forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=430)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3732)

LicuriciColorat 07 feb 2011 21:43:18

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de alina3631 (Post 514523)
Multumesc mult pt. raspuns >:D<
Stiu de regula cea mai importanta cu 3 mese principale si 2 gustari, doar ca nu prea am timp, desi o sa incerc pe cat posibil. Problema e ca eu dimineata de la ora 8 o sa fiu la liceu si cel mai bine ar fi ca atunci cand ies (14-15, depinde) sa ma duc direct la sala, asa ca nu as avea cand sa iau pranzul, de aceea ma gandeam sa il mananc la ora 15.30-16:30 cand as ajunge acasa. Asa ca ma gandeam sa mananc fructele inainte pt. ca stiu ca dupa ora 16 ingrasa, si as avea totusi 2 mese principale : micul dejun si masa de la 16. Pe a treia nu prea stiu la ce ora ar fi bine sa o mananc si ce anume, ca sa nu se puna.


cu placere>:D<
da dar trebuie respectate cu sfintenie
e musai sa iei 3 mese si 2 gustari
ultima masa poti so iei cu 3-4h inainte de culcare,dar nu mai tarziu de ora 9-cel putin eu asa fac
la cina poti incerca:legume,branza cu iaurt,branza cu smantana slaba,piept de pui cu legume,salata cu branza,buseuri cu legume,supa de legume
daca reusesti sa iei pranzul pe la 15.30,apoi o gustare pe la 18.30 si cina pe la 20 cam asa e cel mai bine,e putin cam inghesuit dar merge zic eu

raluuu 07 feb 2011 21:44:35

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
buna sunt raluca..as dori sa-mi spui cum reusesti sa slabesti ca eu as dori sa mai dau jos macar 4 kg..si nu stiu ce dieta sa incerc..pe toate le-amincercat dar fara succes

LicuriciColorat 07 feb 2011 21:49:39

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de raluuu (Post 514543)
buna sunt raluca..as dori sa-mi spui cum reusesti sa slabesti ca eu as dori sa mai dau jos macar 4 kg..si nu stiu ce dieta sa incerc..pe toate le-amincercat dar fara succes

buna Raluca si bine ai venit
in primul rand cu o alimentatie sanatoasa si sport in 2luni poti scapa de kg
da'ne exemplu de un meniu cum papi u intr'o zi;)

alina3631 07 feb 2011 22:11:15

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 514540)
cu placere>:D<
da dar trebuie respectate cu sfintenie
e musai sa iei 3 mese si 2 gustari
ultima masa poti so iei cu 3-4h inainte de culcare,dar nu mai tarziu de ora 9-cel putin eu asa fac
la cina poti incerca:legume,branza cu iaurt,branza cu smantana slaba,piept de pui cu legume,salata cu branza,buseuri cu legume,supa de legume
daca reusesti sa iei pranzul pe la 15.30,apoi o gustare pe la 18.30 si cina pe la 20 cam asa e cel mai bine,e putin cam inghesuit dar merge zic eu


Ok, am inteles. Dupa cum am zis, o sa incerc pe cat posibil.
Inca odata iti multumesc pentru sfaturi si o sa mai postez pe parcurs. :D

p.s. Chiar am calculat ce am mancat azi de curiozitate si spre surprinderea mea au iesit in jur de 600 de calorii... o sa incerc sa mananc totusi 1000 ca sa nu ma imbolnavesc sau ceva.

LicuriciColorat 07 feb 2011 22:13:22

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de alina3631 (Post 514608)
Ok, am inteles. Dupa cum am zis, o sa incerc pe cat posibil.
Inca odata iti multumesc pentru sfaturi si o sa mai postez pe parcurs. :D
p.s. Chiar am calculat ce am mancat azi de curiozitate si spre surprinderea mea au iesit in jur de 600 de calorii... o sa incerc sa mananc totusi 1000 ca sa nu ma imbolnavesc sau ceva.


iti poti face si un jurnal daca vrei
sa ti acolo evidenta meniurilor
si in cazul in care ai nevoie de sfaturi
da de multe ori avem impresia ca papam suficient,dar defapt e prea putin,si daca papam sub 1000cal e infometare si asta duce la munte necazuri de aia tra sa fim foarte atente
mult succes;)
cu o alimentatie sanatoasa si sport sigur v'ei reusii>:D<

raluuu 08 feb 2011 11:21:35

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
ma gandeam sa incep de azi asa..dimineata sa mananc un fruct o cafea sau 2 biscuiti, la amiaza o supa si un felu doi, portii relativ mici cu o felie de paine si dupa ora 2 amiaza nimik...ar functiona asa oare? sa dau jos de la 53 kg la 48 kg in timp?..apoi mai reduc si de la amiaza daca e cazul..am stepper acasa. o sa incerc sa las lenea la o parte si sa fac macar 20 min zilnik, si un pik de vibromasaj ca tot sta aparatul ala degeaba de atatia ani:)..va pupik pe toate si astept parerile voastre

Adella 08 feb 2011 11:28:52

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de raluuu (Post 515097)
ma gandeam sa incep de azi asa..dimineata sa mananc un fruct o cafea sau 2 biscuiti, la amiaza o supa si un felu doi, portii relativ mici cu o felie de paine si dupa ora 2 amiaza nimik...ar functiona asa oare? sa dau jos de la 53 kg la 48 kg in timp?..apoi mai reduc si de la amiaza daca e cazul..am stepper acasa. o sa incerc sa las lenea la o parte si sa fac macar 20 min zilnik, si un pik de vibromasaj ca tot sta aparatul ala degeaba de atatia ani:)..va pupik pe toate si astept parerile voastre

Buna Ralu ,
E minunat ca vrei sa faci sport , e foarte bine ca vrei sa mannci dimineata ,la pranz bine ,insa nu e deloc corect sa elimini o masa ,sub nici o forma ,o dieta echilibrata consta in 3 mese si 2 gustari ,alimentele sanatoasa sunt :cereale integrale(painea sa fie numai cu faina neagra seminte ,fara faina alba ),carnea slaba ,fructe (se pot manca ca si gustari dar nu seara ),legume (fara amidonuri) ,lactate degresate si semidegresate, nuci,migdale,alune de padure,fistic ca si gustari si gata ai tot ce e necesar pentru organism:) iti organizezi singura mesele sa poti avea alimentele din toate grupele:)
Mai multe sunt si in semnatura mea ,poti accesa acele linkuri:)>:D<
Succes!

rodicuta8 08 feb 2011 12:01:52

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Salut, fetele!! eu foarte mult vreau sa scap de grupul 60-70 kg cit mai repede si de asta am hotarit sa vin pe la voi prin vizita, poate ma ajutati cu sfaturi cum sa ajung sa fac parte din gasca voastra. Nu ca nu mi-ar placea in grupa 60-70 kg, dar acolo nu prea se prea dau sfaturi, de fiecare data cind cer un sfat nimeni nu raspune. Sper ca aici sa gasesc sustinere! :-*

Uite eu am o problema si ma enervez enorm>:), am o senzatie de foame ce ma omoara, deja de mai mult de 1 saptamina maninc ca sparta, si tot nu ma mai satur de minca. Parca as fi un sac fara fund#:-s, mereu rontai cite ceva, dar cind ajung seara mor de foame si maminc si maninc pina adorm. :((#-o:-ss:-ss:-ss

Aveti si voi asa pofta de mincare nebuna sau doar eu???:-/:-/:-/ si ce faceti voi ca sa dispara aceasta senzatie de foame....????

ladyamneth 08 feb 2011 16:53:53

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Fetelor...help!
Am tinut si eu 2 saptamani de Scarsdale...imi placea pt ca se mananca mai mult carne si salate...am reusit sa cantaresc mai putin cu aprox 1,3 kg ( probabil apa, ca din grasime nu s-a dus in 2 sapt) dar apoi am mancat din nou haotic cateva zile....Cred ca si din cauza ca sunt inainte de CM si mi-e foame mereu:(
Cred ca as avea nevoie efeciv de un regim, unde sa mi se zica exact ce sa manac, pt ca stiu si eu care sunt alimentele sanatoase, dar recunosc ca mi-e prea lene sa-mi fac eu meniuri:">
Miscare fac f putina, merg pe jos pana la metrou si in rest imi petrec ziua la birou...
Dar am sa incep din nou sa folosesc stepperul si bicicleta...
Multumesc si spor tuturor!!!

ramayanaa 08 feb 2011 18:11:13

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
mai dau si eu pe aici, sa vad ce mai faceti...eu ma mentin tare pe pozitii...sunt foarte happy, ca am fost in weekend plecati la munte si ma gandeam ca o fi greu cu mancatul pe acolo, ca o sa fie tentatiile mari...ei, au si fost, dar am rezistat eroic...cel mai greu a fost seara cand s-a adunat toata gasca si s-a pus pe mancat...si na, fiecare a adus de pe acasa, prajituri, zacusca, snitzele si asa mai departe...dar eu mi-am facut frumos salata, sau am mancat cate un pic de branza cu ardei si uite asa, m-am intors acasa cu greutatea mentinuta...
deci se poate...
in alta ordine de idei, hmmm, da, in perioada ciclului pofta de mancare o ia razna...dar nu ma las!!!!>:D<>:D<>:D<

leila87 08 feb 2011 21:53:42

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
bravo pentru reusita.Probleme cu mancatul haotic inainte de ciclu am si eu ,foarte greu de trecut peste ele. Inca o data felicitari

ada15 09 feb 2011 14:28:12

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Trebuie sa slabesc urgent pana la 1 martie.Va roog ajutor!!:">>:D<:((

ylla 09 feb 2011 14:38:49

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Ada draga scuza-ma dar nu poti slabi 7 kg in 3 spatamani..adica da,..este posibil dar risti sa te imbolnavesti si sa pui inapoi dublu. De ce iti doresti atat de urgent sa slabesti? Mananca sanatos,regulat,tine o dieta echilibrata si sigur vei avea rezultate frumoase. Poti incerca dieta SOUTH BEACH te va ajuta sa scapi de 3-4 kg pana in martie daca te tii de ea..dar nu este normal si nici bine pentru copr piele organism sa slabesti mai mult de 1kg pe saptamana. Gandeste-te cum se va lasa pielea daca vei slabi ceva de genul 1kg pe zi..Iarta-ma..nu vreau sa te supar..dar aceasta este parerea mea sincera si cred ca ar trebui sa tinem si la sanatate nu numai la silueta.

ylla 09 feb 2011 14:46:49

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
RODICUTA ai putea sa incerci cu ceai cald..si eu am momente din acestea cand pur si simplu as manca toata ziua. Fa-ti un ceai cald ..firbintel chiar de musetel sau ce iti place tie..eu acum mai nou tin o sticla de 0.5l plina cu apa langa mine si beau din ea mai mereu...asa uit de foame...Voi incerca sa fiu in preajma mai des ca sa ai cu cine vb..si cu cine te sfatui..

Andra D 09 feb 2011 20:32:01

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna tuturor! Tocmai mi-am facut si eu un cont pe aceasta pagina, pentru ca simteam nevoia sa vorbesc cu cineva care e in situatia mea, care m-ar intelege. Si din ce-am apucat sa citesc pana acum, cred ca am facut o alegere buna :)
Problema mea e ca in vara si pana prin Octombrie am avut 52 kg - cat decat multumita. Si am simtit ca ma ingras.. ca de Craciun sa descopar ca am 59! Niciodata nu am avut asa multe kilograme. Asa ca m-am apucat de dieta (fara dulciuri, sport in fiecare zi, nimic dupa ora 6). Acum am venit acasa (am fost plecata din tara 5 luni) si am descoperit ca am 55,5 kg. Sunt fericita ca a dat rezultate efortul, dar ce e ciudat e ca ma simt tot ca si cum as avea 59 kg. Si imi cer scuze daca s-a mai repetat acest subiect cumva... dar intrebarea mea e: una dintre voi are probleme de genul? adica o problema psihologica, sa zic asa.. ca va vedeti sau va simtiti mai plinute decat sunteti?
Si inca ceva.. voi cum credeti ca e mai bine? Sa incerci sa te minti ca ai avea kilograme mai putine si atunci sa te comporti ca atare? Sa te vezi mai plinuta si-atunci faci mai mult efort sa slabesti.. sau cum? Eu mereu m-am vazut grasa. Chiar grasa. Si sincer nu cred ca e foarte bine..
Imi cer scuze, e un mesaj lung.. dar era nevoie de o mica introducere :D
Astept parerile voastre!

marina19 09 feb 2011 20:38:09

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
si eu ma simt mai grasa decat sunt..am momente cand ma simt umflata sau grea..si nu sunt momentele dinaintea sau din timpul menstruatiei...nu stiu de ce am asemenea momente..
eu zic ca ai facut o alegere ft buna ca ti-ai facut cont aici..si eu simteam nevoia sa vb cu cineva despre probleme de genul asta..care sa ma inteleaga..sa ma sustina...sa nu imi spuna..hai gusta un pic din prajitura asta ca nu are ce rau sa iti faca ( mama inainte, acum ma sustine cat de cat)...
so..poate vrei sa vii pe la mine prin jurnal..sa mai vorbim..mai schimbam pareri...:-* >:D<..te pup

marinuta 09 feb 2011 20:39:29

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Salutare Andra D. Eu am 23 ani 1.55 si 52 kilograme, initial am avut 71 kilograme, copil micut+ alaptat si mi-a facut cezariana si mincare la patsotul imi aducea smintina 15% +salamuri ertc...
Apoi invatind-ma cu mincare multa mincam ba chiar si 1 pizza singura fara sa imi dau seama chiar mai doream inca. Si uite asa am ajuns la 71 kilograme.Pina intr-o zi am spus Gata nu ma mai suport sa ma vad asa grasa. Cu eforturi si mult spoert iata-ma acum la 52 kile dar vreau sa ajung la 48. Si inca acum ma mai simt parca sunt cam plinuta inca. Dar sunt foarte foarte foarte multumita de mine. Tie bafta si liniste.>:D<:-*

Andra D 09 feb 2011 21:07:30

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Vai fetelor, cand va vad tabelele de jos si vad ca ati slabit si cat ati slabit, nu pot spune decat: Felicitari! Pentru noi, categoria asta 50-60 kg e mai greu sa ne mobilizam, cred. Ca nu avem de dat asa mult jos si cum spunea Marina.. ne indeamna unii altii la o prajiturica, ceva..ca doar nu suntem asa grase.. ne permitem.
Dar imi place ca in sfarsit dau de fete ambitioase. Ca prietenele mele toate-s norocos de slabe si mananca orice oricand si nu inteleg ca si cateva kg in plus pot fi frustrante pentru mine, pentru noi.
Marinuta, spune-mi te rog, cam ce inseamna mult sport pentru tine? Sa imi fac asa o idee..

ramayanaa 09 feb 2011 22:34:16

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
trebuie sa va mai spun cateva chestii pozitive pe care le-am observat de cand am slabit: mi s-a normalizat ciclul menstrual (era foarte abundent, in ultimele luni la limita hemoragiei), luna asta am avut un ciclu asa de "cuminte" cum n-am avut de ani de zile...si inca ceva: am o ciuperca la o unghie de la un picior, recidiveaza orice as face: medicamente, lacuri antifungice, etc...dar acum, de cand mananc mai putine dulciuri, pare ca s-a oprit...adica unghia parca incepe sa creasca sanatoasa...hmmm...ciudat...nu iau momentan nimic pt ea, sa fie numai de la reducerea zaharului din alimentatie? daca da... iuhuuuu!!!!:)>-

apropo de simtit mai grase decat suntem...la mine nu cred ca e cazul, dimpotriva, cred ca e invers...eu in oglinda nu m-am vazut niciodata grasa...dar in poze m-am socat de-a binelea!!!!! acum, de cate ori trec pe langa o oglinda (si trec f des, ca la lucru avem peste tot) ma tot admir si nu-mi vine sa cred cum imi atarna pantalonii...v-am zis ca 2 perechi de blugi ii pot da jos acum fara sa deschei nasturele?;;);;);;)

am palavragit cam mult, dar sunt asa de multumita si trebuia sa impartasesc...asa ca o greutate normala are avantaje f mari si asupra sanatatii, nu numai al aspectului...

marina19 09 feb 2011 22:36:47

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de ramayanaa (Post 517986)
trebuie sa va mai spun cateva chestii pozitive pe care le-am observat de cand am slabit: mi s-a normalizat ciclul menstrual (era foarte abundent, in ultimele luni la limita hemoragiei), luna asta am avut un ciclu asa de "cuminte" cum n-am avut de ani de zile...si inca ceva: am o ciuperca la o unghie de la un picior, recidiveaza orice as face: medicamente, lacuri antifungice, etc...dar acum, de cand mananc mai putine dulciuri, pare ca s-a oprit...adica unghia parca incepe sa creasca sanatoasa...hmmm...ciudat...nu iau momentan nimic pt ea, sa fie numai de la reducerea zaharului din alimentatie? daca da... iuhuuuu!!!!:)>-

apropo de simtit mai grase decat suntem...la mine nu cred ca e cazul, dimpotriva, cred ca e invers...eu in oglinda nu m-am vazut niciodata grasa...dar in poze m-am socat de-a binelea!!!!! acum, de cate ori trec pe langa o oglinda (si trec f des, ca la lucru avem peste tot) ma tot admir si nu-mi vine sa cred cum imi atarna pantalonii...v-am zis ca 2 perechi de blugi ii pot da jos acum fara sa deschei nasturele?;;);;);;)

am palavragit cam mult, dar sunt asa de multumita si trebuia sa impartasesc...asa ca o greutate normala are avantaje f mari si asupra sanatatii, nu numai al aspectului...

da..are efecte mari asupra sanatatii, asupra aspectului, asupra parerii pe care o avem despre noi..eu una as fii mai increzatoare in mine, mai sigura pe mine daca m-as simti bine in pielea mea si nu ca un balon

sandra24 09 feb 2011 22:40:43

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Doar 2 kg
am dat jos!!!!!Pana la 1 martie mai trebuie inca 3:P..dar vreau sa va zik...chiar daka nu le-as da jos asa repede..am un tonus super bun si sportul merge brici...e o adevarata minune treaba asta cu sportul...eu care eram o sedentara convinsa...traiasca tae bo...stilul de viata sanatos..si voi fetelor....ca de aici m-am urnit...m-ati motivat prin postari..sfaturi...ce am mai citit pe aici si acum sunt dependenta. Ideea e ca eu stiam foarte bine ca trebuie sa ma apuk de sport..sa imi schimb cat de cat stilul de viata...am citit o gramada...peste tot...carti...reviste...internet....dar doar aici am gasit cu adevarat fete motivate..ancorate in realitate...care stiu ca slabirea brusca nu aduce nimic bun...si multe altele...multumesc...si..va tin la curent :P

rodicuta8 10 feb 2011 11:48:17

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de ylla (Post 517158)
RODICUTA ai putea sa incerci cu ceai cald..si eu am momente din acestea cand pur si simplu as manca toata ziua. Fa-ti un ceai cald ..firbintel chiar de musetel sau ce iti place tie..eu acum mai nou tin o sticla de 0.5l plina cu apa langa mine si beau din ea mai mereu...asa uit de foame...Voi incerca sa fiu in preajma mai des ca sa ai cu cine vb..si cu cine te sfatui..


salut. eu daca beau apa pe stomacel gol, atunci inca mai mare e pofta de mincare, ca ma roade stomacelul.... o sa invcerc cu ceai caldut, mersi de sfat. insa acum deja mi-e mai bine si sunt in zilele care nu am mari pofte, chiar daca ma duc pe la frigider, atunci pot sa-mi iau o portocala sau un morcov sa maninc.... uite ma gindesc acum la 12 ce sa maninc...:-/:-/:-/

voi ce mincati azi?

calexandra 10 feb 2011 12:00:49

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de rodicuta8 (Post 518517)
salut. eu daca beau apa pe stomacel gol, atunci inca mai mare e pofta de mincare, ca ma roade stomacelul.... o sa invcerc cu ceai caldut, mersi de sfat. insa acum deja mi-e mai bine si sunt in zilele care nu am mari pofte, chiar daca ma duc pe la frigider, atunci pot sa-mi iau o portocala sau un morcov sa maninc.... uite ma gindesc acum la 12 ce sa maninc...:-/:-/:-/

voi ce mincati azi?

eu la pranz o salata bulgareasca cred ca se numeste (sunca de pui,telemea de vaca,ridiche,rosie,castravete,salata verde,ardei rosu si oua fiert)

marinuta 10 feb 2011 14:49:52

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Salutare ANDRA D. De la inceput faceam cu bicicleta de camewra cite 2.ore si pe zi 600-800 abdomene, mersul pe jos mult cu copilul la primblare si faceam plimbari lungi, si maninc sanatos. Acuma fac 1 ora cu bici si tot 600 abdomene.Cam asta e. Pentru mine 2 ore insemna mulllt.:-*

Andra D 10 feb 2011 15:55:04

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Da, e mult! E chiar foarte mult, felicitarile mele :) esti o ambitioasa! Am sa ma apuc si eu de aerobic de saptamana viitoare.
Spor in continuare si tine-o tot asa. Te pup :*

maneki 10 feb 2011 16:05:34

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de sandra24 (Post 518002)
Doar 2 kg
am dat jos!!!!!Pana la 1 martie mai trebuie inca 3:P..dar vreau sa va zik...chiar daka nu le-as da jos asa repede..am un tonus super bun si sportul merge brici...e o adevarata minune treaba asta cu sportul...eu care eram o sedentara convinsa...traiasca tae bo...stilul de viata sanatos..si voi fetelor....ca de aici m-am urnit...m-ati motivat prin postari..sfaturi...ce am mai citit pe aici si acum sunt dependenta. Ideea e ca eu stiam foarte bine ca trebuie sa ma apuk de sport..sa imi schimb cat de cat stilul de viata...am citit o gramada...peste tot...carti...reviste...internet....dar doar aici am gasit cu adevarat fete motivate..ancorate in realitate...care stiu ca slabirea brusca nu aduce nimic bun...si multe altele...multumesc...si..va tin la curent :P


felicitari Sandra!
si eu am aceeasi parere despre slabute, si mie mi-au fost de un real ajutor!
iar de sport, nu mai vorbesc, intr-adevar si eu ma simt super acum dupa ce am revenit la sala... conteaza f mult pentru silueta, tonus, buna dispozitie, incredere in sine...

succes in continuare!:-*

marinuta 10 feb 2011 16:33:26

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Mersi Andra D. miau mai ramas 4 kilograme de dat jos, ultimele~X(, dar vom reusi, am dat jos 18 kile si 4 nu le vom da? S a fim tari si cu capul sus:-*

sandra24 10 feb 2011 20:48:37

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
multumesc maneki!succes si tie de asemenea:D....ce mai functioneaza la mine?...mi-am pus pe desktop o poza cu heidi klum pe care o admir extrem....intr-o prezentare victoria's secret..ma motiveaza destul de mult sa o vad non stop in fata ochilor:))...poate merge si la voi...poop all:D

andra_aly 10 feb 2011 21:15:00

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna fetelor...cum mai merge treaba?

raluuu 11 feb 2011 09:12:43

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
si dieta tii?.. si eu vreau tot 3 kg sa dau jos

raluuu 11 feb 2011 09:16:50

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
imi cer scuze..is noua si nu prea stiu cum sa postez:)..si unde..acum invat:)

calexandra 11 feb 2011 09:18:29

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
de aseara fac parte cu adevart din grupul asta....am reusit sa am sub 60.....

sandra24 11 feb 2011 11:18:52

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
cu mine vb raluu? de cele 3 kg?...nu tin o dieta serioasa...mai bine ma impac cu sportul decat sa ma abtin de la mancare...nu mananc prostii...iaurturi...carne numai la cuptor sau fiarta...fructe ...legume...incerc sa mananc cat mai sanatos...nu mai cumpar mancare din oras gen fast food sau pateuri...placinte....pestele imi place foarte mult...mai ales crapul..tonul si somonul...nu mai rontai chipsuri seara la film...mici chestii care ajuta intr-adevar...daca mai ai vreo intrebare te ajut cu placere...succes maxim:D

maneki 11 feb 2011 16:48:57

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de calexandra (Post 520069)
de aseara fac parte cu adevart din grupul asta....am reusit sa am sub 60.....


felicitari!>:D<

calexandra 11 feb 2011 16:50:16

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de maneki (Post 521029)
felicitari!>:D<

multumesc>:D<

andra_aly 11 feb 2011 17:13:58

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Bine ai venit la noi, Alexandra:D
Si aici o sa ramai si la mentinere;;)
Bravo!

ramayanaa 11 feb 2011 19:33:30

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Bine ai venit Alexandra si felicitari!!!!

Azi am facut parada modei:P, adica am probat niste haine care nu imi mai veneau de mult...ei bine, unele am reusit sa le trag pe mine, la altele...mai trebuie slabit...dar iarasi, inca o motivatie in plus...

asa de bine m-am simtit zilele astea, deja incepe lumea din jurul meu, colegii de lucru, pacientii sa ma intrebe ce am facut ca m-am schimbat, ca arat asa de bine, ca am o stralucire aparte;;);;);;)

nu vreau sa par o ipocrita sau o fitzoasa, dar ma simt psihic extraordinar, faptul ca am slabit m-a scos dintr-o stare psihica nasoala, legata de alte probleme, mi-a directionat gandurile spre altceva, si de aceea trebuie sa impartasesc cu voi...nu prea am cu cine vorbi, sunt departe de tara si prietene nu prea am pe aici...

un weekend minunat si lipsit de tentatii va doresc

Luckycoin 11 feb 2011 23:10:47

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Salut, sunt noua pe aici. Desi codasa la Kg cu 59.3 sper sa fiu o slabuta de 55kg. Ma primiti si pe mine la voi in casuta? :*

raluuu 12 feb 2011 12:35:23

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de sandra24 (Post 520425)
cu mine vb raluu? de cele 3 kg?...nu tin o dieta serioasa...mai bine ma impac cu sportul decat sa ma abtin de la mancare...nu mananc prostii...iaurturi...carne numai la cuptor sau fiarta...fructe ...legume...incerc sa mananc cat mai sanatos...nu mai cumpar mancare din oras gen fast food sau pateuri...placinte....pestele imi place foarte mult...mai ales crapul..tonul si somonul...nu mai rontai chipsuri seara la film...mici chestii care ajuta intr-adevar...daca mai ai vreo intrebare te ajut cu placere...succes maxim:D

cam asa as vrea si eu..dar nu stiu ce sa-mi pun cu mine la servici..mi pofta pe ce mananca colegele:((..mie f.greu..si decand tot zik ca vreau sa slabesc m-am si ingrasat 1 kg..parca alunec si nu ma pot opri

soryna1981 12 feb 2011 13:13:02

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Ciao ramayanaa,bravo ca ai slabit atata......felicitari si spor in continuare....eu c-am stau pe loc...desii de sapt asta m-am bagat pe un regim nu exagerat de strict dar nici o dieta "stas" retineri de la multe iar produsele consumate in cantitati moderate,totusi cantarindu-ma in loc sa am mai putin chiar cu cateva sute de grame mai mult...nu stiu ce sa mai zic dar continui poate,poate......sport nu am facut deoarece nu m-am simtit foarte bine dar de luni poate voi incepe si cu sport facut acasa....apropo ai pomenit in mesajul tau de pacienti.....lucrezi in domeniul sanatatii? sau ?....unde?...pup


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:42:56.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO