forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=430)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3732)

Oana16 11 sep 2010 19:36:38

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Off fetelor,azi am dat-o rau in bara! :))

Ce am mancat azi? Doar TAMPENII.Au venit azi cativa prieteni la mine si am strambat-o de la ora 2 .

Eu dimineata mancasem bine ,de ieri crescusem caloriile ajunsesem la 1100 cal /zi. Azi am facut o ora de aerobic. dar de la 2 ...jale. Am mancat asa pana acum o ora.- 3 felii pepene / 2 felii paine neagra cu branza topita, vreo 30 g de smantana ca si-a facut mami ceva si mi-a lasat si mie, 1 felie paine neagra cu miere de albine si acum vine BOMBA :)) am mancat 14 patratele de cicocolata [ patratele gen Africana]. Oare dupa acest meniu bombat e posibil sa ma aleg cu cateva sute de grame in plus??:-sss

Ma pun pe bicicleta si dau vreo 20 min.

Stiu c`am fost o nesimtita ,dar faptul e consumat.

sunshine 11 sep 2010 19:51:04

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Oana nu te poti ingrasa de pe o zi pe alta :)
Lasa ca maine nu ai sa mai mananci dulciuri si gata, poti sa faci sport si azi daca poti, daca nu maine.
Mai bine faci maine pe ziua!
Si nu mai vb asa urat despre tine, nu esti o nesimtita.
Suntem oameni si este perfect normal sa mai cedam , nu suntem de piatra

Oana16 11 sep 2010 19:59:05

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 324691)
Oana nu te poti ingrasa de pe o zi pe alta :)
Lasa ca maine nu ai sa mai mananci dulciuri si gata, poti sa faci sport si azi daca poti, daca nu maine.
Mai bine faci maine pe ziua!
Si nu mai vb asa urat despre tine, nu esti o nesimtita.
Suntem oameni si este perfect normal sa mai cedam , nu suntem de piatra

Pff,asa e!:) Toata lumea greseste macar o data in viata.

Oana16 11 sep 2010 20:01:42

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Fetellor mai am 1 problema,insa nu e de natura dietetica :)) sa zicem .[poate uneia dintre voi vi s-a intamplat asa ceva]
.Mie mi-a venit menstruatia ultima data pe 14-15 iulie,in august nu mi-a venit,in septembrie astept:))

De ce oare nu mi-a venit in august,o fi vreo dereglare,sau o raceala,pana mea ,nu am avut contact sexuale deloc.O fi si din cauza ca am slabit?

Uneori ma mai doare in zona de jos a spaatelui,mami zice ca`s rinichii. Ce o fi?:D D-zeule .... numai probleme.

joanna18 11 sep 2010 22:36:37

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Bună, Oana, am avut şi eu aceeaşi problemă cu menstruaţia luna trecută :) Şi exact ca tine am aşteptat. Mi-a fost frică totuşi şi am mers la medicul de familie să cer o îndrumare. Mi-a spus să mai aştept puţin, iar dacă tot nu am, va trebui să merg la ginecolog. În cel mai probabil caz, ar fi fost dereglare hormonală.
Dn fericire, la câteva zile mi-a venit, s-a rezolvat de la sine.
Cică e posibil să se mai întâmple aşa câteodată, important e să fim atente şi cu ochii pe calendar.

E posibil să fie şi de la slăbit, dacă ai slăbit mult şi rapid. E posibil să fie şi de la stress, dacă ai fost stresată în ultima vreme.

Ai grijă de tine>:D< şi dacă nu dă semne într-o săptămână sau aşa, eu zic să mergi la medic:)

UluceanuAnaMaria 11 sep 2010 23:24:52

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna, fetelor! :) Ma adresez voua, aici, pentru ca nu stiu unde altundeva. Probabil incadrandu-ne in aceeasi categorie a greutatii ma veti putea lamuri in vreun fel.
Nelamurirea mea este aceasta: Obisnuiesc sa mananc mai putine calorii decat 'ar trebui' in mod involuntar, la modul, dintr-o masa mai mica ma satur. Micul dejun pe care-l servesc zi de zi este unul foarte bogat (de circa 500 de calorii) dar mai apoi nu reusesc sa mananc decat inca 800-900 calorii. Pot determina aparitia unor probleme ale metabolismului in felul acesta? Tin sa precizez ca fac si sport timp de 40 de minute pe zi. Subliniez faptul ca nu sufar de infometare in niciun moment al zilei, nici nu intentionez sa fac asta prin vreun fel (de genul: nu mananc dupa 5 seara) dar uneori mi-e teama sa nu ma umflu prea tare si sa am o stare de burta umflata, suprasolicitata, de aceea tind catre portii mai mici, si astfel, mai sarace in calorii)
Va multumesc anticipat! :)

sunshine 12 sep 2010 09:33:24

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de UluceanuAnaMaria (Post 324953)
Buna, fetelor! :) Ma adresez voua, aici, pentru ca nu stiu unde altundeva. Probabil incadrandu-ne in aceeasi categorie a greutatii ma veti putea lamuri in vreun fel.
Nelamurirea mea este aceasta: Obisnuiesc sa mananc mai putine calorii decat 'ar trebui' in mod involuntar, la modul, dintr-o masa mai mica ma satur. Micul dejun pe care-l servesc zi de zi este unul foarte bogat (de circa 500 de calorii) dar mai apoi nu reusesc sa mananc decat inca 800-900 calorii. Pot determina aparitia unor probleme ale metabolismului in felul acesta? Tin sa precizez ca fac si sport timp de 40 de minute pe zi. Subliniez faptul ca nu sufar de infometare in niciun moment al zilei, nici nu intentionez sa fac asta prin vreun fel (de genul: nu mananc dupa 5 seara) dar uneori mi-e teama sa nu ma umflu prea tare si sa am o stare de burta umflata, suprasolicitata, de aceea tind catre portii mai mici, si astfel, mai sarace in calorii)
Va multumesc anticipat! :)

Maria avand in vedere ca mananci aprox 1300-1400 cal pe zi, nu este nici o problema :)

sunshine 12 sep 2010 09:36:05

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Oana16 (Post 324702)
Fetellor mai am 1 problema,insa nu e de natura dietetica :)) sa zicem .[poate uneia dintre voi vi s-a intamplat asa ceva]
.Mie mi-a venit menstruatia ultima data pe 14-15 iulie,in august nu mi-a venit,in septembrie astept:))

De ce oare nu mi-a venit in august,o fi vreo dereglare,sau o raceala,pana mea ,nu am avut contact sexuale deloc.O fi si din cauza ca am slabit?

Uneori ma mai doare in zona de jos a spaatelui,mami zice ca`s rinichii. Ce o fi?:D D-zeule .... numai probleme.

Oana se poate intampla sa mai ai deregelari, dar daca se intampla des nu este bine, si trebuie sa mergi la doctor.
Daca si luna asta ai probleme, sau luna urmatoare mergi neaparat la doctor.

DrIulia2010 12 sep 2010 09:45:59

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de UluceanuAnaMaria (Post 324953)
Buna, fetelor! :) Ma adresez voua, aici, pentru ca nu stiu unde altundeva. Probabil incadrandu-ne in aceeasi categorie a greutatii ma veti putea lamuri in vreun fel.
Nelamurirea mea este aceasta: Obisnuiesc sa mananc mai putine calorii decat 'ar trebui' in mod involuntar, la modul, dintr-o masa mai mica ma satur. Micul dejun pe care-l servesc zi de zi este unul foarte bogat (de circa 500 de calorii) dar mai apoi nu reusesc sa mananc decat inca 800-900 calorii. Pot determina aparitia unor probleme ale metabolismului in felul acesta? Tin sa precizez ca fac si sport timp de 40 de minute pe zi. Subliniez faptul ca nu sufar de infometare in niciun moment al zilei, nici nu intentionez sa fac asta prin vreun fel (de genul: nu mananc dupa 5 seara) dar uneori mi-e teama sa nu ma umflu prea tare si sa am o stare de burta umflata, suprasolicitata, de aceea tind catre portii mai mici, si astfel, mai sarace in calorii)
Va multumesc anticipat! :)

Consumi inca 800-900 kcal in plus fata de micul dejun sau in total??In cazul in care mananci mai putin decat necesarul tau caloric,metabolismul tau se va deregla.

Oana16 12 sep 2010 12:24:30

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de joanna18 (Post 324927)
Bună, Oana, am avut şi eu aceeaşi problemă cu menstruaţia luna trecută :) Şi exact ca tine am aşteptat. Mi-a fost frică totuşi şi am mers la medicul de familie să cer o îndrumare. Mi-a spus să mai aştept puţin, iar dacă tot nu am, va trebui să merg la ginecolog. În cel mai probabil caz, ar fi fost dereglare hormonală.
Dn fericire, la câteva zile mi-a venit, s-a rezolvat de la sine.
Cică e posibil să se mai întâmple aşa câteodată, important e să fim atente şi cu ochii pe calendar.

E posibil să fie şi de la slăbit, dacă ai slăbit mult şi rapid. E posibil să fie şi de la stress, dacă ai fost stresată în ultima vreme.

Ai grijă de tine>:D< şi dacă nu dă semne într-o săptămână sau aşa, eu zic să mergi la medic:)

Probabil,cine stie..

Cllaudia 12 sep 2010 13:27:52

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
am renuntat sa mai tin dieta k imi provoca ameteli....la 52 de kg dar m-am cantarit azi si am 51.tot am mai dat jos. specific k dulciuri mananc ffff rar si cand gust ceva dulce este intr-o cantitate de ,,vrabiutza'':D . dc tot slabesc???

sunshine 12 sep 2010 13:59:35

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Calculeaza ti caloriile si spune mi cat mananci pe zi.

Oana16 12 sep 2010 14:49:29

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Azi am mancat 1 pateu cu branza[cand am fost in oras],2 nectarine, vreo 250 g ciroba perisoare ,si acum am papat veo 400 g iaurt 2,8%grasime cu 1 felie paine neagara.

E mult?cate cal?

UluceanuAnaMaria 12 sep 2010 17:34:03

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de DrIulia2010 (Post 325055)


Consumi inca 800-900 kcal in plus fata de micul dejun sau in total??In cazul in care mananci mai putin decat necesarul tau caloric,metabolismul tau se va deregla.

Nu, vreau sa zic ca dupa micul dejun, mai consum inca alte calorii, de obicei, 800-900 la numar, insumandu-se la finalul zilei in jur de 1400 de calorii..

Va multumesc frumos tie si lui Sunshine pentru raspunsuri :)

sunshine 12 sep 2010 18:30:55

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Oana16 (Post 325420)
Azi am mancat 1 pateu cu branza[cand am fost in oras],2 nectarine, vreo 250 g ciroba perisoare ,si acum am papat veo 400 g iaurt 2,8%grasime cu 1 felie paine neagara.

E mult?cate cal?

Pune le la calculator si vezi cate calorii ai:)

oanaalexandra 13 sep 2010 06:47:41

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Netaza!
Eu tin regimul disociat! Mai tine cineva acest regim?
Eu de exemplu am mancat azi 2 feliute de rulada de curcan dietetica si o sticla mica de iaurt batut.

oanaalexandra 13 sep 2010 07:12:10

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Apropo, am si eu o problema...........am tinut dieta disociata timp de 2 luni si am slabit 6 kg si timp de o luna am stagnat ( mentionez ca timp de 2 saptmani am tinut tot dieta disociata dupa care am mancat combinat timp in care nu am pus inapoi nici un kg ) si cand m-am reapucat tot nu am reusit sa mai dau jos nici un kg ( recunosc ca am mai trisat un pic)
Ce sa fac ? Cat este normal sa fie de lunga perioada de stagnare?

Oana16 13 sep 2010 11:58:01

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna fetelor,dupa cum stiti azi a inceput scoala,cu sportul o mai raresc,voi face 1 ora de aerobic de 3-4 ori pe saptamana depinde si de dispozitie.

Cred ca din cauza sportului si ca nu am mai mancat cum mancam inainte mi-am dereglat putin si ciclul menstrual,luna trecuta nu mi-a venit,luna asta sper sa apara.....

andra_aly 13 sep 2010 12:06:17

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Oana16 (Post 326394)
Buna fetelor,dupa cum stiti azi a inceput scoala,cu sportul o mai raresc,voi face 1 ora de aerobic de 3-4 ori pe saptamana depinde si de dispozitie.

Cred ca din cauza sportului si ca nu am mai mancat cum mancam inainte mi-am dereglat putin si ciclul menstrual,luna trecuta nu mi-a venit,luna asta sper sa apara.....

Buna Oana:) sa ai grija de tine, ok? daca mananci corect nu ai de ce sa fii ingrijorata pentru nimic. dar nu e bine treaba cu ciclul:-/:-s ai grija de tine. si ti-am mai zis. mananca cat si cum trebuie! daca nu vrei sa ai alte probleme:-s
Ai grija de tine, si succes la scoala!>:D<

Oana16 13 sep 2010 12:52:38

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 326405)

Buna Oana:) sa ai grija de tine, ok? daca mananci corect nu ai de ce sa fii ingrijorata pentru nimic. dar nu e bine treaba cu ciclul:-/:-s ai grija de tine. si ti-am mai zis. mananca cat si cum trebuie! daca nu vrei sa ai alte probleme:-s
Ai grija de tine, si succes la scoala!>:D<


Ms mult :-*

anymaryia 13 sep 2010 14:00:36

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
buna fetelor!am intrat si eu pe forum un pik..de acum voi intra mai rar k de maine gata incep cu dreptul:))sport voi face mai putin k mai am si 2 h sport la sc ,iar in privinta mancarii voi mari treptat nr:D

sunshine 13 sep 2010 17:31:26

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de oanaalexandra (Post 326080)
Netaza!
Eu tin regimul disociat! Mai tine cineva acest regim?
Eu de exemplu am mancat azi 2 feliute de rulada de curcan dietetica si o sticla mica de iaurt batut.

Citat:

Anterior postat de oanaalexandra (Post 326091)
Apropo, am si eu o problema...........am tinut dieta disociata timp de 2 luni si am slabit 6 kg si timp de o luna am stagnat ( mentionez ca timp de 2 saptmani am tinut tot dieta disociata dupa care am mancat combinat timp in care nu am pus inapoi nici un kg ) si cand m-am reapucat tot nu am reusit sa mai dau jos nici un kg ( recunosc ca am mai trisat un pic)
Ce sa fac ? Cat este normal sa fie de lunga perioada de stagnare?

Bine ai venit Oana :)
Nu ti poate sp nimeni cat timp poti sa stagnezi, difera de la organism la organism.

Daca nu ai facut deloc sport pana acum, o buna metoda de a iesi din faza de platou este sa incepi sa faci un pic de sport

oanaalexandra 14 sep 2010 09:04:12

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 326792)



Bine ai venit Oana :)
Nu ti poate sp nimeni cat timp poti sa stagnezi, difera de la organism la organism.

Daca nu ai facut deloc sport pana acum, o buna metoda de a iesi din faza de platou este sa incepi sa faci un pic de sport

multumesc mult>:D<
am inceput sa fac seara cateva minute de stepper sa vad cum evoluez

andra_aly 14 sep 2010 09:25:47

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de anymaryia (Post 326592)
buna fetelor!am intrat si eu pe forum un pik..de acum voi intra mai rar k de maine gata incep cu dreptul:))sport voi face mai putin k mai am si 2 h sport la sc ,iar in privinta mancarii voi mari treptat nr:D

Buna Ana:) ma bucur sa aud ca esti mai optimista. dar eu pana nu vad un meniu cum trebuie, nu cred:P
Daca faci atat de mult sport, trebuie sa si mananci. doar nu vrei sa ti se faca rau...:-s

andra_aly 14 sep 2010 09:27:12

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de oanaalexandra (Post 327418)
multumesc mult>:D<
am inceput sa fac seara cateva minute de stepper sa vad cum evoluez

Buna oana si bine ai venit! :)
Pai cu, cate minute ai inceput? Ia-o usor daca nu esti obbisnuita cu sportul si creste incet durata si intensitatea sedintelor de sport;) o sa iti fie mai usor:)
Mult succes!

Oana16 14 sep 2010 12:14:59

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Ce faceti fetelor? Ce a-ti mancat azi?

Eu am mancat 1 baton cereale 20 g -avea 75 kal.[f bun :X]
2 felii paine cu branza topita
350 g iaurt 2,8% grasime cu o jumatate de chifla.....

E mult? ..tinand cont ca e abia ora 1 si....??

Pe la 2 si cv 3 fac ora de aerobic!:)

andra_aly 14 sep 2010 12:19:28

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Oana16 (Post 327732)
Ce faceti fetelor? Ce a-ti mancat azi?

Eu am mancat 1 baton cereale 20 g -avea 75 kal.[f bun :X]
2 felii paine cu branza topita
350 g iaurt 2,8% grasime cu o jumatate de chifla.....

E mult? ..tinand cont ca e abia ora 1 si....??

Pe la 2 si cv 3 fac ora de aerobic!:)

Buna Oana:) ai inceput destul de bine ziua:)
dar mancarica nu ai papat? :)

Oana16 14 sep 2010 12:54:17

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 327737)

Buna Oana:) ai inceput destul de bine ziua:)
dar mancarica nu ai papat? :)

Nu :D ,cand vine mami la 4 am sa mananc cu ea :).

Livia89 14 sep 2010 19:59:23

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Oana16 (Post 327732)
Ce faceti fetelor? Ce a-ti mancat azi?

Eu am mancat 1 baton cereale 20 g -avea 75 kal.[f bun :X]
2 felii paine cu branza topita
350 g iaurt 2,8% grasime cu o jumatate de chifla.....

E mult? ..tinand cont ca e abia ora 1 si....??

Pe la 2 si cv 3 fac ora de aerobic!:)

hey, Oana :)

nu e mult, doar sa mananci mai putina paine in restul zilei cand mananci ca si azi... si sa papi si fructe si legume, sa iti dea energie pt ora aceea de sport :)

oanaalexandra 14 sep 2010 20:07:08

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 327456)

Buna oana si bine ai venit! :)
Pai cu, cate minute ai inceput? Ia-o usor daca nu esti obbisnuita cu sportul si creste incet durata si intensitatea sedintelor de sport;) o sa iti fie mai usor:)
Mult succes!


Am inceput cu 5 minute si o sa cresc cu cate un minut pe zi :"> ( stiu ca e cam putin )

oanaalexandra 14 sep 2010 20:10:28

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna seara fetelor!
Cum a fost ziua de azi ?
Eu am mancat pe ziua de azi asa :de dimineata 2 feliute de pui presat cu unt
la pranz cateva feliute mici de pui presat cu o sticla mica de kefir si un kinder bueno ( stiu ca nu am voie............dar tinand cont ca sunt la zilele in care mananc carne si lactate cred ca merge:D)
acum deja e prea tarziu si nu cred ca mai mananc ceva
De maine incep zilele cu fructe si legume..............abia astept:D

anqutz 14 sep 2010 20:26:29

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de oanaalexandra (Post 328368)
Buna seara fetelor!
Cum a fost ziua de azi ?
Eu am mancat pe ziua de azi asa :de dimineata 2 feliute de pui presat cu unt
la pranz cateva feliute mici de pui presat cu o sticla mica de kefir si un kinder bueno ( stiu ca nu am voie............dar tinand cont ca sunt la zilele in care mananc carne si lactate cred ca merge:D)
acum deja e prea tarziu si nu cred ca mai mananc ceva
De maine incep zilele cu fructe si legume..............abia astept:D

Te dezamagesc, dar Kinderul acela intra la carbohidrati rai si nicidecum la lactate.

andra_aly 14 sep 2010 20:45:31

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Oana16 (Post 327814)
Nu :D ,cand vine mami la 4 am sa mananc cu ea :).

Ok:) sper ca sa a fost;;) treci aici la raport atunci;)

andra_aly 14 sep 2010 20:46:33

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de oanaalexandra (Post 328360)
Am inceput cu 5 minute si o sa cresc cu cate un minut pe zi :"> ( stiu ca e cam putin )

Intradevar , e cam putin. dar decat nimic, sa zicem ca e bine si asa:P
Numai sa fie asab-)

UluceanuAnaMaria 14 sep 2010 22:06:34

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
O seara buna va urez, fetele! Iar acesta este meniul meu, maleabil si numai bun de imbunatatit, deci daca aveti sfaturi/recomandari/certuri pe care sa mi le adresati, go ahead, sunt mai mult decat binevenite! :)

Micul dejun: un mar, bolul cu cereale, un pahar cu iaurt 1,7% grasime si un ceai verde indulcit cu putina miere
Gustare 1: un ou fiert iar mai tarziu o tableta de circa 6 g de ciocolata amaruie 80% cacao
Pranz: o portie de piept de pui pe grill, 2 ardei, un morcov si cateva masline verzi
Gustare 2 (ce am servit la scoala): o banana si un mar
Cina: o portie supica de rosii, dresa cu un ou impreuna cu o salata verde+ridichii
Gustare 3: o cana cu ceai verde, indulcit cu 5 g miere si putin suc de lamaie + o tableta ciocolata amaruie (aici o sa ma omorati, dar a fost doar o singura tableta, jur :)) )

oanaalexandra 15 sep 2010 04:39:03

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Neata neata!
Am inceput zilele cu fructe si legume
Am inceput dimineata cu o chifla cu zacusa; la pranz o sa mananc putine vinete cu 2 rosii ............si seara fie niste fructe fie o salata de rosii simpla
E bine?

oanaalexandra 15 sep 2010 04:40:04

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 328400)


Te dezamagesc, dar Kinderul acela intra la carbohidrati rai si nicidecum la lactate.

da stiu:( dar din pacate mie imi vine foarte greu sa nu mananc un dulce pe zi.........ce sa mananc care sa nu fie asa rau?

oanaalexandra 15 sep 2010 04:41:05

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 328435)

Intradevar , e cam putin. dar decat nimic, sa zicem ca e bine si asa:P
Numai sa fie asab-)

Este.........aseara am facut 6 minute si azi urmeaza 7 si o sa continui asa pana o sa ajung la minim 30 de minute

UluceanuAnaMaria 15 sep 2010 08:24:03

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de oanaalexandra (Post 328838)
da stiu:( dar din pacate mie imi vine foarte greu sa nu mananc un dulce pe zi.........ce sa mananc care sa nu fie asa rau?

Neata, Oana! Poti gusta 2-3 tablete de ciocolata amaruie care sa aiba concentratie mai mica de cacao ca sa multumeasca pofta asta de dulce care apare. Incearca 70% daca nu suporti gustul prea amarui, se gasesc la Anidor sau la Heidi (celelalte ciocolate au sub 60% cacao desi scrie ca e amaruie.. )

victoria85 15 sep 2010 09:41:13

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna frumoaselor. Ma mindresc cu fetele ce au un scop bine definit, va sustin si eu in toate.....La lupta cu celulele adipoase............


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:12:06.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO