forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Concurs de slabit sanatos - Slabute de Pasti! (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=445)
-   -   Concurs (24.01-18.04) - Slabute de Pasti! (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=7776)

floricica0vesela 27 ian 2011 14:46:11

Re: Concurs (24.01-18.04) - Slabute de Pasti!
 
teoretic poti, insa cum stii exact ce cantitate din alimentul X ai sa mananci peste 3 zile?:-/:-/:-/:-/:-/
cred ca merge sa-l introduci retroactiv, nu inainte. adica poti sa stii ca ieri ai mancat 140 g de branza, dar cu stii ca peste 3 zile nu vei manca 160 in loc de 120? sau nu vei manca la restaurant, cu tatul altceva decat ai prevazut?

anaralu29 27 ian 2011 15:56:53

Re: Concurs (24.01-18.04) - Slabute de Pasti!
 
Citat:

Anterior postat de floricica0vesela (Post 496201)
eu le-am spus deja fetelor din grupul meu, dar am sa scriu si aici, ca vad ca mai sunt fete care nu stiu.

deci: daca introduceti alimente in calculatorul de calorii, puteti sa iesiti de pe site si sa reveniti seara sa mai adaugati, fara sa salvati ce ati introdus deja.
ceea ce ati introdus nu se sterge, ramane introdus. puteti sa introduceti cate un aliment de 10 ori pe parcuersul zilei, ele raman introduse, si seara sa va salvati meniul cand el este complet. de asemenea, meniurile se pot salva in ziua urmatoare, modificand data de langa Meniu. aveti acolo o iconita, langa data, pe care daca apasati va deschide un calendar, si selectati data zilei pentru care salvati meniul.
adica nu sunteti obligate sa va introduceti meniul azi pentru ziua de azi, o puteti face si maine, daca modificati data cu data de azi.
multa bafta

Merci mult Florica0vesela,inainte tineam dieta hipocalorica si asa faceam ,modificam,dar vroiam sa stiu sigur daca am voie,poop!!!:D[*130*]

VAmedeea 27 ian 2011 15:59:15

Re: Concurs (24.01-18.04) - Slabute de Pasti!
 
Citat:

Anterior postat de vadmin (Post 494972)
Am facut unele modificari. Acum in acea pagina ar trebui sa apara grupul din care faceti parte fiecare. Te rog sa-mi confirmi ca vezi grupul tau in categoria de grupuri pentru concurs.

e ok, merge. multumesc mult

ayssa 27 ian 2011 22:45:02

Re: Jurnal "Slabuta"
 
Slabuta imi cer scuze ca te bazai din nou... Am o intrebare legata de concursul de Pasti. Imi poti explica te rog cum se acorda punctele pentru kg slabite. Trebuie sa slabim toate sau primim punct daca unele slabesc si altele nu? Ce inseamna kg pierdute de echipa? M-a derutat o postare legata de kg pierdute si as vrea sa inteleg. Multumesc si scuze ca te tot intreb. Pupic

Slabuta 27 ian 2011 23:43:38

Re: Jurnal "Slabuta"
 
Citat:

Anterior postat de ayssa (Post 497129)
Slabuta imi cer scuze ca te bazai din nou... Am o intrebare legata de concursul de Pasti. Imi poti explica te rog cum se acorda punctele pentru kg slabite. Trebuie sa slabim toate sau primim punct daca unele slabesc si altele nu? Ce inseamna kg pierdute de echipa? M-a derutat o postare legata de kg pierdute si as vrea sa inteleg. Multumesc si scuze ca te tot intreb. Pupic

Buna Ayssa :)

Este foarte simplu.

Miercuri se va face totalul kilogramelor slabite de cele 7 slabute dintr-un grup, in decurs de o saptamana.

De ex: tu ai slabit 300 grame, Anason a slabit 700 gr, Tinac a slabit 500 gr, o alta slabuta s-a ingrasat 400 gr si tot asa...

Kilogramele slabite se aduna si se inmultesc cu 2 (2 puncte pentru fiecare kilogram slabit).

Kilogramele in plus se aduna si se inmultesc cu minus 2 (minus 2 puncte pentru fiecare kilogram in plus).

Din aceste doua rezulta punctajul final.
Se calculeaza si cu o zecimala. Ex: 4.6 kilograme slabite inseamna 9.2 puncte (nu se rotunjeste).

jessik 28 ian 2011 01:37:18

Re: Jurnal "Slabuta"
 
slabuta.. zi-mi te rog.. daca se vad meniurile mele.. de pana acuma
eu le vad pe toate la fel. nu inteleg. si de multe ori nu mi se puneam activitatile fizice, desi eu fac si scriu zilnic. in caz de ceva pot modifica sa adaug si sportul?

Slabuta 28 ian 2011 01:38:54

Re: Jurnal "Slabuta"
 
Citat:

Anterior postat de jessik (Post 497238)
slabuta.. zi-mi te rog.. daca se vad meniurile mele.. de pana acuma
eu le vad pe toate la fel. nu inteleg. si de multe ori nu mi se puneam activitatile fizice, desi eu fac si scriu zilnic. in caz de ceva pot modifica sa adaug si sportul?

Buna Jessik :)

Tu te uiti pe aceasta pagina? Calorii meniu jessik - Calculator calorii - Slabute.ro

jessik 28 ian 2011 04:43:46

Re: Jurnal "Slabuta"
 
gata s-a rezolvat.

Crysa 28 ian 2011 12:56:31

Re: Jurnal "Slabuta"
 
Salbuta,

referitor la salvatul meniurilor....eu am facut in felul urmator zilele astea:

de dimineata am salvat meniul pe care mi l-am propus...dar s-a intamplat ca la cina sa nu pap exact ceea ce mi-am propus...am modificat si am resalvat.

are ceva??

ayssa 28 ian 2011 15:42:43

Re: Jurnal "Slabuta"
 
Multumesc Slabuta... Acum sunt lamurita. Te pupic


Ora este GMT +2. Ora este acum 03:02:27.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO