forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Concurs de slabit sanatos - Slabute la toamna! (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=448)
-   -   Grupul Slabute in actiune - Concursul Slabute la Toamna, 2011 (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=9738)

monamaria 18 iul 2011 08:33:07

Re: Grupul Slabute in actiune - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
E operata la Iasi acum 3 ani de stabism...dar evolutia ei din ultimul timp nu mi-a placut...am reusit in urma cu 2 luni sa facem o programare la cluj la cineva foarte apreciat...ma duc momentan la un control...va decide acolo daca e nevoie de alta operatie...am sa caut pilates...sa vad despre ce e vorba

Animis23 18 iul 2011 08:35:56

Re: Grupul Slabute in actiune - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Citat:

Anterior postat de monamaria (Post 726336)
E operata la Iasi acum 3 ani de stabism...dar evolutia ei din ultimul timp nu mi-a placut...am reusit in urma cu 2 luni sa facem o programare la cluj la cineva foarte apreciat...ma duc momentan la un control...va decide acolo daca e nevoie de alta operatie...am sa caut pilates...sa vad despre ce e vorba

Am inteles. Pai sper sa mearga bine controlul si sa nu fie nevoie de alta operatie.

Daca pentru mine a fost traumatizanta toata treaba cu spitalul si operatia si asa, nu vreau sa imi imaginez cum ar fi pentru un copilas sa treaca din nou prin asa ceva :(


Cat faci pe drum pana la Cluj? Cu ce mergi?

monamaria 18 iul 2011 09:32:35

Re: Grupul Slabute in actiune - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Nu stiu cit o sa fac;))...sunt 450 km...plec dimineata la 6 cu masina,dar am inteles ca de la Vatra dornei-bistrita prin tihuta drumul e destul de greu si prost...o sa fac ceva...dar sper ca ajung pina la 14 cind e programarea...oricum ma intilnesc cu colega mea de pe Ardeal...ea e din Cluj si ne duce la destinatie...la intoarcere daca voi fi foarte obosita raminem la o pensiune....sa stii ca ea la 3 ani a suportat foarte bine operatia....doar ca 24 de ore a stat cu bandaje pe ochi si s-a speriat putin...dar am tinut-o de mina...vorbeam cu ea...si a dormit foarte mult dupa anestezie...erau copii care au suportat foarte greu...le-a fost rau si au vomat...noi am fost norocoase

duticalumi 18 iul 2011 09:57:29

Re: Grupul Slabute in actiune - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
buna dimineata! am ajuns si eu .intre timp voi ati fost foarte vorbarete :) am salvat tikerul.si nu ma stresezi pt ca e ceva normal.oricum am sa fiu si eu atenta.saracuta fetita ta.ne rugam pt ea.

monamaria 18 iul 2011 09:59:41

Re: Grupul Slabute in actiune - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Neata duticalumi...de-acum ramin pe acasa...am fost si am definitivat inscrierea fetelor in clasa 1...mi se face rau....doi copii cu teme...pregatiri pt scoala in acelasi timp....sper sa n-o iau razna din toaman:D..mai iau si eu admiterea...super tare

duticalumi 18 iul 2011 10:22:22

Re: Grupul Slabute in actiune - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
uu..vai,nici nu vreau sa ma gandesc.mi se ridica parul in cap.si al meu copil trebuie sa traga tare ca sa l sara un an.dar el are examene in decembrie.ma gandesc sa i platesc niste ore la franceza si la mate chit ca el a zis ca nici nu se gandeste pt ca se descurca.o sa vedem noi ce o sa facem.

duticalumi 18 iul 2011 10:27:25

Re: Grupul Slabute in actiune - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
in plus al meu va pleca mai repede in india:(( raman si eu cu tot pe cap:(( i am zis ca ma apuca frica doar cand ma gandesc ce ma asteapta.cu el eu nu am nici un stres dar singura cand ma gandesc cu afacerea,intr o tara straina..mi e asa de frica,nu stiu de ce ma simt asa.

monamaria 18 iul 2011 10:49:36

Re: Grupul Slabute in actiune - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Ei...ai sa vezi ca va fi ok...daca copilul nu vrea ore suplimentare inseamna ca stie el ce stie...nu-l forta...din ce am citit am inteles ca e un baiat bun...ca nu ai avut probl cu el...va tin pumnii sa fie ok

Animis23 18 iul 2011 11:07:01

Re: Grupul Slabute in actiune - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Ce bine ca suntem in format complet!

Lumi, daca baiatul zice ca nu are nevoie, cred ca stie el ce stie, lasa-l cum vrea el! Daca te vede si pe tine stresata, o sa se stresez si el mai tare!

Ma bucur ca cea mica a suportat bine operatia, Mona. Dar ma gandesc ca pe masura ce devii mai constient de tine, dar nici nu stii prea multe - deci in copilarie si la adolescenta poate fi traumatizant sa treci prin operatii, spitalizari si alte asemenea treburi triste :(

monamaria 18 iul 2011 11:15:27

Re: Grupul Slabute in actiune - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Simina...la 7 luni fetita mea a facut apa la plamini...la noi in oras mi-au consultat-o toti medicii pediatri si-mi spuneau ca nu are nimik la plamini...numai nu-mi spuneau ca-s nebuna...la iasi s-au ingrozit cind m-am dus...si apoi pina la 3 ani am stat numai prin spitale si in injectii...mai ales in perioada rece...dar multumim lui D-zeu ca acum suntem bine....a crescut imunitatea si vreau sa spun ca iarna trecuta n-a racit deloc...dar nici n-am mai dus-o in colectivitate....probabil ca la scoala va fi altfel...dar eu mereu ma gindesc ca suntem norocosi...la cite boli exista la copii in zilele noastre trebuie sa fim recunoscatori


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:45:57.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO