forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Detoxifiere (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=348)
-   -   Detoxifiant natural, pe baza de aloe (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=2066)

Modern.lover 06 ian 2010 15:56:06

Detoxifiant natural, pe baza de aloe
 
oh:-s
am si eu o intrebare
nu am stiut unde sa o postez,dar asta mi s-a parut un topic potrivit
vreau sa-mi cumpar un detoxifiant natural,pe baza de aloe
in acelasi timp vreau sa ma apuc de o dieta
sper ca de lunea asta[-O<:-s :o3
afecteaza cu ceva?
ce stiti?

Slabuta 06 ian 2010 22:18:37

Re: Detoxifiant natural, pe baza de aloe
 
Citat:

Anterior postat de Modern.lover (Post 61169)
oh:-s
am si eu o intrebare
nu am stiut unde sa o postez,dar asta mi s-a parut un topic potrivit
vreau sa-mi cumpar un detoxifiant natural,pe baza de aloe
in acelasi timp vreau sa ma apuc de o dieta
sper ca de lunea asta[-O<:-s :o3
afecteaza cu ceva?
ce stiti?

da-ne mai multe detalii despre acest detoxifiant, ca nu prea am auzit de el. :)

jorj 03 mai 2010 14:51:57

Re: Detoxifiant natural, pe baza de aloe
 
si eu urmez un proces de detoxifiere pe baza de aloe dar nu de la aceeasi firma vreau sa-ti spun ca sunt abia in a 4-a zi si deja se vad efecte foarte buna deoarece aloe e cunoscuta si sub numele de planta minune...hmmm greu de crezut dar eu aveam probleme grave cu constipatia iesam afara 1/saptamana si atunci foarte greu ......din prima zi in care am luat acest produs de detoxifiere am iesit linistita afara...si am vazut imbunatatiri si cu privire la alte afectiuni....deci eu cred ca merita incercat.....

simonet 11 mai 2010 13:32:20

Re: Detoxifiant natural, pe baza de aloe
 
Cum se numesc aceste produse de detoxifiere? si pe mine ma intereseaza, desi, cea mai buna cura de detoxifiere este cea cu legume si fructe, fara carne:)

jorj 12 mai 2010 05:57:16

Re: Detoxifiant natural, pe baza de aloe
 
cel pe baza de aloe a functionat cateva zile fiindca apoi au reaparut problemele dinainte....

Sibel H 12 mai 2010 09:04:42

Re: Detoxifiant natural, pe baza de aloe
 
...Si eu ,am incercat ceva gel concentrat in sticle de 1litru ...am incercat 3 sticle..le luam periodic dupa cum era indicat dar nu am vazut niciodata nici un efect s-au vreo imbunatatire a stari mele de sanatate s-au altele pentru care era indicat...acum nu stiu ce pret are..dar eu cand am cumparat avea un pret destul de piperat....incearca, pote tie iti va folosi cu ceva....

VentoFreddo 12 mai 2010 09:09:24

Re: Detoxifiant natural, pe baza de aloe
 
Citat:

Anterior postat de Sibel H (Post 184641)
...Si eu ,am incercat ceva gel concentrat in sticle de 1litru ...am incercat 3 sticle..le luam periodic dupa cum era indicat dar nu am vazut niciodata nici un efect s-au vreo imbunatatire a stari mele de sanatate s-au altele pentru care era indicat...acum nu stiu ce pret are..dar eu cand am cumparat avea un pret destul de piperat....incearca, pote tie iti va folosi cu ceva....

Da Sibel, am vazut si eu dealea aici la mine in market, la produse bio..era cat pe ce sa aiau, da am vrut intai sa intreb..nici num-am uitat la pret:">
Deci nu a avut un efect mai deosebit?:-/Hmm, mai bine iau o planta de aloe de la vivaio si o mananc frunza cu frunza:))E cel mai sigur si natural:DSaraca planta>:)>:)

Slabuta 12 mai 2010 09:14:42

Re: Detoxifiant natural, pe baza de aloe
 
Aloe Vera, dar nu cumparat din farmacie/magazin, ci facut de bunica mea, in amestec cu miere si inca nu stiu ce chestie, lasat la macerat in loc intunecat timp de o luna, pe care l-am luat cate o lingura inainte de masa, m-a tratat de gastrita ;)

Este o planta minune.

Slabuta 12 mai 2010 09:15:55

Re: Detoxifiant natural, pe baza de aloe
 
Tot frunzele de aloe, batrana, care are macar 2 ani, se rup, se injumatatesc si se pun pe rani, scoate tot puroiul, il "suge" si grabeste vindecarea.
Iarasi testat ;)

fiica lunii 12 mai 2010 09:17:12

Re: Detoxifiant natural, pe baza de aloe
 
Si eu ,am incercat ceva gel concentrat in sticle de 1litru intr-o toamna ...am tinut doua luni tratamentul respectiv. In fiecare an raceam puternic iarna (de la stafilococul auriu de care nu pot scapa), dar in iarna in care am tinut tratamentul cu aloe nu am mai racit. Apoi, in vara, am fost cu gasca la Costinesti si am facut baie cu spuma noaptea in discoteca. A doua zi toti erau raciti, le era rau, aveau febra, eu nu aveam nici o treaba.
Gelul detoxifiant de aloe (de la firma de la care am luat eu) este mai mult pentru intarirea imunitatii si este un tratament naturist pe termen lung. Nu vezi rezultatele de la o zi la alta, ci in timp.


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:50:43.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO