forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva subiecte - Am intre 60 kg si 70 kg (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=431)
-   -   Vreau si eu o cura de slabire sanatoasa si accesibila (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=835)

Sheba 22 nov 2009 02:42:00

Re: Nu mai stiu ce metode de slabit sa aleg
 
Imi pare sincer rau sa aud asta. Dar cel putin din ceea ce stiu eu (din citite - ca deh is stan patitul cu coloana) e recomandat sport in apa (innot sau acquagym in apa mare, fara sa atingi). Dar trebuie sa vb cu medicii sa vezi ce si cum.
Ps eu is mai rau decat o pisica in apa dar la acquagym te doteaza si cu o vesta plutitoare :D
Iar cu dieta cu rabdare (si vointa... ehm ) se rezolva.n>:D<

Beea 22 nov 2009 02:57:06

Re: Nu mai stiu ce metode de slabit sa aleg
 
Citat:

Anterior postat de Sheba (Post 50781)
Imi pare sincer rau sa aud asta. Dar cel putin din ceea ce stiu eu (din citite - ca deh is stan patitul cu coloana) e recomandat sport in apa (innot sau acquagym in apa mare, fara sa atingi). Dar trebuie sa vb cu medicii sa vezi ce si cum.
Ps eu is mai rau decat o pisica in apa dar la acquagym te doteaza si cu o vesta plutitoare :D
Iar cu dieta cu rabdare (si vointa... ehm ) se rezolva.n>:D<


Am sa ma interesez...:)
Multzumesc pt timpul acordat!
oooff...cat despre rabdare...stii rugaciunea zodiei berbecului? "Doamne, te rog sa-mi dai rabdare...AACUUUUMMM!":)) deci...iti dai seama cat de bine stau la acest capitol, nu?:))

Te pup!:-*>:D<

hassana 01 dec 2009 11:09:00

Re: Nu mai stiu ce metode de slabit sa aleg
 
Buna fetelor ,
Am gasit si eu astazi acest forum , in cautarea mea a unui diete pt slabit .Adevarul este ca am ajuns la capatul rabdarii , pentru ca m-am saturat de tot felul de diete care nu mai dau rezultat...Trebuie sa ajung la o greutate de 55 kg , pana in iulie anul viitor pt ca atunci voi fi miresica....Am tot citit pe forum ca pot sa imi creez un meniu insa nu stiu cum anume.Daca ma puteti ajuta cu un sfat ar fii perfect .Am vazut ca sunt mai multe meniuri create insa nu stiu cum se face.Va pup

Slabuta 03 dec 2009 22:32:16

Re: Nu mai stiu ce metode de slabit sa aleg
 
Citat:

Anterior postat de hassana (Post 53460)
Buna fetelor ,
Am gasit si eu astazi acest forum , in cautarea mea a unui diete pt slabit .Adevarul este ca am ajuns la capatul rabdarii , pentru ca m-am saturat de tot felul de diete care nu mai dau rezultat...Trebuie sa ajung la o greutate de 55 kg , pana in iulie anul viitor pt ca atunci voi fi miresica....Am tot citit pe forum ca pot sa imi creez un meniu insa nu stiu cum anume.Daca ma puteti ajuta cu un sfat ar fii perfect .Am vazut ca sunt mai multe meniuri create insa nu stiu cum se face.Va pup


Buna Hassana si bine ai venit in comunitatea noastra :)

Felicitari de pe acum si casa de piatra, sa va iubiti mult :)

Mult succes, sa devii o slabuta de nunta ta :)

Legat de meniuri este foarte simplu, citeste aici, este explicat:

http://forum.slabute.ro/intrebari-ra...html#post10749

hassana 04 dec 2009 10:21:15

Re: Nu mai stiu ce metode de slabit sa aleg
 
Multumesc pentru urari slabuta.
Am reusit sa ma descurc cu meniul si de 3 zile am inceput cura .Ce nu inteleg eu este de indata ce slabesti cate un kg treb sa micsorezi si numarul de calorii mancate pe zi ?Adica eu pt inceput ca sa slabesc cate 5 kg pe luna treb sa mananc 720 cal /zi iar acum imi afiseaza undeva pe la 695.
Te pup

alina_neamt 04 dec 2009 16:52:33

Re: Nu mai stiu ce metode de slabit sa aleg
 
Citat:

Anterior postat de hassana (Post 54430)
Multumesc pentru urari slabuta.
Am reusit sa ma descurc cu meniul si de 3 zile am inceput cura .Ce nu inteleg eu este de indata ce slabesti cate un kg treb sa micsorezi si numarul de calorii mancate pe zi ?Adica eu pt inceput ca sa slabesc cate 5 kg pe luna treb sa mananc 720 cal /zi iar acum imi afiseaza undeva pe la 695.
Te pup

Buna!! Casa de piatra! Spor in ceea ce ti-ai propus...Si eu voi fi miresica la anul...Si am vazut ca aveam cam aceeasi greutate...nici eu nu mai stiu ce sa fac ca sa slabesc....mai ales ca mai si postesc....Dar sper ca voi reusi......sau mai bine zis: TREBUIE!

lalena 16 dec 2009 18:01:05

Re: Ajutati-ma cu o dieta
 
Mananca putin si sanatos si ai rabdare, de pe o zi pe alta nu poti slabi atat de mult. Dieta cu 1000 de calori pe care o aplic eu ti-o recomand si tie.

tweety84 28 dec 2009 13:38:12

Re: Ajutati-ma cu o dieta
 
Buna ziua fetelor, sunt noua aici si vreau sa ma apuc si eu dupa sarbatori de o dieta, dar normal ca nu stiu pe care sa o aleg din atatea cate gasesti pe net. Totusi am o intrebare la voi, ati incercat oe langa dieta si tratamentele corporale, mi-a spus cineva ca ajuta si ele foarte mult.
Multumesc,pupici

Raluca23 09 ian 2010 13:31:38

Re: Vreau si eu o cura de slabire sanatoasa si accesibila
 
Buna fetelor.
Buna Raluca.
Si pe mine ma cheama tot Raluca,ce coincidenta!
Sa sti ca si eu ma chinui cu kilogramele aproape de cand ma stiu.Mereu am fost o plinutza.M-am hotarat insa in 2009 ca in 2010 trebuie sa slabesc.Zis si facut.
Urmez acum dieta Scarsdale pe care am inceput-o pe 4 ianuarie si da rezultate fantastice!! am slabit cam 4 kg intr-o saptamana ceea ce este extraordinar pt mine.Tin sa mentionez ca nu fac sport pentru ca sunt in clasa a 12a si am de invatat pt bac,deci timpul nu imi permite,insa ma abtin de la dulciuri,beau sucuri dietetice si incerc sa merg cat de mult se poate pe jos.
Pe langa toate astea,ca sa ma mentin motivata intru mereu pe forumul asta si citesc povesti de-ale celor care au slabit zeci de kilograme.Pe langa asta,mai e si prietenul meu care ma motiveaza foarte mult si ma sustine.Practic,el a fost cel care m-a determinat sa ma apuc serios de slabit.
Sper sa gasesti vointa sa te apuci de treaba.
La cat mai multe kilograme in minus!!:-*

Slabuta 12 ian 2010 15:16:37

Re: Vreau si eu o cura de slabire sanatoasa si accesibila
 
Citat:

Anterior postat de Raluca23 (Post 62105)
Buna fetelor.
Buna Raluca.
Si pe mine ma cheama tot Raluca,ce coincidenta!
Sa sti ca si eu ma chinui cu kilogramele aproape de cand ma stiu.Mereu am fost o plinutza.M-am hotarat insa in 2009 ca in 2010 trebuie sa slabesc.Zis si facut.
Urmez acum dieta Scarsdale pe care am inceput-o pe 4 ianuarie si da rezultate fantastice!! am slabit cam 4 kg intr-o saptamana ceea ce este extraordinar pt mine.Tin sa mentionez ca nu fac sport pentru ca sunt in clasa a 12a si am de invatat pt bac,deci timpul nu imi permite,insa ma abtin de la dulciuri,beau sucuri dietetice si incerc sa merg cat de mult se poate pe jos.
Pe langa toate astea,ca sa ma mentin motivata intru mereu pe forumul asta si citesc povesti de-ale celor care au slabit zeci de kilograme.Pe langa asta,mai e si prietenul meu care ma motiveaza foarte mult si ma sustine.Practic,el a fost cel care m-a determinat sa ma apuc serios de slabit.
Sper sa gasesti vointa sa te apuci de treaba.
La cat mai multe kilograme in minus!!:-*

Buna Raluca si bine ai venit printre noi :)
Si eu am tinut Scarsdale, si am slabit frumos cu ea.
Cam cate calorii papi intr-o zi? sa nus cazi sub 1000, altfel risti sa te reintalnesti cu kg pierdute ;)

Mult succes la bac, la slabit si te mai asteptam la noi :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:32:45.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO