forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=430)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3732)

marinuta 09 dec 2010 08:35:43

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Neata dragi "colege " ce mai nou?
Astazi sunt in a 4 zi de Scarsdale si ma simt bine:D, abia astept sa vina sfirsit de saptamina ca sa ma cintaresc si sa vad marea surpriza. Va reamintesc ca am inceput de la 55 kilograme asa ca tineti-mi pumnii . Voua va doresc o zi frumoasa si linistita. Astazi din pacate nu voi putea sa mai intru pe acest site doar deseara deja ca plec pe drumuri adica umblu cu actele pentru a-mi face cetatenie Romina. Uratimi bafta ca sunt pe ultima 100 de metri. Pa pa
Ieri un vecin de-al meu a devenit Cetatean Romin:D>:D<, adica a dat juramintul fata de Consulatul Rominiei. Pup degraba va veni si rindul meu.:>;;)>:D<

VAmedeea 09 dec 2010 10:12:10

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 432350)
Neata dragi "colege " ce mai nou?
Astazi sunt in a 4 zi de Scarsdale si ma simt bine:D, abia astept sa vina sfirsit de saptamina ca sa ma cintaresc si sa vad marea surpriza. Va reamintesc ca am inceput de la 55 kilograme asa ca tineti-mi pumnii . Voua va doresc o zi frumoasa si linistita. Astazi din pacate nu voi putea sa mai intru pe acest site doar deseara deja ca plec pe drumuri adica umblu cu actele pentru a-mi face cetatenie Romina. Uratimi bafta ca sunt pe ultima 100 de metri. Pa pa
Ieri un vecin de-al meu a devenit Cetatean Romin:D>:D<, adica a dat juramintul fata de Consulatul Rominiei. Pup degraba va veni si rindul meu.:>;;)>:D<

Bafta multa Marinuta!
Eu oricum cred ca toti suntem romani, fie ca suntem in Romania, fie ca suntem in Republica Moldova. Tot aceeasi limba o vorbim, asa ca nici nu stiu de ce statul roman face atata caz ca sa va dea cetatenia, eu una as fi lasat trecere libera pt voi.
Aberatiile lumii in care traim.
Te pup si sa-ti mearga toate din plin!>:D<

marinuta 09 dec 2010 13:39:17

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
VAmedeea mersi mult, saptamina viitoare voi depune actele spre Ro, si astazi am mai fost pe la notar ca sa-mi intareasca actele, si sa speram ca va fi totul ok:-*

marinuta 09 dec 2010 22:16:52

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna dragele mele, cum ati petrecut ziua de Joi ?
Sunt in ziua a 4 de Scarsdale dar cu micutite greselute, astazi am facut 30 min bici, si pe la 8 seara am mai facut 40 min. bici si 600 abdomene sper ca e bine. Voi unde vati pierdut? Chiar nu e nimeni la categoria noasta?:(, o seara placuta va doresc si va pupacesc pe toate. Pup :-*:P>:D<;)

andra_aly 09 dec 2010 22:38:38

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 431164)
Draga Andra da de 2 zile fac cu bici 45 min cred si eu ca e suficient plus ca mai fac si abdomene si rezultatul nu a intirziat sa apara + ca mai tin dieta Scarsdale care sunt deja in a 3 zi.O zi buna sa ai.>:D<

Bravo, asa este chiar ok;) Nu trebuie neaparat sa te fortezi ce stii e. important e sa faci macar 30 de minute;)
Ma bucur ca merge treaba:) mult succes in continuare>:D<

andra_aly 09 dec 2010 22:39:19

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Wow... felicitari;) ce harnicuta ai fost zi:D

marinuta 09 dec 2010 22:40:00

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Dragele mele am pus 2 poze de la nunta mea va rog sa le admirati:D

marinuta 09 dec 2010 22:45:04

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Mersi draga Andra:D

danasonrisa 10 dec 2010 14:06:58

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Crystynna (Post 428901)
@Andra. Da, o sa fac miscare si sincer abia astept pentru ca nu am mai facut de multicel o drumetie pe munte. Sincer va sfatuiesc pe toate sa faceti trasee montane. Nu se compara cu nimic. Chiar se simte ca faci miscare, iar peisajele pe care le vezi sunt absolut splendide.
P.S: Nu ca sunt eu din zona, dar cele mai frumoase peisaje sunt in Muntii Buzaului, pe la Siriu (in special traseul care te duce la Lacul Vulturilor).
@Dana. Mersi.Si eu pot sa imi zic bravo.

Ce frumos, as merge si eu;;)
Citat:

Anterior postat de Crystynna (Post 430471)
Salut tuturor!
Azi am mers pe jos aproape toata ziua. Am plecat de acasa pe la 11 si am mai ajuns pe la 16:30.Am colindat dintr-un capat al orsului in altul. Ce bine ma simt! Miscarea imi da o stare de bine.

Bravo tie, asa ma simt si eu, dar acum nu am voie sa merg asa mult...
Citat:

Anterior postat de sandra24 (Post 431505)
salut fetele!:)De sambata m-am apukat de tae bo....adica de sambata ma chinui sa le urmez miscarile si vad ca in sfarsit se prinde ceva si usor usor invat sa le execut corect.aseara m-am uitat si pe internet si dupa zumba ,care de asemenea mi se pare interesant si merita incercat.Inca nu m-am urcat pe cantar sa vad daka am slabit ceva ,mai astept vreo 2 saptamani:D.abia astept sa vad rezultatele:xma duk(am de dat niste cartofi jos:">)see ya

Bravo Sandra!:-*
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 432350)
Neata dragi "colege " ce mai nou?
Astazi sunt in a 4 zi de Scarsdale si ma simt bine:D, abia astept sa vina sfirsit de saptamina ca sa ma cintaresc si sa vad marea surpriza. Va reamintesc ca am inceput de la 55 kilograme asa ca tineti-mi pumnii . Voua va doresc o zi frumoasa si linistita. Astazi din pacate nu voi putea sa mai intru pe acest site doar deseara deja ca plec pe drumuri adica umblu cu actele pentru a-mi face cetatenie Romina. Uratimi bafta ca sunt pe ultima 100 de metri. Pa pa
Ieri un vecin de-al meu a devenit Cetatean Romin:D>:D<, adica a dat juramintul fata de Consulatul Rominiei. Pup degraba va veni si rindul meu.:>;;)>:D<

Bafta multa!>:D<
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 433564)
Buna dragele mele, cum ati petrecut ziua de Joi ?
Sunt in ziua a 4 de Scarsdale dar cu micutite greselute, astazi am facut 30 min bici, si pe la 8 seara am mai facut 40 min. bici si 600 abdomene sper ca e bine. Voi unde vati pierdut? Chiar nu e nimeni la categoria noasta?:(, o seara placuta va doresc si va pupacesc pe toate. Pup :-*:P>:D<;)

Eu am avut problemute, dar am revenit!:)
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 433627)
Dragele mele am pus 2 poze de la nunta mea va rog sa le admirati:D

Merg acum sa le vad:-* Si eu am adaugat poze!

alynacrystyna 10 dec 2010 14:18:01

Re: help...vreau sa slabesc :D
 
buna fetelor!!!! ce mai faceti? eu am lipsit kteva zile k iar mi sa strikt laptopu... dar noroc cu fratemeo k mi la facut...desi a dura km o sapt :D ....va pup!!!!!

alynacrystyna 10 dec 2010 15:02:54

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 433625)
Wow... felicitari;) ce harnicuta ai fost zi:D


buna andra!!!! ce mai faci? pupici :-*

ylla 10 dec 2010 18:49:31

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna
Dana scumpa esti ok ???
Chiar m-am gandit la tine de multe ori:)

alynacrystyna 10 dec 2010 20:13:25

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
iupiiiiiiiiiiiiiiii.....am uitat sa ma bucur pt faptu k am trecut la "levelu" urmator....vreau sa intru in gasca..... <:-P :D

allys 10 dec 2010 22:27:50

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna fetelor..nu am mai intrat de multisor...Sa va zic ce am facut azi ...dupa o lunga zi de mancat aiurea.,evident ca acum imi pare rau...dar nu ma plang ca nu are niciun rost..e vina mea, doar a mea... ca nu sunt in stare sa ma abtin, sa spun "nu".
Vreau sa va cer ajutorul in ceea ce priveste alegerea dietei pe care sa o adopt. Mi-as dori sa scap de vreo 5 kg ...deci ce idei aveti?

andra_aly 10 dec 2010 22:40:29

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de alynacrystyna (Post 434311)

buna andra!!!! ce mai faci? pupici :-*

Buna:) Ce sa mai fac... cu treburi... sunt tot obosita. vreau cateva zile de relax :x dar mai am de asteptat:P
Tu ce mai faci?>:D<

bebbe 11 dec 2010 03:35:02

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
buna..as vRea si eu sa stiu cum as putea sa slabesc..dar..sa nu fie Diete foarte complicate sau costisitoare..si sa nu se vada reZultatele abe apeste 1 an`..:| sau 7 luni..va rog mult..am mare nevoiee..:(

Livia89 11 dec 2010 09:40:12

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de bebbe (Post 435051)
buna..as vRea si eu sa stiu cum as putea sa slabesc..dar..sa nu fie Diete foarte complicate sau costisitoare..si sa nu se vada reZultatele abe apeste 1 an`..:| sau 7 luni..va rog mult..am mare nevoiee..:(

buna si bravo pentru decizia luata de a slabi:)

acest forum nu promoveaza dietele drastice si nu e deloc mai costisitor sa tii o dieta, trebuie sa mananci sanatos:) nu ne-ai spus cat ai dori sa slabesti, sau daca ai facut ceva in acest scop pana acum:-/

ar fi bine sa ne mai spui mai multe despre tine, gen ce mananci de obicei, daca faci miscare si cat vrei sa slabesti:)

iti recomand insa sa ai rabdare, rezultatele frumoase si durabile se obtin in ceva mai mult timp, insa oricine incearca aceasta cale este mult mai multumita decat de dietele drastice din care slabesti doar la cantar, insa care iti slabesc organismul si din care pierzi doar o anumita cantitate de apa, nu grasimea cea neplacuta... poate tu iti doresti sa arati mai bine de Sarbatori, gandeste-te insa la ce ti-am zis, si stabileste-ti un plan de slabire sanatoasa pt Noul An ;) cu o dieta echilibrata bazata pe mancare sanatoasa si cu miscare am slabit noi, toate care activam pe acest forum, si cu siguranta asa ti-ai dori si tu:) e mult mai bine, ai sa vezi:) si la vara, la plaja si oriunde vei merge, vei afisa o cu totul alta silueta, ce spui de asta?

astept raspunsurile tale, te pup si iti doresc o zi buna >:D<

marinuta 11 dec 2010 14:46:54

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna dragele mele ce faceti astazi ?
La mine totul e ok, fac un pic de wsport pe bici cit fetita imi face nanica, de luni incep cea dea 2 saptamina cu scarsdale, la fel leam impins si cu de-a sila pe sora mea geamana si pe o verisoara dea noastra si spre bucuria mea le-am convins totusi sa tin si ele aceasta dieta asa ca de Lunu voi incepe dieta scarsdale din nou pt. a le supraveghea:D, si pentrua fi in pas cu ele, ca nu vreau pe ambele sa le las de capul lor, asa ca le-am spu de Luni dieta SCAESDALE le tinem toate 3 timp de 2 saptamiini, si doar asa le-am convins:)), Asa ca va rog sa ne tineti pumnii va pupacesc pe toate.:P:-*:x>:D<;)

camelia22 12 dec 2010 15:00:17

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna ziua,sunt noua pe acest forum,m-am inscris pt ca sunt obsedata si nu stiu cum sa fac sa mai slabesc,ma vad grasa si aproape nu ma mai suport,am 54 kg si 1,62m.Orice sfaturi sunt bine venite,nu am reusit sa tin o dieta,sotul mi zice ca arat bine asa,dar pe mine ma obsedeaza ideea ca sunt grasa,si am burta!astept sfaturile voastre!multumesc!

marinuta 12 dec 2010 15:20:51

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Fata draga poate nu esti grasa, la inaltimea ta e ideal atitea kilograme sa ai poate ar trebuii cu sportul mai intens ca sa-ti poti modela corpul sa aiba vre-un aspect cumva. Cel mai indicat in situatia ta ar fi sportul. gimnastica etc...

andra_aly 12 dec 2010 23:06:27

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de camelia22 (Post 436215)
Buna ziua,sunt noua pe acest forum,m-am inscris pt ca sunt obsedata si nu stiu cum sa fac sa mai slabesc,ma vad grasa si aproape nu ma mai suport,am 54 kg si 1,62m.Orice sfaturi sunt bine venite,nu am reusit sa tin o dieta,sotul mi zice ca arat bine asa,dar pe mine ma obsedeaza ideea ca sunt grasa,si am burta!astept sfaturile voastre!multumesc!

Bine ai venit Camelia:) In primul rand... stop! tu nu esti grasa! cum sa fii grasa? fi serioasa, la 54 de kg grasa. :-/ hai ca ma superi....
inteleg ca poate nu esti multumita de corpul tau...de unele parti poate. dar asta se poate remedia cu o alimentatie sanatoasa si mult sport;)
asteptam mai multe detalii despre tine:) ce mananci de obicei? faci macar putina miscarica?;;)

Crystynna 13 dec 2010 14:56:23

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna!
Sincer, Shadowcat nici eu nu inteleg de ce vrei sa ajungi la 47 de kg?Deja esti subponderala si cred ca 47 este un nr de kg mult prea mic la 1.67m.Dar...Daca asta vrei tu atunci bafta!

liliana82 13 dec 2010 22:57:12

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna fetelor,

Cum sunt noua pe acest site, sper ca alaturi de voi sa-mi gasesc motivatia si puterea de a ma debarasa de macar 6 kg.x-(

andra_aly 13 dec 2010 23:00:06

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de liliana82 (Post 438001)
Buna fetelor,

Cum sunt noua pe acest site, sper ca alaturi de voi sa-mi gasesc motivatia si puterea de a ma debarasa de macar 6 kg.x-(

Bine ai venit printre noi>:D<
Poate ne spui mai multe despre tine;;)
Care e planul?:D
iti doresc mult succes!

camelia22 14 dec 2010 06:27:52

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
buna,asa e anumite parti ale corpului nu-mi plac,soldurile si burta,fac sport,alerg in fiecare dimineatza,si ma chinui sa beau minim 2 l de apa pe zi,incerc sa gatesc fara grasimi si cat de cat sanatos,dar nu am un program de masa ordonat,toata ziua "rontai"cate ceva,am o problema cu constipatia,sunt dependenta de pastile,am incercat sa le intrerup dar nu ,merge fara,:(si ceaiuri laxative!iar obsesia ca sunt grasa o am din adolescenta,cand avean 60-62 kg!am tinut un regim alimentar ,fara paine,dulciuri,iar dupa ora 17 seara nu mai mancam,asta atat cat am putut tine,pentru ca dupa programul se la sevici,manacn si dupa ora 17,pentru ca ajungeam tarziu acasa!

Livia89 14 dec 2010 09:29:29

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de camelia22 (Post 438126)
buna,asa e anumite parti ale corpului nu-mi plac,soldurile si burta,fac sport,alerg in fiecare dimineatza,si ma chinui sa beau minim 2 l de apa pe zi,incerc sa gatesc fara grasimi si cat de cat sanatos,dar nu am un program de masa ordonat,toata ziua "rontai"cate ceva,am o problema cu constipatia,sunt dependenta de pastile,am incercat sa le intrerup dar nu ,merge fara,:(si ceaiuri laxative!iar obsesia ca sunt grasa o am din adolescenta,cand avean 60-62 kg!am tinut un regim alimentar ,fara paine,dulciuri,iar dupa ora 17 seara nu mai mancam,asta atat cat am putut tine,pentru ca dupa programul se la sevici,manacn si dupa ora 17,pentru ca ajungeam tarziu acasa!

buna, iti urez si eu bun venit>:D<

ce pot sa zic este ca... ar fi de preferat sa-ti organizezi mesele mai bine, si sa ai si o cina in meniul tau, pt ca este un mit fals ca daca nu mananci seara slabesti:) pur si simplu vei manca mai mult dimineata, plus ca vei fi frustrata seara, sa induri foame... si, infometarea nu duce la nimic bun:-s hai sa-ti zic cum sa-ti structurezi mesele, si daca cumva simti ca ai pofta de ceva pe langa, atunci incearca sa te convingi ca ai o a doua zi la dispozitie sa papi si acel lucru

dimineata => carbohidrati (cereale, paine, etc. de preferinta integrale) plus lactate si legume, la alegere:)
gustare 1 => un fruct sau un iaurt simplu sau 30 gr seminte/alune
pranz => carne slaba + legume, si optional supa, daca mai simti nevoia
gustare 2, idem gustare 1
cina => de preferinta orice cu legume, cat mai satioasa, luata cu cel tarziu 3 ore ianinte de somn

daca simti ca ai pofta de dulce, poti apela la fructe uscate, un iaurt simplu cu putina miere, niste mere coapte in vas Jena (fara zahar, ca nici nu au nevoie:) ) cu putina scortisoara desupra, sau branza slaba de vaci cu cacao, niste ciocolata amaruie, sau poti improviza chiar tu ceva fara zahar, de preferat:)

ai voie la sfarsitul saptamanii sa iti faci un desert in casa, sa il iei ca pe o rasplata pentru ca ai fost toata saptamana la dieta:) asta ca sa previi frustrarea aparuta de multe ori, ca nu poti maca ce vrei in timpul saptamanii... sau daca nu desert, ce stii tu ca iti face pofta, o portie de paste cu sos de rosii sau de ciuperci, sau ce stii tu ca reprezinta slabiciunea ta:)

mult succes in continuare, noi suntem aici pt tine>:D<

liliana82 14 dec 2010 10:29:02

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
:">Problema mea este ca sunt o pofticioasa.
De obicei merg de 3 ori pe saptamana la sala, dimineata inainte de a ajunge la birou. Cu sportul nu am probleme, mi-a intrat in sange , de ani fac regulat sport, fitness , vara alerg, uneori si inot. Insa problema mea este ca in urma cu un an m-am lasat de fumat si am luat 3-4 kg care nu vor sa se mai dezlipeasca de pe mine :(
Acum o 2 luni am fost la nutritionist, m-a trimis la analize, mi-a facut un program insa imediat dupa am fost plecata cu serviciul in tara ceea ce presupunea mese neregulate, munceam 12 ore pe zi...deci nu am putut pune in aplicare ...Nutritionistul nu mi-a spus ceva necunoscut mie pana atunci...la mine problema este ca trebuie sa ma ambitionez...nu stiu ce se intampla...datorita faptului ca muncesc mult, stres la lucru, stau pe scaun ore,,,,am si un organism care nu ma ajuta...pun in jurul taliei si pe fund...stiu ac pot slabi, nu e greu insa trebuie sa nu renunt...
De aceea cred ca accesand slabutele zilnic voi avea puterea sa nu renunt.
Pentru inceput o sa incep cu Weight Watchers pentru ca mi se pare mai simplu de monitorizat ce mananc,...mi se pare greu sa calculez gramajul, caloriile etc
Trebuie sa renunt la orice este dulce....aici e problema ca imi plac dulciurile, ciocolata, prajiturile...:">

marinuta 14 dec 2010 19:41:50

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna seara tuturor, draga Slabuta eu tin dieta Scarsdale, e vre-o problema daca beau suc de dovleac galben?
Am auzit ca ajuta la diete si pt. slabit e bun, astept vre-un raspuns pa pa:-/

changeneeded 14 dec 2010 20:27:01

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna . Ce faceti? Eu ...sunt putin cam noua pe aici [ in sensul ca inca nu prea cunosc multe slabute si...forumul ] Am inceput dieta de ceva timp , am slabit 1 kg , m-am ingrasat 2 si sunt putin cam....descurajata :-s:-s. Sper sa ma puteti ajuta cu...ceva sfaturi si ...sprijin ;;);;)

alynacrystyna 14 dec 2010 20:44:08

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
buna fetelor!!!! ce mai faceti? cum e timpu pe la voi, la alba iulia ninge ffff frumos....avem o zapadaaaaaaaaaaaaa.....andra? lucia? danasonrisa? roxii? voi, bine sanatoase? va pup :-* :-)

marinuta 14 dec 2010 21:23:48

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Change, salutare tie si bine ai venit. Ne poti spune si noua ce dieta ai inceput sa tii? Cu sportul cum prietenesti?:D,asteptam raspuns, sa ai o seara frumoasa pa pa;;)>:D<

changeneeded 14 dec 2010 21:28:16

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
dieta de 1200 kcal..dar am cam renuntat :((:((. Cu sportul ..depinde de stare si acum am o stare foarte proasta :-s:-s

andra_aly 14 dec 2010 22:53:04

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Liliana... trebuie sa poti sa te abtii de la dulciuri:) Felcitari pentru sport;) Daca ai grija ce papi si in acelasi timp faci si spor, o sa vezi ce bine o sa mearga treaba:)
Asteptam vesti bune>:D< Mult succes!

Slabuta 15 dec 2010 00:47:38

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 438730)
Buna seara tuturor, draga Slabuta eu tin dieta Scarsdale, e vre-o problema daca beau suc de dovleac galben?
Am auzit ca ajuta la diete si pt. slabit e bun, astept vre-un raspuns pa pa:-/

Buna Marinuta :)

Daca esti in faza de Scarsdale Slabire suc de dovleac nu cred ca ai voie, eu nu am vazut acest aliment la permise:-/ Sau tu tii Scarsdale Vegetarian?

Daca esti in faza de Mentinere nu cred ca e o problema.

Slabuta 15 dec 2010 01:09:35

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de liliana82 (Post 438229)
:">Problema mea este ca sunt o pofticioasa.
De obicei merg de 3 ori pe saptamana la sala, dimineata inainte de a ajunge la birou. Cu sportul nu am probleme, mi-a intrat in sange , de ani fac regulat sport, fitness , vara alerg, uneori si inot. Insa problema mea este ca in urma cu un an m-am lasat de fumat si am luat 3-4 kg care nu vor sa se mai dezlipeasca de pe mine :(
Acum o 2 luni am fost la nutritionist, m-a trimis la analize, mi-a facut un program insa imediat dupa am fost plecata cu serviciul in tara ceea ce presupunea mese neregulate, munceam 12 ore pe zi...deci nu am putut pune in aplicare ...Nutritionistul nu mi-a spus ceva necunoscut mie pana atunci...la mine problema este ca trebuie sa ma ambitionez...nu stiu ce se intampla...datorita faptului ca muncesc mult, stres la lucru, stau pe scaun ore,,,,am si un organism care nu ma ajuta...pun in jurul taliei si pe fund...stiu ac pot slabi, nu e greu insa trebuie sa nu renunt...
De aceea cred ca accesand slabutele zilnic voi avea puterea sa nu renunt.
Pentru inceput o sa incep cu Weight Watchers pentru ca mi se pare mai simplu de monitorizat ce mananc,...mi se pare greu sa calculez gramajul, caloriile etc
Trebuie sa renunt la orice este dulce....aici e problema ca imi plac dulciurile, ciocolata, prajiturile...:">

Buna Liliana :)

Bravo pentru activitate fizica. :)

Legat de WW, incearca, vezi daca ti se potriveste aceasta dieta. :)

Daca nu ai in meniu alimente nesanatoase si iti gandesti un plan de alimentatie echilibrat, cu alimente din toate grupele alimentare, vei putea slabi sanatos. :)

ps: aici este gasca slabutelor WW daca te intereseaza
http://forum.slabute.ro/dieta-weight...-come-947.html

marinuta 15 dec 2010 10:15:24

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna Slabuta, sunt in stadia de Scarsdale Slabire, mersi de lamurire, voi sti.
Sa ai o zi frumoasa si calduroasa in suflet . Pup:D:-*

marinuta 15 dec 2010 10:18:39

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna, Change te-as sfatui sa tii dieta Scarsdale e o dieta nu costisitoare si multe dintre noi au ramas multumite, as spune cu sportul cu incetul ar trebui sa prietenesti, poti face abdomene," sportul e un lucru sfint " ti-o spun eu din experientele mele. Astazi sunt in a 3 zi de Scarsdale si cu un pic de sport surpriza -1 kilogram, asa ca te incurajez si bafta si ambitie multa multa:D;;)>:D<

changeneeded 15 dec 2010 18:36:33

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
O sa incerc..poate dupa Craciun >:D<>:D<

marinuta 15 dec 2010 18:50:21

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Change, orice dieta doresti sa tii sa stii ca suntem alaturi de tine, asa ca bafta:D

florescu catalina 16 dec 2010 10:42:36

Re: Jurnal Danyela
 
Sunt noua pe forum si nu prea ma descurc. As vrea sa deschid un topic al meu, dar nu stiu daca asta se poate face, ca pe alte forumuri.

Nu am o problema de greutate propriu zisa. Problema consta in faptul ca in luna iunie m am lasat de fumat, iar de atunci metabolismul meu a luat o razna. Am luat in greutate 2 kg, desi m am monitorizat foarte strict, si, mai rau, mi a aparut burtica si parca mi s a moodificat corpul forte mult: am soldurile mai late si celulita pe pulpe si pe maini...
Mentionez ca am 34 de ani, nu am copii deocamdata.
Ca dieta: nu tin dieta pripriu zis, dar incerc sa manac cu cat mai putini carbohidrati, si cat mai putine grasimi si dulciuri... cata vreme imi pregatesc mancare din timp, reusesc sa mananc coresc si sa slabesc cateva sute de grame....dar cand nu am timp sa mi pregatesc sau merg in viizite mananc orice, de foame - foamea e mult mai puternica de cand am renuntat la fumat - si se alge praful de tot.
Sport: din august merg la sala, de 1 lune mi am luat acasa bicicleta eliptica - era din ce in ce mai dificil sa am timp de sala; fac de3, 4 ori pe saptamana, intre 30 si 45 de minute.

Acum... eu stiu ca am prezentat informatiile cam haotic, dar cred ca intrebarile voastre ma vor ajuta sa o structurez mai bine.
Chiar am nevoie de ajutor, simt ca singura nu ma mai descurc, si as avea nevoie de sfaturi bune :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 22:13:24.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO