forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=430)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3732)

danasonrisa 17 nov 2010 17:37:48

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de amy0404 (Post 406483)
Buna fetele!

Astazi m-am cantarit. Am 58.3 kg si de fericire am mancat cateva bucatele de placinta cu branza :D
Planuiesc sa ies diseara la alergat, ca sa nu ma mai simt vinovata :)

O zi frumoasa tuturor! :)

Bravo Amy, pt kgsi pt gandire!>:D<
[QUOTE =marinuta;406520]Salutare fetelor, adica slanutelor, tot ce maninc cintaresc, si astazi la amiaza neavind rabdare mam pus pe cintar, desi planuiam sa ma pun pe cintar la sfirsitul lunii si surpriza 56.5 [*64*] dar oricum pina la sfirsitul lunii nu ma mai cintaresc si atunci va fi marea surpriza cred eu[*3*] dar pina atunci tinetimi pumnii ca sa nu calc strimb. Pa vam pupacit pe toate, sa aveti o zi frumoasa.[*102*] Ai fost simpatica tare cu slanutelor:))Felicitari, iti tin pumnii strans, pupici:-*!
Citat:

Anterior postat de ylla (Post 406632)
Slabutelor ce activitate scazuta azi..unde sunteti???

Eu am fost la control la gineco la Iasi:)!
Citat:

Anterior postat de inadorabila (Post 406673)
Te super inteleg! si eu ma gandeam sa tin postul .. pana la urma am ajuns la ideea ca o sa tin miercuri si vineri .. si vba ta, cartofi si paine! durere ... e chiar mai greu sa mananci de post!
Poate imi mai dai si mie niste idei ... ca m-am trezit mancand paine prajiti si dulceata la micul dejun ... si nu as mai vrea sa se intample! Painea e inamicul meu nr 1 !!!! well good luck! :D:D:D

Eu stiam ca e bine sa mananci putina paine, daca e integrala si e la micul dejun:-/

ylla 17 nov 2010 18:25:30

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Esti oki Dana??

amy0404 17 nov 2010 18:37:09

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Merci Dana! :)

Control de rutina?! Esti ok?!

danasonrisa 17 nov 2010 19:40:14

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de ylla (Post 406802)
Esti oki Dana??

Sunt super ok! Bobo are 6 saptamani si 1 zi si azi i-am vazut inimioara batand!:x Tu cum esti?
Citat:

Anterior postat de amy0404 (Post 406810)
Merci Dana! :)

Control de rutina?! Esti ok?!

Nu chiar de rutina, sunt insarcinata!:x Acum e totul ok!>:D<

amy0404 17 nov 2010 19:50:28

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de danasonrisa (Post 406876)
Sunt super ok! Bobo are 6 saptamani si 1 zi si azi i-am vazut inimioara batand!:x Tu cum esti?

Nu chiar de rutina, sunt insarcinata!:x Acum e totul ok!>:D<

Felictaaaari!!!! :x Nu stiam.
Stii ce va fi? Sunteti sanatotosi?!....amandoi?! amantrei:D...Hai ca te-am zapacit cu intrebarile.

Te pup! :-*

ylla 17 nov 2010 20:03:41

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Cee frumos Dana, felicitari scumpo, eu azi am cam tras chiulul a mancare..dimi doar o bucatica mica de piept de pui a gratar..a pranz vreo 2 bucati pieptde pui pus fasole verde ..gustare o jumatate de iaurt si cina o felie de mozzarella cu o alta bucatica de piept de pui..beau un kefir acum sa mai compensez un pic lucrurile..nu ca mi-ar fi foame dar nu vreau sa cad in cealata extrema :(

danasonrisa 17 nov 2010 20:28:44

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de amy0404 (Post 406895)

Felictaaaari!!!! :x Nu stiam.
Stii ce va fi? Sunteti sanatotosi?!....amandoi?! amantrei:D...Hai ca te-am zapacit cu intrebarile.

Te pup! :-*

Inca nu stim, important e ca este totul bine:-*>:D<, am avut niste emotii#:-s
Citat:

Anterior postat de ylla (Post 406913)
Cee frumos Dana, felicitari scumpo, eu azi am cam tras chiulul a mancare..dimi doar o bucatica mica de piept de pui a gratar..a pranz vreo 2 bucati pieptde pui pus fasole verde ..gustare o jumatate de iaurt si cina o felie de mozzarella cu o alta bucatica de piept de pui..beau un kefir acum sa mai compensez un pic lucrurile..nu ca mi-ar fi foame dar nu vreau sa cad in cealata extrema :(

Multumesc frumos!:-* Ai mancat frumos, bravo!>:D<

marinuta 17 nov 2010 20:52:59

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Felicitari [*33*][*4*], e primiul copilas? S fiti sanatosei, tocmai am si eu emotii:-*, bebita mea e mare deja are 1 anisor si 6 luni.

Oana16 17 nov 2010 20:54:38

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna fetelor,ce mai faceti,mi-a fost dor de voi :*...

Vreau sa ma ajutati intr-o problema,de 4 luni nu am ciclu,am 16 ani si nu mi-am inceput viata sexuala ,care e cauza.?Maine merg la doctorita de familie sa-mi dea o trimitere la un endocrinolog.

amy0404 17 nov 2010 21:11:21

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Oana16 (Post 406971)
Buna fetelor,ce mai faceti,mi-a fost dor de voi :*...

Vreau sa ma ajutati intr-o problema,de 4 luni nu am ciclu,am 16 ani si nu mi-am inceput viata sexuala ,care e cauza.?Maine merg la doctorita de familie sa-mi dea o trimitere la un endocrinolog.

Buna Oana!

Sfatul meu este sa te duci la doctor, vorbeste cu medicul de familie, te va indruma. Cauze pot fi multe: stres, alimentatie...

Nu mai amana!

inadorabila 17 nov 2010 22:20:24

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Dana, e bine sa mananci paine, dar nu ca mine in exces!
Ok, scaderea de glicemie poate provica tremuraturi? Ca tocmai m-am trezit tremurand .. si am un soi de impulsuri frisonatice! Si m-am speriat ...

MadaTm 18 nov 2010 09:33:22

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 406659)

Mada mai sunt slabute care vor sa tina Post, una dintre ele a deschis si un subiect ca sa va strangeti mai multe. :)

http://forum.slabute.ro/concursuri/c...atos-7014.html

Merci frumos, Slabuta!
Am fugit la subiectul cu postul :)

MadaTm 18 nov 2010 09:43:18

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de inadorabila (Post 406673)
Te super inteleg! si eu ma gandeam sa tin postul .. pana la urma am ajuns la ideea ca o sa tin miercuri si vineri .. si vba ta, cartofi si paine! durere ... e chiar mai greu sa mananci de post!
Poate imi mai dai si mie niste idei ... ca m-am trezit mancand paine prajiti si dulceata la micul dejun ... si nu as mai vrea sa se intample! Painea e inamicul meu nr 1 !!!! well good luck! :D:D:D

Eu am mai tinut de cateva ori si postul Pastelui si al Craciunului. Asta e muuult mai usor fiind multe dezlegari la peste. Cu painea eu o rezolv destul de simplu. Mananc numai dimineata 1-2 feliute si in rest nu ma mai ating (decat daca chiar mi-e foarte pofta) si asa nu ma culpabilizez. Mie imi place foarte mult painea si sunt constienta ca n-as putea renunta definitiv, asa ca am ales varianta cu mancatul de dimineata doar. De exemplu in dimineata asta am mancat o felie de paine (facuta in casa, cu masline si chimen) cu margarina (am cautat una cu mai putine "rele") si cu o lingurita de miere si inca o felie de paine cu margarina si cu ardei capia - si gata pe ziua de azi cu painea! La pranz nu stiu ce voi manca (ieri am mancat o mancare de fasole foarte buna cu gogosari albi murati). Eu de cina am probleme - nu stiu ce sa mananc - aseara am mancat doar un mar, in alta seara am mancat masline+ ardei+ pate vegetal Inedit (nu are prostii in el).

Uite, cum ne-a sugerat Slabuta - hai aici sa vorbim si cu alti slabuti/slabute despte post.
http://forum.slabute.ro/concursuri/c...atos-7014.html

danasonrisa 18 nov 2010 11:41:46

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 406968)
Felicitari [*33*][*4*], e primiul copilas? S fiti sanatosei, tocmai am si eu emotii:-*, bebita mea e mare deja are 1 anisor si 6 luni.

Multumesc Marina!:x Da, este primul, am avut emotii deoarece aveam niste scurgeri maronii, putea fi extrauterina, dar a trecut, nici nu vreau sa ma mai gandesc:)! Sa iti traiasca, cum o cheama pe bebita?
Citat:

Anterior postat de Oana16 (Post 406971)
Buna fetelor,ce mai faceti,mi-a fost dor de voi :*...

Vreau sa ma ajutati intr-o problema,de 4 luni nu am ciclu,am 16 ani si nu mi-am inceput viata sexuala ,care e cauza.?Maine merg la doctorita de familie sa-mi dea o trimitere la un endocrinolog.

Buna Oana!>:D< Cel mai bine e sa mergi la doctor, ele in masura sa iti spuna ce se intampla, o sa fie bine, fii optimista!:-*
Citat:

Anterior postat de inadorabila (Post 407124)
Dana, e bine sa mananci paine, dar nu ca mine in exces!
Ok, scaderea de glicemie poate provica tremuraturi? Ca tocmai m-am trezit tremurand .. si am un soi de impulsuri frisonatice! Si m-am speriat ...

Nu stiu ce sa iti zic:-/ Daca da, ia o lingurita de miere si vezi daca iti trece:)

marinuta 18 nov 2010 14:51:57

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Bebita mea se numeste Olivia, am o sora geamana care si ea la rindul ei are o fetita si se numeste Raluca , ea are doar 9 luni, asa ca a mea e cea mai mare.Locuim in Republica Moldova dar am ales nume de fetite Rominesti, vezi cum iubim noi Rominia?:x>:D<

danasonrisa 18 nov 2010 20:23:53

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 407716)
Bebita mea se numeste Olivia, am o sora geamana care si ea la rindul ei are o fetita si se numeste Raluca , ea are doar 9 luni, asa ca a mea e cea mai mare.Locuim in Republica Moldova dar am ales nume de fetite Rominesti, vezi cum iubim noi Rominia?:x>:D<

E frumos numele Olivia, sa iti traiasca:)! Mi-am amintit ca mai citisem numele lor, varsta isi spune cuvantul:P Si noi va iubim si va suntem aproape cu tot sufletul!>:D<:-*

ylla 18 nov 2010 21:48:16

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna Slabutelor..Ce faceti??
Eu papa cam aiurea, dimi un pahar mare cu lapte, pranza fasole cu afumatura( e fain la fasole..ma satur imediat..si eu mananc numai in farfurie mica, si nu pot termina cat imi pun) apoi cina varza cu carne de vita si un kefir...cafea vreo 2, ceva ceai ...ceva apa..dar nu exercitii:(( ..am iesit cu copii si am facut turul cartierului..in rest nimik...uffff..

marinuta 18 nov 2010 22:10:10

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Lasa Dano, ca in curind voi vizita pt. prima data bucurestiul adica intreaga Rominie. La moment imi fac cetatenie Romina[*66*], asa ca voi va voi vizita Fratilor de peste Prut.

ylla 19 nov 2010 09:07:51

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna dimi slabutelor
Ieri mi-a zis a m ea soata din dotare ca mi s-au cam dus si sanii..asa ca o sa incep exercitiile pt sani chiar dupa micul dejun..va pup..am schimbat tickerul si mi-s tare mandra, abia astept prin apropiere de Craciun sa imi iau haine noi...
Va pupik si va doresc o zi grozava

Diviana 19 nov 2010 09:40:31

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna fetelor,
am revenit si eu..ieri mi-am reluat regimul, dupa ce 5 zile imi facusem de cap si ma ingrozisem de ce burtica mare facusem..gata, butica s-a rezolvat si sunt iar pe val ;)))
ma cantaresc/masor miercuri. sper sa inregistrez si eu succese vizibile.
ylla felicitari!!!
de asemenea, Dana, am vazut ca esti insarcinata...presupun ca ne parasesti :P iti doresc multa sanatate si sarcina +nastere usoara :*

Livia89 19 nov 2010 11:14:22

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 408339)
Lasa Dano, ca in curind voi vizita pt. prima data bucurestiul adica intreaga Rominie. La moment imi fac cetatenie Romina[*66*], asa ca voi va voi vizita Fratilor de peste Prut.

Cunosc si eu destule de cazuri de moldoveni care isi doresc cetatenia romana :) imi place mult patriotismul vostru, consider ca e pacat ca romanii in sine nu il au pt propria lor tara :(

cand o sa fie gata cetatenia? felicitari pt indeplinirea unui vis >:D<

Citat:

Anterior postat de ylla (Post 408603)
Buna dimi slabutelor
Ieri mi-a zis a m ea soata din dotare ca mi s-au cam dus si sanii..asa ca o sa incep exercitiile pt sani chiar dupa micul dejun..va pup..am schimbat tickerul si mi-s tare mandra, abia astept prin apropiere de Craciun sa imi iau haine noi...
Va pupik si va doresc o zi grozava

draga mea, e normal sa slabesti uniform de pe tot corpul :) si eu am patit la fel, nu prea mai am ce pune in cupa din pacate :-s insa tu ai si cat sa faci donatie, stai fara griji :)) si exercitiile ii fac eventual mai fermi, nu ii cresc :)

in cat timp ai slabit kg de la ticker? bv pt reusita =D>

Citat:

Anterior postat de Diviana (Post 408636)
Buna fetelor,
am revenit si eu..ieri mi-am reluat regimul, dupa ce 5 zile imi facusem de cap si ma ingrozisem de ce burtica mare facusem..gata, butica s-a rezolvat si sunt iar pe val ;)))
ma cantaresc/masor miercuri. sper sa inregistrez si eu succese vizibile.
ylla felicitari!!!
de asemenea, Dana, am vazut ca esti insarcinata...presupun ca ne parasesti :P iti doresc multa sanatate si sarcina +nastere usoara :*

bine ai revenit printre noi >:D< runda noua pt inainte de Craciun? ;)) spor la treaba si sa ajungi unde vrei :D

Diviana 19 nov 2010 12:11:15

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna Liv..exact, este runda finala inainte de sarbatori ;))) ma simt de o mie de ori mai bine controlandu-mi mancarea si avand burtica plata, decat cedand unor pofte de moment, care sincer nu ma satisfac pe termen lung. :)))

ylla 19 nov 2010 13:07:16

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
hehehehe Liv..stiu ca exercitiile sunt pt fermitate..dar daca ai vrea asa mult si as pugim ftea..poate m-as indura sa iti donez ceva...lol.
Un asa zis regim am inceput de pe 10 oct..dar intradevar de slabit am inceput odata cu SB1, de pe 2 nov cand aveam 60. Imi place SB foarte mult, nu mi-e foame, nu fac foamea si o sa incerc chiar si un desert propus..desi de pe 2 oct nu am pus gura pe nimik dulce...cred ca o sa fac de Sf Andrei..de ziua fiului meu un cheesecake cu urda..desi urasc urda:(

marinuta 19 nov 2010 13:45:54

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Acuma imi string actele si pe 6 decembrie vor fi gata si atunci vor fi trimise in Ro, si sper la anul vor fi gata.;;):D

danasonrisa 19 nov 2010 14:22:32

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de ylla (Post 408290)
Buna Slabutelor..Ce faceti??
Eu papa cam aiurea, dimi un pahar mare cu lapte, pranza fasole cu afumatura( e fain la fasole..ma satur imediat..si eu mananc numai in farfurie mica, si nu pot termina cat imi pun) apoi cina varza cu carne de vita si un kefir...cafea vreo 2, ceva ceai ...ceva apa..dar nu exercitii:(( ..am iesit cu copii si am facut turul cartierului..in rest nimik...uffff..

De ce zici ca ai papat aiurea:-/ Bravo pt plimbare!:-*
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 408339)
Lasa Dano, ca in curind voi vizita pt. prima data bucurestiul adica intreaga Rominie. La moment imi fac cetatenie Romina[*66*], asa ca voi va voi vizita Fratilor de peste Prut.

Te asteptam cu mare drag!>:D<
Citat:

Anterior postat de ylla (Post 408603)
Buna dimi slabutelor
Ieri mi-a zis a m ea soata din dotare ca mi s-au cam dus si sanii..asa ca o sa incep exercitiile pt sani chiar dupa micul dejun..va pup..am schimbat tickerul si mi-s tare mandra, abia astept prin apropiere de Craciun sa imi iau haine noi...
Va pupik si va doresc o zi grozava

Spor la exercitii, pup, bravo pt ticker!:-*
Citat:

Anterior postat de Diviana (Post 408636)
Buna fetelor,
am revenit si eu..ieri mi-am reluat regimul, dupa ce 5 zile imi facusem de cap si ma ingrozisem de ce burtica mare facusem..gata, butica s-a rezolvat si sunt iar pe val ;)))
ma cantaresc/masor miercuri. sper sa inregistrez si eu succese vizibile.
ylla felicitari!!!
de asemenea, Dana, am vazut ca esti insarcinata...presupun ca ne parasesti :P iti doresc multa sanatate si sarcina +nastere usoara :*

Bine ai revenit!:) Jos burtica:P Nu va parasesc draga Diviana!:-*>:D<

Citat:

Anterior postat de ylla (Post 408928)
hehehehe Liv..stiu ca exercitiile sunt pt fermitate..dar daca ai vrea asa mult si as pugim ftea..poate m-as indura sa iti donez ceva...lol.
Un asa zis regim am inceput de pe 10 oct..dar intradevar de slabit am inceput odata cu SB1, de pe 2 nov cand aveam 60. Imi place SB foarte mult, nu mi-e foame, nu fac foamea si o sa incerc chiar si un desert propus..desi de pe 2 oct nu am pus gura pe nimik dulce...cred ca o sa fac de Sf Andrei..de ziua fiului meu un cheesecake cu urda..desi urasc urda:(

La multi ani de pe acum si sa nu papi mult!:x
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 408974)
Acuma imi string actele si pe 6 decembrie vor fi gata si atunci vor fi trimise in Ro, si sper la anul vor fi gata.;;):D

Mult succes!:)

marinuta 19 nov 2010 16:25:34

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Salutare, cind voi vizita Romania pt. prima data voi fi ca scapata in jungla :-o, caci in viata mea nu am calatorit in afara Republicii moldova, doar Iasul lam vazut de peste Prut:>

Diviana 19 nov 2010 17:53:13

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
si vrei sa te muti de tot aici, marinuta? toti basarabenii pe care i-am cunoscut sunt oameni extraordinari..imi pare rau ca ne despart ultimii 60 de ani la care au contribuit rusificarea si asa mai departe..la voi cum mai merg lucrurile? eu citesc articole despre schimbarile politice de acolo, insa realitatea nu ti-o poate spune decat cineva de acolo... :)

Fetelor, am papat acum o varza calita SUPERRRR asezonata cu ardei iuti murati (pe care i-a pus mama in octombrie). sunt foarte satula.

Dana, spune-ne mai multe despre cum vei 'aborda' sarcina daca pot sa spun asa...adica cum te simti, ce papi, ce ai voie sa faci...samd..

pupici

marinuta 19 nov 2010 18:23:02

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna Diviana, nu nu ma voi muta in Ro, pe 28 noiembrie sunt alegerile si nu voi pleca sa aleg presedintele, Se spune ca din 2012 vom putea calatori in Ro, fara cetatenie dar stii cum e doar vorbe goale. Asa ca merg pe unda mea de ami face cetatenie Romina.

ylla 19 nov 2010 20:35:56

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Hello dragutele..azi sunt mandra de mine..un MD pe la 10 compus din salata(varza,rosii castraveti) si 2 bucatele de carne de vita, Pranz o salata (telemea,branza,rosii) si la cina musaca de vinete YUMMMMYYYYYY..dupa cina 70 min tae bo pt sani si picioare ..un dus fierbinte si sunt fresh..
Dana ma bucur ca nu pleci, esti o slabuta foarte draguta si amabila, mereu cu sfaturi si raspunsuri folositoare, pupici si tie si lui BOBO mic.
SLABUTA ajuta-ma cu un sfat..as vrea sa fac de SF ANDREI un tort pt fiul meu si verisorul care sunt ambii andrei..as vrea sa incerc un cheesecake..dar nu cu urda..nu imi place deloc. As putea sa il fac la baza cu biscuiti digestivi,iar branza sa folosesc o brana crema cu 0.2% grasimi..??? oricum mananc doar o feliuta..dar nu as vrea sa sar calul nici macar asa..ajuta-me cu un sfat/ o idee..ceva
Va pupik, o seara buna si un weekend placut

Slabuta 19 nov 2010 21:05:46

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de ylla (Post 409369)
SLABUTA ajuta-ma cu un sfat..as vrea sa fac de SF ANDREI un tort pt fiul meu si verisorul care sunt ambii andrei..as vrea sa incerc un cheesecake..dar nu cu urda..nu imi place deloc. As putea sa il fac la baza cu biscuiti digestivi,iar branza sa folosesc o brana crema cu 0.2% grasimi..??? oricum mananc doar o feliuta..dar nu as vrea sa sar calul nici macar asa..ajuta-me cu un sfat/ o idee..ceva
Va pupik, o seara buna si un weekend placut

Eu nu am facut niciodata cheesecake cu biscuiti digestivi. :)
Nu stiu cum este.

Daca ai nevoie de un sfat din punct de vedere dieta, atunci fara biscuiti, mai degraba in asa varianta Cheese cake – Prajitura dietetica de branza - Slabute.ro, daca vrei o prajitura pentru sarbatoare atunci fa-o cu biscuiti. :)

ylla 19 nov 2010 21:29:37

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Multumesc mult SLABUTA si felicitari pt ticker..pupici

bubulina90 19 nov 2010 22:09:11

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
salutare fetelor:* eu am o prb cu slabitul asta nu am slabit dkt apr un kg si mi sau tras sanii.....ii am mai mici :-sda o fi din cauza asta sau din cauza ca fac pauza o luna la anticonceptionale?

amy0404 19 nov 2010 22:43:24

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna seara fetelor!

Nu prea pot sa spun ca am tinut dieta in ultimele zile, dar ca sa compensez am incept sa fac iar sport. In seara aceasta am alergat. Am reusit chiar sa alerg aproape 2 km fara sa ma opresc :D Acum ma doare putin spatele si vad ca raceala isi face aparitia :( Am trecut deja pe fervex, pt ca ceaiurile mele de lamaie vad ca nu mai isi fac efectul.
Va pup pe toate si va urez un weekend placut! :)

amy0404 19 nov 2010 22:49:21

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de bubulina90 (Post 409457)
salutare fetelor:* eu am o prb cu slabitul asta nu am slabit dkt apr un kg si mi sau tras sanii.....ii am mai mici :-sda o fi din cauza asta sau din cauza ca fac pauza o luna la anticonceptionale?

Bubu :D depinde si de conformatia ta. Eu, de ex., slabesc in cm mai intai din partea superioara, dar nu am observat schimbari semnificative la un kg slabit. Ma gandesc ca poate de la pastilutze, desi sincer iti spun ca nu imi amintesc cum a fost la mine, nu le mai iau de ani buni.

Livia89 19 nov 2010 23:31:45

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Diviana (Post 408852)
Buna Liv..exact, este runda finala inainte de sarbatori ;))) ma simt de o mie de ori mai bine controlandu-mi mancarea si avand burtica plata, decat cedand unor pofte de moment, care sincer nu ma satisfac pe termen lung. :)))

bravo si bine ai revenit pe teren, cu forte proaspete :D eu de Sarbatori cred ca voi fi deja la mentinere :"> numai sa ma pot mentine :P

mult spor la slabit si sa ajungi unde vrei :D

Citat:

Anterior postat de ylla (Post 408928)
hehehehe Liv..stiu ca exercitiile sunt pt fermitate..dar daca ai vrea asa mult si as pugim ftea..poate m-as indura sa iti donez ceva...lol.
Un asa zis regim am inceput de pe 10 oct..dar intradevar de slabit am inceput odata cu SB1, de pe 2 nov cand aveam 60. Imi place SB foarte mult, nu mi-e foame, nu fac foamea si o sa incerc chiar si un desert propus..desi de pe 2 oct nu am pus gura pe nimik dulce...cred ca o sa fac de Sf Andrei..de ziua fiului meu un cheesecake cu urda..desi urasc urda:(

pai vezi sa nu fi slabit peste 1 kg/saptamana, ca atunci se vor depune la loc dupa ce nu mai esti la regim :-s

eu as face cheese cake cu branza proaspata de vaci :D si mi-ai dat o idee geniala pt desert (cand l-oi manca si pe ala, candva)
:-*
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 408974)
Acuma imi string actele si pe 6 decembrie vor fi gata si atunci vor fi trimise in Ro, si sper la anul vor fi gata.;;):D

iti tin pumnii, sper sa iti placa la noi cand ne vei vizita :D nu e lux, dar nah, e cum e :)

Diviana 20 nov 2010 01:54:09

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Livia multumesc pt incurajari. nu am nici o indoiala ca vei fi DEMULT la mentinere in perioada sarbatorilor...vezi, cine isi face treaba constiincios ;))
eu nu pot sa imi stabilesc sau sa preconizez un target pana de Craciun, intrucat stii si tu ca socoteala de-acasa nu se potriveste cu cea din targ. :) pot sa iti spun, realistic vorbind, ca visez la visez la 52-53 de kg, si:
- 66 in talie, 77 la abdomen, 92 la sold si restul e poveste...
stiu ca nu sunt multe, dar apar tot felul de intreruperi sau pur si simplu stagnari. sper sa nu le intampin si sa fiu si eu capabila de -3kg intr-o luna si ceva :P

ylla 20 nov 2010 09:32:00

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna Dimi
Livia, recunosc, chiar imi e foarte frica sa nu incep sa ma ingras din nou..dar sincer ce pot sa fac..nu ma infometez deloc, fac si un pic de sport deci cand intru in faza a doua..nu pot decat sa respect pasii cat mai corect si vom vedea ce se intampla
Va pupic, O SAMBATA FRUMOASA!!

Livia89 20 nov 2010 09:48:30

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de ylla (Post 409669)
Buna Dimi
Livia, recunosc, chiar imi e foarte frica sa nu incep sa ma ingras din nou..dar sincer ce pot sa fac..nu ma infometez deloc, fac si un pic de sport deci cand intru in faza a doua..nu pot decat sa respect pasii cat mai corect si vom vedea ce se intampla
Va pupic, O SAMBATA FRUMOASA!!

eu zic ca daca tu ai grija sa faci trecerea lenta spre faza a 2a nu vei mai avea probleme >:D< incepi cu o jumate de fruct pe zi, din fructele permise, apoi dupa 4-5 zile un fruct intreg, apoi introduci si cerealele de dimineata, dupa 2 sapt :D sau ce crezi tu, eu alea vreau sa le introduc :P

uite, la mine maine e ultima zi de faza 1 #:-s o sa te tin la curent cu ce mananc eu ca sa fac trecerea, poate te mai inspiri din meniurile mele :-* ca doar de-aia suntem aici, sa ne ajutam reciproc ;)

@Diviana as vrea ft mult sa ajung odata la mentinere, pt ca si eu mananc cam dezorganizat :( m-am cantarit azi-dimineata si cred ca am mancat mult aseara ca imi arata in plus fata de alaltaieri :-s voi incerca sa remediez asta azi si maine, prin sport si niste "ajutoare" pt tranzit :P

danasonrisa 20 nov 2010 13:27:18

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 409142)
Salutare, cind voi vizita Romania pt. prima data voi fi ca scapata in jungla :-o, caci in viata mea nu am calatorit in afara Republicii moldova, doar Iasul lam vazut de peste Prut:>

Inseamna ca o sa fie o bucurie cu atat mai mare!:)
[QUOTE=Diviana;409217]
Fetelor, am papat acum o varza calita SUPERRRR asezonata cu ardei iuti murati (pe care i-a pus mama in octombrie). sunt foarte satula.
Si eu am papt ieri varza calita, e foarte buna!:)
Dana, spune-ne mai multe despre cum vei 'aborda' sarcina daca pot sa spun asa...adica cum te simti, ce papi, ce ai voie sa faci...samd..
Nici nu stiu cu ce sa incep... In primul rand sa dea Dumnezeu sa fim sanatosi si sa fie totul bine, ca restul le rezolvam noi:)! Deocamdata am crescut nr caloriilor la 1500 pe zi (necesarul ca sa ma mentin la greutatea mea actuala), cand o sa iau in greutate voi creste si nr caloriilor asa cum scrie aici. Ma simt adormita toata ziua, obosita, mi-e pofta doar de fructe si bors de tarate(acru); restul mancarurilor imi provoaca greata doar cand ma gandesc. Cu toate astea, nu am varsaturi, iar cand incep sa mananc merge, greu, dar merge. Mananc incet, mi se pare mult, dar termin din farfurie ce trebuie sa pap. In ceea ce priveste sportul, am incetat sa mai fac, ma plimb minim 30 de minute in fiecare zi, obosesc repede cand merg mai alert (inainte nu mi se intampla, eu de felul meu merg repede:)). Am citit ca din luna a 4a poti face aquagym sau innot dar nu am unde aici, asa ca ma voi axa pe mers. Am dormit agitat vreo saptamana, cred ca din cauza ca Bobo creste tare in perioada asta (se dubleaza!), dar in ultimele 2 nopti am dormit bine. Tot acum creste cantitatea de sange din corpul meu cu 30-50% ceea ce ma oboseste si ma face sa am un fel de calduri. Nu mai stiu ce as mai putea sa iti zic, daca imi amintesc o sa adaug. Sunt atat de fericita si ii multumesc bunului Dumnezeu pentru binecuvantarea asta!:x
Iti multumesc ca ai intrebat de mine, tu cum te mai simti, ce mai faci?>:D<:-*

[QUOTE=ylla;409369]Hello dragutele..azi sunt mandra de mine..un MD pe la 10 compus din salata(varza,rosii castraveti) si 2 bucatele de carne de vita, Pranz o salata (telemea,branza,rosii) si la cina musaca de vinete YUMMMMYYYYYY..dupa cina 70 min tae bo pt sani si picioare ..un dus fierbinte si sunt fresh..
Bravo tie Ylla draga!:-*
Dana ma bucur ca nu pleci, esti o slabuta foarte draguta si amabila, mereu cu sfaturi si raspunsuri folositoare, pupici si tie si lui BOBO mic.
Cum sa plec, nici sa vreti nu scapati de noi:D!

Citat:

Anterior postat de bubulina90 (Post 409457)
salutare fetelor:* eu am o prb cu slabitul asta nu am slabit dkt apr un kg si mi sau tras sanii.....ii am mai mici :-sda o fi din cauza asta sau din cauza ca fac pauza o luna la anticonceptionale?

Bubulina mica, si eu am scazut intai din partea de sus, insa sanii nu s-au micsorat deloc data asta, am facut exercitii o data pe sapt!>:D<
Citat:

Anterior postat de amy0404 (Post 409515)
Buna seara fetelor!
Nu prea pot sa spun ca am tinut dieta in ultimele zile, dar ca sa compensez am incept sa fac iar sport. In seara aceasta am alergat. Am reusit chiar sa alerg aproape 2 km fara sa ma opresc :D Acum ma doare putin spatele si vad ca raceala isi face aparitia :( Am trecut deja pe fervex, pt ca ceaiurile mele de lamaie vad ca nu mai isi fac efectul.
Va pup pe toate si va urez un weekend placut! :)

Bravo pt sport Amy!:-* Bataita ca ai alergat si ai racit!!!

marinuta 20 nov 2010 14:17:38

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Da, astept sami vad actul in mana, si in sfirsit voi calatori oriunde in europa. La noi ploua si e un anotimp uritttttt:((, dar astazi mam pus sa fac sotului o mamaliguta cu o fripturica si btinza:-*, sper ca ma va rasplati cu ceva.Va doresc o si frumoasa si aveti grija la ceea ce papati.


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:28:27.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO