forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva subiecte - Am intre 60 kg si 70 kg (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=431)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (VI) (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=12348)

roxana1985 25 nov 2013 14:42:04

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (VI)
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1313861)
Buna Axe;)>:D<>:D<>:D<
Eu ziua de ieri am pierdut-o in pat, cu durere de stomac, am gastrita infectioasa si daca incalc regimul am crize de durere...in fine, azi sint mult mai bine.
Ieri nu prea am mincat, o piure din cartofi si morcovi si covrigi.
Azi la mic dejun covrigi si un iaurt;
la prinz tot piure si pe linga vedem.
Nu am facut niciodata supa de conopida, eu imi fac supele din legume congelata in care bag si o bucatica de pui si imi plac la nebunie.

Buna fetele, nici eu nu sunt fan supa crema de conopida este putin cam gretoasa, dar ador supa crema de legume in care pun fasole verde, morcov , pastarnac, un cartof, mazare, fierb totul , asezonez cu sare, dau prin blander, adaug ulei de masline sau smantana si sete super. Acum ca alaptez nu am mai facut mazarica nu este indicata si imi este chiar pofta :(

mutulica 25 nov 2013 15:00:22

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (VI)
 
Citat:

Anterior postat de roxana1985 (Post 1314437)

Buna fetele, nici eu nu sunt fan supa crema de conopida este putin cam gretoasa, dar ador supa crema de legume in care pun fasole verde, morcov , pastarnac, un cartof, mazare, fierb totul , asezonez cu sare, dau prin blander, adaug ulei de masline sau smantana si sete super. Acum ca alaptez nu am mai facut mazarica nu este indicata si imi este chiar pofta :(

Buna Roxana>:D<>:D<>:D<
Si mie imi placa mazare in supe, si imi place si tocanita din mazare verde cu smintina, e delicioasa. Mai creste bebelica al tau si sigur o sa papi si tu mazare.
Cit are bebe al tau?

roxana1985 26 nov 2013 13:23:57

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (VI)
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1314440)
Buna Roxana>:D<>:D<>:D<
Si mie imi placa mazare in supe, si imi place si tocanita din mazare verde cu smintina, e delicioasa. Mai creste bebelica al tau si sigur o sa papi si tu mazare.
Cit are bebe al tau?

Bebe are 3 luni, momentan alaptam la san dar papa si biberon, lapticul meu nu il satura . Stiu ca stuiile arata ca nu are cum sa nu am destul lapte dar am incercat numai cu san si bebe a plans toata ziua :(

Axenya 29 nov 2013 21:35:21

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (VI)
 
Buna, slabutelor ! eu am dat-o in bara rau. Saptamana asta am fost plecata din tara si bineintels ca toata dieta mea s-a dus naibii. Am mancat numai produse de patiserie, fast-food, mancaruri grase. Am mancat dupa cum au hotarat sefi ca si meniu. Offf... mai devreme am ajuns acasa si nici nu indraznesc sa ma urc pe cantar. Azi am mancat f mult dulce pe drum, cam 70 de grame de napolitate si un strugure mare, plus un ceai cu miere. Mi-e si frica sa nu imi fie rau de la atata dulce... Apropo, dupa o zi in care mancam prea mult dulce ce putem face ca nu cumva sa ne fie rau?
Maine merg la cumparaturi si trec repede la dieta, o sa imi devina organismul" imun" la diete daca mai fac pauze din astea...[*girafa*]

Axenya 29 nov 2013 21:41:20

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (VI)
 
Mhh din cate am cautat pe internet nu prea e nimic de facut decat eventual o plimbare si niste exercitii usoare ... Asta am sa si fac, merg la plimbare ! see u later !

mutulica 29 nov 2013 21:43:38

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (VI)
 
Citat:

Anterior postat de Axenya (Post 1315510)
Buna, slabutelor ! eu am dat-o in bara rau. Saptamana asta am fost plecata din tara si bineintels ca toata dieta mea s-a dus naibii. Am mancat numai produse de patiserie, fast-food, mancaruri grase. Am mancat dupa cum au hotarat sefi ca si meniu. Offf... mai devreme am ajuns acasa si nici nu indraznesc sa ma urc pe cantar. Azi am mancat f mult dulce pe drum, cam 70 de grame de napolitate si un strugure mare, plus un ceai cu miere. Mi-e si frica sa nu imi fie rau de la atata dulce... Apropo, dupa o zi in care mancam prea mult dulce ce putem face ca nu cumva sa ne fie rau?
Maine merg la cumparaturi si trec repede la dieta, o sa imi devina organismul" imun" la diete daca mai fac pauze din astea...[*girafa*]

Buna draga mea, sper sa nu-ti fie nimic de la dulce, de obicei cind intrec masura pe mine ma doare pancreasul sau stomacul...sper ca la tine sa nu fie cazul.
Mai bine nu te urca pe cintar, de ce...o s-o faci peste o saptamina.
Spor de maine la slabit:)>:D<>:D<>:D<

Si eu cu mincatul nu prea stau ok si maine noapte sotul ajunge acasa, si o sa fie si mai greu...dar vedem cum ma descurc.


mutulica 29 nov 2013 21:44:31

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (VI)
 
Citat:

Anterior postat de Axenya (Post 1315513)
Mhh din cate am cautat pe internet nu prea e nimic de facut decat eventual o plimbare si niste exercitii usoare ... Asta am sa si fac, merg la plimbare ! see u later !

maninca niste muraturi:P:D

plimbarica placuta, ai grija sa nu ingheti ca e frig afara[*ger*]

Axenya 30 nov 2013 10:14:16

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (VI)
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1315515)
maninca niste muraturi:P:D

plimbarica placuta, ai grija sa nu ingheti ca e frig afara[*ger*]


Am fost la plimbare si cu toata oboseala mea de pe drum am adormit abia dupa ora 2. Nu mi-a fost rau insa nu am putut adormi. Deocamdata ma simt bine sper sa fie asa toata ziua. Pe cantar m-am uracat ca nah.. nu ma-am putut stapanii si spre surprinderea mea m-am ingrasat doar 0.5 kg, ma asteptam sa fie mult mai mult:D
Azi reincep sa fiu atenta din nou la ceea ce mananc si sa incerc sa fac cat mai multa miscare.

Axenya 30 nov 2013 10:16:57

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (VI)
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1315514)
Buna draga mea, sper sa nu-ti fie nimic de la dulce, de obicei cind intrec masura pe mine ma doare pancreasul sau stomacul...sper ca la tine sa nu fie cazul.
Mai bine nu te urca pe cintar, de ce...o s-o faci peste o saptamina.
Spor de maine la slabit:)>:D<>:D<>:D<

Si eu cu mincatul nu prea stau ok si maine noapte sotul ajunge acasa, si o sa fie si mai greu...dar vedem cum ma descurc.



Stiu cum e cand partenerul e acasa, dar sunt sigura ca te vei descurca !

Te pupacesc !


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:41:56.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO