forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Despre noi, ... femeile (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=346)
-   -   Ce va face sa va simtiti sexy? (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=7041)

micutza1 10 nov 2010 16:11:30

Ce va face sa va simtiti sexy?
 
Astazi ma simt extraordinar ! De ce ? Au trecut 3 saptamani de cand am inceput stilul de viata sanatos :) ... am pierdut 6 kg .... si imi place ce vad in oglinda !!! Munca da roade ! Sportul ,,, autosugestia ... mancarica sanatoasa au facut pana si celulita sa tremure de frica si sa o cam ia la sanatoasa ! Ha ha ha ! Si nu ma las pana nu o gonesc cam pe toata ( mai pastrez si pentru amintire ) haha.
Mai devreme am facut ceva ce ma face mereu sa ma simt sexxy si femeie -- am fost la cumparat de lenjerie intima :) hi hi hi . Rosu negru alb , dantela , matase .. doamneee parca intrasem in paradis ! Si incep si cumpar ... si cumpar si cumpar ... ajung acasa si incep sa probez - mi-au dat lacrimile cand am vazut cat de bine si sexxy stau pe mine bikinei si boxeri dantelati, rochitele scurte si catifelate .. ma simt mai bine ca niciodata ! Abia astept sa ajung la capatul luptei cu kg ... ma simt din ce in ce mai mandra de mine .. si si de slabutele de aici care prin ambitie si munca ajung incet incet la implinirea unui vis !
PE voi ce va face sa va simtiti sexxy ? Frumoase ? Increzatoare ?
Imbratiseri! >:D<

deadcountess 10 nov 2010 18:18:22

Re: Ce va face sa va simtiti sexy?
 
Daca ar fi sa ma refer strict la fizic, ma simt sexy pt ca stau hainele cum trebuie pe mine daca le aleg cu cap. Dar cred ca a fi sexi e in principiu o chestiune de atitudine si mai putin de fizic. Un zambet frumos, o privire cere arata incredere in tine te poate face sexy si daca 100 de kg :)

micutza1 10 nov 2010 21:09:04

Re: Ce va face sa va simtiti sexy?
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 398517)
Daca ar fi sa ma refer strict la fizic, ma simt sexy pt ca stau hainele cum trebuie pe mine daca le aleg cu cap. Dar cred ca a fi sexi e in principiu o chestiune de atitudine si mai putin de fizic. Un zambet frumos, o privire cere arata incredere in tine te poate face sexy si daca 100 de kg :)

Sunt de acord cu tine ! Atitudinea este cea ce conteaza ... si increderea in sine . Insa si increderea iti e data de anumiti factori : haine sexxy lenjerie intima .. un machiaj ... o coafura ... Ahhh atat de multe ne pot influenta viat asi modul de a gandi !;;)

anqutz 11 nov 2010 00:43:41

Re: Ce va face sa va simtiti sexy?
 
Ma simt sexy daca port o lenjerie din dantela si pe deasupra haine cuminti. Numai eu stiu ce ascund si de ce zambesc asa de fain. ;)) Sau daca imi place cum imi sta parul, cum sunt machiata si cum se muleaza perechea de blugi pe mine. Mai adaug si momentele cand port tocuri inalte. Daca-s toate aceste elemente la un loc... pai atunci sa fuga iubi din calea mea. >:)

micutza1 11 nov 2010 15:44:12

Re: Ce va face sa va simtiti sexy?
 
Hi hi hi ! Despre asta vorbesc si eu . ;;) Parca esti sora mea geamana !!!

pinksirena 11 dec 2011 21:03:06

Re: Ce va face sa va simtiti sexy?
 
Dupa dus,cand nu am burtica asa umflata si cand sunt aranjata :x

simonet 10 iun 2012 12:49:30

Re: Ce va face sa va simtiti sexy?
 
Sexi dupa mine e atitudinea!!
Dupa aceea hainele, burta, copanelele!:D
Oricine poate fi sexi in blugi si oricine poate fi sexi in lenjerie prin atitudine si incredere in propria persoana!

Am vazut multe persoane imbracate sexi, insa atitudinea nu sustinea imbracamintea si de asemenea am vazut persoane in blugi care erau la fel de sexi.

Sand 11 iun 2012 21:04:28

Re: Ce va face sa va simtiti sexy?
 
[QUOTE=micutza1;398270...ce va face sa va simtiti sexxy ? Frumoase ? Increzatoare ?
[/QUOTE]
Nu pot sa zic ca tind sa fiu sexy. Nici nu stiu daca am tins vreodata spre chestia asta. Se rugau de mine fostele colege de birou si prietene sa umblu in mini, cu chestii mai sexy etc. si mi se parea complet deplasat, nu stiu...nu ma interesa chestiunea. Aveam un iubit, nu mai voiam atentie de tipul asta din partea altori tipi si nu intelegeam insistenta amicelor. Una e sa arati simpatic si dragut si alta e sa fii chiar sexy. Nu e genul meu, asta e.

Frumoasa? Cred ca atunci cand transmit vibratii pozitive, curate. Nu cred ca sunt constienta de chestia asta insa.

Increzatoare? Probabil ca atunci cand simt ca nu sunt singura, un om si atat, cand simt ca ma ajuta energia universala si oricum ar fi...o sa fie bine.

jessik 11 iun 2012 21:15:34

Re: Ce va face sa va simtiti sexy?
 
se zice ca te simti sexy, cand esti in perioada fertila, sa atragi partenerul..
recunosc, nu stiu daca is la acea perioada.. dar cateodata simt nevoia sa ma simt sexy.
sa ma imbrac cu ceva sexy, sa imi fac parul cumva, sa ma machiez..si sa il aud pe sot spunandu-mi cat de frumoasa sunt.. sau vb lui: frumoasa te-o mai facut mata '' hahahah
imi place sa atrag priviri, si sa fiu admirata..
cred ca motivul meu principal de a slabi, e sa arat bine. sa ma imbrac in ceva sa imi stea perfect.
din pacate asemenea zile sunt destul de rare.:((
totusi e bine sa ne simtim frumoase cat mai des, oricum
si nu prea imi imaginez o femeie sa nu sa imbrace macar o data altfel, sa fie femeinina, senzuala, chiar daca asta inseamna, o rochita, o fusta, tocuri, sau machiaj.
o femeie trebuie sa fie feminina si sexy..daca as avea o prietena care nu as vedea-o asa.. as obliga-o hahaha.. nu suport fetele baietoase.>:)

anaralu29 31 aug 2012 18:36:18

Re: Ce va face sa va simtiti sexy?
 
Buna ...cand sunt slabuta ma simt foarte sexy,starea pe care o am ma face sa ma simt sexy...frumoasa si desteapta...:)
Cand mananc sanatos ,cand sunt optimista .... si cred ca mai sunt..:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:04:33.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO