forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=430)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3732)

LicuriciColorat 14 mai 2010 12:32:40

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Eu cu raportu nu vin azi,poti sa treci in tabel tot atata,ca de cantarit n-am avut curaj,iar de masurat nici atata,in merioada asta a lunii cand vine 'mosu' am retentie de apa,de zici ca is umflata cu pompa:)))
:D

anqutz 14 mai 2010 14:06:09

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 187353)
Of, slabutelor, am 55.6 :( si la cm
Talie: 68 cm
Burta 85 cm
Fund 92
Coapsa 54

Ai pus si ceva cm sau doar ai retinut apa?

Slabuta 14 mai 2010 14:07:11

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 187503)
Ai pus si ceva cm sau doar ai retinut apa?

Cam cate 1 cm, ici colo, dar la kg sunt vreo 2.5

anqutz 14 mai 2010 14:16:20

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 187505)

Cam cate 1 cm, ici colo, dar la kg sunt vreo 2.5

Eh, nu cred, sincer. Poti sa te ingrasi cu mult sport (zic din experienta) doar daca mananci ft aiurea. Si tu nu ai mancat aiurea din cate am vazut eu. :)

Slabuta 14 mai 2010 14:19:05

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 187520)
Eh, nu cred, sincer. Poti sa te ingrasi cu mult sport (zic din experienta) doar daca mananci ft aiurea. Si tu nu ai mancat aiurea din cate am vazut eu. :)

Ancule eu nu ma prea stresez, o sa am si mai mare grija zilele astea si imi revin.:) Mai ales ca fac zilnic eliptica si vreau sa mai adaug zumba. Tot ma pregatesc...

Eu am baut cam multa apa zilele astea :-s Imi era sete mereu, si mi s-au cam umflat picioarele si mainile.

Sabine_28 14 mai 2010 14:20:47

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 187523)


Ancule eu nu ma prea stresez, o sa am si mai mare grija zilele astea si imi revin.:) Mai ales ca fac zilnic eliptica si vreau sa mai adaug zumba. Tot ma pregatesc...

Eu am baut cam multa apa zilele astea :-s Imi era sete mereu, si mi s-au cam umflat picioarele si mainile.

Pai era minerala sau plata?
De la plata nu prea aveai cum, sa nu fie alte probleme hormonale sau cu rinichii...zic si eu:-s

Slabuta 14 mai 2010 14:21:22

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Sabine_28 (Post 187526)
Pai era minerala sau plata?
De la plata nu prea aveai cum, sa nu fie alte probleme hormonale sau cu rinichii...zic si eu:-s

Era minerala :(

Sabine_28 14 mai 2010 14:27:32

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 187529)


Era minerala :(

Pai nu mai bea, eu am baut partial mineralizata si noaptea m-am trezit ca ma durea stomacul:-s

Slabuta 14 mai 2010 14:31:03

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Sabine_28 (Post 187537)
Pai nu mai bea, eu am baut partial mineralizata si noaptea m-am trezit ca ma durea stomacul:-s

De azi nu mai beau, nu avea alta apa la magazinul de la colt si m-am chinuit cu asta :)) dar am terminat-o

Yoshi 14 mai 2010 14:52:09

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Nu cred ca e vorba de nici o problema hormonala sau ceva de genul, slabuta.

Ai retentie de apa mai mult ca sigur. Am o prietena care avea 4 kg in plus de la retentia de apa, s-a dus la drenaj limfatic si intr-o saptamana si-a revenit.

Deci stai calma. Si e normal sa ai si cm in plus ca de la apa te umfli, logic nu?

lavydor 14 mai 2010 14:58:45

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Sa va spun o chestie care garantat ca va uimi: nu beau apa aproape NICIODATA! Adica nu imi este sete decat forte rar si nu stiu sa fi baut mai mult de o cana pe luna! Nu imi cere corpul si simt ca icnesc daca beau fortat ca am incercat! Cred ca imi iau apa din legume si fructe si ce lapte mai beau ca alta explicatie nu am!
Si totusi slabesc!!!

LicuriciColorat 14 mai 2010 15:29:06

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de lavydor (Post 187572)
Sa va spun o chestie care garantat ca va uimi: nu beau apa aproape NICIODATA! Adica nu imi este sete decat forte rar si nu stiu sa fi baut mai mult de o cana pe luna! Nu imi cere corpul si simt ca icnesc daca beau fortat ca am incercat! Cred ca imi iau apa din legume si fructe si ce lapte mai beau ca alta explicatie nu am!
Si totusi slabesc!!!

da mai sunt genu asta de persoanle
si mama mea e genu si drept urmare a facut pietre la fiere(nu vreau sa te sperii,sau sa crezi ca toti patesc la fel,dadeam un exp),doc ia spus ca si asta e motivul,si ca e foarte rau sa bea asa putina apa,dupa operatie a baut si cate 4l ceai pe zi:))),acum dupa un timp iarasi bea foarte putina si e tot slabuta,deci eu zic ca difera de la pers la pers,sanatos nu e sigur,ne trebuie apa,organismul ne cere sau daca nu cere eu zic ca nu stie sa ceara:D

Rusu Laura 14 mai 2010 16:04:20

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 187544)


De azi nu mai beau, nu avea alta apa la magazinul de la colt si m-am chinuit cu asta :)) dar am terminat-o

eu nu mai beau apa minerala si nimic carbogazos de ani de zile...nu e chiar asa sanatoasa nici pentru rinichi :| bea apa plata si incearca sa nu mananci sarat, aproape deloc! incearca sa bei macar de 2-3 ori pe sapt niste ceai de slabit ca te mai ajuta sa elimini apa :)
bafta!:)

Rusu Laura 14 mai 2010 16:05:45

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 187598)
da mai sunt genu asta de persoanle
si mama mea e genu si drept urmare a facut pietre la fiere(nu vreau sa te sperii,sau sa crezi ca toti patesc la fel,dadeam un exp),doc ia spus ca si asta e motivul,si ca e foarte rau sa bea asa putina apa,dupa operatie a baut si cate 4l ceai pe zi:))),acum dupa un timp iarasi bea foarte putina si e tot slabuta,deci eu zic ca difera de la pers la pers,sanatos nu e sigur,ne trebuie apa,organismul ne cere sau daca nu cere eu zic ca nu stie sa ceara:D

si eu sunt pro lichide!!! macar 1 l daca nu se poate 2...apa face uneori minuni organismului!

Red_Rose 14 mai 2010 17:59:23

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
eu azi cit am mers prin piata am baut 2 zticle de apa la rind ;)) la mine cere apa organismul doar cind e cald.
Si la mine situatia cu slabitul nu e una dintre cele mai bune :( de cantarit nu m-am cantarit de citeva zile dar simt pe mine ca n-am slabit un gram.Cm is tot aceesi:talie-65,burta-80 in timpul zile iar dimineata 77,fund 93. SI azi cit am masurat pantaloni nici o pereche nu ma aranjau :( oricum mai am de slabit ca sa-mi placa cum stau pe mine.
Sa va zic ce am mincat eu azi
MD:fulgi de ovaz,o buc branza de oaie.
Gustare:un baton de cereale(mi se pare ca grau si inca ceva) si un pumn de alune crude.
Pranz:100 gr smochine uscate.
gustare:un mar.
Cina:peste fiert,salata din 2 rosii,un castravete,citeva masline si mazare verde o lingura cam plus un pahar de chefir acum.
Pranzul s-a primit asa pt ca nu eram acasa si nu aveam ce cumpara dietetic.
ce nu am facut corect?cu exceptia ca trebuia altfel de pranz?
Si uite dimineata ma trezesc cu burtica plata iar toata ziua mi se umfla si anume dupa ce mananc :( m-am saturat,nu pot minca ceva normal ca peurma sa nu fiu balon.Sarea am exclus-o dar se nimereste ca alimentele o contin de la inpachetare ,iata masline spre exemplu au sare.

anqutz 14 mai 2010 18:29:37

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Red_Rose (Post 187750)
eu azi cit am mers prin piata am baut 2 zticle de apa la rind ;)) la mine cere apa organismul doar cind e cald.
Si la mine situatia cu slabitul nu e una dintre cele mai bune :( de cantarit nu m-am cantarit de citeva zile dar simt pe mine ca n-am slabit un gram.Cm is tot aceesi:talie-65,burta-80 in timpul zile iar dimineata 77,fund 93. SI azi cit am masurat pantaloni nici o pereche nu ma aranjau :( oricum mai am de slabit ca sa-mi placa cum stau pe mine.
Sa va zic ce am mincat eu azi
MD:fulgi de ovaz,o buc branza de oaie.
Gustare:un baton de cereale(mi se pare ca grau si inca ceva) si un pumn de alune crude.
Pranz:100 gr smochine uscate.
gustare:un mar.
Cina:peste fiert,salata din 2 rosii,un castravete,citeva masline si mazare verde o lingura cam plus un pahar de chefir acum.
Pranzul s-a primit asa pt ca nu eram acasa si nu aveam ce cumpara dietetic.
ce nu am facut corect?cu exceptia ca trebuia altfel de pranz?
Si uite dimineata ma trezesc cu burtica plata iar toata ziua mi se umfla si anume dupa ce mananc :( m-am saturat,nu pot minca ceva normal ca peurma sa nu fiu balon.Sarea am exclus-o dar se nimereste ca alimentele o contin de la inpachetare ,iata masline spre exemplu au sare.

Intareste-ti muschii abdominali si nu o sa se mai umfle asa de tare. ;) Si e totusi normal sa se unfle putin, pt ca intra mancare in stomac, isi mareste volumul. Tu crezi ca modelele cand au sedinte foto mananca pe saturate inainte? Eu cred ca fac foamea in ziua aia, ca sa nu aiba burtica.

Meniul e cat de cat ok, precum ai zis tu, exceptand pranzul si gustarea. Batonul ala vezi sa nu aiba zahar, iar cantitatea de alune e cam mare. Si mai ales daca sunt prajite. :)

Parasqtza 14 mai 2010 19:23:04

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
:-s..oops am mult mai mult de slabit..aveam 53 de kg..infometare o vara intreaga si rezultat 50 de kg...apoi in timpul anului am ajuns la 55:-o..si eu trebuie sa am 48..sunt disperata:((..nu vreti sa stiti cum ma simt..evit sa-mi mai cumpar haine..ma izolez in casa..si din ce in ce mai irascibia..e ingrozitor!

Anca77yvb 14 mai 2010 19:27:49

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
dar nu te supara, cele care avem 70-80 de kg ce ar trebui sa facem? nu mai dramatiza atat te rog ............

anqutz 14 mai 2010 19:28:56

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Anca77yvb (Post 187809)
dar nu te supara, cele care avem 70-80 de kg ce ar trebui sa facem? nu mai dramatiza atat te rog ............

Nu e chair asa Anca. O sa vezi ca cu cat te apropii mai tare de target cu atat esti mai nemultumita de tine si de modul in care ai dat jos.

Anca77yvb 14 mai 2010 19:32:18

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
da, imi imaginez ca asa este, dar tu prea ai dramatizat, ai 55 de kg .... nu este mult ..... ca se vede un 1-2 kg nu e asa naspa ....... doar nu ramai deformata, de exemplu sa nu dai jos de la fund deloc .......... cele care avem asa mult gandeste-te cum este sa ne cautam noi haine ....... sa fim seriosi ..... m-ai facut sa ma simt ffffff prost ..........

anqutz 14 mai 2010 19:37:13

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Anca77yvb (Post 187815)
da, imi imaginez ca asa este, dar tu prea ai dramatizat, ai 55 de kg .... nu este mult ..... ca se vede un 1-2 kg nu e asa naspa ....... doar nu ramai deformata, de exemplu sa nu dai jos de la fund deloc .......... cele care avem asa mult gandeste-te cum este sa ne cautam noi haine ....... sa fim seriosi ..... m-ai facut sa ma simt ffffff prost ..........

Eu am dramatizat? :-/

Eu nu dau jos de la burta mai deloc, arat ca un butoi in zona aia si e tare frustrant si pt mine cand am 90 peste fund si 70 in talie si nu pot purta si eu o bluza mulata. Dar aia e, imi port crucea.

Nu ai de ce sa te simti prost. O sa dai jos si o sa vezi si cum o sa te simti la etapa asta. :P Eu de ex parca ma simteam mai bine in pielea mea la 59 de kg cand aveam 77 de cm in talie, decat la 51 de kg cand aveam 67 in talie.

Anca77yvb 14 mai 2010 19:43:33

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
da ai dramatizat, ca la 55 de kg te izolezi in casa, eviti sa cumperi haine ........ pai noi ar trebui sa stam ani de zile cu acelesi haine ........... fa abdomene ...... du-te la sala si lucreaza doar abdomenul ......... ai rabdare ......

anqutz 14 mai 2010 19:50:34

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Anca77yvb (Post 187824)
da ai dramatizat, ca la 55 de kg te izolezi in casa, eviti sa cumperi haine ........ pai noi ar trebui sa stam ani de zile cu acelesi haine ........... fa abdomene ...... du-te la sala si lucreaza doar abdomenul ......... ai rabdare ......

Eu? Cred ca ma confunzi. :D Cu Parasqtza mai exact. Eu merg la sala de 7 luni, fac sport constant, fitness si cardio, imi cumpar haine (care sa imi ascunda burtic, ce e drept), ies in oras cat de des pot, nu suport sa stau in casa, am o viata sociala ft activa, un prieten care ma sprijina. Data viitaore citeste cu mai mare atentie inainte. :P

Eu iti evidentiam doar ca si daca ai cateva kg in plus te poti simti rau in pielea ta si nemultumita. Toate ne aflam sub presiunea de a fi silfide si nu numai o eprs de 80 de kg se simte rau in pielea ei.

Anca77yvb 14 mai 2010 20:00:27

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
dap asa este, spor la slabit .......

anqutz 14 mai 2010 20:01:24

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Anca77yvb (Post 187849)
dap asa este, spor la slabit .......

Merci! Si tie!

Red_Rose 15 mai 2010 07:47:59

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 187766)
Intareste-ti muschii abdominali si nu o sa se mai umfle asa de tare. ;) Si e totusi normal sa se unfle putin, pt ca intra mancare in stomac, isi mareste volumul. Tu crezi ca modelele cand au sedinte foto mananca pe saturate inainte? Eu cred ca fac foamea in ziua aia, ca sa nu aiba burtica.

Meniul e cat de cat ok, precum ai zis tu, exceptand pranzul si gustarea. Batonul ala vezi sa nu aiba zahar, iar cantitatea de alune e cam mare. Si mai ales daca sunt prajite. :)

Stiu.Asta e,alune pap prea multe dar is crude.Azi nu mai pap alune ,o sa-mi iau doar de 2-3 ori pe sapt citeva la scoala si atit,le termin si altele nu-mi mai cumpar degraba.Batonul ala,da ,posibil avea zahar ca mi l-a dat o prietena la scoala si dupa cum mincau si ele mi-a fost greu sa-l refuz,era gustos.Eu ador batoanele dar nu le cumpar ca n-am de unde,la noi nu-s :(
Da,stiu,se mareste burta cind papam de aia si dimineata pap doar fulgi de ovaz,ca astia is 30-40 gr si nu maresc burta asa tare.

anqutz 15 mai 2010 10:18:53

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Red_Rose (Post 188122)
Stiu.Asta e,alune pap prea multe dar is crude.Azi nu mai pap alune ,o sa-mi iau doar de 2-3 ori pe sapt citeva la scoala si atit,le termin si altele nu-mi mai cumpar degraba.Batonul ala,da ,posibil avea zahar ca mi l-a dat o prietena la scoala si dupa cum mincau si ele mi-a fost greu sa-l refuz,era gustos.Eu ador batoanele dar nu le cumpar ca n-am de unde,la noi nu-s :(
Da,stiu,se mareste burta cind papam de aia si dimineata pap doar fulgi de ovaz,ca astia is 30-40 gr si nu maresc burta asa tare.

Nu ai cum sa previi mflatul burtii, nu vad cum ai putea sa faci asta. Si nici nu poti manca tot timpul putin cantitativ. ;)

anhelyto 15 mai 2010 11:15:21

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
ce faceti slabutelor?
cum petreceti in wek?;;)

Rusu Laura 15 mai 2010 12:57:40

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de anhelyto (Post 188327)
ce faceti slabutelor?
cum petreceti in wek?;;)

invatam si slabim :))
tu? :)

sonrisa 15 mai 2010 13:19:51

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Eu slabesc in week-endul asta. Vreau sa scad sub 57... :) Sunt foarte entuziasmata. Am inceput sa-mi iubesc cantarul... :D

anhelyto 15 mai 2010 14:34:01

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Rusu Laura (Post 188418)

invatam si slabim :))
tu? :)

munca, uf am scapat de ea pana luni, gatit si sport... si oleaca de leneveala...asta pt azi...maine mai vdm...

Red_Rose 15 mai 2010 14:34:55

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 188248)
Nu ai cum sa previi mflatul burtii, nu vad cum ai putea sa faci asta. Si nici nu poti manca tot timpul putin cantitativ. ;)

pai asta e.La tine tot e asa chestia cu burta dupa masa?
Eu dimineata inainte de a iesi la scoala taman mananc fulgi care nu ma umfla iar cind is acasa clar ca mananc cantitativ normal.Pur si simplu urasc sa ies undeva cu burta umflata.

anqutz 15 mai 2010 14:36:01

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Red_Rose (Post 188469)
pai asta e.La tine tot e asa chestia cu burta dupa masa?
Eu dimineata inainte de a iesi la scoala taman mananc fulgi care nu ma umfla iar cind is acasa clar ca mananc cantitativ normal.Pur si simplu urasc sa ies undeva cu burta umflata.

Eu oricum am burta. :)) Dar dupa masa e si mai mare. :(

Red_Rose 15 mai 2010 14:37:18

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 188470)
Eu oricum am burta. :)) Dar dupa masa e si mai mare. :(

da citi cm ai la talie si la burta unde e buricul?
Eu am la talie 65 iar la burta 80 pe timpul zilei si vrio 78 dimineata cind ma trezesc :D

anqutz 15 mai 2010 14:41:55

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Red_Rose (Post 188472)
da citi cm ai la talie si la burta unde e buricul?
Eu am la talie 65 iar la burta 80 pe timpul zilei si vrio 78 dimineata cind ma trezesc :D

70 in talie si 83,5 cm peste colacel. Mult mai mult decat tine. :)

Rusu Laura 15 mai 2010 14:58:29

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de anhelyto (Post 188468)
munca, uf am scapat de ea pana luni, gatit si sport... si oleaca de leneveala...asta pt azi...maine mai vdm...

ce frumos :x asa da weekend...!!!
abia astept data de 3 iulie sa pot lenevi si eu asa:))

atunci un weekend linistit iti doresc!!!! cu multe filme bune ;;)

Red_Rose 15 mai 2010 15:42:42

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 188475)
70 in talie si 83,5 cm peste colacel. Mult mai mult decat tine. :)

hm dar ce-i interesant ca avem aceeasi inaltime dar tu inca ai mai putine kg decit mine.Iata de aici tre sa inteleg ca nu e totul in kg :D

anqutz 15 mai 2010 16:18:40

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Red_Rose (Post 188488)
hm dar ce-i interesant ca avem aceeasi inaltime dar tu inca ai mai putine kg decit mine.Iata de aici tre sa inteleg ca nu e totul in kg :D

Stiu. Si cred ca si fundul e mai mare. Depinde ft mult de structura osoasa. Si eu si la 65 de cm in talie am burta mai mare decat a ta. :(

Ma bucur ca ai inteles ca nu e totul in kg. Eu cel mai bine am aratat la 49 de kg, dar acum mi se pare prea putin. Si cred ca m-ar lua fetele la bataie daca as ajunge la 49 de kg. :))

sonrisa 15 mai 2010 19:36:28

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Ce inseamna cardio? :D Am tot auzit pe aici ca lumea face cardio si ma intrebam ce este si in ce soi de exercitii consta?... 10x.

LicuriciColorat 15 mai 2010 19:47:02

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de sonrisa (Post 188642)
Ce inseamna cardio? :D Am tot auzit pe aici ca lumea face cardio si ma intrebam ce este si in ce soi de exercitii consta?... 10x.


exercitii le de tip cardio sunt:alergat,banda,stepper,aerobic,tae-bo,zumba,dansuri,kickboxing,cam astea sunt:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:27:39.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO