forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=430)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3732)

Livia89 26 ian 2011 21:49:53

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de maryy (Post 495194)
Am gasit....uraaa<:-P...voi urma regimul Ducan...i-mi place mult ceea ce se mininca in toate etapele....[*41*][*128*]

acuma, ce sa zic?:D nu sunt tocmai de acord cu nicio dieta care te priveaza de cate-o grupa de alimente:) dar pe o perioada scurta, e ok... adapteaz-o cat sa papi fara probleme, sa nu ai nici probleme cu tranzitul, etc. de la lipsa de fibre din legume si fructe se intampla sa te mai constipi:)

ai grija sa mananci suficiente calorii zilnic si sa nu te mai infometezi

multa bafta>:D<

calexandra 27 ian 2011 09:53:33

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
desi am 61 de kg vreau sa ma incadrez aicia....se poate?
ma primiti?
intentia mea a fost ca de astazi sa incep dieta SB dar nu o sa reusesc.....asta nu inseamna ca o sa ma indop....
maine o sa fie prima mea zi de schimbare..... un stil de viata sanatos.....

maneki 27 ian 2011 13:38:35

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de calexandra (Post 495729)
desi am 61 de kg vreau sa ma incadrez aicia....se poate?
ma primiti?
intentia mea a fost ca de astazi sa incep dieta SB dar nu o sa reusesc.....asta nu inseamna ca o sa ma indop....
maine o sa fie prima mea zi de schimbare..... un stil de viata sanatos.....

bine ai venit!
te primim cu drag, oricum in f putin timp, vei cobori sub 60 kg, asa ca te vei incadra :P

sa ne spui si noua cam in ce consta stilul tau de viata, ca mai invatam una de la alta, ne sfatuim, ne ajutam...

mult succes!:-*

Livia89 27 ian 2011 13:53:28

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de calexandra (Post 495729)
desi am 61 de kg vreau sa ma incadrez aicia....se poate?
ma primiti?
intentia mea a fost ca de astazi sa incep dieta SB dar nu o sa reusesc.....asta nu inseamna ca o sa ma indop....
maine o sa fie prima mea zi de schimbare..... un stil de viata sanatos.....

buna>:D< bine ai venit printre noi:) esti binevenita, oriunde gasesti un sfat sau o recomandare:)

am vazut tickerul tau si am vazut ca tu vrei sa slabesti cam mult intr-un timp scurt:-s vorbesti serios sau ai gresit pe undeva?:-s nu de alta, dar nu e recomandat sa slabesti atat de mult si de repede din niciun punct de vedere: nu e nici sanatos, si nici nu tine... am doua linkuri care te pot ajuta, la semnatura, citeste ce scrie in acele articole pt a afla mai multe despre de ce nu e bine sa iti doresti sa slabesti mult si rapid...:-s

e bine sa alegi sa mananci sanatos, fara prajeli, dulciuri, fainoase in exces, si sa faci miscare:) incadreaza-te pt inceput undeva pe la 1400 de calorii/zi, si in momentul in care stagnezi sau crezi ca poti papa mai putin, sa scazi la 1200/zi sa slabesti 8 kg iti ia cam pana la vara, daca slabesti 0,5 kg/saptamana, cat e recomandat:) eu zic ca e o perspectiva buna sa te vezi schimbata pt la plaja, tu ce crezi?;)

astept raspunsul tau, multa bafta iti doresc>:D<

maneki 27 ian 2011 14:26:22

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna Livia,

la ce te referi cu saptamana Zen? ce faci in per asta? am vazut la cel de-al 2-lea tiker al tau.

multumesc!:-*
zi frumoasa in continuare

sliming 27 ian 2011 17:32:33

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
buna fetelor,sunt noua pe acest site:)am 20 ani 161cm si 60 kg:( as dori sa slabesc pana in aprilie mai 5 sau 6 kg:) acum un an am avut doar 50 kg dar din cauza facultatii si stresului si modul de viata sedentara + multe dulciuri si prostii mam ingrasat foarte repede:(am obiceiuri foarte proaste ..mam obisinuit sa ma culc pe la 4-5 dimineatza si sa dorm pan la 3 dupa amiaza ..acum in sesiune ma trezesc la 11 dim dar tot nu pot sa adorm mai repede de 5 dimi..si iata asa eu pap la ora 5 ,6 sau deloc si apoi la 10 ,11 seara ma indop cu tot felul de prostii de la magazin ..alune,saratele,samanta(mai ales in timpul filmurilor,serialelor)prajituri,sucuri dar mai rar acum d e vreo saptaman beau ceai antiadipos care ma ajuta cu constipatia..intotdeauna am pofta la dulce dar ceaiul imi taie pofta si mai nou manc portocale si grefe...miscare doar cand ma duc la faculta cand nu nici nu ies din casa mai ales acum pe perioada de sesiuni..exercitii complicate nu pre pot pt ca ma doare ingrozitor coloana(trebuie s ama duc la un medic)sau poate o fi de la statul in fata calculatorului..stiu ca e greu sa faci o schimbare mai ales pt mine fiind mai lenesa din lipsa d e motivatie si preocupata cu alte probleme..mai demult am slabit cu superslim ..pastila "minune" intradevar 10 kg duse dar stari de nervozitate +gastrita cee ce ma facut sa renunt la pastile si alte chestii..acum daca nu voi reusi sa slabesc cu ajutorul vostru nu-mi mai ramane decat ultima varianta la care mam gandit...herbalife..care e for life pt ca cand te opresti ai si pus kg le inapoi sau dublu de accea miam zis sa ma inscriu pe acest site si sa dau o incercare:)nu stiu ce parere aveti voi dar le ascult cu placere....vreau sa fiu slabuta!!!!!!

ramayanaa 27 ian 2011 18:20:39

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
buna din nou
mi-am modificat tickerul ;;);;);;)

bine ai venit sliming
din ce ai postat pare ca iti recunosti foarte bine greselile alimentare...in consecinta actioneaza!!! doar primele zile e mai greu, dar o sa vezi ca si pofta de dulce, si pofta de rontaiala o sa se duca daca incepi sa tii un pic evidenta...calculatorul de calorii e foarte bun, o sa te ingrozesti sa vezi cate calorii gratuite si inutile bagi in tine zilnic...iar cu coloana nu e de joaca, daca te doare nu inseamna neaparat ca nu poti face sport, ci dimpotriva, poate insemna ca iti lipseste cu desavarsire (;) iti spune cineva competent sa o faca- sunt fiziokinetoterapeut de meserie)

cat despre pastilele de slabit si chestii de genul herbal life...nu prea sunt de acord cu ele, dar e strict parerea personala...citeste ce au scris fetele in posturile anterioare, referitor la slabitul pe termen lung, la dietele periculoase care promit scaderi de greutate considerabile in timp scurt...sunt foarte periculoase...ia exemplul fetelor, admira-le pozele si te va motiva...pe mine m-au motivat

calexandra 28 ian 2011 08:37:46

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de maneki (Post 496126)
bine ai venit!
te primim cu drag, oricum in f putin timp, vei cobori sub 60 kg, asa ca te vei incadra :P

sa ne spui si noua cam in ce consta stilul tau de viata, ca mai invatam una de la alta, ne sfatuim, ne ajutam...

mult succes!:-*

sa va spun cate ceva despre mine.....lucrez ca si casiera la o firma din Bistrita,deci stau cam 8,9,10 h la birou, dupa ce ies merg direct la sala cam 1,5-2h, apoi merg la o prietena care are un baietel de 3 ani si umpic....(ador copii), si in jur de 21:30-22 ajung acasa(in cazul in care nu ies in oras....)....in functie de cat de obosita sunt fac ordine si de mancare.....in mare cam asta e.....

calexandra 28 ian 2011 09:05:52

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Livia89 (Post 496145)
buna>:D< bine ai venit printre noi:) esti binevenita, oriunde gasesti un sfat sau o recomandare:)

am vazut tickerul tau si am vazut ca tu vrei sa slabesti cam mult intr-un timp scurt:-s vorbesti serios sau ai gresit pe undeva?:-s nu de alta, dar nu e recomandat sa slabesti atat de mult si de repede din niciun punct de vedere: nu e nici sanatos, si nici nu tine... am doua linkuri care te pot ajuta, la semnatura, citeste ce scrie in acele articole pt a afla mai multe despre de ce nu e bine sa iti doresti sa slabesti mult si rapid...:-s

e bine sa alegi sa mananci sanatos, fara prajeli, dulciuri, fainoase in exces, si sa faci miscare:) incadreaza-te pt inceput undeva pe la 1400 de calorii/zi, si in momentul in care stagnezi sau crezi ca poti papa mai putin, sa scazi la 1200/zi sa slabesti 8 kg iti ia cam pana la vara, daca slabesti 0,5 kg/saptamana, cat e recomandat:) eu zic ca e o perspectiva buna sa te vezi schimbata pt la plaja, tu ce crezi?;)

astept raspunsul tau, multa bafta iti doresc>:D<

multumesc frumos de primire....vreau sa slabesc cele 8 kilograme si sa ma mentin...cand am notat doar m-am uitat pe calendar si atat....nu am mai luat in considerare nimic....dar o sa il schimb....astazi e prima zi de dieta SB....(am o problema cu, calculul caloriilor deoarece nu ma pricep la gramaje(pana acuma nu le-am tinut evidenta) si inca nu am cantar de bucatarie....

maneki 28 ian 2011 13:03:20

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de calexandra (Post 497360)
sa va spun cate ceva despre mine.....lucrez ca si casiera la o firma din Bistrita,deci stau cam 8,9,10 h la birou, dupa ce ies merg direct la sala cam 1,5-2h, apoi merg la o prietena care are un baietel de 3 ani si umpic....(ador copii), si in jur de 21:30-22 ajung acasa(in cazul in care nu ies in oras....)....in functie de cat de obosita sunt fac ordine si de mancare.....in mare cam asta e.....

e f bine ca mergi la sala, mai ales pentru ca la serviciu stai f multe ore pe scaun

daca o sa ai si o alimentatie sanatoasa, ai toate sansele sa ajungi la kg dorite si sa fii multumita de tine

succes!>:D<

Livia89 28 ian 2011 13:17:04

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de sliming (Post 496512)
buna fetelor,sunt noua pe acest site:)am 20 ani 161cm si 60 kg:( as dori sa slabesc pana in aprilie mai 5 sau 6 kg:) acum un an am avut doar 50 kg dar din cauza facultatii si stresului si modul de viata sedentara + multe dulciuri si prostii mam ingrasat foarte repede:(am obiceiuri foarte proaste ..mam obisinuit sa ma culc pe la 4-5 dimineatza si sa dorm pan la 3 dupa amiaza ..acum in sesiune ma trezesc la 11 dim dar tot nu pot sa adorm mai repede de 5 dimi..si iata asa eu pap la ora 5 ,6 sau deloc si apoi la 10 ,11 seara ma indop cu tot felul de prostii de la magazin ..alune,saratele,samanta(mai ales in timpul filmurilor,serialelor)prajituri,sucuri dar mai rar acum d e vreo saptaman beau ceai antiadipos care ma ajuta cu constipatia..intotdeauna am pofta la dulce dar ceaiul imi taie pofta si mai nou manc portocale si grefe...miscare doar cand ma duc la faculta cand nu nici nu ies din casa mai ales acum pe perioada de sesiuni..exercitii complicate nu pre pot pt ca ma doare ingrozitor coloana(trebuie s ama duc la un medic)sau poate o fi de la statul in fata calculatorului..stiu ca e greu sa faci o schimbare mai ales pt mine fiind mai lenesa din lipsa d e motivatie si preocupata cu alte probleme..mai demult am slabit cu superslim ..pastila "minune" intradevar 10 kg duse dar stari de nervozitate +gastrita cee ce ma facut sa renunt la pastile si alte chestii..acum daca nu voi reusi sa slabesc cu ajutorul vostru nu-mi mai ramane decat ultima varianta la care mam gandit...herbalife..care e for life pt ca cand te opresti ai si pus kg le inapoi sau dublu de accea miam zis sa ma inscriu pe acest site si sa dau o incercare:)nu stiu ce parere aveti voi dar le ascult cu placere....vreau sa fiu slabuta!!!!!!

cum spunea si ramayanna, citeste povestile de succes ale slabutelor si vei vedea ca toate am inceput de undeva, toate am avut nevoie de ajutor pana sa ne hotaram sa luam decizia corecta si sa facem o schimbare...

mobilizeaza-te sa nu mai mananci alune si saratele in timp ce te uiti la film, daca nu crezi ca poti sa te opresti din mancat seara atunci pune-ti intr-un castron bucati de morcov, mar, telina, etc. sau alte legume si fructe crocante care iti plac tie si rontaie-le pe acelea:P fac condierabil mai putin rau decat alunele, pt ca ele sunt si ft hipercalorice, din cativa pumni ajungi la cat ar trebui sa mananci la o masa, caloric vorbind:)

incearca sa incepi sa faci miscare cat mai usoara, si o diversifici pe parcurs:) fa simple ridicari ale piciorului in fata, intr-o parte si in spate, ori stand in picioare cu sprijin pe un scaun, ori stand in genunchi si maini pe jos... nu dureaza mult sa faci 15-20 de repetari pt fiecare picior, si in curand o sa vezi ca iti si simti altfel picioarele:) si eu am avut probleme cu spatele si mi s-a recomandat inotul si pierderea greutatii, si de atunci am ramas cat pot eu de activa si am grija sa nu ma ingras:)

mancatul noaptea e problematic, chiar asa de tarziu nu stiu daca e bine sa mananci, iar lipsa de somn mai mult ca sigur ca dauneaza pana si greutatii:-s incearca sa te fortezi sa dormi macar la 2-3, si apoi muti ora la 12-1, si tot asa:) bea un pahar de lapte si mananca ceva usor, cu vreo 3 ore inainte sa iti propui sa dormi, si nu ar trebui sa mai impuna atatea probleme:)

si eu am fost la cei de la HerbaLife si tipa de acolo spunea niste grozavii gen "cu sport nu se poate slabi, trebuie sa tii dieta si sa iei suplimentele noastre" si eu abia ma abtineam sa nu-i spun ca eu deja slabisem 10 kg doar introducand sportul, in urma cu cativa ani:-?? tu ai si remarcat faptul ca daca te lasi de acele suplimente te ingrasi la loc, gandeste-te ca asta le scoate de pe lista de optiuni, nu sunt sanatoase si nu sunt de viitor... prafurile acelea iti taie pofta de mancare si te fac sa pierzi multa APA din organism, altfel nu se poate explica pierderea atator kg in cateva saptamani, fara niciun efort fizic... te deconstipa si cam atat, am vazut ca femeile din centrul unde m-am dus eu sa ma interesez mergeau ft des la baie:)) si si eu am ramas "legata" de toaleta cam 2 zile dupa ce le-am incercat produsul8-| si pe langa acele prafuri trebuie sa iei vitamine, semn clar ca pierzi nutrienti valorosi din alimentatia ta, sau ca, desi ii iei, nu au timp sa fie absorbiti de organism, din cauza ca ii si elimini prea repede:)

abordeaza o dieta sanatoasa, adapteaz-o la nevoile tale, mananca ceea ce-ti place dar intr-o varianta mai dietetica, mananca suficient, apeleaza la putina miscare, bea apa 1,5-2 l/zi si iti garantez ca rezultatele nu vor intarzia sa apara... gasesti ft multe idei si retete de alimentatie sanatoasa, gustoasa si placuta vederii, include cate una zilnic si s-ar putea sa te surprinda placut si sa renunti la mancarea nesanatoasa:)

mult succes si te astept sa-mi mai spui despre tine>:D<

Livia89 28 ian 2011 13:22:17

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de calexandra (Post 497377)
multumesc frumos de primire....vreau sa slabesc cele 8 kilograme si sa ma mentin...cand am notat doar m-am uitat pe calendar si atat....nu am mai luat in considerare nimic....dar o sa il schimb....astazi e prima zi de dieta SB....(am o problema cu, calculul caloriilor deoarece nu ma pricep la gramaje(pana acuma nu le-am tinut evidenta) si inca nu am cantar de bucatarie....

SB este o dieta in care poti manca atat cat doresti din alimentele permise, nu-ti face griji pt cantitati:) oricum, nr mare de proteine o sa iti faca toate mesele mult mai satioase, o sa vezi ca nici nu-ti vine sa mananci prea mult dupa 2-3 zile de dieta:)

vad ca ai un program incarcat, asigura-te ca te odihnesti suficient:) si nu exagera nici cu miscarea, nu depasi 90 de minute de sport/zi si 5 zile cu sport/saptamana pt a evita suprasolicitarea... daca bei si 1,5-2l lichide/zi, inseamna ca procedezi bine cu toate:)

mult succes cu dieta>:D<

calexandra 28 ian 2011 13:46:34

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
multumesc .....cuvintele astea inseamna mult pt mine....

sliming 28 ian 2011 19:12:31

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
buna tuturor..multumesc ramayanaa si Livia89 de primire si de sfaturi:D..ai dreptate ..miscarea face bine..dupa ce imi fac consultatia si daca nu am nimic ma voi abona la sala :Dsau fitness sau ceva...si intradevar calculatorul de calorii ajuta mult...ma voi tine de ea dar cee ce vroiam sa va intreb pe voi fetele mai experimentate cu dieta e ce fel de alimente sa consum la mic dejun si seara?fructe ?iaurt?voi ce mancati?si mancare gatita la amiaza..miar placea sa stiu cu ce alimente sa ma aprovizionez cand ma duc la cumparaturi:Dimi plac fructele si iaurturile..dar dimineatza ceva mai consitent ce sa manc?paine si produse de patiserie nu as vrea..sau mai bine da dimineatza si nu seara ..cate un sfat va rog ..chiar as dori sa ma tin de o dieta ceva dar nu stiu care e mai potrivit..de ieri gata incerc sa nu mai mananc "prostii"desi pe masa mea se afla de toate ,ieri a intrat mama in camera si a mancat din natyul meu cand am vazuta cum manca iam zis sa ieasa dincamera si sa nu mai rontaie sub nasul meu k ma enerveaza(mentionez k mam are 50 kg si arata foarte bine,ce rusine ca eu sunt cu 10 kg mai mult:))..)iar azi dimineatza pr meau manca placinta dar eu nu miam cumparat si nici nu ma tentat sincer..azi dimi am mancat un mar si putin covrigei..pe la 18.00 am ajuns acasa si am mancat orez cu varza si salam(mancare gatita)cu o jumatate de felie paine,dar mi se pare ca am mancat prea mult pt ca simt ca sunt full..spre seara mai manc jumatate de grepfruit si la 12 noaptea daca ma ia foamea o portocala..cam asta ii planul meu pe azi....astept sfaturi in legatura cu dieta..miscare mers pe jos vreo 40 minute:)..va pup fetelor:*:*:*

sliming 28 ian 2011 19:14:29

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
aa si inca ceva azi dimineatza cantarul a aratat 59 iar acum 60..se intampla des ca dimineatza sa am 59 iar seara 60:))

andra_aly 28 ian 2011 19:31:57

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de sliming (Post 498334)
aa si inca ceva azi dimineatza cantarul a aratat 59 iar acum 60..se intampla des ca dimineatza sa am 59 iar seara 60:))

Pai e normal;) Ai in plus, ca doar mananci, bei...pe timpul zilei;)
De aceea greutatea de dimineata e cea reala:)

Livia89 28 ian 2011 19:33:49

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de sliming (Post 498328)
buna tuturor..multumesc ramayanaa si Livia89 de primire si de sfaturi:D..ai dreptate ..miscarea face bine..dupa ce imi fac consultatia si daca nu am nimic ma voi abona la sala :Dsau fitness sau ceva...si intradevar calculatorul de calorii ajuta mult...ma voi tine de ea dar cee ce vroiam sa va intreb pe voi fetele mai experimentate cu dieta e ce fel de alimente sa consum la mic dejun si seara?fructe ?iaurt?voi ce mancati?si mancare gatita la amiaza..miar placea sa stiu cu ce alimente sa ma aprovizionez cand ma duc la cumparaturi:Dimi plac fructele si iaurturile..dar dimineatza ceva mai consitent ce sa manc?paine si produse de patiserie nu as vrea..sau mai bine da dimineatza si nu seara ..cate un sfat va rog ..chiar as dori sa ma tin de o dieta ceva dar nu stiu care e mai potrivit..de ieri gata incerc sa nu mai mananc "prostii"desi pe masa mea se afla de toate ,ieri a intrat mama in camera si a mancat din natyul meu cand am vazuta cum manca iam zis sa ieasa dincamera si sa nu mai rontaie sub nasul meu k ma enerveaza(mentionez k mam are 50 kg si arata foarte bine,ce rusine ca eu sunt cu 10 kg mai mult:))..)iar azi dimineatza pr meau manca placinta dar eu nu miam cumparat si nici nu ma tentat sincer..azi dimi am mancat un mar si putin covrigei..pe la 18.00 am ajuns acasa si am mancat orez cu varza si salam(mancare gatita)cu o jumatate de felie paine,dar mi se pare ca am mancat prea mult pt ca simt ca sunt full..spre seara mai manc jumatate de grepfruit si la 12 noaptea daca ma ia foamea o portocala..cam asta ii planul meu pe azi....astept sfaturi in legatura cu dieta..miscare mers pe jos vreo 40 minute:)..va pup fetelor:*:*:*

ma bucur ca ai revenit>:D<

in primul rand greutatea din timpul zilei e irelevanta, ai mancat, ai baut, normal ca ai putin mai mult decat dimineata pe stomacul gol:)

ce e bine sa mananci: legume, fructe, carne slaba, lactate (branza slaba, lapte semidegresat si iaurturi integrale, datorita faptului ca acele grasimi contribuie la asimilarea calciului, care e un aliat in slabit si nu numai), ulei de masline, ciocolata neagra, paine integrala, cereale integrale pt micul dejun, nuci/alune/migdale si lista poate continua:)

ce e de evitat: mezelurile(contin sare, grasimi in exces), dulciurile, fainoasele(faina alba in special), mancarurile grele/grase... in general iti poti da seama daca ceva e un sau rau in functie de cat de prelucrat este, cu cat alimentul e mai prelucrat, cu atat are mai multe ingrediente artificiale si e bine sa il eviti (aici intra toate bomboanele, acadelele, prajiturile excesiv de dulci, zaharul rafinat,etc.)

idee de mic dejun:
cereale cu lapte/iaurt,
branza cu legume,
o bucata de carne sau o conserva de peste in suc propriu, tot cu legume,
o omleta cu cat mai putin ulei, in care ai pus un iaurt, sau spanac/fasole pastai, sau branza nesarata:)

eu cam asta mananc, si se intampla sa mananc chiar si felul 1 si felul 2 la md:P adica dupa o portie de omleta din 2 oua sa pap si cereale cu lapte:) mananca satios la md ca sa nu iti fie prea foame in restul zilei... la celelalte mese e bine sa mananci gatit de tine, asa stii sigur ce ingrediente ai folosit si te feresti de sare/grasimi in exces...

la pranz poti manca 2 feluri, daca simti nevoia, atata doar sa nu combini branza/carne cu paine/cartofi/orez, pt ca e o combinatie care ingrasa:) poti manca o bucata de carne cu legume, orez cu legume, cartofi cu sos de legume (gen ciuperci) si o portie de supa pe langa

la cina, opteaza pt ceea ce ai mancat la pranz, dar in cantitate mai mica, sau o salata sau o portie de supa:)

intre aceste 3 mese e bine sa ai cate o gustare, sa nu simti nevoia sa mananci prea mult la masa principala... apeleaza la un fruct, un iaurt, o portie de branza degresata, niste alune/nuci/seminte, in functie de ce preferi tu:)

sper ca ti-am fost de ajutor, te pup, o seara placuta:-*

mariy67 28 ian 2011 20:20:53

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
daca depasesc cu un kil( am 61),ma primiti si pe mine?
eu vreau sa ajung la 53.
din experienta mea de slabire-de la 85 la 61,va pot spune ca nu exista dieta minune.exista vointa,mancare cat mai sanatoasa-carne pui,legume multe,fructe,ciorbite slabe,iaurturi slabe,si paine _eu fac doar in casa cu faina de secara si neagra-nu va suparati pe mine,dar si eu 12 ani am cautat diete minune,iar acu la 43 de ani cand se spune ca slabesti greu,am reusit.va pup.

Cristina07 28 ian 2011 23:15:56

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
buna fetele primiti o noua slabuta in devenire, abia logata? m-am lasat de fumat acum 3 saptamani drept urmare am o pofta de mancare foarte mare iar stilul sedentar imi ajuta colaceii sa creascaaa :(( , ma simt rau si nu stiu daca voi reusi sa tin un regim pt ca imi e pofta sa mananc orice, se spunea ca dc vrei sa testezi cu adevarat foamea trebuie sa faci testul morcovului(dc ai manca un morcov atunci iti e foame)ei bine, eu as manca si morcov si de toate mai ales ceva saratel sau ceva dulce...vreti sa fiti alaturi de mine sa devin o slabuta ??

Livia89 28 ian 2011 23:28:27

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de mariy67 (Post 498409)
daca depasesc cu un kil( am 61),ma primiti si pe mine?
eu vreau sa ajung la 53.
din experienta mea de slabire-de la 85 la 61,va pot spune ca nu exista dieta minune.exista vointa,mancare cat mai sanatoasa-carne pui,legume multe,fructe,ciorbite slabe,iaurturi slabe,si paine _eu fac doar in casa cu faina de secara si neagra-nu va suparati pe mine,dar si eu 12 ani am cautat diete minune,iar acu la 43 de ani cand se spune ca slabesti greu,am reusit.va pup.

va primim, bineinteles>:D< sunteti bine primita oriunde doriti sa va adresati, suntem structurate dupa greutate in ideea in care asa ne putem motiva mai usor:) pt ca eu nu pot da sfaturi unei persoane de peste 90 de kg, nu?:-s sau ar considera ca nu stiu despre ce vorbesc

in fine, vreau sa va felicit pt rabdarea si ambitia de care sunt sigura ca ati dat dovada pt a slabi pana acum>:D< cat timp v-a luat?:)

nu se supara nimeni, pt ca veniti cu informatii pertinente legate de alimentatia sanatoasa:) miscare faceti? sunt sigura ca v-ar ajuta daca ati incerca sa combinati dieta sanatoasa cu putin sport, atat cat va permite timpul si/sau sanatatea

mult succes in continuare, nu mai aveti mult>:D< nu va lasati deziluzionata daca nu veti reusi intr-un anume timp prestabilit, cu cat aveti mai putine kg in plus, cu atat se slabeste mai greutz:) pastrati-va rabdarea si veti ajunge unde veti dori:)

Citat:

Anterior postat de Cristina07 (Post 498644)
buna fetele primiti o noua slabuta in devenire, abia logata? m-am lasat de fumat acum 3 saptamani drept urmare am o pofta de mancare foarte mare iar stilul sedentar imi ajuta colaceii sa creascaaa :(( , ma simt rau si nu stiu daca voi reusi sa tin un regim pt ca imi e pofta sa mananc orice, se spunea ca dc vrei sa testezi cu adevarat foamea trebuie sa faci testul morcovului(dc ai manca un morcov atunci iti e foame)ei bine, eu as manca si morcov si de toate mai ales ceva saratel sau ceva dulce...vreti sa fiti alaturi de mine sa devin o slabuta ??

bine ai venit>:D< nu dispera, pt toate exista o solutie:)

eu cred ca daca ti-ai ocupa timpul cu altceva nu ai mai avea tendinta sa mananci:-? am citit undeva ca fumatorilor li se recomanda sa faca lucru de mana(crosetat, tricotat, cusut) pt a avea o alta preocupatie care tin de mana, in loc de a duce ceva la gura:P incearca si tu

apoi, este important sa mananci de 3 ori/zi, plus 2-3 gustari intre mesele principale, si sa mananci satios:) gandeste-te la ce mananci tu de obicei peste zi, fa o lista si spune-ne ca sa te mai ajutam cu sfaturi:)

miscare faci? pt ca si ea este importanta, in special daca vrei sa te concentrezi pe anumite zone problema, cum sunt acei colacei:)

mariy67 28 ian 2011 23:49:45

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Livia89 (Post 498652)
va primim, bineinteles>:D< sunteti bine primita oriunde doriti sa va adresati, suntem structurate dupa greutate in ideea in care asa ne putem motiva mai usor:) pt ca eu nu pot da sfaturi unei persoane de peste 90 de kg, nu?:-s sau ar considera ca nu stiu despre ce vorbesc

in fine, vreau sa va felicit pt rabdarea si ambitia de care sunt sigura ca ati dat dovada pt a slabi pana acum>:D< cat timp v-a luat?:)

nu se supara nimeni, pt ca veniti cu informatii pertinente legate de alimentatia sanatoasa:) miscare faceti? sunt sigura ca v-ar ajuta daca ati incerca sa combinati dieta sanatoasa cu putin sport, atat cat va permite timpul si/sau sanatatea

mult succes in continuare, nu mai aveti mult>:D< nu va lasati deziluzionata daca nu veti reusi intr-un anume timp prestabilit, cu cat aveti mai putine kg in plus, cu atat se slabeste mai greutz:) pastrati-va rabdarea si veti ajunge unde veti dori:)



bine ai venit>:D< nu dispera, pt toate exista o solutie:)

eu cred ca daca ti-ai ocupa timpul cu altceva nu ai mai avea tendinta sa mananci:-? am citit undeva ca fumatorilor li se recomanda sa faca lucru de mana(crosetat, tricotat, cusut) pt a avea o alta preocupatie care tin de mana, in loc de a duce ceva la gura:P incearca si tu

apoi, este important sa mananci de 3 ori/zi, plus 2-3 gustari intre mesele principale, si sa mananci satios:) gandeste-te la ce mananci tu de obicei peste zi, fa o lista si spune-ne ca sa te mai ajutam cu sfaturi:)

miscare faci? pt ca si ea este importanta, in special daca vrei sa te concentrezi pe anumite zone problema, cum sunt acei colacei:)

draga mea,am doar 43 de ani...nu trebuie sa imi vorbesti cu dumneavoastra.
multumesc de primire.
sport nu fac,urasc benzile si aparatele,dar merg pe jos in ritm alert in fiecare zi 1 ora.
am slabit in 10 luni,la inceput mai mult,iar acu cand incet incet ma apropii de greutatea pe care corpul o tine minte de acu12 ani(53),slabesc mai putin.dar nu ma las.incurajarile si discutiile cu voi ma motiveaza.te pup.

Livia89 29 ian 2011 00:53:38

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de mariy67 (Post 498660)
draga mea,am doar 43 de ani...nu trebuie sa imi vorbesti cu dumneavoastra.
multumesc de primire.
sport nu fac,urasc benzile si aparatele,dar merg pe jos in ritm alert in fiecare zi 1 ora.
am slabit in 10 luni,la inceput mai mult,iar acu cand incet incet ma apropii de greutatea pe care corpul o tine minte de acu12 ani(53),slabesc mai putin.dar nu ma las.incurajarile si discutiile cu voi ma motiveaza.te pup.

nu vroiam sa te supar, am vrut doar sa te abordez pe un ton mai respectuos, macar pt inceput:)

of, benzile si aparatele nici mie nu-mi plac... ideea de sala nu-mi place, de fapt:D dar poti incerca zumba, start walking in casa:) sunt doua sporturi care tin de miscari pe loc, nu iti trebuie mult spatiu sau echipament, doar putina sarguinta:D

cauta-le pe net cu ajutorul torrentilor, sau roaga pe cineva sa te ajute daca nu te descurci, si poate iti place despre e vorba:) zumba se bazeaza pe dansurile latino, iar start walking la mers pe loc, insa cu genunchii sus alternat cu joc de glezne, etc.

incearca si poate iti va placea:) 30 de minute/zi nu e mult, te distrezi ca nu e mult de lucru, si te ajuta si sa slabesti si sa-ti tonifici corpul:)

sliming 29 ian 2011 13:38:44

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
ma bucur ca ai revenit>:D<

in primul rand greutatea din timpul zilei e irelevanta, ai mancat, ai baut, normal ca ai putin mai mult decat dimineata pe stomacul gol:)

ce e bine sa mananci: legume, fructe, carne slaba, lactate (branza slaba, lapte semidegresat si iaurturi integrale, datorita faptului ca acele grasimi contribuie la asimilarea calciului, care e un aliat in slabit si nu numai), ulei de masline, ciocolata neagra, paine integrala, cereale integrale pt micul dejun, nuci/alune/migdale si lista poate continua:)

ce e de evitat: mezelurile(contin sare, grasimi in exces), dulciurile, fainoasele(faina alba in special), mancarurile grele/grase... in general iti poti da seama daca ceva e un sau rau in functie de cat de prelucrat este, cu cat alimentul e mai prelucrat, cu atat are mai multe ingrediente artificiale si e bine sa il eviti (aici intra toate bomboanele, acadelele, prajiturile excesiv de dulci, zaharul rafinat,etc.)

idee de mic dejun:
cereale cu lapte/iaurt,
branza cu legume,
o bucata de carne sau o conserva de peste in suc propriu, tot cu legume,
o omleta cu cat mai putin ulei, in care ai pus un iaurt, sau spanac/fasole pastai, sau branza nesarata:)

eu cam asta mananc, si se intampla sa mananc chiar si felul 1 si felul 2 la md:P adica dupa o portie de omleta din 2 oua sa pap si cereale cu lapte:) mananca satios la md ca sa nu iti fie prea foame in restul zilei... la celelalte mese e bine sa mananci gatit de tine, asa stii sigur ce ingrediente ai folosit si te feresti de sare/grasimi in exces...

la pranz poti manca 2 feluri, daca simti nevoia, atata doar sa nu combini branza/carne cu paine/cartofi/orez, pt ca e o combinatie care ingrasa:) poti manca o bucata de carne cu legume, orez cu legume, cartofi cu sos de legume (gen ciuperci) si o portie de supa pe langa

la cina, opteaza pt ceea ce ai mancat la pranz, dar in cantitate mai mica, sau o salata sau o portie de supa:)

intre aceste 3 mese e bine sa ai cate o gustare, sa nu simti nevoia sa mananci prea mult la masa principala... apeleaza la un fruct, un iaurt, o portie de branza degresata, niste alune/nuci/seminte, in functie de ce preferi tu:)

sper ca ti-am fost de ajutor, te pup, o seara placuta:-*


multumesc de sfaturi..voi incerca sa tin cont de ele:)..ma ajuta sa am un pic de habar cu ce e permis si ce nu..as dori sa scriu un jurnal cu tot ce manc si evoultia mea dar nu stiu cum..sunt noua si nu prea gasesc multe chesti pe acest site:)va doresc o dupa amiaza placuta :*:*::*>:d<

sliming 29 ian 2011 13:39:28

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
oops nu mi-o iesit postarea cum am vrut:))

mariy67 29 ian 2011 16:11:31

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Livia89 (Post 498677)
nu vroiam sa te supar, am vrut doar sa te abordez pe un ton mai respectuos, macar pt inceput:)

of, benzile si aparatele nici mie nu-mi plac... ideea de sala nu-mi place, de fapt:D dar poti incerca zumba, start walking in casa:) sunt doua sporturi care tin de miscari pe loc, nu iti trebuie mult spatiu sau echipament, doar putina sarguinta:D

cauta-le pe net cu ajutorul torrentilor, sau roaga pe cineva sa te ajute daca nu te descurci, si poate iti place despre e vorba:) zumba se bazeaza pe dansurile latino, iar start walking la mers pe loc, insa cu genunchii sus alternat cu joc de glezne, etc.

incearca si poate iti va placea:) 30 de minute/zi nu e mult, te distrezi ca nu e mult de lucru, si te ajuta si sa slabesti si sa-ti tonifici corpul:)

hei..dar nu m-am suparat deloc.de ce,ca ai avut mult bun simt?
cat despre dans,am uitat sa-ti spun ca fac si asta,ador sa dansez .te pup.

mariy67 29 ian 2011 16:13:21

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
sa aveti o zi frumoasa.
eu dimineata am mancat 37 gr.de paine-cumparata!!!!-acu am bagat in cuptor paine sanatoasa facuta de mine....cred ca pe la 17 voi manca o supa de vita cu galusti,si poooate niste ficatei de pui cu o salata mare.
mult succes.

Livia89 29 ian 2011 19:14:34

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de sliming (Post 499166)
oops nu mi-o iesit postarea cum am vrut:))

stai linistita:)) cred ca ai sters campurile pt citat:)

ca sa-ti deschizi jurnal, intra aici Jurnale slabit pe "Slabute.ro" si apasa pe butonul "Subiect nou", scrii cate ceva despre tine, si gata, ai jurnal:D

Citat:

Anterior postat de mariy67 (Post 499348)
hei..dar nu m-am suparat deloc.de ce,ca ai avut mult bun simt?
cat despre dans,am uitat sa-ti spun ca fac si asta,ador sa dansez .te pup.


si eu fac cursuri de dans de cateva luni:) e o idee ft buna de petrecere a timpului liber facand miscare:D tine-o tot asa in continuare=D>

mariy67 29 ian 2011 19:39:34

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Livia89 (Post 499564)
stai linistita:)) cred ca ai sters campurile pt citat:)

ca sa-ti deschizi jurnal, intra aici Jurnale slabit pe "Slabute.ro" si apasa pe butonul "Subiect nou", scrii cate ceva despre tine, si gata, ai jurnal:D




si eu fac cursuri de dans de cateva luni:) e o idee ft buna de petrecere a timpului liber facand miscare:D tine-o tot asa in continuare=D>

unde faci,si cam cat costa?pup.

Livia89 29 ian 2011 20:22:38

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de mariy67 (Post 499591)
unde faci,si cam cat costa?pup.

pai la noi este un club sportiv care tine cursuri, eu tocmai l-am terminat pe cel de intermediari:) tine 2 luni un curs, se merge de 2 ori/sapt, cate o ora si 1/2, si a costat 140 de lei:) pt 2 luni nu mi s-a parut prea scump, mai ales ca am invatat destul de multe dansuri deja:)

o seara placuta:-*

ramayanaa 30 ian 2011 14:58:31

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
buna dragelor
nici in weekend n-am avut vreme sa intru sa va spun doua vorbe, am fost la un curs de specializare...si vineri am devenit matusica!!! deci na, emotii mari, ganduri multe...

dar la subiect:
bun venit celor noi si multi pupici de incurajare
totul tine de vointa si perseverenta...si eu am inceput de n-spe ori "diete", pe care le lasam balta dupa 2-3 zile de frustrare si infometare...am ajuns acolo ca ma gandeam ca am probleme cu glandele endocrine, ca am tulburari de metabolism si ca de aia nu slabesc...ei bine...nu a fost decat "nesimtirea" din mine, nu ma puteam opri din mancat dulciuri, gateam munti de mancare, portii uriase dupa care abia mai respiram...eee, deja de 6-7 saptamani am schimbat placa si e excelent...pana si sotul a intrat in ritm cu mine, slabeste si el si are ambitie...are si el de dat vreo 10 kg...:P...dar stiti cum e? puteti asculta o gramada de sfaturi si idei, pana nu face acel CLICK, care sa va motiveze cu adevarat, nu va functiona...

ca idei de mancare: noi dimineata salata de fructe cu cereale sau daca nu mancam cereale o felie de paine integrala cu dulceata
la pranz ceva gatit, azi de exemplu piept de curcan la cuptor cu legume inabusite la tigaie (dovlecel, vinete, ciuperci)
diseara o sa fac o salata cu un pic de branza degresata si cu ou fiert
si am mai mancat un pic de cioco neagra, 85% cacao, dar e asa de amara ca dupa 2 bucatele mici nu mi-a mai trebuit

ieri de exemplu am mancat si prajitura, ca au astia mereu la cursuri...dar m-am incadrat ca nr de calorii, asa e ok, am mancat aseara in schimb numai un iaurt la cina

ca sfat asa: cand mergeti la cumparaturi uitati-va pe etichete si comparati mereu nr de calorii, luati varianta cu mai putine...si faceti-va lista de acasa cu ce vreti sa cumparati...e foarte important sa planificati din timp urmatoarele mese, ca sa nu exista pericolul sa dati "iama" in mancaruri nesanatoase...
va pup si spor la treaba>:D<

mariy67 30 ian 2011 15:10:45

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de ramayanaa (Post 500578)
buna dragelor
nici in weekend n-am avut vreme sa intru sa va spun doua vorbe, am fost la un curs de specializare...si vineri am devenit matusica!!! deci na, emotii mari, ganduri multe...

dar la subiect:
bun venit celor noi si multi pupici de incurajare
totul tine de vointa si perseverenta...si eu am inceput de n-spe ori "diete", pe care le lasam balta dupa 2-3 zile de frustrare si infometare...am ajuns acolo ca ma gandeam ca am probleme cu glandele endocrine, ca am tulburari de metabolism si ca de aia nu slabesc...ei bine...nu a fost decat "nesimtirea" din mine, nu ma puteam opri din mancat dulciuri, gateam munti de mancare, portii uriase dupa care abia mai respiram...eee, deja de 6-7 saptamani am schimbat placa si e excelent...pana si sotul a intrat in ritm cu mine, slabeste si el si are ambitie...are si el de dat vreo 10 kg...:P...dar stiti cum e? puteti asculta o gramada de sfaturi si idei, pana nu face acel CLICK, care sa va motiveze cu adevarat, nu va functiona...

ca idei de mancare: noi dimineata salata de fructe cu cereale sau daca nu mancam cereale o felie de paine integrala cu dulceata
la pranz ceva gatit, azi de exemplu piept de curcan la cuptor cu legume inabusite la tigaie (dovlecel, vinete, ciuperci)
diseara o sa fac o salata cu un pic de branza degresata si cu ou fiert
si am mai mancat un pic de cioco neagra, 85% cacao, dar e asa de amara ca dupa 2 bucatele mici nu mi-a mai trebuit

ieri de exemplu am mancat si prajitura, ca au astia mereu la cursuri...dar m-am incadrat ca nr de calorii, asa e ok, am mancat aseara in schimb numai un iaurt la cina

ca sfat asa: cand mergeti la cumparaturi uitati-va pe etichete si comparati mereu nr de calorii, luati varianta cu mai putine...si faceti-va lista de acasa cu ce vreti sa cumparati...e foarte important sa planificati din timp urmatoarele mese, ca sa nu exista pericolul sa dati "iama" in mancaruri nesanatoase...
va pup si spor la treaba>:D<

asa e.si eu incercam disperata diete rapide,sa slabesc peste noapte,si apoi dadeam iama in dulciuri.
apoi,intr-o zi,ca tine,am schimbat ideea.mi-am propus un rasfat pe saptamana-inghetata,sau o prajitura,sau cartofi prajiti daca pofteam...orice imi era pofta in acea zi.
apoi,am incerput sa merg cel putin 1 ora pe jos,repejor...
fetelor,daca veniti de la munca,coborati 4-6-8-statii mai inainte si mergeti pe jos pana acasa.stiu ca sunteti obosite,infrigurate,infometate...dar merita,o sa vedeti.
azi mananc o supa cu 2 coaste de vita si o galusca mare si o felie de paine,iar pe la 8 seara(pentru ca pe la 3 mananc supa)voi manca niste ficatei la tigaie si o salaaaaata mare-verde,castraveti,morcovi,gulie....).
va pup si mult mult succes.

zuzy 30 ian 2011 19:06:08

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Fetelor, m-am intors :( cu un kg in plus. Am petrecut 2 minunate saptamani in spital. Am facut varicela la 21 de ani. O intrebare am si eu... desi nu are legatura. Se poate sa intarzie menstruatia din cauza antibioticelor sau a varicelei in general? pot aparea complicatii de genul acesta? Mersi. Si promit ca de luni revin la programul de DAT JOS :))

mariy67 30 ian 2011 20:58:37

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
aoleu..sanatate multa.din cate stiu,bolile copilariei se suporta mai usor cand esti mic.lol

blonditza 30 ian 2011 21:32:30

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
salutare gagici, revin si eu dupa....cateva luni (rusine sa-mi fie)
m-am ingrasat putin :)) si trebuie sa dau jos he he
momentan nu m-am apucat de nici o dieta, inca sunt in cautari....sa vedem ce-mi mai toaca capul de data asta
succes tuturor si mai schimbam opinii okey ?pupiiiiiici

Ralu55 31 ian 2011 13:46:39

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna Slabutelor!eu sunt Raluca si ma bucur sa fiu alatur de voi.Nu tin niciun regim pentru ca nu cred ca am nevoie sa slabesc, dar vreau sa am un stil de viata sanatos, sa fiu atenta la ce mananc.Sper ca o sa fiti alaturi de mine asa cum si eu am sa fiu aici pentru voi.
pupici si love you all>:D<

maryy 31 ian 2011 21:18:47

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Fetelor i-mi spuneti va rog cum sa lupt cu dependenta de cafea...nu pot fara ea ..mai ales seara pe la orele 8.....si ea are 48 calorii...ca beau 2in1..si m-am putut abtine o saptamina dar mai mult nu pot e mai presus decit mine...si cine tine dieta Dukan i-mi ziceti si mie cam ce mincati dimineata,amiaza,seara.....

andra_aly 31 ian 2011 22:01:34

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna maryy. stiu ca e greu...dar trebuie sa poti. iti spui nu si gata;) nu e usor, dar trebuie :D

soryna1981 31 ian 2011 23:41:43

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna! Am citit discutiile voastre pe forum si, din cate vad toate avem un subiect in comun "kilogramele".In prezent ma confrunt si eu cu "cateva" kg in plus de care de ceva timp tot incerc sa scap de ele dar nici o sansa,poate si inceperea de noi diete mereu dar neterminarea niciuneia,de neglijenta alimentatiei ca si fel,cantitate si la ore nepotrivite.In prezent am 1.50 cm si 58 kg, as dori sa ajung la 48 kg dar sa fiu si proportionata,ceea ce ar tre sa slabesc din toate partile corpului,aceste kg punandu-se in timp pe fiecare particica a corpului si....vizibil.Poate in urma discutiilor voastre imi mai fac cate o idee ce anume tre sa fac incat sa i-au masuri si sa am rezultatele asteptate,dar sper sa ma sfatuiti dealtfel cu ce considerati si voi ca m-ar ajuta.Tin sa mentionez ca cele 10 kg pe care as dori sa le dau jos ar fi de acceptat ca si pe o perioada de maxim 3 luni,nu doresc sa slabesc brusc si cu vergeturi sau piele lasata,dar totusi in 3 luni imi doresc sa am cel putin un corp multumitor daca nu impecabil:PAsa ca sper sa ma sfatuiti si pe mine cu una alta ce ati considera ca mi-ar fi de ajutor.Apropo:tin sa mentionez ca kg-mele multe sunt puse in zona abdomenului,dar si pe picioare si in zona genunchilor sar si la pulpe.Va pup si...multumesc pt sfaturi..:>

justbelieve 01 feb 2011 08:57:02

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de maryy (Post 503204)
Fetelor i-mi spuneti va rog cum sa lupt cu dependenta de cafea...nu pot fara ea ..mai ales seara pe la orele 8.....si ea are 48 calorii...ca beau 2in1..si m-am putut abtine o saptamina dar mai mult nu pot e mai presus decit mine...si cine tine dieta Dukan i-mi ziceti si mie cam ce mincati dimineata,amiaza,seara.....

Buna!
Cateva linkuri unde gasesti meniuri pentru dieta Dukan:)
http://forum.slabute.ro/dieta-dukan/...za-i-3863.html
http://forum.slabute.ro/dieta-dukan/...ideala-71.html

marinuta 01 feb 2011 10:09:05

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Salutare Natiune, nu am mai trecut pe aici de 1 luna (rusine sa-mi fie ), ehe am avut sesiunea de iarna la universitate caci sunt la frecventa redusa, si o luna iam acordat mai multa tentie invatatului si la moment am 52 kolograme , deci mai lupt inca sa mai scad 4 sa ajung la 48 de kilograme, caci am o inaltime de 1.55, v-M PUPcit pe toate si va doresc o zi minunata in continuare. S aveti grija de voi si la ceea ce mincati.:-*>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:08:19.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO