forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=430)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3732)

marinuta 16 dec 2010 12:01:48

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Draga Catalina, e foarte ine ca te-ai lasat de un viciu prost. E bine ca faci sport si sa stii ca bicicleta eliptica arde cel mai tare caloriile si e un lucru bun. Am si eu acasa biciccleta eliptica fac si eu 35-45 min. caci am si un bebe si fac cind doarme, sa stii ca biciclata chiar face minuni la mine a functionat cu un pic de dieta mi sau dus si suncile si grasimea de pe picioare etc, dar vreau sa mentionez ca am nascut si corpul se mai delata si capata o alta structuta:((
Tie iti urez spoer si rae tare multa ambitie. Pup:-*

Slabuta 16 dec 2010 12:09:00

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Sus exista bara de cautare, foloseste-o cu incredere si o sa gasesti multe raspunsuri la intrebarile tale.

Pentru inceput trebuie sa faci cunostinta cu aceste informatii:
Ghidul slabutelor incepatoare

florescu catalina 16 dec 2010 12:24:09

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Am incercat, dar nu gasewc indicii despre cum se deschide un topic nou...
Nu prea ma priceo, forumul e complicat si greoi, dar cred ca in ceva vreme, cu putina bunavointa si ajutor, o sa fie bine.

Slabuta 16 dec 2010 12:25:26

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de florescu catalina (Post 440463)
Am incercat, dar nu gasewc indicii despre cum se deschide un topic nou...
Nu prea ma priceo, forumul e complicat si greoi, dar cred ca in ceva vreme, cu putina bunavointa si ajutor, o sa fie bine.

http://forum.slabute.ro/intrebari-ra...html#post71679

Cuvantul potrivit - complex, nu te astepta sa il inveti intr-o zi, sunt foarte multe functionalitati pe care doar cu timpul o sa le descoperi.

Cum ti-am spus si mai sus, incepe prin a face cunostinta cu aceasta categorie: Slabute incepatoare

florescu catalina 16 dec 2010 12:58:17

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Multumesc.

Polly 16 dec 2010 14:14:57

Re: Callanetics
 
>:D<Bunaaaaa, eu sunt noua pe acest site...eu incerc sa nu mai mananc seara, beau ceiauri multe (de soc si antiadipos) si vreau sa ma apuc si de sport... Ce da rezultate mai bune? Eu lucreaz 8 ore la birou singurul sport pe care il fac e sa merg pe jos cam juma' de ora pe zi si cam juma' de ora de urcat scarile ( 6 etaje)/ zi. Va pup si am nevoie de sustinerea voastra... ca sunt la inceput!!!>:D<

changeneeded 16 dec 2010 14:57:08

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna...Bine ai venit! Si eu am avut 60 kg si am reusit sa slabesc de multe ori dar cu niste diete foarte nesanatoase care mi-au adus doar probleme si dupa care m-am ingrasat iar . Cred ca este foarte bine sa urci scarile si sa mergi pe jos [ ajuta in diete dar este si foarte sanatos] Cateva fete mi-au recomandat dieta scarsdale..Nu am incercat-o ..dar intentionez..[ anul viitor poate :D:D].

changeneeded 16 dec 2010 15:05:11

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Dar avand in vedere ca esti la birou ...cred ca ai nevoie de altceva...:D

piricot mic 16 dec 2010 17:58:16

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
buna. v-am vizitat de cateva ori si in sfarsi m-am decis sa-mi fac cont. here I am... trebuie sa ma obisnuiesc putin cu forumul asta si sper sa am si timp sa va vizitez destul de des. salutari tuturor si... spor la slabit :)

marinuta 16 dec 2010 18:21:52

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna dragele mele, Dana sonrisa unde esti? unde te-ai pierdut?Restul fetelor ce mai faceti cum merge treaba cu slabitul, ma bucurati cineva cu ceva sau e prea devreme?:D Pup la toate si aveti grija de voi:-*>:D<

Slabuta 17 dec 2010 14:06:09

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de piricot mic (Post 440843)
buna. v-am vizitat de cateva ori si in sfarsi m-am decis sa-mi fac cont. here I am... trebuie sa ma obisnuiesc putin cu forumul asta si sper sa am si timp sa va vizitez destul de des. salutari tuturor si... spor la slabit :)

Bun venit printre noi :)

Ce plan de bataie ti-ai stabilit?
Ce sport practici?

Slabuta 17 dec 2010 14:07:21

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Polly (Post 440637)
>:D<Bunaaaaa, eu sunt noua pe acest site...eu incerc sa nu mai mananc seara, beau ceiauri multe (de soc si antiadipos) si vreau sa ma apuc si de sport... Ce da rezultate mai bune? Eu lucreaz 8 ore la birou singurul sport pe care il fac e sa merg pe jos cam juma' de ora pe zi si cam juma' de ora de urcat scarile ( 6 etaje)/ zi. Va pup si am nevoie de sustinerea voastra... ca sunt la inceput!!!>:D<

Bun venit Polly :)

Cand este ultima masa?
Ce mananci in prezent intr-o zi? da-ne un exemplu de meniu.

camelia22 18 dec 2010 07:30:24

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
buna ziua,stie cineva ce pot face ca sa nu mai mananc toata ziua,sau alimente care sa-mi taie pofta de mancare?orice!multumesc!

marinuta 19 dec 2010 15:12:03

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Salutare dragele mele Slabaute, ce faceti astazi o zi asa de frumoasa nu profitati de asa o zi minunata, cum va merge cu slabitul, ma mai bucura cineva cu cev a sau nu? De miine sunt in a 2 saptamine de dieta Scarsdale si abia lunea viitoare astept mai repede sa ma urc pe cintar ca sa vad surpriza si desigur efortul depus

andra_aly 19 dec 2010 22:26:59

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de camelia22 (Post 442351)
buna ziua,stie cineva ce pot face ca sa nu mai mananc toata ziua,sau alimente care sa-mi taie pofta de mancare?orice!multumesc!

Buna Camelia:) ai eu iti recomand sa fii tare si de fiecare data cand vrei sa papi ceva, mai bine iei si rontai un morcov sau un mar de exemplu. si multa apaaa... sau cea;) binenteles, fara zahar. fa-l aromat si o sa vezi ca e bun. o sa te obisnuiesti cu, gustul;)
Cel mai important este sa fii tare si sa nu cazi in ispitab-) astfelse duce pe apa sambetei munca depusa pe acea zi...:(
Mult succes!

andra_aly 19 dec 2010 22:29:18

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Mult succes Marinua si iti in pumnii pentru cand o sa e cantaresti:)
eu azi am lucrat toata ziua....#:-s deci numai frumoasa nu a fost ziua:( dar astept zilele libere:D

Polly 20 dec 2010 11:24:49

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Mananc orice ( gatit acasa) pana pe la ora 14-15, iar dupa aceea incerc sa nu mai mananc nimic, sau in cel mai rau caz mai mananc fructe. Nu stiu cat de sanatos este, eu ma simt bine. Sport fac cam juma' de ora pe zi exercitii de aerobic. Va pup si sfatuiti-ma ce e mai bine si cum e mai bine sa slabesc. Spor la treaba

Livia89 20 dec 2010 12:15:25

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Polly (Post 444128)
Mananc orice ( gatit acasa) pana pe la ora 14-15, iar dupa aceea incerc sa nu mai mananc nimic, sau in cel mai rau caz mai mananc fructe. Nu stiu cat de sanatos este, eu ma simt bine. Sport fac cam juma' de ora pe zi exercitii de aerobic. Va pup si sfatuiti-ma ce e mai bine si cum e mai bine sa slabesc. Spor la treaba

buna >:D<

in primul rand pt sanantatea ta, si in al doilea rand in orice dieta de slabire sanatoasa, este bine de stiut ca structurarea meniului zilnic in 3 mese principale si 2-3 gustari intre ele este esentiala. nu trebuie sa iti lipseasca nici cina, la care vad ca tu renunti. este un mit fals faptul ca o sa slabesti mai bine daca te infometezi dupa o anumita ora a zilei sau daca mananci mai putin. organismul vede asta ca pe o privare de hrana, si atunci are tendinta de a depozita ceea ce papi pt cand ii vei da mai putin de mancare sau deloc. poate ca tu te simti bine, insa organismul tot "simte" ca nu este hranit indeajuns

cina are rolul ei, trebuie sa-i dai stomacului ceva sa "lucreze" si pe timpul noptii:) nu am spus ca trebuie sa fie o mancare grea, dar fructele nu sunt de ajuns. o salata cu niste carne gatita fara ulei sau cu branza slaba, sau o supa, astea sunt ideale, si usoare (pt ca intr-adevar, seara se mananca mai putin, dar doar caloric nu si cantitativ) si satioase

incearca sa papi si seara ceva gatit si nu o sa-ti para rau:) fructele mai bine sa ramana ca si gustari, 2-3 portii pe zi. cu sportul, nu am nimic de spus, doar sa ai macar 1-2 zile de pauza de la sport, sa eviti suprasolicitarea, si sa faci exercitii pt grupe diferite: intr-o zi abdomen, intr-o zi picioare si fund, intr-o zi brate si piept, etc.:)

mult spor in continuare>:D< te mai astept cu un raspuns legat de sfatul meu:)

Avita 20 dec 2010 16:33:12

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna tuturor,

In urma cu aproape un an am descoperit aceasta mununata comunitate si mi-am facut cont. Am studiat bine site-ul, am adunat informatii, pareri, sfaturi si m-am apucat de slabit, insa nu am postat niciodata mesaje, desi urmaream discutiile zilnic. Acum imi dau seama ca nu am facut asta pt. ca imi era frica ca o data ce ma va cunoaste aceasta comunitate si daca eu voi renunta ma voi face de ras. Asa ca mi-am vazut de treaba si v-am urmatit din umbra. GRESIT!!! Pt. ca ambitia mea a tinut destul de mult (am slabit de la 61 kg la 52 kg), insa pe masura ce mi-am pierdut-o am realizat ca din acest motiv are succes acest site...te ajuta sa nu renunti.Traind in aceasta comunitate nu cazi in delasare.
Asa ca ma fac cunoscuta, va multumesc celor care postati aici mii de idei si sfaturi foarte bune si va doresc tuturor spor la slabit, iar mie putere sa o iau de la capat.
In acest timp am mers pe dieta cu numaratul caloriilor, care se potriveste cel mai mult cu gusturile mele, insa acum m-am ingrasat 2 kg pt. ca am dat "caloriile peste cap" in ultima luna.

liliana82 22 dec 2010 10:43:36

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna fetelor,

A incercat cineva caiul si capsulele Zein? Sunt curioasa daca au efect asa cum se spune!
Mersi

Polly 22 dec 2010 10:50:16

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Iti multumesc din suflet o sa tin seama si promit ca o sa pap si seara, eu sunt mai mult plecata si ajung acasa pe la 9 ( munca si master) si de aceea evit sa mananc seara. Iti urez sarbatori fericite si am citit undeva ca orice cura de slabire incepe cu sa mancam acasa si intradevar este adevarat. Va multumesc ca sunteti alaturi de mine

alynacrystyna 22 dec 2010 17:37:24

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
sallllllveeeeeeeeeeeeee fetelor!!! ce mai faceti?
vin sarbatorile...iupiii...aveti grija l kloriiii :D

marinuta 23 dec 2010 12:19:13

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Salutare Alyna la noi e totul bine si frumos, la voi ce nou cum merge treaba cu kilogramele? Cred ca mai ai un pic de muncit sau esti deja la mentinere?:-/

alynacrystyna 23 dec 2010 22:32:37

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 446670)
Salutare Alyna la noi e totul bine si frumos, la voi ce nou cum merge treaba cu kilogramele? Cred ca mai ai un pic de muncit sau esti deja la mentinere?:-/

ciao!!!! mai am mai am umpic...nu ma prea tin asa cum trebe...la papat snt atenta..la sport nu prea...in ultima vreme nu am prea avut timp sincer... :D ... dar sper sa imi pot face... :)

marinuta 26 dec 2010 11:37:10

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Salutare fetelor, ce mai faceti in acest weekend ? Eu fac curat toata casa si inca la cumparaturi plec ca sa-mi mai cumpar ceva nou in casa;;), caci luni seara vine soacra din Italia;) , si vrei nu vrei trebuie casa sa arata ideala si ieri inca mam aprovizionat pe 1 saptamina cu mezeluri, cascaval, ciocolate, bauturi pt. dame asa ii place soacrei ( mincao vine )#:-s, dar in orice caz ne impacam bine, la voi ce se mai aude noi, asa tare mam gatit deoarece revelionul il facem la mine eu, sotul fetita, sora , cumnatul si fetita lor+ socrita, sora sotului,cumnatul surioarei lui si fetita lor asa ca avem de unde sa cheltuim niste bani:-o, dar vom trece si de asta. Vam pupat si aveti grija la ceea ce mincati . Pa pa:-*

BeeaBetrayed 26 dec 2010 19:09:08

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna! Sunt noua pe aici si ma gandeam.. ma puteti ajuta sa scap de "obsesia" pentru dulciuri, adica sa le inlocuiesc cu ceva*** precizez ca nu vreau sa fumez sau alte chestii de genul***
Va multumesc de pe acum.:P

cristi2201 27 dec 2010 08:16:35

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna fetelor! Si Sarbatori fericite !

Am si eu o intrebare pentru voi: ce sport faceti pentru a va mai subtia picioarele, pentru ca pe mine coapsele ma deranjeaza cel mai rau :( ...

Va multumesc, si UN AN NOU FERICIT , plus multe kg pierdute >:D<!

adina vicious 28 dec 2010 20:06:19

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
buna cristi2201 vreau sa spun ca si eu am aceeasi problema ca si tine si planul meu este sa incep sa merg la sala din ianuarie, sa fac un taebo intreg in fiecare zi plus un pilates dak ma tine :))

ps: eu ti'as recomanda taebo deoarece cu el am slabit 10 kg

heramarya 28 dec 2010 22:08:51

Jurnal heramarya
 
....am incercat sa slabesc de cativa ani ,mai bn zis de vreo 3 ani si nu am reusit sa cobor niciodata mai jos de greutatea la care sunt acum.Mie mi se pare ca sunt grasa si bineinteles cu urme de celulita evidente mai ales in zona soldurilor.Am tinut diete dar la sfarsit puneam inapoi si de fiecare data mai mult.Acum am slabit 3.5 kg si mi-e frica sa nu le pun inapoi.Poate faptul ca o sa am cui sa spun problemele mele legate de greutate o sa ma descurc mai bn...astept sfaturi de la voi.O sa va dau si eu daca e cazul..

Karmenn 29 dec 2010 02:53:47

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de BeeaBetrayed (Post 448690)
Buna! Sunt noua pe aici si ma gandeam.. ma puteti ajuta sa scap de "obsesia" pentru dulciuri, adica sa le inlocuiesc cu ceva*** precizez ca nu vreau sa fumez sau alte chestii de genul***
Va multumesc de pe acum.:P

Le poti inlocui cu fructe, si uitandu-ma la nr de kg pe care le ai, pot spune ca o data la cateva zile, poti manca ceva dulce. Sunt alte alimente care fac mult mai mult rau.

@ Cristi - si eu iti recomand tae-bo + jogging.

Eu urasc Craciunul ! Mama nu mi-a mai gatit de regim, am facut excesee si am iar talia 64, nici sport nu am mai facut. :(

agrazziela 29 dec 2010 04:04:05

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
bunaMa numesc grazzielaAm 168 cm si 60 kgGreutatea cu care ma simt eu bine este de 52-53 kg,dar nu prea mai reusesc sa slabescIn greutate am inceput sa iau de vreun an 2 dar am trecut cu vederea "lasa k slabesc eu" si uite ca acum nu ma mai simt bine deloc cu mineMa gandeam ca poate primesc un mic ajutor de la voi pentru inceput:-*Multumesc

Liv86 29 dec 2010 10:21:21

Re: Jurnal heramarya
 
Buna! First of all, Sarbatori Fericite! Sper ca ai avut un Craciun frumos si iti doresc un Revelion si mai si!!!!
Referitor la dieta, ingrasatul dupa dieta......intrebarea mea e ce mancai dupa dieta, in faza de mentinere? E foarte important sa ai o alimentatie echilibrata cand incerci sa te mentii la o anumita greutate!
Asteptam mai multe informatii! poop

bianca02 30 dec 2010 13:49:45

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
M-am cam ingrasat din vara vreo 6 kg, dar pana in mai sunt hotarata sa slabesc 13 . Incerc acum cu pastila de slabit si nu prea am pofta de mancare, am mai luato dar tot cu pauze, acum vreau sa nu intrerup..sper sa am rezultate bune \:d/ http://ticker.slabute.ro/ticker/19899/1

Slabuta 30 dec 2010 17:10:49

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de BeeaBetrayed (Post 448690)
Buna! Sunt noua pe aici si ma gandeam.. ma puteti ajuta sa scap de "obsesia" pentru dulciuri, adica sa le inlocuiesc cu ceva*** precizez ca nu vreau sa fumez sau alte chestii de genul***
Va multumesc de pe acum.:P

:)) Ai fost haioasa :))
Cum sa ti se recomande sa fumezi, in conditiile in care aceasta comunitate se ocupa cu promovarea stilului de viata sanatos:-o

Dulciurile nu trebuie inlocuite, trebuie inlaturate, a manca cateva patratele de ciocolata amara nu este o problema, a manca tone de dulciuri procesate si cu o gramada de aditivi alimentari deja este o problema si trebuie "tratata".

Citat:

Anterior postat de agrazziela (Post 450810)
bunaMa numesc grazzielaAm 168 cm si 60 kgGreutatea cu care ma simt eu bine este de 52-53 kg,dar nu prea mai reusesc sa slabescIn greutate am inceput sa iau de vreun an 2 dar am trecut cu vederea "lasa k slabesc eu" si uite ca acum nu ma mai simt bine deloc cu mineMa gandeam ca poate primesc un mic ajutor de la voi pentru inceput:-*Multumesc

Ce alimentatie ai in prezent?
Ce sport faci? :)

Citat:

Anterior postat de bianca02 (Post 452413)
M-am cam ingrasat din vara vreo 6 kg, dar pana in mai sunt hotarata sa slabesc 13 . Incerc acum cu pastila de slabit si nu prea am pofta de mancare, am mai luato dar tot cu pauze, acum vreau sa nu intrerup..sper sa am rezultate bune \:d/ http://ticker.slabute.ro/ticker/19899/1

Tu ai studiat suficient ca sa poti lua o decizie corecta in privinta acestei pastile? sau nu conteaza ce efecte adverse are asupra sanatatii:-s

Mie mi se pare ca pe undeva este si o doza de inconstiinta, a slabi cu orice pret este o lupta pe care o vei pierde in scurt timp si nu stiu ce vei mai putea face atunci...:-s

marinuta 31 dec 2010 15:18:00

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Salutare Drgagele mele, astazi vin cu raportul total scopul meu era sa ajung la 50 kilograme dar nu e asa, am la moment 53.5 kilograme. In acest an am reusit sa slabesc 16.5 kilograme [*4*][*128*][*11*], sunt foarte si foarte multumita, dar mai am un pic si voi ajunge la 50 kilograme si mai apoi la 48 :D>:D<, voua va doresc un nou an prosper , cu realizari frumoase si cit mai mult sport :)), sa fiti cu toate sanatoase si sa aveti grija de voi. Vam pupat:-*

alynacrystyna 31 dec 2010 16:11:52

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
buna fetelor!!!! Va doresc un an npu fericit siplin de impliniri si la kt mai multe bucurii la toate!!!! Pupici :-*

bianca02 01 ian 2011 11:33:56

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
La multi ani fetelor :*
http://ticker.slabute.ro/ticker/19899/1

bianca02 01 ian 2011 11:34:50

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
in legatura cu pastila nu astept sa "lucreze" doar ea, mai fac si sport, mananc mai sanatos, incerc :P

Cory26 01 ian 2011 13:34:45

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 453379)
Salutare Drgagele mele, astazi vin cu raportul total scopul meu era sa ajung la 50 kilograme dar nu e asa, am la moment 53.5 kilograme. In acest an am reusit sa slabesc 16.5 kilograme [*4*][*128*][*11*], sunt foarte si foarte multumita, dar mai am un pic si voi ajunge la 50 kilograme si mai apoi la 48 :D>:D<, voua va doresc un nou an prosper , cu realizari frumoase si cit mai mult sport :)), sa fiti cu toate sanatoase si sa aveti grija de voi. Vam pupat:-*

Felicitari pentru kilogramele slabite :D Lasa, ca imediat ajungi si la 48 ;))

marinuta 01 ian 2011 13:44:21

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Mersi draga Cory26, dar vreau sa ajung la 48 si cu multa vointa asa va fi ;;), si tie iti doresc un an nou plin de realizari si la cit mai putine kilograme:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:11:40.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO