forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Concurs de slabit sanatos - Slabute la toamna! (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=448)
-   -   Grupul Cele 3 care au speriat kilogramele in plus ! - Concursul Slabute la Toamna, 2011 (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=9735)

Dydee21 05 aug 2011 10:05:10

Re: Grupul Cele 3 care au speriat kilogramele in plus ! - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Daca mananci mai mult decat trebuie e doar pt ca vrei,nu pt ca nu poti rezista tentatiei,tu vrei sa nu rezisti..eu la concluzia asta am ajuns dupa ce m-am analizat pe mine si comportamentul meu,gandurile mele atunci cand nu ma tin de dieta.
Daca atunci cand imi propun sa mananc pranzul de exemplu imi spun : voi manca asta si asta si doar atat si voi fi cumintica chiar daca mai poftesc si la altceva atunci asa va fi si nu imi va fi greu deloc sa rezist,mintea mea se comformeaza dar daca imi spun voi manca asta si asta dar daca mai mananc si nu stiu ce in plus desi n-am voie ma voi simti vinovata dar las ca trece,recuperez eu atunci n-am nici o sansa sa rezist.

Doar tu poti sa te controlezi,doar daca vrei.Daca vrei sa slabesti vei face tot sa iti atingi scopul,daca nu esti inca pregatita pentru asta doar vei trage de timp,te vei amagi..

mmm 05 aug 2011 10:37:51

Re: Grupul Cele 3 care au speriat kilogramele in plus ! - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
astept sa vad daca o sa mai zici asta si peste vreo luna....

Dydee21 05 aug 2011 11:29:13

Re: Grupul Cele 3 care au speriat kilogramele in plus ! - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Pai ce se intampla peste o luna?

redcris 05 aug 2011 11:30:54

Re: Grupul Cele 3 care au speriat kilogramele in plus ! - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Of,nu imi mergea internetul si nu am avut cum sa scriu meniul de ieri si sa intru pe forum sa vad ce mai faceti. Am fost si ocupata si nu am avut timp de sport,dar am mers pe jos doua ore. Oricum azi o sa fac sport. Ar trebui sa ma obisnuiesc sa fac in fiecare zi.

Mmm,mai bine nu incerca diete minune cum e cea a nicoletei luciu ci ramai pe cea ce ti-ai propus tu. As vrea sa fiu si eu ca tine sa fac asta,dar imi e imposibil sa imi propun niste reguli si sa nu le incalc.
O solutie la cantarit ar fi daca in Anglia ar avea aparate de cantarit in farmacii,cum au la noi. Doar ca sunt si hainele care cantaresc ceva si ar trebui sa faci asta saptamanal.

Dydee,as vrea sa gandesc asa in fiecare zi ca sa nu ma mai tenteze sa mananc si altceva.

mmm 05 aug 2011 11:42:45

Re: Grupul Cele 3 care au speriat kilogramele in plus ! - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Citat:

Anterior postat de Dydee21 (Post 749058)
Pai ce se intampla peste o luna?

pai in primele 2-3 sapt e mai usor sa ti o cura, dupa aia e mai greu

Citat:

Anterior postat de redcris (Post 749063)
Of,nu imi mergea internetul si nu am avut cum sa scriu meniul de ieri si sa intru pe forum sa vad ce mai faceti. Am fost si ocupata si nu am avut timp de sport,dar am mers pe jos doua ore. Oricum azi o sa fac sport. Ar trebui sa ma obisnuiesc sa fac in fiecare zi.

Mmm,mai bine nu incerca diete minune cum e cea a nicoletei luciu ci ramai pe cea ce ti-ai propus tu. As vrea sa fiu si eu ca tine sa fac asta,dar imi e imposibil sa imi propun niste reguli si sa nu le incalc.
O solutie la cantarit ar fi daca in Anglia ar avea aparate de cantarit in farmacii,cum au la noi. Doar ca sunt si hainele care cantaresc ceva si ar trebui sa faci asta saptamanal.

Dydee,as vrea sa gandesc asa in fiecare zi ca sa nu ma mai tenteze sa mananc si altceva.

nu e dieta nicoletei e a sorei ei, iuliana cu lactate. nu e chiar minune ca ea a slabit vreo 8-10 kg in 2 luni jumate, deci dpdv asta ar fi ok. si in plus chiar daca imi propun ceva tot mai incalc regulile si mi se pare ok pt ca n-o sa tin o dieta sau alta toata viata, ci doar o sa am grija ce si cat mananc.
nu am vazut cantar in farmacii (bine nici nu prea sunt farmacii sunt doar departamente in magazine de cosmetice sau supermarketuri) sau pe strada... probabil ca au la medic dar e destul de greu sa intri acolo, e cu programare cu cateva sapt inainte si oricum se asteapta destul de mult, iar ca sa mergi la medic doar sa te cantaresti e cam aiurea.

Dydee21 05 aug 2011 16:34:30

Re: Grupul Cele 3 care au speriat kilogramele in plus ! - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
mmm,sper ca in weekend nu mananci doar ce ai scris in meniu:D,vezi ce mai bagi sa ajungi la 1100;)
Am observat ca ti-ai scris si meniul pt luni,se pare ca te apuci de dieta de care ne-ai zis..multa bafta si sper sa dea rezultatele pe care le astepti>:D<

mmm 05 aug 2011 16:52:16

Re: Grupul Cele 3 care au speriat kilogramele in plus ! - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
meniurile pt week-end sunt doar orientative, sa stiu ca daca o sa mananc astea, cam cate cal imi mai raman pt altele :D. dar stai linistita ca pana duminica seara o sa fie peste 1100 cal.
da, vreau sa incep dieta aia de luni... poate mai scad cant de branza si mai adaug iaurt, sa vad. aa, tocmai mi-am adus aminte ca trebuie sa mananc mai putin de 100g de branza ca e sarata si retin apa. data trecuta asta a fost una din probleme :D. am mai citit pe diferite forumuri si ziceau ca e f bun iaurtul pt slabit ca are calciu si ajuta. sper sa ma ajute si pe mine :D. bine ca mai erau si titluri d-alea 2 kg in 5 zile dar nu d-asta vreau sa tin dieta cu iaurt... ci ca merg la baie :)) acum sper sa nu merg si sa raman acolo mai mult decat imi propun :D :))

redcris 06 aug 2011 16:47:46

Re: Grupul Cele 3 care au speriat kilogramele in plus ! - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Hey,ce mai faceti? Eu tocmai am venit de la ora de inot si pe drum m-am gandit cum o sa savurez eu nectarine ca sa nu ma mai gandesc sa intru la patiseriile pe langa care treceam:))

redcris 06 aug 2011 16:48:47

Re: Grupul Cele 3 care au speriat kilogramele in plus ! - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Si mmm succes cu noua ta dieta>:D<

mmm 06 aug 2011 18:41:20

Re: Grupul Cele 3 care au speriat kilogramele in plus ! - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
merci sper sa fie ok ca sapt asta n-am slabit deloc...sau daca sunt cateva sute de grame chiar n-am ccum sa vad. sper sa-mi iau revansa sapt viitoare si sa slabesc si pt sapt asta :D

ocoleste si tu patiseria aia, mergi mai mult pe jos si nici nu mai e tentatia :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:46:19.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO