forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Articole Slabute.ro (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=382)
-   -   Diete care functioneaza ! (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=2890)

Un Pai Roz 20 mai 2010 19:33:23

Re: Diete care functioneaza !
 
eu pot sa spun ca si Monti m-a ajutat, am slabit anul trecut pana la 56 cu acesta dieta, care e de fapt tot un stil de viata. Oricum orice dieta trebuie tinuta mult timp si adaptata in asa fel incat sa devina un stil de viata ca, daca nu, revin kg inapoi.
eu prefer insa personalizata pentru ca mi se pare simpla si eficienta. nu e rapida, dar prefer sa pierd kg intr-un timp mai indelungat decat sa le pierd repede si anul viitor sa ma plang iar ca trebuie sa slabesc
personalizata iti impune un simt al decentei si al masurii si mai ales te face sa constientizezi ce bagi in tine...

Un Pai Roz 20 mai 2010 19:34:37

Re: Diete care functioneaza !
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 194691)


Pe mine dieta care m-a ajutat a fost cea personalizata pentru ca am putut sa gust din fiecare.
Daca am tinut o dieta. Am tinut-o iar dupa ceva timp am pus kg la loc:( Pentru ca am dat iama in tot:-s.

deci tot la acesta se ajunge intr-un final
nu poti sa mananci toata viata dupa niste principii stricte....
:-* >:D<

mvthebest 20 mai 2010 19:34:56

Re: Diete care functioneaza !
 
Citat:

Anterior postat de Un Pai Roz (Post 194693)
eu pot sa spun ca si Monti m-a ajutat, am slabit anul trecut pana la 56 cu acesta dieta, care e de fapt tot un stil de viata. Oricum orice dieta trebuie tinuta mult timp si adaptata in asa fel incat sa devina un stil de viata ca, daca nu, revin kg inapoi.
eu prefer insa personalizata pentru ca mi se pare simpla si eficienta. nu e rapida, dar prefer sa pierd kg intr-un timp mai indelungat decat sa le pierd repede si anul viitor sa ma plang iar ca trebuie sa slabesc
personalizata iti impune un simt al decentei si al masurii si mai ales te face sa constientizezi ce bagi in tine...

Cred ca intr-un final revin pe,personalizata.
Ma m-ai documentez putin la diete,sa vad.:)

marinuta01 30 mai 2010 09:51:23

Re: Diete care functioneaza !
 
as dori si eu o reteta cu care sa slabesti incet dar sigur
:))

Un Pai Roz 30 mai 2010 10:22:06

Re: Diete care functioneaza !
 
Citat:

Anterior postat de marinuta01 (Post 204311)
as dori si eu o reteta cu care sa slabesti incet dar sigur
:))

In general dieta cea mai buna pentru fiecare este cea personalizata, pentru ca tu iti cunosti bioritmul organismului tau si alimentele care iti priesc
bineinteles, sunt si niste reguli generale care trebuie respectate precum:
sa nu mananci cu 3-4 ore inainte de culcare
sa faci 30 minute sport pe zi cu 1-2 zile pauza pe saptamana ( orice miscare e buna pentru organism, incepi cu ceva usor daca nu esti obisnuita)
sa nu mananci alimente cu IG mare sau care contin faina alba
fructele sunt permise doar 1-2 pe zi, in general consumul mare de carbohidrati incetineste slabirea
sa nu mananci sub 1000 de calorii pe zi, ideal ar fi sa incepi cu un numar mai mare de calorii luate din alimente sanatoase si sa scazi in momentul in care stagnezi
vad ca acesta este primul tau post, iti doresc multa bafta cu dieta! :-* >:D<

P.S: imprieteneste-te cu calculatorul de calorii de pe site, o sa iti fie de mare folos!


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:30:11.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO