forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=430)
-   -   De ce nu pot slabi? (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=1109)

8ia 31 aug 2009 18:33:37

De ce nu pot slabi?
 
am tinut o dieta saraca in calorii aveam la inceput 58 de kg.am consumat 1400 de calorii pe zi timp de 5 zile si ieri am trecut de 1400 am ajuns la 2000 si cand m-am cantarit astazi aveam 59 de kg ....oare nu pot slabi nu stiu ce e cu mine...poate ca mananc paine dulciuri(in cantitati mici:D)...de ce nu pot slabi

Slabuta 31 aug 2009 18:37:49

Re: De ce nu pot slabi?
 
Citat:

Anterior postat de 8ia (Post 23490)
am tinut o dieta saraca in calorii aveam la inceput 58 de kg.am consumat 1400 de calorii pe zi timp de 5 zile si ieri am trecut de 1400 am ajuns la 2000 si cand m-am cantarit astazi aveam 59 de kg ....oare nu pot slabi nu stiu ce e cu mine...poate ca mananc paine dulciuri(in cantitati mici:D)...de ce nu pot slabi

Buna 8ia :)

Eu zic ca pentru greutatea ta 1400 este deja multicel :) sau daca tot papi atatea calorii, ce sport faci ca sa le arzi?
Iar de 2000 nici nu poate veni vorba :)

Ai incercat sa iti faci un calcul la calculatorul de calorii? sa vezi daca ai diferenta buna intre calorii ingerate si cele consumate. ;)

8ia 31 aug 2009 18:43:11

Re: De ce nu pot slabi?
 
si totusi...am auzit ca sub 1400 e deja infometare si nu as vrea asa ceva....si diferenta de calorii de la o zi la alata nu cred ca are vreu efect...sau da:-??fac de 2-3 ori pe saptamana tae-bo:D:D

Slabuta 31 aug 2009 18:45:40

Re: De ce nu pot slabi?
 
Citat:

Anterior postat de 8ia (Post 23497)
si totusi...am auzit ca sub 1400 e deja infometare si nu as vrea asa ceva....si diferenta de calorii de la o zi la alata nu cred ca are vreu efect...sau da:-??fac de 2-3 ori pe saptamana tae-bo:D:D

infometarea este sub 1000-1100. ;)

Ideea este simpla, in fiecare zi trebuie sa ai diferenta intre calorii ingerate si consumate, asta-i fenomenul care te face sa slabesti, nu altceva.... daca esti pe plus cu ceea ce ai mancat e si normal sa te ingrasi ;)

8ia 31 aug 2009 18:48:16

Re: De ce nu pot slabi?
 
dar totusi e destul de mult de la 58 la 59 intro zi:((:(((:((:(((:(:(:(

Slabuta 31 aug 2009 18:53:13

Re: De ce nu pot slabi?
 
Citat:

Anterior postat de 8ia (Post 23502)
dar totusi e destul de mult de la 58 la 59 intro zi:((:(((:((:(((:(:(:(

vrei sa zici ca te-ai cantarit ieri si azi?
daca e asa, atunci nu cred ca este vorba de ingrasat.
Cauze sunt multe:
  1. nu ai fost la baita cu nevoile, cantarirea se face pe stomac gol, dupa ce ai fost pe la baie, deci cu intestinele goale
  2. ai facut retentie de apa, ai baut mai putina apa zilele astea si din aceasta cauza ai retinut apa
  3. esti in perioada de dinainte de ciclu
  4. .... si sigur mai sunt si alte motive
  5. dar ingrasat nu cred ca poate sa existe peste noapte :)

8ia 31 aug 2009 19:12:14

Re: De ce nu pot slabi?
 
oki...o sa va anunt cu ce se va mai intampla:D:D ma simt mai bine...eram pe cale sa renunt la toate:(am fost foarte abatuta....:(ms:X:X:X:X:X
aa...si la calcult de caloriii mi-a iesit asta:D:D
FINAL CALORII: -1445 kcal (-5 kg/lună)
TARGET CALORII: -517 kcal (-2 kg/luna)(care e faza cu target,pt ce il mai pune:):)::):))))

Slabuta 31 aug 2009 19:15:15

Re: De ce nu pot slabi?
 
Citat:

Anterior postat de 8ia (Post 23509)
oki...o sa va anunt cu ce se va mai intampla:D:D ma simt mai bine...eram pe cale sa renunt la toate:(am fost foarte abatuta....:(ms:X:X:X:X:X

Nu trebuie sa fii abatuta, rezultatele se calculeaza dupa o saptamana de dieta si sport, nu peste o zi :)

Cantareste-te mai rar ca sa nu ajungi in momente de deprimare ;)

8ia 01 sep 2009 19:04:17

Re: De ce nu pot slabi?
 
salut>:D<am o noua intrebare care ma macina ...cand calculezi caloriile arse pe o zi metabolismul bazal intra in calcule ,reprezinta o activitate ...sau nu stiu...puteti sa imi explicati ce e cu el...:D:D:D:-/:-/:-/afecteaza activitatile mele de toata ziua?

Slabuta 01 sep 2009 19:39:16

Re: De ce nu pot slabi?
 
heheh, ti-am raspuns in subiectul cu metabolismul :D
metabolismul este doar consumul pentru ca organismul tau sa respire, sa ii bata inima si sa faca digestia, si mai sunt alte procese ale corpului tau, dar tot inseamna consum ;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:29:08.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO