forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Despre noi, ... femeile (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=346)
-   -   Diferenta de varsta intr-o relatie (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=5672)

lory 28 iul 2010 22:45:39

Diferenta de varsta intr-o relatie
 
Ce parere aveti despre cuplurile cu o diferenta de varsta mai mare de 10 ani sa zicem.. Avantaje, dezavantaje .. Ati trait o asemenea poveste ? Credeti ca nu conteaza varsta atata timp cat va iubiti si va respectati, sau diferenta isi va spune cuvantul ?
Va astept cu mare interes parerile, experientele :) >:D<

andra_aly 28 iul 2010 22:49:38

Re: Diferenta de varsta intr-o relatie
 
Buna lory:) ai revenit:x
Pai, eu iti zic parerea mea: acum sa u mi-o ia nimeni in nume de rau:-s
eu nu prea sunt de acord. adica eu una nu as putea. la mine si 5 ani mi se par multi:P pana in 5 eu as accepta. mai ales la varsta mea.
poate cand o sa fiu mai mare, iti dai seama ca e altceva. sa am eu 40 si el 50 deja parca nu mai e asa de ciudat. dar sa am eu 20 si el 30... as zice nu din start. adica nu mi-as putea imagina asa ceva.
repet, este doar parerea mea. poate ca intradevar dragostea nu are varsta. si cand te loveste sageata lui cupidon, nu mai gadesti asa:-/
Dar pentru mine , ti-am zis: e o alta "limba".
ai intalnit e cineva mai in "varsta" decat tine?

lory 28 iul 2010 22:54:31

Re: Diferenta de varsta intr-o relatie
 
Ciao andra >:D< .. am revenit, defapt am fost totul timpul, doar ca am stat in umbra :D
Da am intalnit pe cineva .. si imi si place f mult :">

ras_cristalin 28 iul 2010 22:58:06

Re: Diferenta de varsta intr-o relatie
 
Citat:

Anterior postat de lory (Post 271077)
Ce parere aveti despre cuplurile cu o diferenta de varsta mai mare de 10 ani sa zicem.. Avantaje, dezavantaje .. Ati trait o asemenea poveste ? Credeti ca nu conteaza varsta atata timp cat va iubiti si va respectati, sau diferenta isi va spune cuvantul ?
Va astept cu mare interes parerile, experientele :) >:D<

Buna Lory !
Am avut o istorioara cu un tip de 32 de ani, eu avand 18. Am vb doar pe internet, am ajuns sa cred ca il iubesc, ma juca pe degete :) Stia strategii sa imi suceasca mintile si a facut-o cu mare succes. Dupa un an jumate am aflat ca e insurat :)) era in Germania. Incerca sa ma convinga sa traiesc cu el si cu nevasta-sa la un loc =))
Si-a batut joc de mine, i-am permis... greseala mea :) minte cruda.
N-as mai accepta o relatie cu cineva atat de matur si de versat :) nu stii niciodata cand spune adevarul sau minte, ce interese are, ce planuri. Eu sunt banuitoare de fel, dar pe el l-am crezut un mielusel inocent :) era bun, ce mai :))
Noroc ca m-am trezit la timp ca sa il intalnesc pe viitorul meu sot :)

Later edit : Sotul meu are 25 de ani, eu 22 :P asa mai merge

andra_aly 28 iul 2010 23:00:02

Re: Diferenta de varsta intr-o relatie
 
Citat:

Anterior postat de lory (Post 271088)
Ciao andra >:D< .. am revenit, defapt am fost totul timpul, doar ca am stat in umbra :D
Da am intalnit pe cineva .. si imi si place f mult :">

Am vazut ca erai online dar nu scriai:( ma gandeam ca te-ai suparat. dar in fine.... vb asta in jurnal eventual. ca deviem de la subiect. pai si eu cu mult mai in varsta? el ce simte? sunteti la inceput sau deja ati facut progrese?;;) te-am luat la introgatoriu:P
eu stiu ce sa iti zic....:-/ ai grija sa fi cu mintea limpede. sa nu cauti doar un refugiu dupa tot ce ti s-a intamplat. e foarte usor sa cazi in "plasa". gandeste-te bine daca chiar simti cu adevara ceva pentru persoana respectiva.
Nu e cumva persoana cu , care ai fost cu barca? ca parca ziceai ceva:P

lory 28 iul 2010 23:04:08

Re: Diferenta de varsta intr-o relatie
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 271089)

Buna Lory !
Am avut o istorioara cu un tip de 32 de ani, eu avand 18. Am vb doar pe internet, am ajuns sa cred ca il iubesc, ma juca pe degete :) Stia strategii sa imi suceasca mintile si a facut-o cu mare succes. Dupa un an jumate am aflat ca e insurat :)) era in Germania. Incerca sa ma convinga sa traiesc cu el si cu nevasta-sa la un loc =))
Si-a batut joc de mine, i-am permis... greseala mea :) minte cruda.
N-as mai accepta o relatie cu cineva atat de matur si de versat :) nu stii niciodata cand spune adevarul sau minte, ce interese are, ce planuri. Eu sunt banuitoare de fel, dar pe el l-am crezut un mielusel inocent :) era bun, ce mai :))
Noroc ca m-am trezit la timp ca sa il intalnesc pe viitorul meu sot :)

chiar m-ai facut sa rad cu chestia ca a incercat sa te convinga sa traiti toti 3 sub acelasi acoperis :))) .. versat tipul :)

lory 28 iul 2010 23:12:56

Re: Diferenta de varsta intr-o relatie
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 271090)

Am vazut ca erai online dar nu scriai:( ma gandeam ca te-ai suparat. dar in fine.... vb asta in jurnal eventual. ca deviem de la subiect. pai si eu cu mult mai in varsta? el ce simte? sunteti la inceput sau deja ati facut progrese?;;) te-am luat la introgatoriu:P
eu stiu ce sa iti zic....:-/ ai grija sa fi cu mintea limpede. sa nu cauti doar un refugiu dupa tot ce ti s-a intamplat. e foarte usor sa cazi in "plasa". gandeste-te bine daca chiar simti cu adevara ceva pentru persoana respectiva.
Nu e cumva persoana cu , care ai fost cu barca? ca parca ziceai ceva:P

suntem la inceput .. nu e refugiu, pentru ca pentru fostul dinainte sa il cunosc pe actualul (sa zic asa) nu mai avea sentimente si imi era indiferent. nu e cel cu barca :)) . deocamdata nu pot sa spun ca simt ceva pt el, ma simt bine alaturi de el, e un barbat bine (adica merge la sala, nu are burta sau chestii de genul), este inteligent, are firma lui, e f atent cu mine, si sa nu mai zic ca simt si fluturasi cand ma gandesc la el :)) nu stiu ce simte el, ca nu am avansat asa mult, dar stiu ca vine cate 100 de km dus si 100 intors doar sa ne vedem :) .. ar fi mai multe de povestit ..

andra_aly 28 iul 2010 23:15:04

Re: Diferenta de varsta intr-o relatie
 
Tu sti mai bine.:) important e sa nu te faca sa suferi>:D< dar daca sunteti doar la inceput, e ok:) aveti timp sa va cunoasteti. e italian, nu? inca stai la fostul? sau a plecat?

lory 28 iul 2010 23:21:19

Re: Diferenta de varsta intr-o relatie
 
andra nu e italian, si nici roman :)))
acum pe 1 ma mutttt:x .. mi-am gasit casuta.

andra_aly 28 iul 2010 23:23:18

Re: Diferenta de varsta intr-o relatie
 
Citat:

Anterior postat de lory (Post 271107)
andra nu e italian, si nici roman :)))
acum pe 1 ma mutttt:x .. mi-am gasit casuta.

Acum m-ai facut curioasa;;):P
o,ce bine ca ti-ai gasit casuta:x si in tot acest timp ai suportat nesimtirea la persoana aia?:-o saracuta de tine>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:55:30.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO