forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Dieta Rapida (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=323)
-   -   Dieta-consum alimente din 2 in 2 ore! (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3068)

Dancewithme 11 mar 2010 00:15:28

Dieta-consum alimente din 2 in 2 ore!
 
Se maninca din 2 in 2 ore astfel:
ora 7 - cafea,
ora 9-1 ou fiert tare,
ora 11 - 1 mar,
ora 13- 200 gr.carne fiarta vita,pui
ora 15 - 1 pahar de suc de rosii(250 ml)
ora 17 - 1 mar,
ora 19 -250 ml iaurt/lapte batut


nu stiu cat de eficienta este , dar persoana care a postat-o pe alt forum garanta: ca"Eu o tin de 4 zile si cintarul arata deja 3 kg in minus."

se tine 4-5 zile pe saptamana - urmand ca celelelate zile sa se manance echilibrat ; se poate relua saptamanal

ce ziceti? As incerca-o;))

Red_Rose 11 mar 2010 06:11:38

Re: Dieta-consum alimente din 2 in 2 ore!
 
imi pare cam putin,nu m-as satura) eu oricum maninc mai mult la o masa ca cit de cit sa ma tin satula.

mishutza 11 mar 2010 06:23:47

Re: Dieta-consum alimente din 2 in 2 ore!
 
Dancewithme,ideea de a manca din 2 in 2 ore e extrem de buna.Doar ca ceea ce spune dieta sa mananci e multe prea putin.Deci,mananca tu din 2 in 2 ore,dar sa iti iasa per total peste 1200 de calorii pentru inceput.

mvthebest 11 mar 2010 07:25:47

Re: Dieta-consum alimente din 2 in 2 ore!
 
Hmm,nu o cunosc:P
Este intr-un fel buna. Pentru ca scopul ar fi sa avem mai multe mese, sa nu ne ridicam de la masa ,,umflate'' Dar nici cum e dieta asta, eu una m-as trezi flamanda:))
Pff si prima masa (gustarica pare) doar un ceai/cafea,aiurea:P

Acum depinde de fiecare. Mult noroc!!!>:D<

mvthebest 11 mar 2010 07:27:13

Re: Dieta-consum alimente din 2 in 2 ore!
 
http://i265.photobucket.com/albums/i.../cafea-1-1.jpg
Buna dimineata!!!

Dancewithme 11 mar 2010 10:09:48

Re: Dieta-consum alimente din 2 in 2 ore!
 
mi-a placut ideea de a manca din 2 in 2 ore:D din calcule nu ies mai mult de 800 Kcal...putin...dar poate fii adaptata gen:
Se maninca din 2 in 2 ore astfel:
ora 7 - cafea
ora 9-1 ou fiert tare+1 leguma
ora 11 - 1 mar mare
ora 13- 200 gr.carne fiarta vita,pui+o salata mica
ora 15 - 1 pahar de suc de rosii(250 ml)+1 felie paine
ora 17 - 1 salata de fructe: mar+portocala+banana +kiwi ( 250 gr total)
ora 19 -250 ml iaurt/lapte batut

acum e mai umana:D cam 1000 kcal
Va anunt de rezultate , dar sa termin disociata de 5 zile:D ( I iaurt/lapte batut , II fructe, III carne , IV legume , V cartofi copti)

pupicei:* sper sa se incumete cineva , sa vedem daca avem rezultate:D

irinuca2006 12 mar 2010 17:59:01

Re: Dieta-consum alimente din 2 in 2 ore!
 
buna ma nuesc irina sunt noua aici as icerca si eu tinand cont ca in doua luni am slabit 6 kg mancand sanatos putin dar des si mai nou beau foarte multa apa si ceaiuri acum beau de urzica spor la slabit

blackcherry 24 aug 2010 16:35:15

Re: Dieta-consum alimente din 2 in 2 ore!
 
Hey! Eu am inceput dieta asta de doua zile, si sincer ma simt SUPER!:D Dar eu am pus la micul dejun o felie de paine ca, na! Muream de foame numai cu cafea sau ceai :))

Inainte sa incep dieta aveam 54 kg... dar mi s-a stricat cantarul --' Deci o sa ma cantaresc cand termin regimul sa vedem.. :D

Pupici :-*

serenna 26 aug 2010 19:28:04

Re: Dieta-consum alimente din 2 in 2 ore!
 
blackcherry sa ne anunti si pe noi daca da rezultate..eu trebuie sa dau rapid jos in jur de 5 kg si caut o dieta care sa functioneze..

ALEXIA24 30 aug 2010 08:08:15

Re: Dieta-consum alimente din 2 in 2 ore!
 
Salutare, fetelor!Blackcherry, cum merge regimul?sunt foarte curioasa ce rezultate ai?l am inceput si eu...sper sa fie cu noroc...:)

blackcherry 30 aug 2010 10:33:48

Re: Dieta-consum alimente din 2 in 2 ore!
 
Buna tuturor! :x Imi cer scuze ca n-am postat mai devreme dar am fost plecata la mare. :D

Ma rog. Revin la dieta. Am inceput-o lunea trecuta si ar fi trebuit s-o tin pana joi... dar joi eram la mare si n-am tinut-o decat pana miercuri... oricum am slabit 2 kg ;;);;) intr-un timp record. As reincepe dieta dar e frustrant sa mamanc accelasi lucru in fiecare zi x-(

Si NU, nu am facut foamea, nu mi s-a facut rau pe strada si alte chestii dastea :D

Va pup :* Dieta asta merita s-o tii daca vrei sa slabesti repid.

Slabuta 03 sep 2010 17:26:01

Re: Dieta-consum alimente din 2 in 2 ore!
 
Citat:

Anterior postat de blackcherry (Post 307348)
Buna tuturor! :x Imi cer scuze ca n-am postat mai devreme dar am fost plecata la mare. :D

Ma rog. Revin la dieta. Am inceput-o lunea trecuta si ar fi trebuit s-o tin pana joi... dar joi eram la mare si n-am tinut-o decat pana miercuri... oricum am slabit 2 kg ;;);;) intr-un timp record. As reincepe dieta dar e frustrant sa mamanc accelasi lucru in fiecare zi x-(

Si NU, nu am facut foamea, nu mi s-a facut rau pe strada si alte chestii dastea :D

Va pup :* Dieta asta merita s-o tii daca vrei sa slabesti repid.

Bine ai revenit :)

Cum a fost la mare? :)
Deci, revii pe pozitii? :P

martiniuka 04 dec 2010 12:25:33

Re: Dieta-consum alimente din 2 in 2 ore!
 
Salut,am tinut si eu regimul acesta akm cativa ani ,am slabit ,dar dupa ce am renuntat la el am pus kg inapoi ,dar e bun pt a slabi intr-un timp scurt.
Akm il tin din nou ,dar de data asta dup ce termin regimul incerc sa mananc cat mai sanatos!!!!!

lucioles 10 oct 2011 08:46:43

Re: Dieta-consum alimente din 2 in 2 ore!
 
Azi este prima zi de dieta. Nu stiu sigur cate kg am;;) nu am curaj sa ma cantaresc....saptamana trecuta aveam 50kg dar am exagerat sambata si duminica:">
Sper sa ajung la 48kg pt. inceput...dupa reincep Rina.

girlitza 20 iun 2012 12:54:00

Re: Dieta-consum alimente din 2 in 2 ore!
 
Eu tin dieta asta de aproximativ o luna, adica mananc din 2 in 2 ore,dar nu mananc fix cum este prezentat regimul,ci mananc cate putin din 2 in 2 ore orice vreau.Dar putin,repet! Un exemplu de meniu pe o zi?

10-250 grame iaurt
12-o cana cu lapte
2-100 grame pui la gratar
4-un mar
6-o bucatica de ciocolata/un baton cu cereale etc.

Da,e putin,e nesanatos,dar nu mi-e foame si imi satisfac si pofta de dulce/sarat etc.

magdalenalaura 17 sep 2012 15:34:35

Re: Dieta-consum alimente din 2 in 2 ore!
 
buna girlitza,

si eu am inceput dieta din 2 in 2 ore azi.

Tu cat ai reusit sa slabesti si cat timp ai tinut-o? Ai facut si pauze?

Spor la slabit

girlitza 18 sep 2012 19:42:14

Re: Dieta-consum alimente din 2 in 2 ore!
 
Da,am mai facut si pauza,din cand in cand m-am mai rasfatat dar nu recomand pauzele astea pentru ca 2 zile sau cat faceam eu pauza imi incetineau procesul. cu dieta asta am slabit 15 kilograme,dar trebuie mare mare prudenta dupa, crescut numarul de calorii treptat. Spun asta pentru ca eu dupa ce m-am vazut cu alea 15 kg pierdute am intrat in modul relaxare un pic si mai mai sa le pun la loc,se pun foarte rapid la loc,organismul absoarbe orice mananci dupa.

deadcountess 18 sep 2012 21:56:20

Re: Dieta-consum alimente din 2 in 2 ore!
 
Citat:

Anterior postat de blackcherry (Post 307348)
Buna tuturor! :x Imi cer scuze ca n-am postat mai devreme dar am fost plecata la mare. :D

Ma rog. Revin la dieta. Am inceput-o lunea trecuta si ar fi trebuit s-o tin pana joi... dar joi eram la mare si n-am tinut-o decat pana miercuri... oricum am slabit 2 kg ;;);;) intr-un timp record. As reincepe dieta dar e frustrant sa mamanc accelasi lucru in fiecare zi x-(

Si NU, nu am facut foamea, nu mi s-a facut rau pe strada si alte chestii dastea :D

Va pup :* Dieta asta merita s-o tii daca vrei sa slabesti repid.

Dieta asta se cheama infometare. Si in plus slabitul rapid este suspect, risti efectul yoyo.


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:56:53.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO