forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=430)
-   -   Vreau abdomen inferior plat (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=8950)

AnnaIulia 20 apr 2011 19:44:04

Vreau abdomen inferior plat
 
Buna slabutelor
Problema mea este abdomenul inferior care nu este plat asa cum mi-as dori (este usor bombat). Mi s-a spus ca asa am conformatia, ca asa au femeile conformatia, ca nu-mi tin spatele drept, ca nu-mi lucrez mai mult muschii abdominali inferiori. Cunosc o gramada de oameni care au abdomenul plat.
Am facut (aerobic,zumba ,tae-bo ,abdomene) dar nu ma ajutat nici una din ele,asa ca dupa fiecare 3 luni m-am lasat,ca simteam ca nu isi au rostul:(.
Partea de sus abdomenului si soldurile erau aproape perfecte dar cea de jos... parca ar fi lipita cu superglue:)
Am tinut tot timpul dieta si nimic . Incerc sa am o alimentatie cat se poate de corespunzatoare : evit prajelile,dulciurile,mezelurile..etc
Acum m-am apucat de hip hop abs ...sper sa functioneze ,desi ma indoiesc:)
As dori parerea dvs. si eventual un sfat. Multumesc mult.

DrIulia2010 20 apr 2011 19:52:18

re: Vreau abdomen inferior plat
 
Citat:

Anterior postat de AnnaIulia (Post 629244)
Buna slabutelor
Problema mea este abdomenul inferior care nu este plat asa cum mi-as dori (este usor bombat). Mi s-a spus ca asa am conformatia, ca asa au femeile conformatia, ca nu-mi tin spatele drept, ca nu-mi lucrez mai mult muschii abdominali inferiori. Cunosc o gramada de oameni care au abdomenul plat.
Am facut (aerobic,zumba ,tae-bo ,abdomene) dar nu ma ajutat nici una din ele,asa ca dupa fiecare 3 luni m-am lasat,ca simteam ca nu isi au rostul:(.
Partea de sus abdomenului si soldurile erau aproape perfecte dar cea de jos... parca ar fi lipita cu superglue:)
Am tinut tot timpul dieta si nimic . Incerc sa am o alimentatie cat se poate de corespunzatoare : evit prajelile,dulciurile,mezelurile..etc
Acum m-am apucat de hip hop abs ...sper sa functioneze ,desi ma indoiesc:)
As dori parerea dvs. si eventual un sfat. Multumesc mult.


Concret,ce mananci?Cate kcal/zi?
Este foarte important ca antrenamentul sa fie executat corect,fie zumba,tae-bo,etc,e foarte importanta si alimentatia.

AnnaIulia 20 apr 2011 20:05:08

re: Vreau abdomen inferior plat
 
Mananc legume,fructe,carne la gratar,lactate 1,5% - 3,5% max o cana dar nu in fiecare zi,iaurturi simple 1,5%-2,8,branzeturi slabe ,cereale 1-2 pe saptamana...cam atat.Incer sa nu depasesc 1200 calorii,avand in vedere ca momentan tre sa mai slabesc vreo 5 kg sa ajung la o greutate ideala:)
Iar exercitiile pot sa zic ca le execut cat de cat corect...avand in vedere ca dupa ele am o febra musculara de toata minunea in tot corpul.
Nu stiu daca gresesc undeva???

DrIulia2010 20 apr 2011 20:13:17

re: Vreau abdomen inferior plat
 
Citat:

Anterior postat de AnnaIulia (Post 629258)
Mananc legume,fructe,carne la gratar,lactate 1,5% - 3,5% max o cana dar nu in fiecare zi,iaurturi simple 1,5%-2,8,branzeturi slabe ,cereale 1-2 pe saptamana...cam atat.Incer sa nu depasesc 1200 calorii,avand in vedere ca momentan tre sa mai slabesc vreo 5 kg sa ajung la o greutate ideala:)
Iar exercitiile pot sa zic ca le execut cat de cat corect...avand in vedere ca dupa ele am o febra musculara de toata minunea in tot corpul.
Nu stiu daca gresesc undeva???

Ce mananci intr-o zi oarecare?Astazi de exemplu?Vroiam sa vad cum combini alimentele.

AnnaIulia 20 apr 2011 20:58:51

Re: Vreau abdomen inferior plat
 
Dim:1 kiwi(sau portocala ,grapefruit,mar),50 gr paine cu seminte cu vinete(sau branza de vaci,200 ml lapte,200 gr iaurt,100 gr telemea,un ou fiert zakusca),cand nu mananc paine cu seminte atunci micul dejun contine 200 ml lapte cu 40 gr cereale sau musli, 200 ml cafea cu 2 linguri de lapte si o lingurita de miere
Pranz: o ciorbita de fasole verde(sau supa de legume,supa de varza ...etc),salata de verdeturi(sau legume congelate)cu carne la gratar (ton in suc propriu) .Mai rar salata de fructe
Seara:200gr iaurt sau 200 ml lapte; salate,o lingurita unt de arahide,un ceai fara zahar


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:35:55.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO