deseara, treci raportul sa vedem daca esti cuminte si ascultatoare :P stii tu ce am in vedere :)

Da da da, garantat:)....vreau nu vreau, 3 mese pe zi si 2 gustari e solutia pentru a slabi si o imbratisez calduros...cu toate gaurile negre din mintea mea :x:x

codynutza 12 mai 2010 14:53:51

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de lavydor (Post 184485)
Neazta slabute dragute ! Azi schimb tickerul..am scazut la 56 de kg si sunt foarte fericita. Mi-am facut curaj sa ma urc pe cantar, am aruncat toate hainutele de pe mine si am avut o surpriza placuta! Va pup si va mai pup ca tare fericita mai sunt>:D<! Sa aveti o zi reusita!

FELICITARI lavy! ma bucur ca ai avut parte de o asemenea surpriza placuta!:D sa fii mereu asa de acum incolo si sa ajungi la targetul pe care ti l-ai propus!:-*

pupici![*48*]

sunshine 12 mai 2010 16:00:50

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
hello! hop si eu:)
eu abia acum iau pranzul. am ajuns la 3 acasa, am mancat un pic de ananas si m-a uitat dumnezeu in calculator:)) pana a inceput din nou sa mi ceara stomacelul de mancare. mi-am facut paste:)
mai incolo poate ma mobilizez si eu la un pic de sport
voi ce faceti?
ps: dim imi arara cantarul 57:( nu ma mai cantaresc pana luni

felicitari si din partea mea lavydor!!!

Un Pai Roz 12 mai 2010 16:08:00

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 185167)
hello! hop si eu:)
eu abia acum iau pranzul. am ajuns la 3 acasa, am mancat un pic de ananas si m-a uitat dumnezeu in calculator:)) pana a inceput din nou sa mi ceara stomacelul de mancare. mi-am facut paste:)
mai incolo poate ma mobilizez si eu la un pic de sport
voi ce faceti?
ps: dim imi arara cantarul 57:( nu ma mai cantaresc pana luni

felicitari si din partea mea lavydor!!!

cantarele astea vad ca supara pe toata lumea x-(
jos cantarele ...traiasca centimetrul :))
spor la sport! >:D< :-* si sa nu papi bombonele da? :D

ghindocelu 12 mai 2010 16:09:04

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
si eu aveam dimineata 52.1 si m-am speriat

Un Pai Roz 12 mai 2010 16:12:22

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de ghindocelu (Post 185180)
si eu aveam dimineata 52.1 si m-am speriat

eu zic sa nu va faceti griji...si mie imi arata cantarul cand mai mult, cand mai putin, cateodata si diferente de 1-2 kg. oricum, parerea mea e ca daca tu stii ca nu ai facut nimic gresit, poate sa iti arate cantarul si cu 2 kg in plus ca isi revine rapid ( retinere de apa, tranzit, prostii de genul asta)

sunshine 12 mai 2010 17:07:18

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Un Pai Roz (Post 185177)


cantarele astea vad ca supara pe toata lumea x-(
jos cantarele ...traiasca centimetrul :))
spor la sport! >:D< :-* si sa nu papi bombonele da? :D

nu nu ,. nu le pap!
sa stii ca mai bine cu centimentrul, dar numai cand stiu eu ca imi arata 56 si nu 55 cum vreau, tot imi vine sa ma urc pe cantar.

Slabuta 12 mai 2010 19:20:43

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Eu sunt tare multumita de mine azi :)

Mic dejun: omleta cu sunca si branza
Gustare: o patratica ciocolata dietetica
Pranz: souffle de ciuperci si de dovlecei :)
Cina: mancare de mazare cu pui

Si 60 de minute de eliptica :)

LicuriciColorat 12 mai 2010 19:35:52

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 185362)
Eu sunt tare multumita de mine azi :)

Mic dejun: omleta cu sunca si branza
Gustare: o patratica ciocolata dietetica
Pranz: souffle de ciuperci si de dovlecei :)
Cina: mancare de mazare cu pui

Si 60 de minute de eliptica :)


bravo Slabuta
azi ai fost tare organizata:*
ce cioco dietetica:>?

Red_Rose 12 mai 2010 19:37:28

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 185362)
Eu sunt tare multumita de mine azi :)

Mic dejun: omleta cu sunca si branza
Gustare: o patratica ciocolata dietetica
Pranz: souffle de ciuperci si de dovlecei :)
Cina: mancare de mazare cu pui

Si 60 de minute de eliptica :)

Felicitari.Si ai 1000 calorii?
Eu azi n-am mincat putin :( insa am alergat 30 min fara oprire si am mers citeva ore pe jos.Dar nush ce sa mai fac ca sa slabesc ca tot stagnez de ceva timp.pe cantar nu m-am urcat de citeva zile ca simt ca m-as speria pt ca ma simt balonata,eu ma cantaresc doar cind simt pe mine ca nu am retentie de apa.

Eu mai bine imi fac meniul pt maine de azi ca sa nu dau busna in vrio ceva aiurea.Daca sa tin cont de cele avute in frigider cam asa va fi meniul pe maine.
MD:fulgi de ovaz cu un pic de branza de oaie rasa(asa iubesc eu fulgii sa-i mananc) :D
gustare:un pumn arahide crude.
pranz:omleta cu cascaval,salata de mazare verde si varza.
gustare:un mar.
cina:tofu,o felie cascaval si castraveti,rosii proaspete.
Sper sa ma tin de meniul asta ca vreau odata sa dau jos ceva de pe mine :D am mult timp de cind mananc mult,dietetic dar cam mult si cred ca de asta nu slabesc.
Fetele ce mai fac?

sunshine 12 mai 2010 20:00:30

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 185362)
Eu sunt tare multumita de mine azi :)

Mic dejun: omleta cu sunca si branza
Gustare: o patratica ciocolata dietetica
Pranz: souffle de ciuperci si de dovlecei :)
Cina: mancare de mazare cu pui

Si 60 de minute de eliptica :)


si nu mi spui si mie reteta de soufle de dovlecei? :x am unul si jumatate sin frigider si o caserola de ciuperci, am si niste branza degre, si oua...dar as vrea sa pun doar albusul daca ar merge... ce zici?

sunshine 12 mai 2010 20:32:17

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
va pun si eu meniul meu
meniu 12.05

MD:1 felie ananas, o cana lpte 0, 4 lingurite musli, 1 miere, 2 wasa cu gem
G1:1 mar
P: 3 felii ananas
penne+spaghetti( 60 gr uscate) cu sos facut din ceapa, usturoi,1 lingura ulei masline, pesto, suc de rosii, mirodenii. pastele le-am tavalit nitel in branza degresata. langa paste am mancat 1 castravete si cateva felii dovlecel pe gratar+ 1/2 pahar suc de portocale
C: 1 mar, piept de pui la cuptor cu legume si salata , desert: capsuni
__________________
0 ciocolata, 0 dulciuri! ma simt bine
plus ca am facut si sport, aerobic, si exercitii pt brate, talie si abdomene

si acum stiu de ce dim imi arata cantarul 57, mi-a venit "rusul" acum:D


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:03:07.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO