forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Concursuri (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Sa ne pregatim pentru costumul de baie - concurs de slabit vara 2014 (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=12532)

diana87 12 mai 2014 11:08:52

Re: Sa ne pregatim pentru costumul de baie - concurs de slabit vara 2014
 
Citat:

Anterior postat de Kclaudyia (Post 1350178)
Cred ca scrie si in regulament.. Ce e peste 15-20 de min se rotunjeste, daca ai sub 15 min, nu se rotunjesc

Silvia ca sa vezi si tu ,si a spus-o Claudia..e adevarat ca sportul care e in plus e pt noi,dar daca este scris..atunci asa e

silviadm 12 mai 2014 11:10:32

Re: Sa ne pregatim pentru costumul de baie - concurs de slabit vara 2014
 
Nu te supara p mn...in regulamentul asta nu precizeaza asa ceva, nu trebuie sa cauti nimic...doar nu sunt asa rautacioasa ..si nu team contrazis voi faceti tabelu.adugati pct unde credeti ..am zis doar ca nu mi se pare oke , miam dat xu parerea ....toata lumea face asta;)

silviadm 12 mai 2014 11:20:49

Re: Sa ne pregatim pentru costumul de baie - concurs de slabit vara 2014
 
Diana Nu am vaZ nici o clipa poatarea si daca nu ma insel in tabel e trecut cu am calculat.scuzati ca am provocat neintelegerea asta repet nu am contrazis pe nimeni clar o s trec si eu pctaj in plus ...si nu va auparati daca nu vad anumitw postari :-s
sunt pe bixicleta o sa fac 30 min si pe banda am facut 20 min:x apoi dac 10 stepper...am schimbat planul:">stiti voi socoteala de acasa nu se potriveste niciodata cu aia din targ:))

Prapadeala 12 mai 2014 11:37:38

Re: Sa ne pregatim pentru costumul de baie - concurs de slabit vara 2014
 
Salutari si de la mine!

Eu rotunjesc ce e peste 15 min, am un excel si imi calculeaza el singur. La mine sapt trecuta a fost dezastru, am fost la munte :D

Meniul de vineri e de 0 puncte
MD - iaurt, musli, agrise uscate
P - ciorba de vacuta, muschiulet de porc, cartofi la cuptor, salata de rosii cu branza
C- un fel de tocanita de pui cu mamaliguta, cateva bomboane bucuria si ciocolata de casa

Sambata si duminica - meniuri de -2 puncte :( am mancat desert si la pranz si la cina si la md am mancat paine prajita cu unt si gem :D

Prapadeala 12 mai 2014 11:39:36

Re: Sa ne pregatim pentru costumul de baie - concurs de slabit vara 2014
 
Raport sapt trecuta

Meniuri 4*2 +1*0 +2*(-2) =4 puncte
Sport 280 min -10 puncte
Greutate - 54.6 -0 puncte

Total 14 puncte :(

Sapt asta sper sa fie mai buna :) O sa mai o sapt grea cand merg la mare in iunie, sper sa reusesc sa strang macar3-4 meniuri de 2 puncte

Kclaudyia 12 mai 2014 12:01:48

Re: Sa ne pregatim pentru costumul de baie - concurs de slabit vara 2014
 
Citat:

Anterior postat de lidiuta (Post 1351459)
Anca, multumim pentru generozitate:), insa in regulament, pag.1, rubrica sport, Claudia a scris ca pt fiecare 30 minute peste minima de 130 de minute primim in punct in plus.:)Oricum vom calcula, mergem mai departe!

Am mai avut si psat trecuta discutia asta: ce e peste 15 min se rotunjeste la, adica se considera 1 pct, ce e sub, se considera 0!!

Asa a fost si la concursul trecut, imi pare rau ca nu am specificat asta in regulament...

Kclaudyia 12 mai 2014 12:05:27

Re: Sa ne pregatim pentru costumul de baie - concurs de slabit vara 2014
 
Citat:

Anterior postat de AnDrAdAxl (Post 1351463)

La noi duminica e cu ieseli :P de aia mai mereu o dau in bara macar cu o masa...Sa bag cardio,hiit sau forta in ziua aia?cred ca o sa imi iau lunea zi libera ca si asa am proteine pure de mancat si nu prea am energie...apoi o sa fac marti miercuri joi...vineri liber...si sambata si duminica o sa fac ceva scurt...Nu stiu..ma mai gandesc... accept sugestii :)!

Si eu tot in WE am cheat meal, ca atunci se lasa cu ieseli :D Cateodata iesim si sambata si duminica si atunci e nasol :))
Eu incerc sa fac o sesiune de sport hard core sambata dimineata, greutati + hiit care sa dea un impuls metabolismului si astfel sa ard mai repde surplusul :D

Sau poti, in ziua cu cheat meal, sa mananci celelate mese proteice.

Kclaudyia 12 mai 2014 12:09:21

Re: Sa ne pregatim pentru costumul de baie - concurs de slabit vara 2014
 
Ati intrebat de celulita.. E adevarat ca prin alimentatie se diminueaza + sport cu greutati.. Cu toatea astea am si eu aceeasi problema cu "gaurelele".. Inca mai am pe postesrior niste "gauri" de care nu pot scapa :(
Ca sa nu mai zic ca daca am o perioada cu mancat aiurea imediat se vede celulita..
E in natura noastra feminina sa avem celulele alea adipoase si nu vor disparea veci.. doar ca prin alimentatie si sport de diminueaza la suprafata, nu se mai ede aspectul de coja de portocala, dar celulele sunt acolo..

Citeam pe grupul Body Beast pe FB ca sunt multe femei care desi fac sport hard core cu greutati mari, tot mai au urme de celulita..

Oricum solutia e alimentatie curata + sport clar!

Prapadeala 12 mai 2014 12:29:39

Re: Sa ne pregatim pentru costumul de baie - concurs de slabit vara 2014
 
si multa apa, apa face minuni impotriva celulitei

eliza david 12 mai 2014 12:33:30

Re: Sa ne pregatim pentru costumul de baie - concurs de slabit vara 2014
 
da, am vazut si eu ca oricat sport ar face, tot se vede :(
Mi se pare imposibila :)) Parca e acolo sa-ti spuna sa nu mai infuleci tampenii :D


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:25:03.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO