forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Despre noi, ... femeile (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=346)
-   -   Ce inaltime ai vrea sa ai? (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=2173)

mvthebest 10 ian 2010 20:44:50

Re: Ce inaltime ai vrea sa ai?
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 62480)
chiar nu vrea nimeni peste 1.75? :D

Eu nu mi'as dori.. Niciodata nu mi'am dorit sa fiu foarte inalta,dar admir o fata la 1.75-1.80.. Imi plac picioarele lor... si mai ales daca au si un corp de invidiat...


Ce e mai ,,rau'' pentru o femeie,sau cum s-ar simti mai inferioara sa aibe 1.45 sau 1.85 ?:-/ ,la o varsta de 30 de ani de ex...

Extasssy 10 ian 2010 22:12:59

Re: Ce inaltime ai vrea sa ai?
 
Eu una nu as vrea sa am alta inaltime decat pe cea care o am...
Multa vreme am fost complexata ca sunt mica... dar am ajuns la concluzia ca pentru mine... e inaltimea perfecta

justbelieve 22 ian 2010 19:16:36

Re: Ce inaltime ai vrea sa ai?
 
Eu am 1.60,dar as vrea sa am 1,65.Mi se pare ca sunt mica.

oana30 08 apr 2010 10:11:32

Re: Ce inaltime ai vrea sa ai?
 
eu am 1,77 [*fericit*]!!!!!! sunt o paluga si mai mi se zice parajina:> si daca imi iau tocuri........

Sand 08 apr 2010 19:28:11

Re: Ce inaltime ai vrea sa ai?
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 62434)
Slabutelor, ati vrut vreodata sa fiti mai inalte sau va place inaltimea voastra? :)

Cand eram in generala eram printre cele mai inalte fete din clasa, dar nu cea mai inalta, cred ca a treia...cam asa. Mai comentau pustii una-alta, in general aia mai pitici si complexati. Mai zicea cate unul pe hol in multime cand treceam in viteza ceva de genul: iar au dat drumul la cai...". Dar nu aveau tupeu sa-mi zica verde in fata ca daca le dadeam o scatoalca sau un sut, cadeau gramada de mici ce erau.;) Deci avantaj eu.

Prin liceu si facultate deja erau mai multe tipe cam ca mine, asa ca nu mai conta. Macar una-doua tot erau. Nu stiu experientele altor tipe inalte...dar pe mine ma intrebau constant diversi (rude pe care nu le mai vazusem de multi ani, noi amici, vecini din bloc) daca sunt fotomodel sau daca joc baschet.Tin insa minte ca amicele mai scunde tooot visau sa mai creasca macar un picut in inaltime.

Sunt interesante comentariile pe care le-am auzit apropo de inaltimea mea si a altora...de-a lungul anilor. In general, femeile mai scunde te admira daca esti inalta; barbatii pitici te sorb din priviri dar se simt mizerabil (ca e ca si cum le-ai pune o inghetata in fata si i-ai lega la gura strans de tot); golanii/lasii isi descarca din prea plinul sufletului lor "curat" dar numai in multime, ca sa nu poti sa-i identifici fiindca daca
li te uiti in ochi...se sperie si fug.

In general cand esti mai inalt, iesi in evidenta. Mama, care are 1.60...a inceput sa-si doreasca sa aiba macar 1.70 cand avea vreo 30 de ani. Motivul? Ca s-a intamplat sa nu o observe lumea la coada (de cateva ori - dupa ce statuse acolo 2 ore intepenita) si o intrebau: "Dumnevoastra nu stiti sa stati la coada, doamna, ce va bagati in fata asa cu nesimtire?!x-("....si o lasau cu gura deschisa, va imaginati. Chiar ar fi vrut sa fie cu un cap mai mare ca sa arate mai impunator la coada aia nenorocita...cand "se baga tacamuri".:D

Nu, nu as fi vrut sa fiu mai inalta. Sunt multumita cum m-a facut Dumnezeu. Ma gandesc ca o fi avut El vreun motiv...cine poate sa stie ce e in mintea lui Dumnezeu?:D Asa trebuie sa se fi gandit cand i-a facut si pe ceilalti/pe fiecare in parte... o fi avut El vreun motiv...Parca-L vad dupa crearea unui om (...acuma visez, bat campii, luati-o cum vreti!;;))...parca-L vad cum isi studiaza opera finita si-si zice in barba: "Iar am facut o treaba buna, mi-a iesit inca o capodopera!";)

>:D<

VentoFreddo 08 apr 2010 19:37:03

Re: Ce inaltime ai vrea sa ai?
 
Eu am 1,74, as fi vrut pe la 1,68 asa..ca sa pot umbla si eu pe tocuri fara sa ma inalt cu un cap fata de toti:Dda asta nu ma opreste...Imi zic mereu ca mai bine inalta decat prea joasa;;)A fost mai dificila perioada copilariei, cand eram lunga si desirata, slabanoaga..da am invatat sa compensez, ca oasele si unghiurile ascutite pot fi arme redutabile:D:))Acu sotu ma adora, si-i plac la nebunie pe tocuri..Eu nu prea le-am purtat din cauza fostilor prieteni, toti mai mici la inaltime decat mine, da al meu are 1,80 lejer, deci...no problem:)

anqutz 08 apr 2010 19:46:03

Re: Ce inaltime ai vrea sa ai?
 
Am 1,68 si mi-ar fi placut 5 cm in plus. Imi pare asa de rau ca m-am oprit la inaltimea asta. :(( Dar ce sa-i fac.

Laura 08 apr 2010 19:47:02

Re: Ce inaltime ai vrea sa ai?
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 141869)
Am 1,68 si mi-ar fi placut 5 cm in plus. Imi pare asa de rau ca m-am oprit la inaltimea asta. :(( Dar ce sa-i fac.

Cam pe acolo voiam si eu:)........cel putin 3 cm in plus fata de cat am acum;;)

ali_lumi 08 apr 2010 19:51:27

Re: Ce inaltime ai vrea sa ai?
 
As fi vrut si eu un 1.65 macar , sa numai zic de 1,70 :))

anqutz 08 apr 2010 19:52:51

Re: Ce inaltime ai vrea sa ai?
 
Citat:

Anterior postat de ali_lumi (Post 141878)
As fi vrut si eu un 1.65 macar , sa numai zic de 1,70 :))

Ei, ce are? :P Visam si noi pe aici. ;))


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:16:50.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO