forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Comunitatea Vegetarieni (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=395)
-   -   Siteuri/bloguri cu retete vegetariene (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=12540)

deadcountess 09 mai 2014 14:23:01

Siteuri/bloguri cu retete vegetariene
 
Fetelor aveti idei de site-uri unde pot gasi retete vegetariene interesante? In ultimul timp ma cam lasa imaginatia si habar nu mai am ce sa mai fac de mancare.:(

anqutz 16 mai 2014 18:13:38

Re: Siteuri/bloguri cu retete vegetariene
 
Chiar urmaresc sb si vad ca n-a zis nimeni nimic. Daca aflii zi-ne si noua, te rog. Eu chiar sunt curioasa

elene94 01 iun 2014 09:15:51

Re: Siteuri/bloguri cu retete vegetariene
 
Pai e site ul Ligiei, nu stiu daca am voie sa scriu...dar scrii "Ligia Pop" pe google si sigur iti apare site ul ei. Si pe cel al Andreei Raicu mai gasesti retete, precum si pe cel am Oliviei Steer(ft putine aici).
Acum eu ma refer la raw vegan, ca pe astea le stiu. Nu stiu la ce te referi tu prin "vegetariana".. :D adica daca ai eliminat doar carnea sau toate produsele de origine animala. Ca daca e a2a varianta, poti pur si simplu sa cauti pe net retete de post. Bafta!

deadcountess 03 iun 2014 18:55:27

Re: Siteuri/bloguri cu retete vegetariene
 
Citat:

Anterior postat de elene94 (Post 1354171)
Pai e site ul Ligiei, nu stiu daca am voie sa scriu...dar scrii "Ligia Pop" pe google si sigur iti apare site ul ei. Si pe cel al Andreei Raicu mai gasesti retete, precum si pe cel am Oliviei Steer(ft putine aici).
Acum eu ma refer la raw vegan, ca pe astea le stiu. Nu stiu la ce te referi tu prin "vegetariana".. :D adica daca ai eliminat doar carnea sau toate produsele de origine animala. Ca daca e a2a varianta, poti pur si simplu sa cauti pe net retete de post. Bafta!

Mersi pt site-uri :)

Da stiu ca sunt o gramada de denumiri pt diverse tipuri de vegetarieni. Eu ma refeream doar la eliminarea carnii, asta inteleg eu prin vegetarian.:)

Tu mananci numai raw? Eu sunt dependenta de mancare gatita :-s retete raw fac doar cand e prea cald si nu am chef de gatit, dar asta nu se intampla prea des (in Norvegia :)) )

sherpika 03 iun 2014 19:11:44

Re: Siteuri/bloguri cu retete vegetariene
 
Mie imi plac cateva tare mult, sper sa gasesti cate ceva in ele. :)
101 Cookbooks
Green Kitchen Stories
Vegetarian Times
Andie's Veggies
My new roots
Cook vegetarian

deadcountess 03 iun 2014 19:52:00

Re: Siteuri/bloguri cu retete vegetariene
 
Citat:

Anterior postat de sherpika (Post 1354304)
Mie imi plac cateva tare mult, sper sa gasesti cate ceva in ele. :)
101 Cookbooks
Green Kitchen Stories
Vegetarian Times
Andie's Veggies
My new roots
Cook vegetarian

Mersi :)
Acuma am apucat sa ma uit un pic pe green kitchen si imi place :)

sherpika 03 iun 2014 20:05:06

Re: Siteuri/bloguri cu retete vegetariene
 
:) Ma bucur! Sunt multe site-uri si bloguri pe care le mai urmaresc si chiar daca nu sunt exclusiv vegetariene au multe retete pe care le mai poti incerca.

edibleperspective
Taste of Home
Smitten Kitchen
foodiecrush
Healthy Green Kitchen

Cum imi mai aduc aminte si mai gasesc, o sa le mai postez aici :).

elene94 07 iun 2014 19:04:50

Re: Siteuri/bloguri cu retete vegetariene
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 1354303)
Mersi pt site-uri :)

Da stiu ca sunt o gramada de denumiri pt diverse tipuri de vegetarieni. Eu ma refeream doar la eliminarea carnii, asta inteleg eu prin vegetarian.:)

Tu mananci numai raw? Eu sunt dependenta de mancare gatita :-s retete raw fac doar cand e prea cald si nu am chef de gatit, dar asta nu se intampla prea des (in Norvegia :)) )

Da, eu da :D mie imi place si imi e foarte usor. Oricum stau la camin si nu am conditii de gatit:))

sherpika 10 iun 2014 22:25:58

Re: Siteuri/bloguri cu retete vegetariene
 
Inca un blog superb pe care il mai rasfoiesc si in care poti gasi retete vegetariene este tasty-yummies[punct]com :).


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:40:50.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO