forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=430)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3732)

amy0404 04 dec 2010 22:36:32

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Diviana (Post 426990)
amyshor, ai aparut..:* :* :* am dat un cm de la talie :D ma cantaresc maine poimaine..sper sa vin cu vesti bune. ce faci? cum rezisti vremii asteia imposibile? :P

Hey Div!!!!:x
Felicitari!!! Sa mai vii cu vesti d'astea :)
Nu o sa ma crezi, dar chiar acum cateva minute ma gandeam la tine ca nu ai mai dat niciun semn de viata:) Deh...ce sa-ti fac...daca m-am obisnuit cu tine :P
Vremea?! x-( Ma enerveaza la culme, nu mai pot sa ies la alergat:((. Nu imi place sa fac sport in casa...parca simt ca nu pot sa respir....si am nevoie de spatiu sa ma desfasor, plus sa simt eu muzica.

danasonrisa 05 dec 2010 11:00:41

Re: help...vreau sa slabesc :D
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 426593)
Buna Dano ce mai faci?
Ce face prunculetul din burtica?
Acuma ca fetita mea face nani fac cu bici, la noi toata ziua a plouat si e asa de urit:-o, voua va doresc o seara placuta si aveti grija de voi. Pup:-*:x

Buna Marinuta!:) Ce imi place, nimeni nu mi-a mai spus asa:-* Eu fac bine, am fost la Iasi vineri, Bobo are acum 18mm (fata de 7,8mm sapt trecuta), mi s-a dat sa fac primele analize (552lei:-o), insa important este sa fim sanatosi! Si la noi a plouat urat, dar de aseara de la 17 s-a transformat in ninsoare, acum sunt 3 grade minus si e zapada!:) Azi ce faci?>:D<
Citat:

Anterior postat de cristi2201 (Post 426725)
Buna Dana, acum am vazut ca mi-ai raspuns si aici. Iti multumesc inca o data pentru felicitarile tale, insa pasul pe care l-am facut este unul foarte mic, dar incurajator pentru mine. O sa am nevoie de ajutorul vostru. Fiti rele fetelor cu mine :)) nu ma scapati din ochi ;)). >:D<

Buna Cris!:) O calatorie incepe cu un PAS! Nu te scapam din ochi, fii sigura de asta;;);)
Citat:

Anterior postat de changeneeded (Post 426762)
Buna...sunt noua pe aici si as vrea sa intru in gasca :ds....Am mai slabit si alta data dar nu am reusit sa ma mentin. :( Vreau sa slabesc 7 kg in aproximativ 2-3 saptamani dar mi-e destul de greu avand in vedere ca familia nu ma sustine si ca nu prea rezist tentatiilor...

Buna si bine ai venit!>:D< Spune-ne te rog ce varsta ai, ce papi, faci sport? Ceea ce ti-ai propus tu este cam mult, indicat este sa slabesti maxim 4-5 kg pe luna:D

danasonrisa 05 dec 2010 11:17:06

Re: help...vreau sa slabesc :D
 
Citat:

Anterior postat de changeneeded (Post 426779)
pentru ca am o stare foarte proasta...tot ma apuc de dieta si renunt...sunt nervoasa tot timpul :)) data trecuta cand am slabit ma simteam foarte bine..eram tot timpul vesela si energica;))

Normal, asa ne-am simtit toate!;;)
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 426792)
eu zic sa te apuci de mancat sanatos ....1300 de kcal...1200
cu 3 mese principale +2 gustari si sport
sau vrei sa slabesti repede si sa pui apoi dublu inapoie?
sau sa ai probleme?ca te infometezi?

Bravo Lucia, ai mare dreptate!:-*
Citat:

Anterior postat de changeneeded (Post 426793)
eu ma gandeam la o dieta de 800 ...:D

Scumpo, este mult prea putin si te vei ingrasa dupa, crede-ma asa am faut si eu la varsta ta si am avut numai de suferit, am celulita si vergeturi de care cu greu voi scapa:((
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 426869)
dc nu vrei sa mananci normal?
sunt persoane care slabesc si cu 1600 de kcal:|
vrei sa ajungi in spital?
sau sa te adune de pe strazi?

poate vei slabi cv acum,...dar vei avea o multime de probleme gen caderea parului....gastrita...unghiile se subtiaza...etc

Lucia draga, esti un mare ajutor, felicitari!>:D<
Citat:

Anterior postat de changeneeded (Post 426872)
offf.... eu chiar vreau sa slabesc:(...repede

Asa vroiam si eu si acum regret...Te inteleg mai bine decat crezi, ma simteam complexata mereu in liceu si as fi facut orice sa slabesc, dar acum stiu ca nu merita:x
Citat:

Anterior postat de changeneeded (Post 426875)
o sa tin o dieta de 1000 kcal ..e bine:D? 1000- 1200 ... nu de alta...dar tin la parul meu

Am tinut n diete de infometare si imi pare asa de rau:(( Te rog eu mult invata din greselile altora (inclusiv ale mele) si papa macar 1200 calorii, mananca sanatos, regulat, bea apica, fa miscare>:D<
Citat:

Anterior postat de changeneeded (Post 426886)
ok...m-ati cam speriat ..mai ales ca ....prezint deja cateva afectiuni...[pierderea menstruaţiei;ameţeli;unghii friabile (moi) ]

Imi pare rau, asta nu e bine deloc, tu esti in crestere, ce n-as fi dat sa aflu si eu astea cand eram in liceu...dar atunci nu exista internet si slabute:(
Citat:

Anterior postat de innna (Post 426894)
buna....tocmai ce am aterizat si eu pe forum...:P
imi caut o sustinere morala....pt a ma re-re-re-re-apuca de o cura de slabire...
am 157 cm, 56 de kg si as vrea sa dau jos vreo 6 kg....tot ajung pe la 52-53....revin la 56...:(
nu cred in dieta cu calculatul caloriilor....de vreo 10 ani tot fac cure....am un organism incapatanat...ca supravietuieste si numa cu apa...si nu slabeste....
incerc sa aplic dieta cu indicele caloric....dar nu iese mereu...;)
pup

Buna INNA!:) Nu poti slabi prin infometare, organismul se adapteaza... Mananca sanatos, mese regulate, 2 gustari, bea apa, fa miscare:-*
Citat:

Anterior postat de changeneeded (Post 426897)
de maine o sa incerc sa dorm mai mult [ nu 6 ore...ca deobicei] sa renunt la cafea si cola si sa urmez o dieta personalizata cat de cat echilibrata intre 1000 si 1200 kcal.. [ cu alimente cat mai ...naturale] Este bine? >:D<

Bravo! Incepi sa intelegi, stiam eu ca esti o fata super isteata!>:D<:-*
Citat:

Anterior postat de changeneeded (Post 426902)
trebuie sa renunt la cafea , nu pt dieta ..ca oricum o faceam cu zaharina..ci pt ca nu stau prea bine cu sanatatea , ma tem ca pe viitor o sa am probleme cu inima , mai ales ca am cazuri in familie. e cam greu sa renunt , dar incerc. Daca sar coarda 20 min pe zi e bn?

Vei reusi sa renunti si la cafea, eu nu mai beau de 2 ani si imi placea mult de tot, dar sa stii ca poftele astea pleaca de la creier, trebuie doar sa il setezi cum e bine!:) E foarte bine, bravo!
Citat:

Anterior postat de changeneeded (Post 426908)
sper sa reusesc........

VEI REUSI!:x Spune: VOI REUSI!
Citat:

Anterior postat de changeneeded (Post 426911)
si ...ms mult :X:X ..nu as fi crezut ca o sa ma sprijine totusi cineva

Aici suntem!:-*>:D<
Citat:

Anterior postat de changeneeded (Post 426924)
roxana si am 15 ani ...voi?

Dana, am 30 de ani, sunt casatorita din octombrie 2005 si am un Bobo in burtica de 8 saptamani si 5 zile si 18mm!;) Ma bucur mult ca te-am cunoscut si iti doresc mult succes!>:D<

cristi2201 05 dec 2010 11:17:53

Re: help...vreau sa slabesc :D
 
Citat:

Anterior postat de danasonrisa (Post 427201)
Buna Marinuta!:) Ce imi place, nimeni nu mi-a mai spus asa:-* Eu fac bine, am fost la Iasi vineri, Bobo are acum 18mm (fata de 7,8mm sapt trecuta), mi s-a dat sa fac primele analize (552lei:-o), insa important este sa fim sanatosi! Si la noi a plouat urat, dar de aseara de la 17 s-a transformat in ninsoare, acum sunt 3 grade minus si e zapada!:) Azi ce faci?>:D<

Buna Cris!:) O calatorie incepe cu un PAS! Nu te scapam din ochi, fii sigura de asta;;);)

Buna si bine ai venit!>:D< Spune-ne te rog ce varsta ai, ce papi, faci sport? Ceea ce ti-ai propus tu este cam mult, indicat este sa slabesti maxim 4-5 kg pe luna:D

Buna Dana!>:D< Da, ai dreptate, am facut un pas, acum am cu unul mai putin pana voi fi o slabuta ! >:D<

changeneeded 05 dec 2010 12:22:02

Re: help...vreau sa slabesc :D
 
Citat:

Anterior postat de changeneeded (Post 426908)
sper sa reusesc........

hey ...si eu vreau sa ajung la 50 de kg ..am ajuns la 54 dar...m-am ingrasat iar

lucia ely 05 dec 2010 12:31:32

Re: help...vreau sa slabesc :D
 
buna roxana>:D< >:D<
cu siguranta vei ajunge in curand>:D<
ce faci?>ce ai in plan sa mananci azi?;;)
>:D<

Cory26 05 dec 2010 12:52:01

Re: help...vreau sa slabesc :D
 
Buna slabutelor! Am gasit o dieta cu care mai multe prietene de-a mamei mele ;)) au reusit sa dea jos aprox 5 kg intr-o sapt. Va pun dieta aici sa imi ziceti cam ce parere aveti despre ea si daca merita tinuta sau nu. M-am gandit sa o tin zilele ce urmeaza, iar dupa ce o termin sa incep SB.

Luni - cartofi fierti + putina sare
Marti - muschi de vita fiert
Miercuri - toata ziua numai grepfruit (alb sau rosu)
Joi - iaurt (orice fel, dar daca e dietetic , mai bine)
Vineri - peste fript sau fiert
Sambata - iaurt + 2 oua fierte (iaurt cit vreti)
Duminica - carne de pui fiarta (fara piele)

Livia89 05 dec 2010 13:09:07

Re: help...vreau sa slabesc :D
 
Citat:

Anterior postat de Cory26 (Post 427314)
Buna slabutelor! Am gasit o dieta cu care mai multe prietene de-a mamei mele ;)) au reusit sa dea jos aprox 5 kg intr-o sapt. Va pun dieta aici sa imi ziceti cam ce parere aveti despre ea si daca merita tinuta sau nu. M-am gandit sa o tin zilele ce urmeaza, iar dupa ce o termin sa incep SB.

Luni - cartofi fierti + putina sare
Marti - muschi de vita fiert
Miercuri - toata ziua numai grepfruit (alb sau rosu)
Joi - iaurt (orice fel, dar daca e dietetic , mai bine)
Vineri - peste fript sau fiert
Sambata - iaurt + 2 oua fierte (iaurt cit vreti)
Duminica - carne de pui fiarta (fara piele)

imi pare rau sa-ti spun asta, dar e absolut proasta ideea asta de dieta:| sa pierzi asa de mult intr-o saptamana iti deregleaza metabolismul si nu e deloc sanatos... plus ca se pierde doar apa din organism, nu si depunerile de care vrei sa scapi:| si mai mult ca sigur va avea loc efectul yo-yo, deci vei recapata kg pierdute

iti sugerez sa abordezi o dieta sanatoasa, plus putin sport, prin care sa pierzi 0,5 kg/saptamana, asa este cel mai bine:) slabirea rapida nu are si nu aduce nimic bun... cu rabdare si cu o dieta sanatoasa ajungi mult mai departe si mai sanatos la kg dorite;)

ai grija de sanatatea ta, te mai asteptam cu vesti >:D<

Cory26 05 dec 2010 13:22:12

Re: help...vreau sa slabesc :D
 
Stiu ca nu e buna :( Numai ca stau cam prost cu rabdarea ;)) Deocamdata pap 3 mese pe zi si fructe ca si gustari;)) De maine ma reapuc si de sport si sper sa fie bine. M-am cam demoralizat putin in ultima perioada; de aceea m-a cam dus gandul la "dieta" asta, desi stiu si eu ca nu e ok.

Livia89 05 dec 2010 13:31:57

Re: help...vreau sa slabesc :D
 
Citat:

Anterior postat de Cory26 (Post 427351)
Stiu ca nu e buna :( Numai ca stau cam prost cu rabdarea ;)) Deocamdata pap 3 mese pe zi si fructe ca si gustari;)) De maine ma reapuc si de sport si sper sa fie bine. M-am cam demoralizat putin in ultima perioada; de aceea m-a cam dus gandul la "dieta" asta, desi stiu si eu ca nu e ok.

cu cat slabesti mai incet, cu atat e mai sigur ca nu vei repune kg pierdute;) gandeste-te la asta ori de cate ori ti se duce rabdarea si poate nu vei mai fi tentata sa apelezi la masuri drastice:) dietele de acest gen iti aduc numai probleme, poti face ft usor o gastrita pe care sa o duci tot restul vietii in carca;) si nu-i deloc de glumit, sanatatea se poate duce ft usor daca nu avem grija de noi, dar de refacut, se reface ft greu...

si eu am slabit greu, insa cred ca am facut mai bine asa:) meniul tau, cu 3 mese principale+2 gustari e bun:) incearca sa eviti carbohidratii in cantitate mare, evita fast-food-ul, dulciurile, faina alba, prajelile:) si apuca-te de cat de putin sport, pt ca vad ca esti deja destul de slabuta pt inaltimea ta, si acum o sa slabesti mai greu, si doar cu sport:) deci musai sport;) daca nu ai mai facut pana acum, incepe cu 15-20 de minute de aerobic usor, cat sa nu faci febra musculara si sa ti se duca cheful din cauza asta:) de 3-4 ori/saptamana ajunge;) si apoi maresti durata exercitiilor

si neaparat sa papi suficient, sa nu dai de inteles organismului ca nu ai avea mancare si el sa incerce atunci sa depuna tot ce papi, ca masura de siguranta pt cand nu are suficient:-s si sa bei 2 l de lichide/zi:)

si eu am tinut SB, insa eu am apelat la ea in ultima instanta, cand deja ma obisnuisem fara dulciuri, fara fainoase... doar fructele ce le-am mai scos atunci:) iti recomand sa iti calculezi meniul zilnic in calculatorul de calorii si sa iei aminte la raportul intre nutrienti, trebuie sa ai suficiente proteine si preferabil grasimi si carbo usor sub limita:)

mult succes si nu in ultimul rand, rabdare>:D< daca tu nu ai rabdare cu tine, cine sa aiba? :)

marinuta 05 dec 2010 15:03:15

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Da, Dana ai prunculetul maricel, sa fiti ambii sanatosei, pai sotul a plecat pe vreo 2 ore la servici fetita face somnic dar eu la calculator un pic aaaaaaaaaa si fac si pe bicicleta. Asta am fost ma Metro si i-am cumparat papusei mele saniuta, deseara mergem cu ea sa ne primblam.De aseara si la noi a inceput sa ninga si a nins toata noaptea si e asa de frumos, la moment e cald si bine. D e miine vreau sa tin dieta Scarsdale ca am 56 kilograme +1 mai mult de ceeeeeeeeeeee?
Asa ca de miine la Scarsdale. Pupici tie si piciului, o zi frumoasa sa aveti. pa:P

Cory26 05 dec 2010 16:55:38

Re: help...vreau sa slabesc :D
 
Citat:

Anterior postat de Livia89 (Post 427364)
cu cat slabesti mai incet, cu atat e mai sigur ca nu vei repune kg pierdute;) gandeste-te la asta ori de cate ori ti se duce rabdarea si poate nu vei mai fi tentata sa apelezi la masuri drastice:) dietele de acest gen iti aduc numai probleme, poti face ft usor o gastrita pe care sa o duci tot restul vietii in carca;) si nu-i deloc de glumit, sanatatea se poate duce ft usor daca nu avem grija de noi, dar de refacut, se reface ft greu...

si eu am slabit greu, insa cred ca am facut mai bine asa:) meniul tau, cu 3 mese principale+2 gustari e bun:) incearca sa eviti carbohidratii in cantitate mare, evita fast-food-ul, dulciurile, faina alba, prajelile:) si apuca-te de cat de putin sport, pt ca vad ca esti deja destul de slabuta pt inaltimea ta, si acum o sa slabesti mai greu, si doar cu sport:) deci musai sport;) daca nu ai mai facut pana acum, incepe cu 15-20 de minute de aerobic usor, cat sa nu faci febra musculara si sa ti se duca cheful din cauza asta:) de 3-4 ori/saptamana ajunge;) si apoi maresti durata exercitiilor

si neaparat sa papi suficient, sa nu dai de inteles organismului ca nu ai avea mancare si el sa incerce atunci sa depuna tot ce papi, ca masura de siguranta pt cand nu are suficient:-s si sa bei 2 l de lichide/zi:)

si eu am tinut SB, insa eu am apelat la ea in ultima instanta, cand deja ma obisnuisem fara dulciuri, fara fainoase... doar fructele ce le-am mai scos atunci:) iti recomand sa iti calculezi meniul zilnic in calculatorul de calorii si sa iei aminte la raportul intre nutrienti, trebuie sa ai suficiente proteine si preferabil grasimi si carbo usor sub limita:)

mult succes si nu in ultimul rand, rabdare>:D< daca tu nu ai rabdare cu tine, cine sa aiba? :)

Livia, iti multumesc mult pentru sfaturi. De slabit, nu am de slabit foarte mult. M-am pricopsit cu kg in plus de la AC. Sper ca incet incet sa mearga treaba.

Acum sunt in perioada in care incerc ca beau apa suficienta. Am ajuns la aproape 1,5 l pe zi :) Asta e foarte mult pentru mine.

Aseara chiar am rasfoit meniurile voastre si mi-am facut o lista cu ce as putea manca. O sa-mi fie super de folos la cumparaturi.

De calculat nr. de calorii o sa imi fie putin mai greu deoarece nu am cantar si de aproximat....hmmmm...nu-s persoana potrivita ;))

Am inceput si cu sportul; am avut de o luna abonament la aerobic, dar de maine o sa incep sa fac acasa clipurile de aici.

Asa ca multumesc inca odata :) Te pup!

changeneeded 05 dec 2010 17:29:08

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
buna lucia...ce faci? ce s-a intaplat aici ...ca nu mai inteleg nimic... :D

changeneeded 05 dec 2010 18:00:17

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
ms dana .. ms la toate slabutele care sunt alaturi de mine :x

lucia ely 05 dec 2010 18:17:23

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de changeneeded (Post 427614)
buna lucia...ce faci? ce s-a intaplat aici ...ca nu mai inteleg nimic... :D

pai au fost mutate mesajele aici:)
asta sa intamplat:)

fetele v-am adus la toate cv;;)http://urecheanuandrei.files.wordpre..._small_783.jpg
http://www.clopotel.ro/enciclopedia/.../nicolae-2.jpg

cristi2201 05 dec 2010 18:48:09

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 427663)


pai au fost mutate mesajele aici:)
asta sa intamplat:)

fetele v-am adus la toate cv;;)http://urecheanuandrei.files.wordpre..._small_783.jpg
http://www.clopotel.ro/enciclopedia/.../nicolae-2.jpg

A venit mosul >:D< ... Multumim Lucia. Esti foarte darnica >:D< Sa vina si la tine mosul cu tot ce iti doresti ;)) >:D<

changeneeded 05 dec 2010 18:50:52

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tml#post427686 :D

cristi2201 05 dec 2010 19:50:09

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna fetelor ! >:D< Va astept sa cititi jurnalul meu si sa imi spuneti ce parere aveti de meniul zilei de azi, astept propuneri de meniuri, ce schimbari ar trebui facute si alte pareri de ale voastre. V-am pupat ! >:D<

cristi2201 05 dec 2010 20:58:29

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Noapte buna slabutelor ! Ne auzim maine mai slabute si mai pline de viata, cu mult mai mult chef de slabit ;)) ! Noapte buna >:D< Va pup !

cristi2201 05 dec 2010 21:22:27

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
La noapte vine mosul ! :x Va urez la toate Sarbatori fericite ! Pentru ca a inceput sezonul sarbatorilor, luna cadourilor, in care toti trebuie sa fim mai buni si mai intelegatori, mai darnici si mai iubitori ! Fetelor sa aveti parte de un mos incarcat de daruri, dar mai ales de un mos care sa va aduca toata sanatatea din lume, toata iubirea de care aveti nevoie, impliniri peste impliniri si fericire peste masura ! Si pe langa acestea, multe cadouri , si asa cum am mai zis : sunt bine venite cele dietetice :)). Fetelor , daca mosu e bun si ne considera cuminiti, poate ne ajuta si sa slabim mai mult luna aceasta ! Noapte buna si daca nu aveti somn, asteptati-l pe mosu si trageti-l de barba ;)) , dar sa nu il tineti doar pt voi, lasati-l sa ajunga la noi toti ! >:D< Va pup ! Eu ma bag la film si somn ;))

Crystynna 05 dec 2010 22:05:13

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Sunt de acord. Dintre toate, dieta personalizata cu 1200-1300 de kcal/zi mi se pare cea mai ok. Oricum fiecare dintre noi ne cunoastem cel mai bine organismul si nu orice dieta da rezultate la toate.
Eu am incercat mai multe diete si singura de care am reusit sa ma tin si a dat si rezultate a fost dieta personalizata. Plus ca procesul de slabire este unul lent si nu vei pune la loc dublul de kg date jos.

Crystynna 05 dec 2010 22:05:46

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Salut fetelor!
Vreau sa va spun ca am rezistat tentatiei la chef... Nu am mancat deloc paine, salam, cascaval etc. De exemplu, la aperitiv am mancat salata de cruditati, rosii, castraveti si un pic de branza,iar din prajituri doar am gustat un pic. A!Si am mai si dansat.
Iar vineri.... Am mers toata ziua pe jos si am mancat 1200 de kcal. Sunt mandra de mine. Stiu ca voi reusi. Iar week-end-ul care vine plec la Cheia si urc pe Ciucas. Abia astept.

andra_aly 05 dec 2010 22:30:00

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Felicitari Cristina ca ai reusit sa eviti ce nu a fost bun. acum nah... a fost weekend, sa zicem ca ceva in plus e ok:) dar sa nu se repede decat o data pe saptamana:D
Ooo, pai atunci saptamana viitoare faci miscarica;;)

marinuta 06 dec 2010 10:46:59

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
DrG Dana degeaba mam alarmat astazi dimineata mam cintarit si am 55 kilograme, de astazi am inceput sa tin dieta Scarsale, asa ca tine-mi pumnii, pe zi mai si pedalez ca bicicleta e reparata deja chiar de sotuorul meu drag si fetita deameaza cit face somnic pedalez cam 1000 calorii.
Pupici si sa aveti grija de voi pa pa

kittykat 06 dec 2010 11:13:08

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna fetelor, sunt noua in forum si doresc sa ma alatur voua in lupat impotriva kilogramelor :D. De azi am inceput dieta disociata de 90 de zile. Mai tine cineva aceasta dieta?

lucia ely 06 dec 2010 11:17:12

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de kittykat (Post 428193)
Buna fetelor, sunt noua in forum si doresc sa ma alatur voua in lupat impotriva kilogramelor :D. De azi am inceput dieta disociata de 90 de zile. Mai tine cineva aceasta dieta?

buna kitty
am venit cu linku de la fetele care tin rina 90`
http://forum.slabute.ro/dieta-rina-9...-90-s-881.html

kittykat 06 dec 2010 11:27:37

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
merci Lucia

andra_aly 06 dec 2010 11:29:00

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de kittykat (Post 428193)
Buna fetelor, sunt noua in forum si doresc sa ma alatur voua in lupat impotriva kilogramelor :D. De azi am inceput dieta disociata de 90 de zile. Mai tine cineva aceasta dieta?

Bine ai venit in gasca>:D< Mult succes in lupta cu kg:D
sport faci? sa ne spui mai multe despre tine:)

andra_aly 06 dec 2010 11:30:08

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Mult succes marinuta:) Si sa ai spor la pedalat:D

marinuta 06 dec 2010 12:22:32

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Mersi Andra, daca fetita mea astazi deameaza ii face somnic de 2.30 ore atunci voi fi cea mai fericita deoarece in acest timp pedalez pina la 1000 calorii, o zi buna sa ai.

andra_aly 06 dec 2010 12:25:50

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Eu zic nici sa exagerezi din prima zi:-s o ora zic eu ca e suficient;) acum tu stii:)
>:D<

changeneeded 06 dec 2010 12:29:10

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna ! Ce faceti slabutelor? CINE MA MAI AJUTA SI PE MINE CU NISTE SFATURI ? :D:):);;)

http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tml#post427702

andra_aly 06 dec 2010 12:30:47

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de changeneeded (Post 428327)
Buna ! Ce faceti slabutelor? CINE MA MAI AJUTA SI PE MINE CU NISTE SFATURI ? :D:):);;)

http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-adolescente/jurnal-changeneeded-7362.html#post427702

Buna:) cu ce te putem ajuta?
Am vazut ca nu ai reusit sa pui jurnalul la semnatura. ia sa mai incerci o data:)
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tura-4378.html

Livia89 06 dec 2010 12:32:06

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 428314)
Mersi Andra, daca fetita mea astazi deameaza ii face somnic de 2.30 ore atunci voi fi cea mai fericita deoarece in acest timp pedalez pina la 1000 calorii, o zi buna sa ai.

nu te forta Marinuta:P hai ca nu ne grabeste nimeni sa slabim, mai ales ca in cazul tau, ce-a fost mai greu s-a dus deja:)

fa 20-30 de minute, ajunge o data:) nici sa te alegi cu febra musculara sau sa iti fie rau dup-aia nu e de bine:-s esti o mama activa si tre sa fii tare pt copilasul tau, sa ai grija de tine ca sa poti avea grija de el:) mai este si maine o zi, si poimaine, si slabesti incet-incet, pana ajungi la kg dorite:)

un inceput de saptamana frumos si vesel iti doresc >:D<

andra_aly 06 dec 2010 12:33:39

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Da... are dreptate livia. jumate de ora e ok pentru cateva zile, apoi mai cresti eventual. eu am zis o ora pentru ca am presupus ca ai ceva antrenament:P :D

changeneeded 06 dec 2010 12:34:49

http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tml#post427686

nu reusesc

Livia89 06 dec 2010 12:48:48

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de changeneeded (Post 428351)
nu reusesc

ai reusit:D uita-te la setari, la tine, la profil, sa ai bifata "afiseaza semnaturile" ca poate de asta nu o vezi si tu:)

danasonrisa 06 dec 2010 13:10:59

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Cory26 (Post 427314)
Buna slabutelor! Am gasit o dieta cu care mai multe prietene de-a mamei mele ;)) au reusit sa dea jos aprox 5 kg intr-o sapt. Va pun dieta aici sa imi ziceti cam ce parere aveti despre ea si daca merita tinuta sau nu. M-am gandit sa o tin zilele ce urmeaza, iar dupa ce o termin sa incep SB.

Luni - cartofi fierti + putina sare
Marti - muschi de vita fiert
Miercuri - toata ziua numai grepfruit (alb sau rosu)
Joi - iaurt (orice fel, dar daca e dietetic , mai bine)
Vineri - peste fript sau fiert
Sambata - iaurt + 2 oua fierte (iaurt cit vreti)
Duminica - carne de pui fiarta (fara piele)

Nu este o dieta sanatoasa...este bine sa slabesti lent si sa papi sanatos!:-*
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 427453)
Da, Dana ai prunculetul maricel, sa fiti ambii sanatosei, pai sotul a plecat pe vreo 2 ore la servici fetita face somnic dar eu la calculator un pic aaaaaaaaaa si fac si pe bicicleta. Asta am fost ma Metro si i-am cumparat papusei mele saniuta, deseara mergem cu ea sa ne primblam.De aseara si la noi a inceput sa ninga si a nins toata noaptea si e asa de frumos, la moment e cald si bine. D e miine vreau sa tin dieta Scarsdale ca am 56 kilograme +1 mai mult de ceeeeeeeeeeee?
Asa ca de miine la Scarsdale. Pupici tie si piciului, o zi frumoasa sa aveti. pa:P

Multumim frumos, spor la sport. Vrem si noi cu saniuta:(( La mine acum s-a cam topit...Te pup!:-*
Citat:

Anterior postat de changeneeded (Post 427643)
ms dana .. ms la toate slabutele care sunt alaturi de mine :x

Cu mare drag!:-*>:D<
Citat:

Anterior postat de cristi2201 (Post 427748)
Buna fetelor ! >:D< Va astept sa cititi jurnalul meu si sa imi spuneti ce parere aveti de meniul zilei de azi, astept propuneri de meniuri, ce schimbari ar trebui facute si alte pareri de ale voastre. V-am pupat ! >:D<

Vin acusica!;;)
Citat:

Anterior postat de Crystynna (Post 427891)
Salut fetelor!
Vreau sa va spun ca am rezistat tentatiei la chef... Nu am mancat deloc paine, salam, cascaval etc. De exemplu, la aperitiv am mancat salata de cruditati, rosii, castraveti si un pic de branza,iar din prajituri doar am gustat un pic. A!Si am mai si dansat.
Iar vineri.... Am mers toata ziua pe jos si am mancat 1200 de kcal. Sunt mandra de mine. Stiu ca voi reusi. Iar week-end-ul care vine plec la Cheia si urc pe Ciucas. Abia astept.

Bravo Cristina!>:D<
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 428164)
DrG Dana degeaba mam alarmat astazi dimineata mam cintarit si am 55 kilograme, de astazi am inceput sa tin dieta Scarsale, asa ca tine-mi pumnii, pe zi mai si pedalez ca bicicleta e reparata deja chiar de sotuorul meu drag si fetita deameaza cit face somnic pedalez cam 1000 calorii.
Pupici si sa aveti grija de voi pa pa

Ce bine!:) Iti tin pumnii, te pup si de doua ori pe printesa!:-*:-*:-*
Citat:

Anterior postat de kittykat (Post 428193)
Buna fetelor, sunt noua in forum si doresc sa ma alatur voua in lupat impotriva kilogramelor :D. De azi am inceput dieta disociata de 90 de zile. Mai tine cineva aceasta dieta?

Bine ai venit!>:D< Nu ti-i recomand, eu am avut o experienta negativa...
Citat:

Anterior postat de changeneeded (Post 428341)

Vin imediat!;)

marinuta 06 dec 2010 14:44:12

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna andra dare eu sunt invatata ca sa pedalez mult adica cit fetita face nani eu atita timp pedalez plus ca mai stau si in fata calculstorului cu bici:)), voua pup

marinuta 06 dec 2010 15:05:19

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Andra la mine nu e 1 zi,e a 5
Dar pina a mi se strica bici faceam si cite 1200 calorii
:-o


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:01:10.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO